Kupiłem dzisiaj HW 30S

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Mateus_Z
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 16 lipca 2015, 22:23
Tematy: 1
Lokalizacja: Łęczyca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Mateus_Z »

Ja nigdzie nie napisałem, że zrobiłem z "kruszynki" pełnoprawny karabinek do HFT. Po prostu dostosowałem HW30 do tego celu na tyle na ile to było możliwe. Poza tym zawody traktuję przede wszystkim jako świetną rozrywkę i sposób na nieco inne spędzenie wolnego czasu. Nie twierdzę, że z czasem nie kupię czegoś podlimitowego, ale teraz cieszę się po prostu z każdej przewróconej figurki, a chyba o to powinno chodzić :-D A i doświadczenie, którego nabiorę na słabszym sprzęcie myślę, że nie pójdzie w las.

I dodam, że po trzecich zawodach ani mi się śni zmieniać na razie sprzęt. :wink:
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2018, 12:09 przez Mateus_Z, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Cin91 »

Niektórzy to powinni sobie kijek z tyłka wyciągnąć, bo zawody to nie tylko napinka na wyniki :090: , ale przede wszystkim dobra zabawa, rozrywka i spotkanie ze znajomymi :D :one: :piwo:

Swoją drogą, ostatnio sam zastanawiałem się jak fajnie byłoby strzelić HFT3/4... :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 7
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: pawel992 »

Ktoś kiedyś tu napisał, że 30-tka to karabinek który każdy będzie miał, ma, lub sprzedał i ponownie kupi. Ja właśnie ponownie kupiłem :583:
Co najlepsze... Karabinek ma 10 lat, miał jednego właściciela i z tego co mówił, to wystrzelił mniej niż paczkę śrutu. Stan to potwierdza, brak śladów używania, te 10 lat chyba tylko leżakował w pokrowcu... Ten egzemplarz to strzał w 10.
Tego już nie sprzedam :033:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Linek »

Cin to czemu z Walther em Alutec iem na zawody jeździsz skoro to tylko dla zabawy i z HW30 też można. Byłeś kiedyś z HW30 na zawodach ? Sam sobie kijek wyciągaj a nie będziesz innym w du..ch grzebał.

Polecacie podstawowy karabinek który nawet po podwojeniu wartości nowego w tuning nie nadaje się na zawody.
Rekreacją do 30 metrów z możliwością postrzelania na 60 może 70 przy lufie w moździerz ustawionej.

Wszyscy się zachwycacie w tym wątku nad nim ale to karabinek do niczego bo wszyscy go sprzedaliście i chrzanicie głupoty że będziecie go odkupować, pewnie znowu postoi rok delikatnie postrzelamy i znowu na sprzedaż.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Michaus »

Darku, "zluzuj plusz".
Każdemu wg. potrzeb...
Tak jak są filmy i książki, do których się chętnie wraca po czasie, tak są wiatrówki, z którymi jest podobnie.
Ludzie je lubią, bo mają w sobie "to coś" i wybaczają im ich niedoskonałości.
Na pewno należą do nich HW30 i FWB300.
Jest masa innych wiatrówek, które na pewno są lepsze (zwłaszcza do HFT), ale jak ktoś ma chęć z tym wystartować, to czemu nie?
Pozostaje życzyć miłej zabawy.

Byli u nas w grupie tacy, którzy startowali z AT44, a nawet Zorakim HP01... i nie zajmowali ostatnich pozycji w klasyfikacji.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 07:39 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Cin91 »

Linek pisze:Cin to czemu z Walther em Alutec iem na zawody jeździsz skoro to tylko dla zabawy i z HW30 też można. Byłeś kiedyś z HW30 na zawodach ? Sam sobie kijek wyciągaj a nie będziesz innym w du..ch grzebał.
Bo mi się podoba. A 30-ek miałem 3 sztuki i zawsze strzelałem z lunetą rekreacyjnie na dystansach do 50m. Wtedy nie jeździłem na zawody akurat :)
Jak ktoś ma 30kę i nie stać go na nic wyżej, ani na kupno drugiego karabinka, to niech sobie strzela, nawet FT. I jeżeli będzie jeszcze czerpał z tego radość, to super, bo o to chodzi :)

A dogadywania, że "nadaje się" czy "nie nadaje się" to już truizmy, bo każdy, kto kupuje HW30 jest świadomy jej gabarytów, EK i tego, co się wiąże z tymi dwoma sprawami :)
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 09:28 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Zagorek »

Wielu ma 126p i sobie chwali, startują nawet w jakichś rajdach. Inni mają Porsche i nie startują w wyścigach. Co kto lubi. I nie zawsze dlatego mają Malucha, że ich nie stać na Porsche. Jeszcze inni znaczki hodują albo rybki zbierają - no i gitarra.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Cin91 »

Tak jest, Krzysiu. Ale dlaczego to robią? Bo mają z tego frajdę. :one:
Jak co wiosnę znów mnie ciągnie do kruszynki. Ale tym razem chyba bym sobie z otwartymi zostawił do grillowego pykania :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Zagorek »

Bo o tę frajdę właśnie chodzi. Ja mam bulika jednego z najmniejszych jakie chyba są, kupiłem bo mi się bardzo spodobał choć nie wiem po co. Lubię czasem sobie z niego postrzelać "troszkę inaczej". Nie nadaje się do żadnej dyscypliny strzeleckiej i wali mnie to. Panowie, Panie i kto tam jeszcze czyta - jak lubicie 30-tkę to posiadajcie dla posiadania, strzelania, HFT, rekreacji i dla czego tam jeszcze macie radochę.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: jurek40b »

Hw30s do rekreacji ma same zalety i 1 wadę, tzn mogłaby by mieć z 12J i dalej tak przyjemnie działać i mało ważyć. Najlepszy duet jaki miałem to hw30 i hw80 obie w customowych ubrankach i po full tuningu u Waldka. Ale jak chciałem postrzelać na stojaka to hw30 wygrywała. Po godzinnym strzelaniu na stojaka z hw80, na drugi dzień wylądowałem na podklejaniu plastrami i cholernym bólem pleców. Nie jeżdżę na zawody, jak dla mnie hw30 to ideał, jest tania, cholernie celna i lekka.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
Qglarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 2017, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Qglarz »

Witam.
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać i zarazem podziękować wszystkim piszącym o KRUSZYNCE. To za sprawą Waszych postów podjąłem decyzję o jej zakupie :-D W grę wchodziły jeszcze inne modele wiatrówek, ale po przeczytaniu TEGO tematu pozbyłem się wszelkich wątpliwości :-D Jeszcze raz dziękuję.

W 2017r sprawiłem sobie prezent gwiazdkowy ze sklepu AK..... z opcją Hogana :033: Nie nacieszyłem się nim z byt długo... :cry: Postrzelałem tylko na około 8m z otwartych, na tyle pozwalało mi poddasze, i to nie za długo, bo nieocieplone i zimno, więc i wyniki były raczej kiepskie :( Stwierdziłem więc, że poczekam na cieplejsze dni. Później nastał czas remontu i karabinek powędrował w pokrowiec. W międzyczasie dokupiłem lunetę Hawke Vantage 3-9x40 AO na średnim tej samej firmy.
Próbowałem w wolnych chwilach wyzerować optykę, poznać się bliżej z karabinkiem. Nie udało się ;| , aż do teraz :-D i tu pojawia się pierwszy problem. Podczas zerowania lunety zorientowałem się, że mam przekoszony spust w lewą stronę, a do tego ma luz na boki ok. 2-3 mm. Jego prawy bok jest w osi szwu, który znajduje się na osłonie spustu. Czym może być to spowodowane? Można go jakoś wyśrodkować? Dodam, że sam spust działa poprawnie.
Nie jestem w stanie określić, czy przyszedł do mnie z tym defektem (choć wątpię, by mistrz Hogan przeoczył coś takiego), czy ja coś popsułem :-? Ale nie rozkręcałem karabinka, więc jak...?
Dajcie znać co z tym fantem zrobić. Trochę to niewygodne przy moim rozmiarze dłoni.
Pozdrawiam,
Rafał
HW 30s by HOGAN + Hawke Vantage 3-9x40
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Linek »

Jeśli masz luz na boki to musisz wybić oś spustu dorobić podkładki boczne i zmontować razem.

Hogan nie poprawia spustu. Niczego nie popsuleś.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Qglarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 2017, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Qglarz »

Dzięki za szybką odpowiedź.
Jedno pytanie, no może dwa. Czy podkładki muszą być z jakiegoś konkretnego materiału? Jaki powinien być boczy luz na spuście?
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2019, 23:51 przez Qglarz, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 30s by HOGAN + Hawke Vantage 3-9x40
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Linek »

Słyszałem że koledzy robili z butelki pet

Spust musi dobrze chodzić bez zacięć i nadmiernego luzu bocznego.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Qglarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 2017, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Qglarz »

Kryzys zażegnany. Dwie podkładki wycięte z butelki załatwiły sprawę. Co prawda ma jeszcze niewielki luz, ale jest już w osi. Dzięki Linek za pomoc.
HW 30s by HOGAN + Hawke Vantage 3-9x40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”