WPA Wrocław

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

A co za różnica czy będą czy nie będą?
Ty byłbyś w niebowzięty jakbyś się dowiedział, że niby nie możesz przechowywać broni poniżej 50 sztuk w szafach tylko musisz mieć magazyn bez znaczenia na ilość broni czy lokalizacje szaf bo masz zezwolenie na łącznie 85 sztuk?

Pewnie nie.

Z tego co słyszałem od ludzi z różnych klubów to u nich jest tak, że jak nie wyrobisz startów do licencji i nie podejdziesz do egzaminu to z automatu wylatujesz bo taki mają regulamin - klub typowo sportowy. I co im zrobisz? Nic. Więc starty lepiej wyrobić, licencję w razie "W" wysłać do WPA.

Nie chodzi o kasę, ale o fakt, że przez zaoszczędzenie kilku złotych można się najeść nerwów przy nadgorliwym WPA, a można było mieć spokój.

Tutaj jest różnica.

Oczywiście licencja to nie jest jedyna ważna przyczyna posiadania pozwolenia, ale kopać się z koniem, że robię sobie zawody z kolegą czy coś w tym stylu jest wysoce ryzykowne bo może nikogo nie przekonać.

Ja tam licencję wysłałem, w poprzednim roku zrobił to klub i tak to się już kręci kilka lat.
Teraz mimo zaświadczenia z klubu o tym, że czekam na licencję to jednak przy rozszerzeniu czekali na nią, w zeszłym roku licencję miałem już w grudniu 2016 roku na 2017 rok. Teraz ktoś coś zawalił, ale nie po stronie klubu.
Jakoś w styczniu licencja poszła do mojego OŻW, teraz wysyłałem sam i zapomniałem wysłać od razu bo tak to miałbym rozszerzenie znacznie szybciej.

Jeżeli dla kogoś wysłanie licencji - nawet jak nie jest to jakoś super potrzebne czy wymagane przepisami stanowi problem to co można powiedzieć o takim człowieku?
Wysyła to dla siebie i świętego spokoju jakby nagle z KGP przyszedł okólnik, że wszyscy mają mieć w aktach aktualną licencję zawodniczą (w odniesieniu do pozwoleń sportowych) i dopiero by się zaczęło sprawdzanie, szukanie i pianie na forum...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: franek »

LARPAK pisze:Nie rozumiem w czym masz problem.
Brak licencji może być podstawą do cofnięcia pozwolenia do celów sportowych ponieważ zanika przyczyna posiadania broni - przy broni do celów sportowych (nie mylić z kolekcjonerskim na broń sportową) licencja jest wymagana zarówno do wydania pozwolenia jak i jego utrzymania.
@LARPAK
Na mój rozum, jeżeli Policja chce ustalić czy "ustała ważna przyczyna" to powinna to zrobić "za swoje" jak porządny urzędnik:
1) wszcząć postępowanie
2) skontaktować się z organem wydającym czyli ... PZSS (1), .. .usłyszeć ... sp* licencje wypisujemy ... tak, mamy jego wniosek obrobimy za N tygodni
3) zamknąć postępowanie

I przyjdzie komendant i objedzie za marnowanie czasu na pierdoły i po jednym roku się skończy ...

* (1) - nikt poza PZSS nie wie kiedy licencja "będzie wydana" ..
Ostatnio zmieniony 23 marca 2018, 01:46 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Officer_199 »

Rozumiem, jak rozszerzamy i dostarczamy w tym celu licencję, bo ma to jakiś sprecyzowany cel.
Ale wysyłanie licencji co roku jest moim zdaniem wyłącznie marnowaniem papieru i nadgorliwością. Dokładnie tak, jak Kolega wyżej to opisał, jak komuś w WPA będzie się nudziło i zostanie wszczęte postępowanie (nie słyszałem, żeby jakiekolwiek WPA co roku dla każdego sportowca w ten sposób postępowało), to wtedy ewentualnie dostarczyć i niech spadają na drzewo. To jest prosty mechanizm i nie widzę tutaj czynnika ryzyka.

Tym bardziej, że już bezpodstawnie zwracają głowę klubowi występując co chwilę o listę członków (jak by nie mogło wystarczyć, że klub i tak informuje o skreśleniu z listy członków).
Osobiście uważam, że nie warto się na każdym kroku kopać z taką upierdliwą instytucją i czasami warto coś zrobić dla świętego spokoju, ale też bez przesady w drugą stronę.
Oczywiście jak ktoś koniecznie chce wysyłać, to niech wysyła mi absolutnie nic do tego, każdy ma jakąś tam swoją logikę.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Można to nazwać nadgorliwością.
Można to też nazwać dbaniem o swoje.

Oczywiście powinno to tak funkcjonować, ale przy różnych pomysłach WPA jakie tutaj na forum i nie tylko się przedstawia to lepiej wysłać i mieć spokój.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: VIS »

Św. pamięci kolega 9x19 zabraniał wysyłać jakichkolwiek informacji do WPA o licencjach. Nie ma podstawy prawnej takiego żądania. Jak chcą to mogą wszcząć procedurę cofnięcia pozwolenia i nawet wydać decyzję w tej sprawie oczywiście z uzasadnieniem. Wtedy należy odwołać się od decyzji do KGP z informacją że ważna przyczyna nie ustała bo licencję mam.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Wrocław

Post autor: carambas »

Ode mnie WPA Wrocław żądało licencji zawodniczej na nowy rok przy okazji rozszerzenia pozwolenia. Odpisałem, że nie dam, bo nie ma to znaczenia. Wzięli sobie z PZSSu.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

PanHipolit pisze:Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :583:
Wysyłasz dokumenty dotyczące Ciebie - co z tego, że nie ma tego w przepisach.
Tak samo możesz nawet nie mieć licencji i uprawiać strzelectwo sportowe rywalizując z kolegą poza strukturami PZSS - będzie to też uprawianie sportu jednakże będzie to kopanie się z koniem i wykazywanie, że tak jest.

Jednakże przedłużasz licencję PZSS mimo, że nie musiałbyś - dlaczego? Czyżby nadgorliwość? :090:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Przecież ci napisałem, że robisz to dla siebie.

Nie raczyłeś odpowiedzieć dlaczego wogóle przedłużasz licencję PZSS - przecież też nie jest wymagana - to też niewolnictwo zgodnie z twoim tokiem rozumowania.
Różnica tylko dla jakiej organizacji/instytucji to robisz i nic poza tym.

Za koszt znaczka mam święty spokój bo kiedyś przysłali mi pismo o licencję - może ich nadgorliwość, a teraz niech szukają teczki i ją uzupełniają. Mają zajęcie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Takie pismo otrzymał kolega w lutym tego roku:
Obrazek


To tak w odniesieniu do braku licencji jako podstawy do cofnięcia pozwolenia - może nie WPA Wrocław, ale sam fakt jest tutaj ważny.

Mam nadzieję, że widać fotkę bo z telefonu dodaję.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: wrc69 »

Uwaga, dyktuję odpowiedź na w/w pismo:
W związku z pismem L.Dz. ..... z dnia [zamazane].02.2018, proszę o podanie podstawy prawnej na okoliczność żądania [tu wpisać pierwszy akapit rzeczonego pisma].
Z poważaniem

I czekać na dalszy rozwój wypadków.
Pozdro.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Uważasz, że nikt na to pismo nie odpowiedział i czeka aż mu napiszesz coś takiego?

Podstawa jest jasna j już o niej pisałem:
- brak licencji = nie uprawianiu sportu strzeleckiego
- nie uprawianie sportu strzeleckiego = brak ważnej przyczyny
- brak ważnej przyczyny = wszczęcie postępowania o cofnięcie pozwolenia

Wyszli z tego założenia i to tyle, a ty się kop z koniem i udowadniaj, że uprawiasz sport poza strukturami PZSS. A jeszcze może się okazać, że nie udowodnisz i pożegnasz się z papierami.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: wrc69 »

To ironia była. Durna odpowiedź na durne pismo.
Frazę "podstawa prawna" traktuj dosłownie: par. _ pkt. _ (Dz.U. .....) a nie "wydajemisię".
Zluzuj trochę, słońce świeci ładna pogoda jest, czyść "graty" na strzelnicę...
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Niestety to wynika z pisma i logiki. W ustawie masz mieć licencję jako jedną z przyczyn i tego się uczepili.

Jak ktoś chce się z nimi kopać to proszę bardzo - kolega odpisał, że nie ma licencji ze względu na opóźnienie w PZSS. Dostarczył jak ją otrzymał. Szkoda kasy i nerwów.

Pismo wrzuciłem dla tych co nie wierzyli, że takie praktyki się odbywają.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: woytas »

Mi w tych pismach podobają się wszelkiej maści podkreślenia, wytłuszczenia i inne bajery - tak jakby piszący chciał dać znać wszystkim, że opanował podstawowe funkcję worda.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: wrc69 »

Art. 10.3.3) mówi między innymi "...oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego..." (Dz.U. 1999; Nr 53; poz. 549)
Nie mówi "aktualnej licencji" czy "licencji z 2018 roku". Mówi po prostu o "licencji".
Był u mnie dzielnicowy (w styczniu b.r.) na polecenie mojego WPA, w celu sprawdzenia numeru broni po jej zarejestrowaniu. Podałem do protokołu numer patentu z 2016 roku i numer licencji z 2017 roku, bo takie dokumenty posiadałem. Moje WPA jakoś nie wpadło na pomysł wysyłania do mnie takich durnych paszkwili jak publikowany powyżej.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”