WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: hardtmuth »

U mnie było jakieś 3-4 dni od doręczenia listu w wnioskiem (okolice grudnia) - telefon z pytaniem, czy odbiorę osobiście.
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

PP-67 pisze:No to rekord świata od 23.01.[...]
Dzisiaj przyszły pocztą decyzje - sport+kolekcja+dopuszczenie, wszystko zgodnie z wnioskiem :one:
Złożenie papierów w WPA: 23.01. Dopuszczenie ma datę 16.02, pozostałe 21.02, nadane na poczcie 23.02 - więc w miesiąc się wyrobili razem z wysyłką :piwo:
Teraz wniosek o promesy i na zakupy... :502:
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

:651:
No i fajnie.
Gratuluję.

Ja dostałem termin do 26.III.
Abym mógł dosłać aktualną licencję na 2018r.

Ps.
Papiery wysłałam 26.X.2017r.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

No to zobaczymy czy to reguła, czy wypadek przy pracy :-D Swój wniosek składałem 2 lutego, więc kto wie, może za tydzień będzie decyzja? :568:
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

hardtmuth pisze:U mnie było jakieś 3-4 dni od doręczenia listu w wnioskiem [...]
1 dzień, a właściwie 3 godziny od złożenia osobistego i promesy odebrane :568: dzięki uprzejmości Pana z WPA po 3 godzinach miałem telefon "ma Pan farta, zaświadczenia są do dobioru" :one:
Oczywiście 1 szt. od razu zrealizowana na G17 gen V :502:
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Enderhawk »

Jakie modele broni bywają na egzaminie na kolekcjonerkę?

Mam egzamin pod koniec marca w Lublewie, a na gorącej linii WPA nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie..
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: fusz »

To zadzwoń i zapytaj u Czapli. Mogą wiedzieć, co się dzieje (i działo już wcześniej) na ich obiekcie.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
xylen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 23:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: xylen »

Dzisiaj złożyłem wniosek o sportową, kolekcjonerską i dopuszczenie, wszystko na jednym podaniu. Dodałem starty, treningi, kwit Prowadzącego Strzelanie i info od zdobywaniu dalszych uprawnień (Instruktor, sędzia). Odniosłem wrażenie, że te kwity są mile widziane w WPA. Pani bardzo miła, sprawdziła załączniki, dała numer do sekretariatu i kazała czekać na sygnał od dzielnicowego. Na spotkaniu z dzielnicowym poradziła zanotować numer sprawy, bo on ma ten numer w zleceniu od WPA i wtedy po kilku dniach dzwonić i powołując się na numer sprawy pytać kiedy;-) Wszystko trwało 10 min. Miłe złego początki? Zobaczymy co będzie dalej;-)

P.S. Gdyby ktoś potrzebował badania lekarskie i psychologiczne w Trójmieście to ze spokojnym sumieniem polecam dr Waldemara Zakowicza, kom: 501 085 228. Przychodnia w Gdyni na Partyzantów 10a. Dzwonisz, umawiasz się na dzień i godzinę, (czwartek i piątek 14:00 - 16:00 do wyboru). Najpierw psycholog, potem lekarz. Załatwiłem wszystko w 70 minut, bez kolejek i użerania się, pełna kultura. Koszt 300PLN wszystko. Członkowie KSI - zniżka u lekarza 30PLN.

Pozdrawiam
xylen
----------------
CZ P10C Tritium, S&W Victory .22, CZ 455 Thumbhole Grey, Mossberg 500, Typhoon F 12 Puma, CZ Shadow2 + Kidon, Mossberg MMR Pro + ATN X-Sight 4K Pro 5-20x
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

xylen pisze:[...]Dzwonisz, umawiasz się na dzień i godzinę, (czwartek i piątek 14:00 - 16:00 do wyboru). Najpierw psycholog, potem lekarz. Załatwiłem wszystko w 70 minut, bez kolejek i użerania się, pełna kultura. Koszt 300PLN wszystko. Członkowie KSI - zniżka u lekarza 30PLN.[...]
Super cena - ja płaciłem 500PLN w Gdańsku a załatwiłem wszystko w 40 minut. Też po umówieniu się, kompleksowo i konkretnie - ale cena... to robi różnicę.
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

Pan komendant WPA w Gdańsku zrobił mi prezent na Wielkanoc: dziś przyszły pozwolenia na broń, po dwóch miesiącach od złożenia wniosków. 8 szt. na sportowe i 15 szt. na kolekcjonerskie + dopuszczenie. Decyzje są "w zakresie" - rozumiem, że to oznacza bez podziału?
lukasz_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 10 września 2017, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: lukasz_m »

Gratulacje, :piwo:
A czy dostawales wczesniej pisma o rozpoczeciu badz przedluzeniu postepowania?
U mnie mija miesiac w czwartek a tu ani widu ani slychu, żadnej informacji, no moze oprocz wizyty dzielnicowego, ktora byla po 2 tygodniach od zlozenia
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

rebelsoul777 pisze:Pan komendant WPA w Gdańsku zrobił mi prezent na Wielkanoc: [...]
W końcu się doczekałeś :one: Jak w zakresie składanym we wniosku - to sam wiesz co tam wpisałeś, stawiam że bez podziału. Teraz organizuj promesy i na zakupy :502:
lukasz_m pisze:[...]
A czy dostawales wczesniej pisma o rozpoczeciu badz przedluzeniu postepowania? U mnie mija miesiac w czwartek [...]
Informacji o rozpoczęciu postępowań nie wysyłają, ja nic nie dostałem takiego bynajmniej a decyzje otrzymałem pocztą w miesiąc od złożenia wniosków. Dostałeś jakieś pismo o przedłużeniu ze względu na zachowanie Twojego prawa do wglądu w akta postępowania? Bo powinni przysłać uzasadnienie przedłużenia postępowania ponad ustawowy termin 30 dni.
lukasz_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 10 września 2017, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: lukasz_m »

Nie, nic a nic nie dostalem zadnej informacji o przedluzeniu ani decyzji
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

To raczej trzeba się uzbroić w cierpliwość... :583:
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

lukasz_m pisze:Gratulacje, :piwo:
A czy dostawales wczesniej pisma o rozpoczeciu badz przedluzeniu postepowania?
Dzięki :piwo:
Po miesiącu od złożenia wniosków dostałem pismo o przedłużeniu postępowania o kolejny miesiąc. Nie zapoznawałem się z aktami, mam za daleko do WPA. Decyzję wydali równo miesiąc od przedłużenia.
tomekok pisze: W końcu się doczekałeś :one: Jak w zakresie składanym we wniosku - to sam wiesz co tam wpisałeś, stawiam że bez podziału. Teraz organizuj promesy i na zakupy :502:
.
W uzasadnieniu o sportową wymieniłem konkurencje odpowiadające poszczególnym typom: 2 bz, 4 cz, 1 strzelba i 1 czarny proch. W kolekcjonerskim nie wymieniałem, gdyż nie jestem w stanie określić na tę chwilę typu i ilości.
W obu decyzjach mam tak napisane:
Wydaję pozwolenie na broń palną sportową do celów sportowych w łącznej liczbie 8 (15 do celów kolekcjonerskich) egzemplarzy w zakresie:
1. broni centralnego zapłonu o kal. do 12 mm
2. broni bocznego zapłonu o kal. do 6 mm
3. broni gładkolufowej
4. broni przeznaczonej do strzelania wyłącznie przy pom. prochu czarnego.

Nie ma wymienionych ilości poszczególnych typów, więc sądzę, że to bez podziału.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”