AK 47 z 1951???

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Przepraszam, że zapomniałem dodać: zwykły odnowiony kałach za kosmiczną kasę.
W 20 letniej karierze w handlu, nie zdarzyło mi się, abym kiedykolwiek obsmarował nawet największego matoła, który napisał do mnie maila, ale ja chyba wyznaję inną filozofię handlu.
Co do POLARMS delikatnie wspomnę o Thompsonach 1928M1A1, które na początku sprzedawaliście jako stan KOLEKCJONERSKI, a po przyjeździe okazywało się, że koło KOLEKCJONERSKIEGO to nawet nie stał i po paru dymach, zamieściliście właściwy opis, który i tak nie oddaje stanu faktycznego.
Bez urazy, ale jak dla mnie podobny poziom Public Relations co Kolega od kałacha....
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: vantv8 »

Cały model biznesowy polarmsu w streszczeniu...
Fokat pisze:stan magazynowy, kiedy na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie części drewniane zostały wymienione (rosjanie na okładzinach przednich również wypalali numer seryjny)
Na pewno na pierwszy rzut oka widać, że są to poremontowe egzemplarze:
- nabite oznaczenie remontu,
- brak numerów na okładzinach może świadczyć o ich wymianie lub o intensywniejszym szlifowaniu lub o kilkukrotnym odnawianiu,
- z tego, co się orientuję, wszystkie kałachy Typ I miały oznaczenia (nr seryjny, miejsce produkcji) wykonywane w sposób, który wygląda za bardzo pytką grawerkę, natomiast na remontach te oznaczenia (nr seryjny i rok produkcji) były nabijane,
- rękojeść oryginalnie była też z drewna, a u wszystkich handlarzy są plastikowe (wymienione podczas remontów?).

Także te zapewnienia handlarzy
Stan nowy magazynowy
Ślady tylko przerzucania z magazynu do magazynu.
są kłamstwem w żywe oczy.
Do tego jeszcze ta litania współcześnie dobitych cech i oznaczenia naboju zasilającego....
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Dla wszystkich kolekcjonerów.
W ostatnim czasie, słowem wytrychem w opisach sprzedawanej broni jest KOLEKCJONERSKI, magiczne słowo dodawane do opisu ma sprawić, że cena rośnie minimum o 50%. To tak jak nalepka na 20 letnim Golfie 1,4 z opisem GTI. Pod pojęciem kolekcjonerski, kryją się zarówno ciekawe egzemplarze, jak i totalne paście a rozrzut cenowy jest ogromny. Problemem jest, kiedy w cenie FABRYCZNIE NOWY jest oferowany DOSTATECZNY.
Kolejnym magicznym słowem kluczem jest STAN MAGAZYNOWY, (odpowiednik doklejonego podwójnego wydechu do rzeczonego golfa, który ma spowodować szybsze bicie serca u kupującego) co ma sugerować FABRYCZNIE NOWY, a większości przypadków, stan magazynowy przeszedł większe lub mniejsze remonty, ale to nie przeszkadza sprzedającym wciskać bajeczek o cudownym stanie zachowania
Co dziwne sprzedający nie popełniają żadnego przestępstwa, tylko żerują na naiwnych jeleniach, nie mających pojęcia, że pod tym słowem (KOLEKCJONERSKI) kryje się 7 klas (skopiowałem ze strony i mam nadzieję, że autorzy mi wybaczą:
http://lskb.pl/stan-zachowania-broni-kolekcjonerskiej/

Klasa Zachowania Stanu Zabytkowej Broni Palnej opracowana w oparciu o międzynarodowy standard Condition Standards for Antique Firearms

•FABRYCZNIE NOWY
Wszystkie części oryginalne; 100% oryginalne wykończenie, w idealnym stanie pod każdym względem, na zewnątrz jak i w wewnątrz; pola i bruzdy lufy w stanie idealnym tzw. „lustro”.

•ZNAKOMITY
Wszystkie części oryginalne; ponad 80% oryginalnego wykończenia; ostre, w pełni czytelne liternictwo, numery i sygnatury; faktura metalu i drewna bez skaz i uszczerbków; pola i bruzdy lufy w stanie bardzo dobrym.

•PIĘKNY
Wszystkie części oryginalne; ponad 30% oryginalnego wykończenia; ostre, w pełni czytelne liternictwo, numery i sygnatury; niewielkie ślady użytkowania na drewnie; pola i bruzdy lufy w stanie dobrym.

•BARDZO DOBRY
Wszystkie części oryginalne; mniej niż 30% oryginalnego wykończenia; oryginalna powierzchnia metalu, gładka z ostrymi krawędziami, wyraźne w pełni czytelne liternictwo, numery i sygnatury; drewno z drobnymi skazami bez uszczerbków; pola i bruzdy lufy w stanie dostatecznym (wyraźne ślady zużycia lufy).

•DOBRY
Niektóre drobne części wymienione; metal z powierzchniowym nalotem rdzy lub punktowymi ogniskami rdzy, miejscami czyszczony lub powtórnie oksydowany; podstawowe liternictwo, numeracja i sygnatury czytelne; drewno odnawiane, posiadające skazy i drobne uszczerbki, możliwe ślady naprawy po niewielkich pęknięciach; broń sprawna, działanie mechanizmów wykazuje sprawności początkową oryginału.

•DOSTATECZNY
Niektóre główne części wymienione; mniejsze elementy mogą wymagać wymiany, metal skorodowany, ogniska rdzy na rozległych powierzchniach, wyraźne ślady czyszczenia lub wtórnie położonej oksydy, zaokrąglone krawędzie metalu i drewna, główne liternictwo, numery i sygnatury częściowo zatarte; drewno z wyraźnymi skazami i drobnymi ubytkami, popękane lub naprawiane w miejscu uszkodzenia; działanie mechanizmów nie wykazuje sprawność początkowej oryginału, może być jednak łatwo naprawiony i doprowadzony do stanu poprawnego działania.

•ZŁY
Wymienione główne oraz mniejsze części; większość części wymagająca wymiany lub gruntownej renowacji, metal z głębokimi i rozległymi ogniskami rdzy, liternictwo, numery i sygnatury nie czytelne; drewno w złym stanie, z wyraźnymi skazami, uszczerbkami, popękane lub połamane; mechanizmy niesprawne, broń niepożądana jako broń kolekcjonerska∗.

∗ Należy pamiętać iż od tej reguły występują wyjątki, kiedy broń jest np. ekstremalnie rzadka.

Polecam każdemu kolekcjonerowi, zapoznanie się z tym rankingiem, aby sobie uzmysłowić, co tak naprawdę kupujemy i za co płacimy.
Na szczęście są w Polsce sklepy, które traktują profesjonalnie swoich klientów, a nie jedynie jako jednorazowych frajerów z gotówką
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 18:49 przez Fokat, łącznie zmieniany 2 razy.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Skoro Polarms wywołał mnie do tablicy:
1. Telefon do Polarms, z pytaniem czy thompsony są kolekcjonerskie w stanie MAGAZYNOWYM.
2. Odpowiedź: Oczywiście cud miód malina, mucha nie siada, jak widać na zdjęciach, tylko zapakować w folię i do szafy S1. No normalnie strzał stulecia za circa 5,5 koła. Bedziesz Pan ZADOWOLONY ;laughing:
3. Wysyłam kolegę, bo do WAS mam jakieś 500 kilometrów.
4. Odpowiedź Kolegi, thompsony pomalowane ordynarną czarną FARBĄ, aby ukryć wżery, rdzę i Bóg wie co jeszcze. Czarna farba złazi pod palcami. Sprzedawca oznajmił, że nie ma czasu na rozmowy i jak nie kupuje, to DZIĘKUJEMY.
5. Na zdjęciach wyglądają super, bo farba maskuje wszelkie wady broni wynikające z fatalnych warunków przechowania.
Strategia WASZA polega na tym, że TELEFONICZNIE sprzedajecie BAJKI rodem z Kubusia Puchatka klientom o STANIE broni, frajerzy, którzy przyjadą, są skazani albo na zakup, albo na stratę czasu i pieniędzy.
6. Dla porównania oglądałem thompsona w regiment warszawa, broń oczyszczona, przygotowana do sprzedaży, profesjonalna pomoc i komplet REALNYCH zdjęć, Wasz Thompson to nawet nie leżał obok tego warszawskiego.
Jak Pan zauważył podałem KLASY BRONI KOLEKCJONERSKIEJ, o innych argumentach ad personam, nawet nie chce mi się pisać. Posłuchajcie SIebie czasem, co wygadujecie ludziom przez telefon....
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 20:40 przez Fokat, łącznie zmieniany 3 razy.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Proszę moderację o wyczyszczenie wątku, rzeczywiście dyskusja z Państwem nie ma najmniejszego sensu.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

POLARMS pisze:
Fokat pisze:Proszę moderację o wyczyszczenie wątku, rzeczywiście dyskusja z Państwem nie ma najmniejszego sensu.
A co, zaczęło docierać, co Pan palnał ?
Najwyraźniej.
Dotarło do mnie z kim mam do czynienia.
To jak gra z gołębiem w szachy.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 21:14 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: jasi3k »

Chętnie zobaczę fotki z remontu rodem z ZSRR, proszę o kontynuowanie wątku.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

"Przedstawimy fotograficzne studium sowieckiego remontu peemu Thompson. I wykażemy czym się on charakteryzuje. Jest to dział dla kolekcjonerów, więc będzie to bardzo przydatne. "

Jesteśmy w stanie udowodnić, że obleśna czarna farba schodząca pod palcami, maskująca wady broni, to mowy standard w kolekcjonerskim podejściu do Klienta. Tak naprawdę wszystkie Thompsony na rynku, pokryte powinny być tą niesamowitą powłoką, umożliwiającą sprzedaż za 5,5kilo cebulionów biednym frajerom.
Dziękuję Panom z Regiment Warszawa, jesteście WIELCY, na tle tego co się tutaj odpala. Gdybym nie widział jak wygląda profesjonalnie przygotowana broń do sprzedaży, to pewnie łyknął bym jak indor śliwkę, ten niesamowity marketingowy chwyt. Nie wiedziałem, że można mieć takie odloty w Polarms.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 21:58 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: mkw »

Ja chętnie zobaczę to fotki i opis. Moim zdaniem będzie miało to dużą wartość edukacyjną.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: jasi3k »

Fokat pisze:"
Dziękuję Panom z Regiment Warszawa, jesteście WIELCY, na tle tego co się tutaj odpala.
Kolego Fokat, oczywiście nie będę uprawdywał się w kwestii akurat tego egzemplarza ale odpowiednie sformuowanie w odpowiedzi Polarms może coś znaczyć...
Gdy kupowałem u nich (Polarms) AKSU i nie mogłem spotkać się osobiście, umówiliśmy się na deal przez Regiment Warszawa.
Śmiem twierdzić że stwierdzeniem
Fokat pisze:"Wasz Thompson to nawet nie leżał obok tego warszawskiego.
możesz się gruuubo mylić...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: PJU »

Piękne zdjęcia.
Gdyby nie dzieci, żona, dom i masę innych zobowiązań, mógłbym pracować u Was za chleb i wodę :-D , byleby tylko móc otwierać takie skrzyneczki :-D
Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: strk »

PJU pisze:Piękne zdjęcia.
Gdyby nie dzieci, żona, dom i masę innych zobowiązań, mógłbym pracować u Was za chleb i wodę :-D , byleby tylko móc otwierać takie skrzyneczki :-D
Może na wakacje potrzebują pracowników sezonowych? Ja też mogę za wikt i opierunek ;laughing:

Bardzo ciekawe rzeczy tu czytamy i piękne foto, Kolego POLARMS.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Material świetny, bo wreszcie klienci się dowiedzieli za co mają dać 6 tysięcy ciężko zarobionej kasy.Aby do tego doszło należało powyzywać od kłamców i uruchomić shitstorm.
Niech Pan sobie porówna zdjęcia które tutaj prezentujecie, ze zdjęciami ze strony. Nie wiem jak komuś może swobodnie przejść słowo kłamca przez gardło, ale to chyba inna liga marketingu
Onanizm i zachwyt nad swoją Zajeb...stościa pominę milczeniem.
Prywatnie dalej uważam, że 6 koła za strucla (przepraszam magazynowy Thompson) którego oferujecie, jestb to dużo za dużo, a powyższy artykuł, tylko mnie w tym utwierdził.
Ale ja się nie znam i dam szansę PRAWDZIWYM KOLEKCJONEROM, którzy docenią Wasz geniusz marketingowy.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 15:10 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Fokat »

Odpowiedzią jest jedno magiczne słowo, w mojej branży nazywa się to POPYT.
Skoro sprzedajecie takie cudo, to opinia jakiegoś niedouczonego szaraka, nie powinna mieć najmniejszego wpływu na sprzedaż, gdyż w tym czasie klienci walą drzwiami i oknami. Wręcz kolekcjonerzy zbiorowo rechoczą nad biedakiem, który nie wyczuł prawdziwie rynkowej okazji.
Szacunek za prezentację, bo naprawdę o paru rzeczach nie wiedziałem i cieszę się, że ta gównoburza wygenerowała ciekawy opis Thompsona.

Życzę dlaszych sukcesów w branży, w oparciu o dotychczasowy Model marketingowy.
A potencjalnym klientom, życzę dokładnego przeanalizowania wątku, w celu wyrobienia sobie opinii o zakupie.

BR
Maciek
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 15:52 przez Fokat, łącznie zmieniany 2 razy.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK 47 z 1951???

Post autor: Revolut »

Mam nadzieję, że ten wątek będzie podzielony na 2, bo POLARMS zrobił bardzo fajny opis, szkoda by się zmarnował.

A, że wątek się rozjechał, to pewnie będzie sprzątanie.
Wiatr, CP, Nitro.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”