Pistolet Bul

Moderator: Moderatorzy WBP

Riconish
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: PISTOLET BUL

Post autor: Riconish »

Za ile sprzedajesz mega techa lejek?
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 09:41 przez Riconish, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KudrigY »

Okazuje się, że na zahalu jest teraz promocja na magazynki do cherokee, są po 24,90 USD plus wysyłka (jest też opcja słabej wysyłki bez trackingu za free...), tak więc nie będę kombinował z zamiennikami i wezmę izraelskie :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
michalecek777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 lutego 2018, 18:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: michalecek777 »

Czy przyrządy (mocowanie )światłowodowe od BUL M5 pasują DO Bul CLASSIC 1911 ,macie jakieś namiary na choćby muszkę?
michalecek777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 lutego 2018, 18:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: michalecek777 »

Dlaczego w BUL CLASSIC gdy załaduje magazynek 1rzedowy do pełna czyli 10 szt amo nie mogę wpiac to do broni coś blokuje muszę cofnąć zamek w tylne położenie wtedy magazynek wchodzi swobodnie gdzieś o tym czytałem ale nie potrafię skojarzyć. Rozwiązaniem była by głębsza powiększona stopka magazynka co by swobodniej załadować ostatni nabój?
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: zoom2 »

@michalecek777,
napisz , że żartujesz.
A jeśli naprawdę nie kumasz dlaczego to zmień hobby. Będzie bezpieczniej
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mrq »

Da się - przynajmniej w moim. Mniemam, że masz BULa w 9mm i z magazynkami Mec-Gar... Musisz "wbić" magazynek. Jak nie zrobisz tego z odpowiednim wyczuciem, to magazynek wypada. Po włożeniu 10 kulek sprężyna w magazynku jest tak ściśnięta, że nie pozostaje wiele miejsca na te parę milimetrów, które są potrzebne, żeby zmieścić jeszcze dolną część zamka. Popatrz sobie na jakiś przekrój 1911 w internetach. Powiększona stopka magazynka to super pomysł, tylko gdzie znaleźć i czy mechanika dalej będzie dobrze działać przy tej samej sprężynie.
michalecek777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 lutego 2018, 18:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: michalecek777 »

zoom2 pisze:@michalecek777,
napisz , że żartujesz.
A jeśli naprawdę nie kumasz dlaczego to zmień hobby. Będzie bezpieczniej
Kumać kumam tylko nie pojmuję jak w pistolecie za ponad 3kola po załadowaniu pełnego magazynka są problemy z jego dobiciem?Ostatni nabój ledwo co wciskam do magazynka o jego swobodnym podpieciu przy szybkiej wymianie nie ma mowy A nie raczej o to mi tu chodzi.Z dotychczasowych jednostek broni krótkiej z której strzelalem nie było problemu nawet gdy magazynek był na ful przy sprasowanej sprezynie magazynka jak naleśnik. Dzięki za troskę i o moje bezpieczeństwo jednak wolę zapytać niż dobijac na siłę a później bujać się po rusznikarzach bo coś uszkodzilem że względu na niedorobę producenta a takie w praktyce się zdarzaja.Jesli te kilka mm robi różnicę powiększona stopkę magazynka opracuje mi kolegą na drukarce3d pozostaje kwestia przetestowania i pozniejszego użytkowania w praktyce.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2018, 08:55 przez michalecek777, łącznie zmieniany 1 raz.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: alex7371 »

Polecam magazynki trippsa (w Europie pod nazwą Cobra). Jedyne z którymi nigdy nie miałem żadnych problemów. A przerobiłem chyba wszystkie jakie są na rynku. 10+1 chodzi bez żadnego problemu. Są drogie ale niezawodne.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: zoom2 »

michalecek777,
niepotrzebnie bylem zbyt ironiczny w swoim poscie. Chodziło mi tylko by zasygnalizowac ci zrozumienie problemu i nie pchanie na sile tego 1o naboju w twoim magazynku.
za zbyt daleko idaca ironie to sie troche czerwienie.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KudrigY »

Minęło trochę czasu od pokazania się w kraju Bulli Cherokee FS. Szukam do mojego jakiejś sensownej kabury do noszenia. Ktoś może ma coś do polecenia? Jakąś dedykowaną kaburę, czy może pasują od CZtek, etc?
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mikesken »

Wbijam się w temat.
Od kilku miesięcy mam BUL SAS II 9 mm. Używam go do ipsc, do dzisiaj przepuściłem około 3-4 tysiące sztuk i powiem krótko: jest fantastyczny. Wygrałem z nim kilka zawodów level i, w rankingowych też idzie bardzo dobrze.

Moje obserwacje:
1. Pistolet kupiłem w zimie i na mrozie nie chciał się przeładowywać. Powód: ciasne spasowanie i zbyt gęsty smar. Po zmianie smaru hulał bez problemu
2. Trzeba go w miarę często czyścić, a szczególnie zwracam uwagę na kanał pazura wyciągu. Zbiera się tam mnóstwo nagaru i po kilkuset kulkach może czasami łuski nie wyciągnać. Sam pazur wyciąga się dużo trudniej niż w innych 2011, które miałem okazję trzymać w ręku.
3. Świetne przyrządy z regulowaną szczerbiną
4. W komplecie był pas, ładownice i wieszak. Wszystko z ghosta
5. Do tej pory strzelałem z fabrycznej amo, niedawno przeszedłem na elaborkę. Pistolet łuka ją bez problemu. Czasami przy przeładowaniu broni przed strzelaniem malowane czubki średnio chcą się wślizgiwać do komory. W samym cyklu już po oddaniu strzału jest ok, ale zwalam to na zabrudzenie broni i mało śliskie czubki
6. Subiektywnie strzela mi się z niego lepiej niż z SPS Pantera i dużo lepiej niż z TS Orange
7. Pistolet musi swoje wystrzelić, żeby się dotrzeć. Pełnię możliwości osiągnął po ok 1000 kulek
8. Nie warto dopłacać do wersji SAW - przeładowanie jest dziecinne proste w każdych warunkach.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, służę opinią
Grzyb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Grzyb »

A w jakiej konfiguracji?
Zastanawiam się nad praktycznymi różnicami miedzy wersją EDC a nie-EDC, oprócz oczywiście magwella i regulowanych przyrządów.
Różnica w cenie, z kolei, jest odczuwalna.
Dzieki
mikesken pisze:Wbijam się w temat.
Od kilku miesięcy mam BUL SAS II 9 mm. Używam go do ipsc, do dzisiaj przepuściłem około 3-4 tysiące sztuk i powiem krótko: jest fantastyczny. Wygrałem z nim kilka zawodów level i, w rankingowych też idzie bardzo dobrze.

Moje obserwacje:
1. Pistolet kupiłem w zimie i na mrozie nie chciał się przeładowywać. Powód: ciasne spasowanie i zbyt gęsty smar. Po zmianie smaru hulał bez problemu
2. Trzeba go w miarę często czyścić, a szczególnie zwracam uwagę na kanał pazura wyciągu. Zbiera się tam mnóstwo nagaru i po kilkuset kulkach może czasami łuski nie wyciągnać. Sam pazur wyciąga się dużo trudniej niż w innych 2011, które miałem okazję trzymać w ręku.
3. Świetne przyrządy z regulowaną szczerbiną
4. W komplecie był pas, ładownice i wieszak. Wszystko z ghosta
5. Do tej pory strzelałem z fabrycznej amo, niedawno przeszedłem na elaborkę. Pistolet łuka ją bez problemu. Czasami przy przeładowaniu broni przed strzelaniem malowane czubki średnio chcą się wślizgiwać do komory. W samym cyklu już po oddaniu strzału jest ok, ale zwalam to na zabrudzenie broni i mało śliskie czubki
6. Subiektywnie strzela mi się z niego lepiej niż z SPS Pantera i dużo lepiej niż z TS Orange
7. Pistolet musi swoje wystrzelić, żeby się dotrzeć. Pełnię możliwości osiągnął po ok 1000 kulek
8. Nie warto dopłacać do wersji SAW - przeładowanie jest dziecinne proste w każdych warunkach.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, służę opinią
mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mikesken »

Ja mam dokładnie taki:

http://bul-polska.pl/linie-broni/bul-sa ... d-division

Nie znam wersji edc, a wg googla (chyba, że źle szukam) jest ich kilka. Na pierwszy rzut oka różnice to magwell, przyrządy, długość lufy i szkielet.

Jeśli chodzi o wersje ipsc, to są trzy:
1. STD
2. STD Saw
3. STD Air

Saw różni się od bazowego STD wyłącznie ostrzejszymi nacięciami na zamku. Reklamują ten element w ten sposób, że twierdzą, że lepiej się przeładowuje z mokrymi rękoma. Strzelam z niego od pół roku i ani razu nie miałem mokrych rąk :-D dodatkowo i tak przeładowuję nachwytem, więc dla mnie argument nie do końca sensowny. Różnica w cenie wynosiła 1.000 zł. Moim zdanie absolutnie nie są te nacięcia warte tej dopłaty.

Air ma lufę pokrytą azotkiem tytanu i frezowany, odchudzony zamek. Nie pamiętam różnicy w cenie, ale było to coś koło 2 klocków. Funkcjonalnie niewiele daje.

Pozostałe elementy są w każdej wersji identyczne, więc trzeba sobie zadać pytanie, czy drobne różnice, raczej estetyczne, są warte tych dodatkowych złociszy. Ja jestem na tyle zadowolony, że rozważam zakup drugiej sztuki.

Jeśli chcesz strzelać ipsc, to wersje z STD są najlepszym wyborem - magwel i super przyrządy. Zresztą do statyki regulowane przyrządy i dłuższa linia celowania też robi różnicę
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

Podzielę się wrażeniami ze strzelania Bulem w wersji SAS II UR Open.

Miałem okazję postrzelać do blaszek 60 kulek i "pomacać" go trochę na stoisku i w sklepie.

Wrażenia z oglądania/strzelania

- generalnie "ładny pistolet" wizualnie ;-), Jakość obróbki, wykończenia etc
- ciasno spasowany ale po porównaniu pistoletu nowego z pistoletem "demo" luzy odczuwalnie nie wzrosły, tylko po paru tys kulek pistolet mechanicznie jakoś tak ładniej/płynnie chodzi. Nie jestem fetyszystą ciasnego pasowania mogę jedynie mieć obawy czego używać do smarowania w zimie.

- ergonomia chwytu, kąt pochylenia rękojeści, obwód, etc bardzo fajny, co prawda inny od CZ do której przywykłem, ale po paru strzałach człowiek się przestawia - ani lepszy ani gorszy, po prostu inny. Na początku ustawiamy po prostu lufę pod złym kątem i nie widać kropki kolimatora ale po paru strzałach łatwo się przestawić.

- Dłoni raczej małych nie mam ale półka na kciuk dla mnie mogłaby być bliżej bo się lewa dłoń "odpina" od rękojeści - ale to takie drobne marudzenie które łatwo poprawić przedłużając np półke.

- Spust suwany w fabrycznym wydaniu poprawny - dublety wychodziły ale trzeba się przyzwyczaić.

- waga 1,2 kg - dla mnie osobiście mógłby być cięższy ale rozkład masy fajny, przenosi się lekko bez wysiłku.

- magazynki seryjne krótkie trzeba dobijać płasko dłonią bo za mało wystają - ja dokleiłbym jakąś ciężką podkładkę albo dał inne denko magazynka żeby wystawało bardziej z lejka (np cnc w mosiądzu albo czymś podobnym). Magazynek wypadał jakoś średnio chętnie i to po puszczeniu przycisku a nie po jego naciśnięciu - ale to może ze względu na egzemplarz z którego strzelałem.

- kolimator - hmmmm - mam astygmatyzm więc kropki nie widzę tylko jakiegoś "naćpanego motyla" ale generalnie szybciej i łatwiej się prowadzi pistolet bo wierzch zamka nam niczego nie przysłania i jest trochę więcej czasu na przycelowanie - czyli można szybciej strzelać :-D

- Strzelane było z 124gn S&B więc wrażenia, hmmm jak przy strzelaniu z kal 22. Coś już chyba lekko dmuchało w kompensator bo subiektywne odczucia są takie że odrzut bardzo mały. 60 kulek poszło bardzo szybko :-D. I tak trzeba elaborować amunicję do Major i pobawić się sprężynami.

Nie strzelam w IPSC open i nie mam wiedzy żeby coś polecać lub nie ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Po paru poprawkach (stipling rękojeści, inna półka pod kciuk i kolimator z kropką zamiast motyla) bym przytulił taką zabawkę. Chętnie usłyszę zdanie kogoś bardziej doświadczonego jak ten pistolet sprawia się w użytkowaniu. Jakiś manual w pdf żeby zobaczyć jak to się rozbiera i konserwuje ? Bo na youtubie jakoś wiele na temat tego pistoletu nie ma.
mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mikesken »

Jeśli chodzi o youtube, faktycznie o samym Bulu niewiele jest, ale to jest konstrukcja 2011, więc praktycznie każdy film na temat jakiekolwiek pistoletu w tej platformie można traktować jako manual, a jest tego sporo :-D

Porównując Twoje obserwacje do mojego Sas ii STD:
Spasowanie - potwierdzam. Jest ciasno nawet po kilku tysiącach kulek. I fakt, w zimie smarowanie tylko rzadką oliwką, chyba, że ktoś chce zobaczyć, jak działa zamek w zwolnionym tempie :-D

Denka magazynków - potwierdzam. Trzeba się przyzwyczaić, ale po jakkmś czasie człowiek od razu wie, że mag jest niedopięty.

Zwalniacz magazynka - u mnie wszystko działa bez problemu, mag spada id razu po naciśnięciu przycisku
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”