Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

ano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 07:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: ano »

Czy wymiana żerdzi (na sztywniejszą) sprężyny powrotnej daje jakąś odczuwalną poprawę celności? Na różnych forach taka wymiana jest wymieniana jako jeden z najprostszych sposobów usprawnienia M14.
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Poszukuję solidnego montażu pod optykę cieżką, zastosowanie łowiectwo.

Czy ktoś może używał montażu bocznego z Astroclassic i może się podzielić opinią czy warto ?

https://www.astroclassic.pl/Montaz-bocz ... -M14/1899/

Posuzkuje opini/alternatywy/opcji



a Basset
http://www.bassettmachine.com/prod_smpr.htm
Ostatnio zmieniony 07 marca 2018, 16:14 przez torel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Zlewozmywak »

Ten montaż z Astroclassic sobie absolutnie odpuść. Tandeta. Wiem bo mam.

Mam ten sam problem co ty, też szukam takiego montażu, który nie kosztuje tyle co karabin i nie musiałbym go sprowadzać z USA, czekając 2 miesiące i płacąc jeszcze cło. Niestety w Polsce to jest mega trudne zadanie.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

Potwierdzam opinie powyzej. Kupilem ten karabin w osadzie SAGE (EBR) i z tym montazem. Nie strzelalem z niego z zamontowana optyka tylko na przyrzadach ale nigdy bym go nie zostawil docelowo. Luski mialy czesta tendencje do klinowania sie miedzy montazem a zamkiem. Przy czym ten montaz byl juz w jakis sposob modyfikowany, zeby ten problem zmniejszyc. Slabizna z malizna.
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

Szczerze to nie spodziewałem się tego po SAGE EBR. Mam pytanie do wszystkich którzy macie zainstalowane jakiekolwiek montaże (CASM, boczne, długa szyna po całości) czy macie też problemy z gnieceniem łusek/fajkami przy wyrzucie? Jestem przed modyfikacją w kierunku EBR/DMR i słyszę co raz o takich problemach. Jak z tym jest w praktyce? Każdy sprzedawca wiadomo swój towar chwali...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

Pataj pisze:Szczerze to nie spodziewałem się tego po SAGE EBR.
Zle mnie zrozumiales. Osada SAGE EBR nie ma z tym nic wspolnego bo sama w sobie nie daje mozliwosci montazu lunety. Musisz dokupic do niej osobna podstawe. Poprzedni wlasciciel mojego karabinu, a raczej jeszcze jeden wczesniej, poszedl po taniosci i zamiast kupic dedykowana kupil zamiennik. Jak widac na zalaczonym obrazku nie byl to najlepszy ruch.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Zlewozmywak »

Taki mały update:

Miałem na moim M305 zamontowany ten montaż od Astroclassic, celność karabinu była żadna. Ok, zamówiłem więc w Hameryce (Texas) montaż firmy http://www.bassettmachine.com/prod_smpr.htm i dziś testowałem na strzelnicy.

Miodzio.

Nic więcej od tego karabinu nie wymagam. Polecam ten montaż. Niżej fotki trafień.




Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

I bardzo pięknie, bardzo elegancko - gratuluję zakupu. Sam przymierzam się do bocznego montażu, ale ostatnio wpadł mi w ręce CASM o taki i powiem że robi wrażenie. W dodatku użytkownik nie skarżył się na żadne fajki czy inne problemy z wyrzutem. I jak przy Twoim czy Sadlaku - po zainstalowaniu masz backup w mechanicznych.
BTW te Twoje skupienie to na jakim dystansie i jakie ammo?
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Zlewozmywak pisze:Taki mały update:

Miałem na moim M305 zamontowany ten montaż od Astroclassic, celność karabinu była żadna. Ok, zamówiłem więc w Hameryce (Texas) montaż firmy http://www.bassettmachine.com/prod_smpr.htm i dziś testowałem na strzelnicy.

Miodzio.

Nic więcej od tego karabinu nie wymagam. Polecam ten montaż. Niżej fotki trafień.




Właśnie na dniach planuje zakup tego montażu z USA.Kupiłeś niski montaż czy wysoki? Przemawia do mnie wysoki z uwagi na możliwość używania również przyrządów stałych. Ile paczka idzie z USA, ze dwa tygodnie? Jak z cłem? Jaką optykę montowałeś?
Pozdrawiam
Max Schreck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 180
Rejestracja: 23 września 2009, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Max Schreck »

Zlewozmywaku, napisz proszę czy strzelałeś ze 100 metrów i fabryczną, czy elaborowaną amunicją.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Zlewozmywak »

Wybrałem wysoki montaż, właśnie dlatego że widać niżej przyrządy mechaniczne. Paczkę wysłali w Texasie dosłownie następnego dnia po zamówieniu, szła chyba ze 4 dni. Zatrzymali na cle i dostałem pismo, że mam posłać mailem fakturę, po otrzymaniu jej celnicy paczkę mi posłali i było płatne przy odbiorze coś około 163 zł. Uwinęli się z tym szybko, procedury trwały w sumie może ze 4 dni.

Amunicja fabryczna Hornady steel match, odległość 100 metrów. Optyka bardzo "ekonomiczna", bo Vortex Crossfire II, 6-18/44. Pięknie widać przez nią, na przybliżeniu 10 wzwyż widać przestrzeliny jak na dłoni i nie potrzeba w ogóle lunetki obserwacyjnej.

Dodam, że to było moje drugie w życiu strzelanie przy użyciu lunety, choć strzelam już ogólnie wiele lat. Karabin naprawdę robi robotę. Rzecz jasna na jakieś longshoty i inne takie to się nie nadaje, ale dla takiego amatora w strzelaniu z optyką jak ja, takie skupienia jak pokazałem są zdecydowanie zadowalające.
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Montaż zamówiony. Z cłem to jaka fakturę chcieli jak zamawiane przez neta i płacone paypalem?
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Zlewozmywak »

Sklep ci wysyła fakturę po złożeniu zamówienia mailem.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

ja z Norinco i tym montażem oraz budzetową lunetą Leupold AR przeszedłem Sniper Mission więc da się :)
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Jest jakis problem z Paypalem i kwestia sposobu wysylki. Wyslalem email do producenta i odpisal by ponowic zamowienie tylko ze mendy z paypala jeszcze mi kasy nie zwrocily... a strzelnica zarezerwowana na 12 maja i chcialem juz miec lunete zamontowaną...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”