WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

blair7 pisze:U nas chłopaki składali 10+10 i dostawali bez problemu

U was tzn WPA Kraków? Kiedy składali?
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: blair7 »

U nas w klubie ale wpa Kraków. Nie pamiętam, jakoś na początku roku
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Spisaczek »

Wniosek brać w stylu kopiuj/wklej z gotowych wzorów, które znajdę na internecie, czy lepiej pisać swój od podstaw (oczywiście wzorując się na tych znalezionych)?
Na miejscu urzędnika w WPA, widząc N-ty raz ten sam wzór/wniosek, stwierdziłbym, że wnioskujący poszedł na łatwiznę... a skoro poszedł na łatwiznę, to mu niespecjalnie zależy... i siup obcinamy ilość na pozwoleniu.
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: blair7 »

Jakbyś nie napisał, to wiele nie pozmieniasz, to musi zawsze wyglądać podobnie. Niektóre wpa udostępniają na swoich stronach gotowe wzory
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Spisaczek pisze: Na miejscu urzędnika w WPA, widząc N-ty raz ten sam wzór/wniosek, stwierdziłbym, że wnioskujący poszedł na łatwiznę... a skoro poszedł na łatwiznę, to mu niespecjalnie zależy... i siup obcinamy ilość na pozwoleniu.
Bez sensu. Analogicznie, mozna argumentowac ze urzednik dostanie wniosek inny niz ten do ktorego jest przyzwyczajony (gdzie zawsze byl ten sam uklad, zalaczniki w tej samej kolejnosci etc.) , i sie wkurzy, bo musi szukac informacji i analizowac. I siup...
Rozbieracie najprostsze kwestie na szczegoly, zaraz zaczniemy analizowac czy dawac fotke w koszuli, czy w marynarce, bo to wplynie na ilosc broni w pozwoleniu ;)
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Spisaczek »

Z tym urzędnikiem, to niezbyt dobrze to sprecyzowałem (moja wina, przepraszam), bo w zamyśle chodziło mi głównie o uzasadnienie na wniosku przepisane kropka w kropkę ze wzoru np od Pana Turczyna, albo z Braterstwa - co może wyglądać dla niektórych słabo (albo ja jestem jakiś przewrażliwiony i za dużo o tym myślę :) ). Uzasadnienie, jak sądzę, jest dość indywidualną sprawą, bo inaczej będzie ono wyglądać na 5 + 5, a inaczej na 20 + 20. Wolałem dopytać wyjadaczy, czy pukanie do WPA z gotowym wzorem (włączając w to gotowe uzasadnienie), uzupełnionym jedynie o potrzebne dane, nie będzie lekkomyślne.

PS: A zdjęcie mam w koszuli hehe :052:
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
axiter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2017, 09:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: axiter »

Wykorzystałem wniosek Braterstwa uzupełniając ze strony WPA Kraków o informacje, które wymagają. Za bardzo się nie rozpisywałem na temat kolekcji wiec uznali iż zaczynam przygodę i sk okroili do 5szt.
kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

axiter pisze:Wykorzystałem wniosek Braterstwa uzupełniając ze strony WPA Kraków o informacje, które wymagają. Za bardzo się nie rozpisywałem na temat kolekcji wiec uznali iż zaczynam przygodę i sk okroili do 5szt.

Czy dużo dłużej się czeka na decyzje administracyjną jak muszą kroić na mniejsza liczbę sztuk niż się wnioskuje?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Jak Ci proponują okrojenie, i się zgadzasz, to wydają z mniejszą ilością, bez dodatkwoych, opóźniających czynności.
Jak się nie zgadzasz na mniejszą ilość, to mogą Cię wezwać na przesłuchanie, żebyś poopowiadał o kolekcjonerskiej/sportowej pasji i wtedy może się temat przedłużyć - o tydzień, dwa - w zależności od determinacji ich i Twojej.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Marin205 »

axiter pisze:... okroili do 5szt.
Nie okroili tylko tyle dają na dzień dobry. Jak wykorzystasz promesy to bez problemu Ci rozszerzą pozwolenie o kolejne egzemplarze.
Obrazek
szafran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 października 2009, 22:52
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: szafran »

Potwierdzę to co napisał Marin205. Wykorzystasz to potem juz problemu z rozszerzeniem nie ma.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: blair7 »

Po 3 tyg jest rozszerzenie z likwidacją podziału.
krayevsky
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: krayevsky »

maly update - jest decyzja.

lekko zmodyfikowany wniosek z braterstwa na 6S + 8SK, zlozony na poczatku kwietnia. 9 startow w zawodach (+dodatkowo 6 koresp)
decyzja po niecalym miesiacu, przyznano 6S+6SK
adacho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 13:09
Tematy: 2
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: adacho »

Z WPA jest tak, że przychylność w dużej mierze zależy od tego kiedy składasz. Im bliżej końca roku, tym mniej chętnie dają większe ilości (usprawiedliwiają się limitami, że ludzie biorą po 20 szt, a później nie wykorzystują promes i to im bruździ w statystykach itp). Ja miałem 26 startów od końca lipca do końca października zeszłego roku. Składałem w listopadzie, na wniosku napisałem 8 sport/15 kolekcja. Jak policjant zobaczył mój wniosek, to mało nie umarł z wrażenia. Usłyszałem że ryzykuję decyzję odmowną (niby jak, skoro spełniam wszystkie warunki), że tyle nie dostanę itp. Ostatecznie po rozmowie z kierownikiem WPA dostałem 7/6 (i tyle mi wystarczy na długo). Z rozszerzaniem pozwolenia nie ma w KRK problemu: wnioskujesz, przedstawiasz starty - dostajesz, więc wydaje mi się że nie ma co brać miliona sztuk od razu, bo szkoda przedłużać postępowanie. Brać co dają (6/6 bez problemu) i rozszerzać jak się promeski skończą. Tą drogą załatwi się wszystko szybko i bez niepotrzebnych dodatkowych wizyt na WPA. Dobrze złożyć jest przez ePUAP, wtedy zazwyczaj jest jeszcze bardziej bezproblemowo. Co do podziału - wnioskować bez podziału, jak ma się licencję na pistolet/karabin/strzelbę to chyba nawet domyślnie dostaje się bez podziału, no chyba że zawnioskujesz inaczej.
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2018, 10:42 przez adacho, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ Shadow 2, DD V11 S2W, S&W 2214, IŻ Sporting, HW-100, Steyr EVO 10, Walther GSP 22LR/32SW, 19X, Savage BVSS .223
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

adacho pisze:Z rozszerzaniem pozwolenia nie ma w KRK problemu: wnioskujesz, przedstawiasz starty - dostajesz, więc wydaje mi się że nie ma co brać miliona sztuk od razu, bo szkoda przedłużać postępowanie.
TERAZ nie ma problemu... A co będzie, jak wejdzie nowa ubojka? W tej chwili "tajna przez poufna" i nic o niej nie wiemy... Może się okazać, że już się NIE DA ROZSZERZYĆ. Może być tak, jak teraz jest z pozwoleniami uzyskanymi przed 2011. ICH SIĘ NIE DA ROZSZERZYĆ... I co wtedy?

Jedyne sensowne rozwiązanie, to robić TERAZ wszystko, co się da z największym możliwym zapasem, nawet kosztem przedłużenia postępowania. Bo teraz się da...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”