Jak wybrać broń?

Moderator: Moderatorzy WBP

tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: tomekwroclawski »

One dopiero rodzą się w jego skołowane głowie
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: Rimski »

Szanowny autorze wątku :-)
Marzyłeś kiedyś o jakimś pistolecie? Jakiś Ci się podobał i w myślach powiedziałeś sobie - taki chciałbym mieć?
No to skoro przeszedłeś całą drogę uzyskiwania pozwolenia, załatwiłeś papierki, byłeś u lekarzy, w urzędach itp... to po prostu spraw sobie przyjemność i kup to "co zawsze chciałeś" :-)

Nie ważne, że spust będzie mieć 250g lub 3kg, nie ważne, że jak wpadniesz na pomysł aby go nosić to będziesz musiał do spodni dokupić szelki bo inaczej Ci spadną...
Będziesz mieć swoją pierwszą w życiu WŁASNĄ broń taką jaką zawsze chciałeś. Jak po pół roku stwierdzisz, że jednak wolisz "brunetki" to ją sprzedasz, zamienisz a jak będziesz mieć dosyć kasy to zostawisz na dożywocie. Przecież rozwód z pierwszą Bronią nie spowoduje, że będziesz musiał podzielić się swoim majątkiem na pół a przez następne 18 lat płacić alimenty :-)
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: LWfilip »

Trzeba przyznać, że namieszaliście Koledze w głowie :-D wzorowo. Faktem jest też to, że pytanie o pierwszą broń przypomina mi pytanie o pierwszy motocykl. A kto miał już kiedyś taki dylemat to wie, ile i jakie padają odpowiedzi. Można nie wytrzymać takiej ilości informacji. Skoro jednak i ja mam okazję dołożyć swoje trzy grosze to proponuję częste wizyty na strzelnicy. Podglądanie z czego strzelają ludzie? Proponuję nawiązać pierwsze znajomości strzelnicowe i korzystanie z tego co mają inni. A maja tego sporo i zawsze ktoś "da postrzelać kilka kulek". To najlepsza ścieżka do zdobycia wiedzy i rozeznania co się podoba. Potrzebne jest jeszcze to coś. Nie koniecznie trza walić z Kałacha bo to kultowa giwera. Sprzętu jest tyle, że można coś dla siebie poszukać. A na początek to musi być coś co nie strzela nabojem droższym niż 1,50 pln. Pozdrawiam i czekam na refleksje autora.
P.S. Kolega Rimski ma rację i sam bym tego lepiej nie ujął.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2018, 20:22 przez LWfilip, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: Shooter7 »

ad2222 pisze:... w najbliższym czasie trzeba będzie coś wybrać. Na początek chyba pistolet centralnego zapłonu, bo z tym w klubie jest problem - są tylko Glock'i, które w ogóle mi "nie leżą" - potrzebowałbym coś o lżejszym spuście, no i mniejszym "kopie". Czy są w Polsce jakieś sklepy z bronią, które mają strzelnicę i można oddać kilka strzałów z danego modelu?
Nie podales wogole jakie strzelectow / rodzaj Cie interesuje i jakie masz oczekiwania ? Co do budget'u rowniez sie nie wypowiedziales a to jest kluczowe !

Ja np. jestem nastywiony na precyzje i malo mnie interesuje cena. Problem jest w trym, ze obecnie ( sportowej ) broni centralnego zaplonu jest jak na lekarstwo. Jezeli sie czegos szuka to bedzie to sprzet uzywany ktory ma conajmniej 30 lat.

O kalibrze rowniez nie wspomniales.

Polecam kaliber .32 S&W Long WC ( Hämmerli P 240, Hämmerli 280, Hämemrli X-esse - choc ta mniej ) Sako Triace. Wymienione Maja tez konwersje w Kalibrze .22 lfB.

Idac wyzej, kaliber .38 SPL WC

trzy modele

Hämmerli P 240

S&W Model 52

Colt Gold Cup

Kazdy z nich stzrela sie bardzo pryjamnie a precyzja jest pjerwyj sort.

9 Para jest tylko jeden jedyny model SIG P 210 lub SIG Sauer P 210 Champion Target ( 6 cali ) lub Legend ( 5 Cali )

Tanczym rozwiazaniem jest S&W 586 lub 686 i strzelanie . 38 SPL WC.

:wink:
Awatar użytkownika
MalyMisio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 15 października 2017, 19:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: MalyMisio »

To teraz ja. Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów pojechałem do sklepu i kupiłem CZ Shadow 2. Nigdy wcześniej z niego nie strzelałem, ale mi się podobał :) i nie żałuję. Troszkę się męczyłem, żeby ustawić go pod siebie (związane jest to z ciężką regulacją szczerbinki) ale teraz wszystko śmiga. Po roku kupiłem Izhmash cm 2. Bardzo fajny karabin kaliber 22LR a teraz choruję na S&W Victory kal 22LR.
Tak więc, kupując swoją pierwszą broń kup to co Tobie się podoba, ja tek zrobiłem i jestem zadowolony :-D
crane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 15 listopada 2015, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: crane »

Jeżeli pistolet to trzeba zacząć od jakiegoś popularnego modelu, który potem łatwo odsprzedać. Gwarantuje ci, że jak postrzelasz to potem będziesz chciał zmienić.

zacznij od pistoletu kaliber 9mm.

jeżeli mały odrzut to musi ważyć minimum 1kg do max 1,3 kg, także polimerowe odpadają.

jeżeli lekki spust to odpadają typowo wojskowe,

zostają ci pseudo tarczowe, czytaj wojskowe z poprawionym spustem

ja polecam, shadow 1 lub ewentualnie shadow 2, tactical sport

z shadowki 1 strzelisz na każdych zawodach, pomijając światłowodowe przyrządy
w tactical sport spust poniżej 1kg,
shadow 2, nie mieści się w pudełku, światłowodowe przyrządy

zanim kupisz broń poczytaj regulaminy zawodów w których chcesz startować, co byś nie był potem niedopuszczony

modele te nie mają blokady iglicy przez co ja bym ich z nabojem w komorze nie nosił.
Tomek - LOK
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: wrc69 »

Witam Kolegów.
Moim pierwszym typem była Shadow i jedyny mój dylemat dotyczył koloru (czarna czy dwukolorowa). Zabrałem na zakupy żonę i.... wyszedłem ze sklepu z Shadow 2. Też z niej wcześniej nie strzelałem i jestem mega zachwycony.
Co do odrzutu i podrzutu broni.
Wystarczyło 4 miesiące na siłowni i odrzut i podrzut broni poważnie zmalały. Nadmienić tu chcę, że broń i amunicja się nie zmieniły, tylko obwód łapy. Na siłowni ćwiczyć nie tylko biceps, triceps i ramiona, trzeba ćwiczyć całe ręce (przedramiona i nadgarstki), po prostu ściskać coś w dłoni (nawet piłeczkę tenisową).
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: LARPAK »

Bohun_W pisze:Zapraszam na ZKS do Warszawy, praktycznie większość popularnych modeli jest dostepna. Lepiej wydać 50-100zł na strzelnicy i uniknąć problemu,że po paru strzałach coś nam dokucza.
Rozumiem, że to rada z doświadczenia bo jeżeli nie to jak to się ma do tego:
Bohun_W pisze: Mam jednak jeden problem, pistolet kupiłem w ciemno bez testowania bo nowość.
Awatar użytkownika
Bohun_W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 22:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa / Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak wybrać broń?

Post autor: Bohun_W »

Jedno wynika z drugiego :-) Nigdzie nie było P10C do testów,a teraz żałuję, że kupiłem nowość. Miało być pięknie jak na filmach, a nawet najlepsza recenzja nie odda paru strzałów na strzelnicy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”