WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Daroslaw »

radko pisze:W poniedziałek po 14 nie bylo żadnej kolejki.
Rejestrowałem bron w poniedziałek, i jak zobaczyłem tłum o 12.45 to się przeraziłem :651: przede mną było kilkanaście osób...
Ale już po 30min wychodziłem z WPA uśmiechnięty - mega szybkie tempo (otwarte były 4 okienka).

Nauka na przyszłość, aby nie przychodzić tuz po otwarciu :-D
radko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 listopada 2010, 11:48
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszówka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: radko »

A o 14.05 z marszu do okienka i po 5 minutach wszystko załatwione.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Kozic »

W ten poniedziałek od otwarcia o 13:00 szło super sprawnie, i faktycznie do 14:00 WPA ogarnęło dwadzieścia parę osób. Szacun. :-D
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: zagladacz »

Daroslaw pisze:
draco757 pisze:Chciałbym tylko powiedzieć, że papiery na biurku naczelnika mogą utknąć na kilka tygodni nawet. Także z gratylacjami dla WPA wstrzymajmy się do odebtania dokumentów. Moje już tak podobno tydzień leżą.
Niestety muszę to potwierdzić. Dzielnicowy wysłał info do WPA 30 marca, a decyzje odebrałem dopiero dzisiaj. Ostatnie 3 tygodnie dokumenty leżały u komendanta do podpisu... :583:
Ja jednak podtrzymuje info o dobrych terminach - dzisiaj odebrałem decyzje + promesy. 28.03 - 02.05 - gdzie należy pamiętać, że w ten termin wpadły święta wielkanocne i teraz długi weekend.
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: agresto »

zagladacz pisze: Ja jednak podtrzymuje info o dobrych terminach - dzisiaj odebrałem decyzje + promesy. 28.03 - 02.05 - gdzie należy pamiętać, że w ten termin wpadły święta wielkanocne i teraz długi weekend.
Ja skladalem 26.03 bez promes i jeszcze nic nie mam. Dlugo czekales na wizyte dzielnicowego?
...
juz doczytalem ze sam dzwoniles. Moj skontaktowal sie ze mna po 3 tygodniach od zlozenia wniosku z tym ze po drodze byly jeszcze swieta wiec relanie dwa tygodnie. Poniewaz w w-wie nie jestem zameldowany, mialem tez kontakt z dzielnicowym z mojego stalego miejsca zamieszkania (w ktorym bywam tylko od swieta), dokladnie w tym samym dniu w ktorym odwiedzil mnie lokalny.

Pozdrawiam
Jarek
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 15:02 przez agresto, łącznie zmieniany 1 raz.
Plastek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 20:35
Tematy: 10
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Plastek »

Koledzy, jeżeli ma ktoś wzór pisemka o przerejestrowanie broni z kolekcji na sport to poproszę.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Plastek pisze:Koledzy, jeżeli ma ktoś wzór pisemka o przerejestrowanie broni z kolekcji na sport to poproszę.
Nie przesadzasz?

"Zwracam się z prośbą o zmianę rejestracji niżej wyszczególnionej broni – z celu kolekcjonerskiego na cel sportowy: (i tu kompletne dan broni)"
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: LibreJG »

Decyzje sport (4), kolekcja (10) oraz dopuszczenie w dniu dzisiejszym (09.05.2018) dotarły do mnie drogą pocztową.
5 marca- złożenie wniosków
2 kwietnia- telefon od dzielnicowego
9 kwietnia- wizyta dzielnicowego
23 kwietnia- data na decyzjach
9 maja- doręczenie decyzji

Cała procedura ze strony Policji jak najbardziej przyjazna. Sam ani razu nie dzwoniłem w żadnej sprawie bo stwierdziłem, że nie ma to najmniejszego sensu i tylko bym odrywał ludzi od pracy nad naszymi wnioskami. Dzielnicowy zadzwonił sam 2 kwietnia aby przyjść z wizytą jednak z mojego powodu możliwe to było dopiero 9 kwietnia więc gdyby nie to całość trwałaby jeszcze krócej.
Teraz już na spokojnie załatwię promesy i można ruszać na zakupy.

Pozdrawiam wszystkich oczekujących! Cierpliwości i wytrwałości!
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Kozic »

2 miesiące ? To wzorcowo. Szacunek dla WPA i jakości Twoich domumentów. :piwo:
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Wzorcowo? Chyba według WPA :P Przecież to maksymalnie długi termin jaki udaje im się wyciągnąć w przypadku gdy nie ma się do czego przyczepić :P Czyli miesiąc za długo.
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

A mnie ciekawi czmu kolega dostał tylko na 4 egzemplarze sportu :103: .
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

disguised pisze: czmu kolega dostał tylko na 4 egzemplarze sportu
Powtórzę to w tym wątku już któryś raz: jak - w obecnej sytuacji prawnej - można się zadowolić kilkoma sztukami? "Bo zawsze można rozszerzyć" -> a jak się okaże, że - po wejściu nowej ustawy, o której NIC nie wiemy - nie będzie można? Że będzie tak, jak teraz z pozwoleniami otrzymanymi przed 2011? Co zrobić - mając 4 sztuki na sport - jeśli się okaże, że wróci zakaz zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej?
Wybaczcie, ale krótkowzroczność braci strzeleckiej jest porażająca. Brak świadomości realiów, a jakich się znajdujemy -> podobnie...

Tym bardziej, że - JESZCZE! - otrzymanie praktycznie DOWOLNEJ liczby sztuk na sport w WPA KSP jest banalnie proste. A zawody są praktycznie non-stop...
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: LibreJG »

KG92RS pisze:
disguised pisze: czmu kolega dostał tylko na 4 egzemplarze sportu
Powtórzę to w tym wątku już któryś raz: jak - w obecnej sytuacji prawnej - można się zadowolić kilkoma sztukami? "Bo zawsze można rozszerzyć" -> a jak się okaże, że - po wejściu nowej ustawy, o której NIC nie wiemy - nie będzie można? Że będzie tak, jak teraz z pozwoleniami otrzymanymi przed 2011? Co zrobić - mając 4 sztuki na sport - jeśli się okaże, że wróci zakaz zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej?
Wybaczcie, ale krótkowzroczność braci strzeleckiej jest porażająca. Brak świadomości realiów, a jakich się znajdujemy -> podobnie...

Tym bardziej, że - JESZCZE! - otrzymanie praktycznie DOWOLNEJ liczby sztuk na sport w WPA KSP jest banalnie proste. A zawody są praktycznie non-stop...
Tu się przyznaje, że wynikało to z mojego niedoczytania opinii innych osób a raczej sugerowania się opiniami, które czytałem dużo wcześniej i zapadło mi w pamięć, że bez startów można dostać 4 sztuki. Mój błąd niestety i aż głupio się przyznać. 4 sztuki i tak wystarczą na moje potrzeby ale postaram się szybko zwiększyć tą ilość.
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lemuchr »

To od razu po zakupie 1 sztuki kolega zgłasza się o rozszerzenie!
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

LibreJG pisze:zapadło mi w pamięć, że bez startów można dostać 4 sztuki.
A ze startami można dostać w zasadzie ile się chce. Czekałem kilka miesięcy na patent i licencję, więc startowałem, gdzie się dało -> "zebrałem" starty w 41 konkurencjach -> tylko w 3 klubach... W zimie... Jakbym się postarał i poczekał dodatkowe dwa tygodnie, to byłoby jeszcze kilka konkurencji więcej.
LibreJG pisze: 4 sztuki i tak wystarczą na moje potrzeby
Uwierz, nie wystarczą.... Zaraz się okaże, że "to jeszcze mógłbym mieć", "tamto jest ekstra, też mogłoby być', a "ta sztuka ma tak ciekawą konstrukcję, że mi się podoba"... Dojdzie implementacja dyrektywy i ograniczenia w przerabianych (a fajnie mieć AKMS-a z 11 w owalu, albo starego GALIL-a z historią...) itp. itd. i nagle się okaże, że te 4 sportowe to jest nic...

Rozszerzaj najszybciej, jak się da -> póki jeszcze się da...

Nie ma obowiązku wykorzystania wszystkich promes -> ale lekki ich nadmiar daje możliwość manewru... A nikt nie wie, co będzie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”