SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: blair7 »

Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Christoph »

W żadnym wypadku nie neguję, że to być może dobre sluchawki. Mi po prostu kompletnie nie pasowały, stąd sugeruję najpierw, o ile to możliwe, przetestować je. Ja próbowałem 2 różnych egzemplarzy na strzelnicy otwartej i zamkniętej. Poziom tłumienia nie był dla mnie zadowalający. Co nie znaczy, że dla innych nie są odpowiednie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3262
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: biper »

blair7 pisze:używam takich: http://www.browning.com/products/shooti ... ector.html
cena ok 300 zł

O.. i było tak od razu napisać! Najlepiej z rok temu :)
Myślę właśnie nad zakupem drugiego kompletu aktywnych dla żony/znajomych jak zabieram kogoś na strzelnicę i to jest bardzo ciekawa alternatywa. Wcześniej na nie nie trafiłem.
Dzięki!

A jeszcze jakbyś mógł coś więcej o nich napisać.. Np. jakieś porównanie z Howardami.. Ile baterie trzymają.. :piwo:
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2018, 11:43 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Muminek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 21 września 2012, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Muminek »

Zobacz sobie jeszcze Howard Leight Impact Pro - sporo lepsze tłumienie niż sportów, a na amerykanosie masz za 265 z przesyłką. Chyba, że zależy Ci na kompaktowych - to impact pro raczej odpada - są spore.
Czy się stoi, czy się leży, strzał się należy.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: blair7 »

biper pisze:
blair7 pisze:używam takich: http://www.browning.com/products/shooti ... ector.html
cena ok 300 zł

O.. i było tak od razu napisać! Najlepiej z rok temu :)
Myślę właśnie nad zakupem drugiego kompletu aktywnych dla żony/znajomych jak zabieram kogoś na strzelnicę i to jest bardzo ciekawa alternatywa. Wcześniej na nie nie trafiłem.
Dzięki!

A jeszcze jakbyś mógł coś więcej o nich napisać.. Np. jakieś porównanie z Howardami.. Ile baterie trzymają.. :piwo:
Miałem je dopiero kilka razy na strzelnicy, tłumią o niebo lepiej niż Howard, ale oferują nieco gorszej jakości audio. Nie mozna podłączyć Jacka, a o bateriach jeszcze nie mogę nic powiedzieć, bo może 10h przepracowały. Nigdy nie używałem Howard ów dużej niż kilkanaście minut, więc nie wiem jak z ergonomią, ale po 4h nie czułem dyskomfortu i nie przeszkadzały przy strzelaniu ze strzelby. Generalnie chciałem kupić howardy bo w tej cenie są (były) dobre, ale przypadkiem zobaczyłem browningi w sklepie.
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Pandariusz »

Czy Wasze Impact Sporty odcinają np. klaśnięcie albo pstrykanie palcami?
Mam Peltor Sport Tactical 100 i one właśnie tak działają - wycinają nawet drobne trzaski.
Kupiłem Impact Sporty jako ochronniki "zapasowe" np. gdy zabieram na strzelnicę znajomych i od razu zrobiłem im podobny test. Myślałem, że mi głowę urwie, bo elektronika zamiast wyciąć klaśnięcie podbiła je na maksa. Na strzelnicy jeszcze nie testowałem.
Wydają się oryginalne, sprzedane przez Amazon (w sensie przez Amazon, a nie w imieniu kogoś tam).
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3262
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: biper »

Hmm.. aż zrobiłem test przed sekundą z ciekawości. Włożyłem nawet nowe baterie dla pewności, że wszystko gra na maksa.
Regulacja głośności na maksa: nie mam takiego efektu, o jakim piszesz. Nie wycina klaskania całkowicie, ale jest ciszej niż bez słuchawek.
Najciszej oczywiście przy wyłączonych słuchawkach (tryb pasywny).

Hmm jeśli Peltory wycinają drobne trzaski, to też chyba coś nie tak. Tak to działają najtańsze Miltec-i - po prostu przy hałasie na jakąś część sekundy całkowicie odcinają dźwięk, także te z dolnego zakresu.
Howardy z tego co kojarzę i obserwuję, nie wyłączają się całkowicie, tylko filtrują te najgłośniejsze. Dźwięki takie jak mowa słychać dobrze. Moim zdaniem to zaleta, dla innych może to być wada, bo jednak w takiej konfiguracji elektroniki "tłumienie" strzału będzie chyba mniejsze.

Co do kontroli oryginalności. Oryginalne w komorze na baterie mają mieć blaszki i naklejki (u mnie: jedna prostokątna z napisem Impact Sport i numerem oraz dwie okrągłe, pomarańczowe z kontroli jakości), a podróby mają sprężynki i brak naklejek.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:11 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Pandariusz »

Może faktycznie trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Peltory nie tyle wycinają to klaskanie co tłumią je do poziomu normalnej rozmowy. Słychać, że ktoś klaska, ale jakby przez ścianę. Mam na myśli takie klaśnięcie "kto umie głośniej" :D Korzystam z nich na strzelnicy od ponad roku i jestem zadowolony.
Byłem trochę zdziwiony, bo HL mi takie klaśnięcie podbiły, tak samo jak podbijają wszystkie "normalne" dźwięki. Może to było zbyt ciche, żeby odciąć, a jednocześnie wystarczająco głośne, by po podbiciu dźwięku było nieprzyjemne. Sprawdzę na strzelnicy.

Mam blaszki, białą prostokątną naklejkę i jedną pomarańczową okrągłą. Tylko zapakowane były w białe papierowe pudełko, a nie blister. Niby google grafika też takie pokazuje, ale zgłupiałem.
Aż mnie dłonie pieką od klaskania :D

Obrazek
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: krissu »

A ktoś ma PELTOR PROTAC HUNTER? Warto? Taka średnia półka, nie wiem czy dozbierać jeszcze do tych droższych Peltorów, czy brać huntery.
Tomsky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2017, 14:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Tomsky »

thinkpositive
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 08 czerwca 2018, 23:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: thinkpositive »

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum, a trafiłem tutaj po zakupie HL Impact Sport z pytaniem. Kupiłem nówki sztuki z Amazon.de, słuchawki wyglądają na oryginalne. Po włączeniu włącznikiem słuchawki delikatnie szumią (niezależnie od poziomu głośności). Pytanie do użytkowników czy ten typ tak ma?

Jeśli Wasze nie szumią to dajcie znać, będę szukał rozwiązania z Amazon.

Z góry dzięki za info!
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: lasooch »

Faktycznie, po włączeniu pojawia się ledwo słyszalny szum i w moim egzemplarzu słychać go tylko przy minimalnym poziomie głośności, przy zamkniętych oknach i nikłym hałasie z otoczenia. Jeżeli zwiększę głośność podbicia, to szum wiatru z za zamkniętego okna jest głośniejszy. Po przeczytaniu Twojego pytania chciałem odpisać "nie, moje nie szumią", ale z ciekawości sprawdziłem i wyniki jak powyżej - po roku użytkowania dopiero w ogóle zauważyłem, że faktycznie jest tam jakiś dźwięk. Nie wiem na ile "delikatnie" jest u Ciebie, bo jak słyszysz szum niezależnie od poziomu głośności, to chyba coś jest nie tak.
Renmonte
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 21:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Renmonte »

Witam,

ostatnio nabyłem w Walmarcie i tez miałem takie irytujące doświadczenie na Dziku na ZKSie, że mi piszczały (coś tam musi siać) ale podkręcenie na maksa rozwiązało problem :583:

Przy okazji mam dodatkowe pytanie. Nie do końca jestem zadowolony z przylegania słuchawek. Po recenzjach szarpnąłem się nawet na Crossbowy w wersji Suppressor ale lata żucia gumy sprawiają, że tym mięśniem od żuchwy jestem w stanie podnieść słuchawki na tyle, że przestają spełniać swoją rolę :/ Wymieniał ktoś pady na grubsze żelowe? Macie coś do polecenia z Ali?
buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: buniu »

Witam.
Użytkowałem przez chwile Peltory tactical 100, HL Impact a obecnie używam, niewiem czy dobrze zapamiętałem nazwę, Walkers Razor.
Wszystkie ochronniki sa low profile, co dobrze współgra z hełmami, a dla tych którzy tego typu bajerów nie użytkują nie muszą martwić się ze, beda nazbyt wychodziły :) poza obrys głowy. :) Wszystkie wspomniane przeze mnie ochronniki sa również budżetowe, wiec nie spodziewał bym sie jakiś wodotrysków.
HL Impact - dobra jakość dźwięku i wydaje mi sie ze mają kierunkowe mikrofony, co ułatwia orientacje w otoczeniu i rozróżnianie kierunku skąd dobiega dźwięk, na ogromny minus wpływa to, ze dolna czesc gumy odstaje od ucha i tworzy "przecieki" niepożądanych dźwięków, po ok godzinie zaczynają bolec małżowiny od twardej gumy. Dobry i naturalny dźwięk.

Peltory pozbawione sa wady HL, ale potrafią całkowicie wyciszać gwałtowne dźwięki tj. Zrzut zamka w pistolecie, co czasem może denerwować.
Razory tak jak Peltory dobrze przylegają do uszu, mają miękkie gumy, tylko nie posiadają kierunkowych mikrofonów co powoduje ze niewiem z której strony dociera dźwięk. W przeciwieństwie do Peltorow nie odcinają dźwięku a tłumią do pewnej wartości, tylko dźwięk wydaje sie dość sztuczny.

Ogólnie o ochronnikach słuchu aktywnych, należy wiedzieć ze tłumią dźwięki powyżej deklarowanej wartości a niektóre odgłosy, np rozmowę, szum otoczenia uwydatniają co tez można regulować pokrętłem (na ogół). Droższe i bardziej zaawansowane modele odcinają np. Dźwięk padającego deszczu itp.
HL, Peltor tactical 100 i Razory, których używam sa bardzo dobrymi ochronnikami w swoim przedziale cenowym. Gdyby HL nie odstawały od uszu i miały bardziej komfortowe gumy to z pewnością wybrałbym właśnie ten model, ale owe wady dla mnie dyskwalifikują je, 2lata męczarni i bolących małżowin :)
Awatar użytkownika
Tortellini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 03 września 2014, 10:19
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SŁUCHAWKI AKTYWNE HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT

Post autor: Tortellini »

Posiadam słuchawki Howard Leight Impact Sport i odczucia wobec nich mam podobne jak kolega powyżej: Uciskają uszy tak że po godzinie zaczynają one boleć, są trochę za "płytkie" - uszy nie chowają się w środku całkowicie lecz są uciskane po krawędziach małżowin, kolejny problem to "przeciek" w dolnej części słuchawek - o ile patrzymy na wprost to tłumienie jest prawidłowe ale wystarczy obrót głową (albo złożenie się do karabinu leżąc) by huk wystrzałów obok trafiał wprost do ucha.
Jednocześnie jestem zadowolony z działania samej elektroniki oraz z jakości wykonania. Stąd pytanie - czy model "Impact Pro" posiada głębszą i większą "kieszeń" na uszy czy grubość tego modelu polega tylko na grubości samej plastikowej obudowy a uciskanie uszu oferują na tym samym poziomie co Impact Sporty? Na zdjęciach dostępnych w internecie trochę ciężko to ocenić :D
Impact Sporty mają wnękę głębokości ok 1,5cm (pasywne peltory ponad 4cm i wygodą biją sporty na głowę). Ciekaw jestem jak to wygląda w Impact Pro, ma któryś z kolegów posiadających model "Pro" możliwość zmierzyć?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”