Wywiad środowiskowy

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: woytas »

U mnie na wywiadzie Pan Policjant zaatakował mnie mówiąc - a tego co na szafir to nie widzimy. Czego nie widzimy pytam? A mam tam poukładane różne ciekawe dla mnie łuski z kalibrów, których nie posiadam oraz kilka sztuk pocisków wciśniętych do odstrzelonych łusek. On no tego właśnie. Pokazałem i roześmiał się hahahaha... Nie wyszło.
Jednak znam rekordzistę, który w tym samym dniu w którym zrobił zakupy pistoletu pojechał się pochwalić kumplowi i przy okazaniu broni postrzelił owego kolegę w nogę. Z własnej broni oddał jeden strzał :) Popełnił podstawowy błąd - przeładował, wypiął magazynek oddał strzał kontrolny w kafelki a po drodze była noga :) Sosnowiec - stanowi zagrożenie dla siebie, wyrok w zawiasach, a złom przejął postrzelony, który półtorej roku leczy swoją nogę i ciężko mu to idzie.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: vantv8 »

Sosnowiec.... :)
PP-67 pisze:Pozwolenie na broń nie zobowiązuje do zakupu broni.
Popełniłeś podstawowy błąd - stwierdziłeś coś logicznie.
Natomiast Zdaniem poznańskiej Policji fakt, iż posiadacz pozwolenia na broń nie kupił broni, stanowi podstawę cofnięcia pozwolenia na broń
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 20:55 przez vantv8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: labiel »

Co do wyniku wywiadu środowiskowego prowadzonego przez dzielnicową i postępowania - decyzja ponoć pozytywna , pomimo negatywnej opinii dzielnicowej. Cieszę się, że Pani Komendant stosuje się do litery prawa, a nie widzimisię dzielnicowej ;)
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Fokat »

vantv8 pisze:Sosnowiec.... :)
PP-67 pisze:Pozwolenie na broń nie zobowiązuje do zakupu broni.
Popełniłeś podstawowy błąd - stwierdziłeś coś logicznie.
Natomiast Zdaniem poznańskiej Policji fakt, iż posiadacz pozwolenia na broń nie kupił broni, stanowi podstawę cofnięcia pozwolenia na broń
Nie pamiętam kto, ale już "wyleczyli" WPA Poznań z radosnej twórczości w tym zakresie.
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Minor »

Zapewne mowa jest o tym: http://trybun.org.pl/2017/11/14/posiada ... a-na-bron/

labiel, być może jednak ktoś tam czuwa i umie odsiać osobiste odczucia od stanu faktycznego. Dzielnicowy to chyba nie wydaje opinii pozytywnej czy negatywnej on podczas wywiadu ma opisać stan faktyczny i potem na bazie tego wywiadu decyzje podejmują już Ci ktorzy prowadzą postępowanie. Tak mi sie przynajmniej wydaje jak kojarzę te ich papierki do wypełnienia.
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Mateusz D »

I dobrze Ci się wydaje, postępowanie prowadzi WPA dzielnicowy wykonuje jedynie czynności przez nich zlecone.
adamk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 2017, 21:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: adamk »

Jestem świeżo po wizycie, co ciekawe podwójnej - w miejscu zamieszkania i zameldowania. Wczoraj gdy byłem w pracy dwóch policjantów zastało żonę w mieszkaniu, zadali podstawowe pytania czy były interwencje itp., wzięli do mnie numer zaznaczając że się skontaktują i poszli.
Nie skontaktowali się jak i samemu nie udało mi się dodzwonić do dzielnicowego. Natomiast dziś akurat byłem w miejscu zameldowania, gdy niezapowiedzianie zjawił się inny policjant wypytując o mnie ;)
Wywiad dość skrupulatny, dzielnicowy poprosił wszystkich domowników, zadawał pytania o ewentualne przeciwwskazania i spisywał każdego z dowodu. Poinformował, że będzie też rozpytywać sąsiadów i czy są jacyś których trzeba unikać ;)
Pytania o klub strzelecki, starty w zawodach. W trakcie wywiadu luźna rozmowa jak to teraz łatwo u nas broń zdobyć, że broń sportowa to powinny być pneumatyki a nie "wojskowy AK-47" i co to by się nie stało jakby wszystkim Polakom dać dostęp do broni. Przezornie nie komentowałem :-D Potwierdza się, łagodnie mówiąc, opisywane już nieraz przez kolegów z forum "skrępowanie" Policji z powodu wydawania pozwoleń obywatelom. Poza tym pan dzielnicowy sympatyczny i rzeczowy.
Na uwagę zasługuje termin wizyty - tydzień :!: po złożeniu wniosku w WPA Radom. Dzielnicowy stwierdził że "teraz mają trochę mniej roboty" - może w urzędach również :wink:
gelmir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: gelmir »

Nawiązując do posta kolegi wyżej mam zupełnie odmienne odczucia po rozmowie z dzielnicowym. Przychodząc przeprowadzić wywiad środowiskowy chciał zobaczyć jak przechowuje broń i gdzie jest szafa. Musiałem tłumaczyć, że albo pomylił adres albo cel wizyty. Po 5 minutach wizyta się zakończyła, nawet za bardzo nie było możliwości konwersacji. Zapytał tylko kiedy ostatni raz miała miejsce interwencja policji, a po usłyszeniu odpowiedzi, że nie miała miejsca nigdy ze zdziwioną miną dokończył wypełnianie dokumentów i wyszedł. Nie wiem co on tam spisywał, chyba sprzęty, które stały w pokoju w którym został przyjęty.
Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Evito »

Sam miałem troszkę inne wrażenia.
Dzielnicowy wpada i na dzień dobry opierdziel że nie zawiesiłem numeru na domu więc nie mógł trafić, a że od początku istnienia osiedla (30 lat) nie było tu żadnej interwencji to nie zna rejonu.
Jako że przyjąłem go niczym Hugh Hefner w szlafroku stwierdził żebym się ogarnął i wpadł później na komendę pogadać.
Na komendzie spisał co trzeba dla WPA na szybkości, przypomniał żebym ogarnął sobie szafę pancerną S1, dał wizytówkę żebym dzwonił jak coś będzie trzeba i tyle go widziałem :033:
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: vantv8 »

Jeśli dzielnicowy wizytuje mój adres zamieszkania i akurat część broni użyczyłem, czy mam jakiś obowiązek prawny udzielać informacji nt. osoby, która ma moją broń w użyczeniu?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: shapi »

Na zdrowy rozum - jak powiesz dzielnicowemu że broni którą masz na stanie akurat nie masz w szafie, bo użyczyłeś, ale nie podasz mu informacji komu - to przecież tak działając dowolną broń można byłoby nielegalnie sprzedać/zgubić, a potem przez lata mówić policji że ktoś tam pożyczył.
Więc wypadałoby podać kto ową bronią w chwili obecnej dysponuje. Nie podasz - to dla WPA może to być pretekst do całej puli sankcji, łącznie z udostępnieniem broni osobie nieuprawnionej (bo nie potrafisz podać kto ją ma, a Ty jej nie masz na pewno), utratą broni (bo jej nie masz, i nie potrafisz powiedzieć gdzie jest), nie przechowywaniem w sposób określony w rozporządzeniu (bo broń powinna być w szafie, nie ma - a Ty nie powiesz gdzie jest).
Więc po co robić sobie kłopoty.
Isztar77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Isztar77 »

A czy w ramach wywiadu środowiskowego dzielnicowy rozmawia z małżonką, czy raczej nie jest to praktykowane? Co jeżeli małżonka chlapnie coś niezbyt politycznego przy dzielnicowym, że np. broni to ona w domu za bardzo nie chce albo inne tego typu mądrości? Czy to się może przełożyć na negatywną decyzję WPA, czy jeżeli badania, niekaralność itp. są w porządku, to nie ma to znaczenia?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: MarcinD »

Podobno jak malzonka nie robi schabowych w niedziele, to nie daja pozwolenia mezowi.... Serio pytasz???
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Isztar77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: Isztar77 »

Serio. A co, taka sytuacja jest niemożliwa, czy dzielnicowy nie gada z małżonką, czy jak małżonka się nie zgadza na broń to po pozwoleniu? I nie chodzi o robienie schabowych :-D
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wywiad środowiskowy

Post autor: MarcinD »

Spelniasz przeslanki ustawowe - dostajesz pozwolenie. To jak sie z malzonka dogadasz, to juz twoja sprawa. Kup jej jakies buty czy cos:P
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”