AKMS vs Mossberg MMR

Moderator: Moderatorzy WBP

wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: wrc69 »

Mam to w tyle te opowieści dziwnej treści. Dla jasności, niektóre twoje, Kolego, też.
Nie dorzucam się do tego guano, więcej tu nie piszę.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: LARPAK »

Różnica pomiędzy twoim guano i tymi opowieściami dziwnej treści jest niewielka, a większość swoich "opowieści" jestem w stanie poprzeć czymś więcej niż tata mówił, wydaje mi się iż to były specjals...
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: EyraCk »

Jezu jaki ból du** :-)
Niestety nie udokumentuje w żaden sposób tego co mówił "mój tata", ani tego co zasłyszałem. Pogódź się z tym, albo chociaż spróbuj.
Do samej dyskusji osoba, która zastanawia się czy brać M762 czy MMR to można założyć, że nie będzie w za miesiąc w czubie klasyfikacji strzelców nawet we własnym klubie. Nie wspominając o jakiś większych zawodach. Moim zdaniem na pierwszą broń warto wziąć platformę, która bardziej ci się podoba. Następnie nauczyć się strzelać, bo to podobnie jak z prawem jazdy. Kurs przygotowuje nas żeby zdać egzamin a jeździć/strzelać uczymy się sami na własnym samochodzie/broni.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 12:29 przez EyraCk, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: LARPAK »

Kolego to nie jest ból doopy tylko podajesz jakieś informacje, które są lekko mówiąc komiczne, a jak ktoś Ci uświadamia, że są niekompletne i mało znaczące to brniesz w to dalej bo słyszałeś to od niby specjalsa.
To tak jak mi kiedyś jedni próbowali udowodnić, że CZ75B za kilka stówek to nie jestem w stanie konkurować z ich P226R navy uber pro madafaka - nie sprzęt jednak czyni strzelca i w shootofie szybko się o tym przekonali - taki sam mechanizm zachowania był u nich jak u Ciebie...

Chciałeś podać jakieś informacje, ale nic one nie znaczą.

Masz rację tylko w tym, aby kupić to co się podoba jednakże jak ktoś myśli poważniej o zawodach nawet w klubie to powinien spróbować strzelić z jednego i drugiego. A najlepiej posiadać jedno i drugie.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: lto »

EyraCk pisze:Jezu jaki ból du** :-)
Niestety nie udokumentuje w żaden sposób tego co mówił "mój tata", ani tego co zasłyszałem. Pogódź się z tym, albo chociaż spróbuj.
Pogódź się z tym, że pisanie na tym forum anegdotycznych dowodów o domniemanej wyższości AK nad świętami wielkiej nocy musi się skończyć tak jak to widać powyżej.
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: EyraCk »

Nigdzie nie napisałem, że AK>AR
W takim razie nie można wierzyć w 90% tego co ludzie piszą na forum, bo to tylko ich anegdoty...
Czytałem też tutaj opinie, że w MMR lufa była do wymiany po 4k przebiegu, oczywiście nie wiem czy to prawda, bo była to tylko czyjaś anegdota. Nie robię jednak o to gównoburzy, bo to czyjeś doświadczenie, które zarówno ciężko udowodnić jak i obalić.
Jak waszym zdaniem osób, których słowa i wiedza są pewne w 100% (LARPAK do Ciebie piję), z wytrzymałością budżetowego AR vs dobrej klasy AK (bo za taki możemy chyba uznać M762 czy Radom-Sport czy starego AKM/S z Radomia). Sam nigdy nie widziałem MMR z przebiegiem 10k bez remontu (wcale nie uważam, że takie nie istnieją ja ich po prostu nie widziałem, żeby było jasne), a AK z takim przebiegiem nie trudno jednak spotkać.
Myślę, że wytrzymałość konstrukcji też dla początkowego strzelca powinna mieć znaczenie, bo jeżeli chcesz naprawdę strzelać, a nie raz na miesiąc sypnąć 100 kulek to 4k można spokojnie zrobić w 3 miesiące.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: blair7 »

To tym bardziej kupowanie (jako jedynego) karabinu na platformie AK jest bez sensu. Jak sam wyżej czytałeś skupienie mieszczące się w 15 cm jest czymś normalnym, a takim mmr-em robi się tzw koniczynki na 100m. Więc jeśli chce postrzelać sobie od czasu do czasu to tym bardziej będzie mnie irytować wynik na tarczy. A z doświadczeń osobistych: jak byś nie oszpejował AK, to i tak nie masz co liczyć na wysoka lokatę na zawodach dynamicznych. Więc wniosek prosty: chcesz robić dobre skupienie raz na 2 mies? kup AR, chcesz się liczyć w zawodach dynamicznych? kup AR. A kałacha kup sobie poprostu dla mania i sentymentalnych wspomnień z wojska
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: kuras999 »

Ale kałach jest po prostu fajny warto też go mieć. Ja liznąłem dynamiki z kałachem i nawet przyzwoicie mi szło w zawodach klubowych ale jak nabyłem AR to dopiero zrozumiałem o co chodzi z tą całą ergonomią ;)
Dla mnie ogromną zaletą AR jest przesunięty środek ciężkości bliżej ciała. Przymierzałem się kiedyś do HK243 i broń zrobiła na mnie dobre wrażenie ale znowu ten punkt ciężkości był przesunięty bardziej na lufę jak w kałachu.
A długość życia broni dobrze wykonanej to raczej długość życia lufy więc jak ktoś chce 4k amunicji zużywać w 3 miesiące to niech zwróci uwagę na to żeby lufa była chromowana ;)
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: krzychu22lr »

lto pisze:Do tego co wyżej dodam różne sposoby ryglowania w AK i AR, w skutek których ta druga konstrukcja ma duże szanse być celniejsza.

Film od około 05:10.
Ja będę wredny i zauważę, że AK i AR wykorzystują ten sam sposób ryglowania (przez obrót). Co do załączonych filmów (obejrzałem także ten dt. AR-15) to, wbrew temu co głosi ich autor, zamki zarówno AKM jak i AR ryglują się w obsadzie lufy (tak prawidłowo nazywa się element nazwany w filmie komorą ryglową), a nie (w przypadku AR-15) w lufie bezpośrednio. W AR lufa jest osadzona w obsadzie (po angielsku nazywanej barrel extension) na gwint i zabezpieczona kołkiem - tutaj można przyjrzeć się temu procesowi (radzę zmniejszyć głośność).

Prawdę powiedziawszy nie przypominam sobie żadnego karabinu, którego zamek ryglowałby się w lufie, są za to takie, w których zamek rygluje się w komorze zamkowej (M1 Garand). Oczywiście moglibyśmy dyskutować, czy w przypadku AKM obsada lufy nie jest jednak częścią komory zamkowej - wszak w AK zamek ryglował się właśnie w komorze (na wzór Garanda właśnie), a obsada lufy w AKM jest w zasadzie elementem wyciętym z komory AK i przynitowanym do tłoczonej z blachy komory zamkowej.

Nie zmienia to faktu, że karabinki systemu Stonera są (czy też, w zależności od wykonania, mogą być) konstrukcjami celniejszymi od broni Kałasznikowa. Gdy mówimy o samym zamku i metodzie ryglowania, to wrodzona celność AR-a (w porównaniu do AK) wynika z większej ilości występów ryglowych na zamku, a więc większej powierzchni ryglowania. Jednak sama metoda ryglowania jest identyczna.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: Twilight7 »

blair7 pisze:To tym bardziej kupowanie (jako jedynego) karabinu na platformie AK jest bez sensu. Jak sam wyżej czytałeś skupienie mieszczące się w 15 cm jest czymś normalnym, a takim mmr-em robi się tzw koniczynki na 100m. Więc jeśli chce postrzelać sobie od czasu do czasu to tym bardziej będzie mnie irytować wynik na tarczy. A z doświadczeń osobistych: jak byś nie oszpejował AK, to i tak nie masz co liczyć na wysoka lokatę na zawodach dynamicznych. Więc wniosek prosty: chcesz robić dobre skupienie raz na 2 mies? kup AR, chcesz się liczyć w zawodach dynamicznych? kup AR. A kałacha kup sobie poprostu dla mania i sentymentalnych wspomnień z wojska
Ja też tak to z grubsza widzę. Kałacha i tak będę miał do "mania", ale w jedynie właściwym kalibrze :-D
Do zakupu Radom Sport mogłyby mnie skłonić jedynie jednogłośne i wyraźne opinie osób, które strzelały z obu karabinów.

Strzelać będę niezbyt często... i niezbyt dużo: max dwa razy w miesiącu po 50 sztuk ammo. Czyli prosty AR wystarczy.
Wygląda zatem na to, że pierwszy będzie MMR :-D :-D :-D ... a potem jakiś solidny kałach 7.62 np. Zastava ... na okoliczność Zombie :)
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: lto »

krzychu22lr pisze:Gdy mówimy o samym zamku i metodzie ryglowania, to wrodzona celność AR-a (w porównaniu do AK) wynika z większej ilości występów ryglowych na zamku, a więc większej powierzchni ryglowania. Jednak sama metoda ryglowania jest identyczna.
Dzięki za rozszerzony opis zagadnienia ryglowania.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: Twilight7 »

Czy znacie sklep dowożący (lub blisko 3citi ), który ma MMR'a poniźej 4000 pln ?
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 20:59 przez Twilight7, łącznie zmieniany 2 razy.
Mateu.sz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 listopada 2017, 14:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Internety
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: Mateu.sz »

Poniżej 4k zł to nie widziałem nigdzie w sieci nówki. Ja za swojego z dostawą do domu (okolice trójmiasta) zapłaciłem 4300 zł. Myślę, że za tyle byłby do wzięcia u tego sprzedawcy nawet dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 20:58 przez Mateu.sz, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak mawiał trener Piechniczek „Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka”.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: Inku »

EyraCk pisze: Czytałem też tutaj opinie, że w MMR lufa była do wymiany po 4k przebiegu, oczywiście nie wiem czy to prawda, bo była to tylko czyjaś anegdota. Nie robię jednak o to gównoburzy, bo to czyjeś doświadczenie, które zarówno ciężko udowodnić jak i obalić.
(...)
Myślę, że wytrzymałość konstrukcji też dla początkowego strzelca powinna mieć znaczenie, bo jeżeli chcesz naprawdę strzelać, a nie raz na miesiąc sypnąć 100 kulek to 4k można spokojnie zrobić w 3 miesiące.
Kolego pisz konkrety, a nie jakieś zasłyszane legendy to i reakcja będzie inna.
Ja czytałem (na forum) o strzelicowym MMR z przebiegiem 10 tys i miał się dobrze, nie wiem na ile celność spadła ale skośniaków nie było.

Jak ktoś strzela 4 tys.w 3 miesiące, czyli stać go żeby wydać ok 2 tys. zł na amunicję/mies., to nie kupuje MMR, tylko coś wojskowej jakości. Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz?
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKMS vs Mossberg MMR

Post autor: EyraCk »

Twilight7 pisze:Czy znacie sklep dowożący (lub blisko 3citi ), który ma MMR'a poniźej 4000 pln ?
Skawiński ma za 4300zł
Widziałem też w sklepie DH Arel jak mieli jeszcze stronę internetową teraz odsyła do FB :651: Nie pamiętam jednak ceny, zadzwoń zapytaj.
No i jeszcze sklep strzelecki na portowej w Gdyni ma go w swojej ofercie, ale też za 4300zł. Może uda ci się urwać jakąś stówkę, taniej chyba nie ma.
A czy gdzieś w ogóle w kraju ktoś ma nówkę w sklepie za mniej niż 4k to nie widziałem :/
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 23:42 przez EyraCk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”