HK USP

Moderator: Moderatorzy WBP

mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: mrq »

U rzeczonego jest „zapytaj o dostępność”.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Dexter »

Wehrmacht nie mógł dowozić HK bo spółka Heckler und Koch została założona w 1949.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: LARPAK »

Brawo ty.
Zwykłego żartu nie zrozumiałeś...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Dexter »

Zrozumiałem założenie tego żartu tylko on po prostu nie wyszedł :).
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: LARPAK »

Żart nie musi zawierać w sobie prawdy.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: zoom2 »

@Dexter,
larpak chciał napisać bundeswehra ale.. palec mu się omsknął
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: LARPAK »

Palce mi się omsknęły :(

A tak przy okazji to założyciele H&K pracowali dla Mausera w okresie działalności "firmy spedycyjnej"...
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Inku »

montrala pisze:Do tego pistolety HK są naprawdę bardzo trwałe, dlatego zakup używanego nie jest wielkim ryzykiem. Co 25.000 strzałów warto wymienić sprężyny, a o-ringi na lufie Experta i Elite wytrzymuja co najmniej 5.000 strzałów (u mnie po 10.000 strzałów o-ring był jak nowy), a HK daje w komplecie 4 czy 5 zapasowych.

@pkl66 Patrz: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=113&t=167937 - Expert do kupienia z dobre pieniądze
Montrala słyszałeś o tej "przypadłości" ?
Odgrzeję temat-trupa... bo ostatnio trafiło mi się pewne doświadczenie z HK USP i HK P2000 (ten drugi w odmianie ze zwalniaczem i niedzielonym kurkiem) - to znaczy z ich naprawą. Otóż tak się składa, że w tej broni "lubią" sobie pękać "dwupalczaste" sprężyny - te przed kurkiem. W dość krótkim czasie na znanej mi strzelnicy padł z tej samej przyczyny HK P2000 i jeden USP (w obu pistoletach to identyczny element). Obu było daleko to tej liczby wystrzelonych naboi (150 tys. - przyp. aut.) , a USP jest stosunkowo nowy, może 2-3 tysiące wystrzelił, ale to góra. P2000 też jakoś specjalnie nie był eksploatowany choć pewnie wystrzelał więcej.

Czy jest to "awaria krytyczna"? No to już zostawiam do oceny innych (strzelać przestaje) - wymiana tej sprężyny wymaga rozłożenia broni prawie (no bo elementów z zamka i samego spustu rozkładać, czy zatrzasku magazynka rozkładać nie trzeba) na "czynniki pierwsze" i jest przy tym trochę zabawy... wczoraj opanowałem P2000, a dzisiaj pójdę chyba "rozprawić się" z USP, bo te sprężyny przyszły pocztą. Z tego co słyszałem, to dostawca części zdziwiony nie był i poradził kupić "na zapas".

Tak z ciekawości... niefortunny zbieg okoliczności z tymi pistoletami (też się w końcu może zdarzyć), czy może ktoś się spotkał z tym problemem?
Źródło: http://strzelecka.net/viewtopic.php?f=2&t=4431&start=0
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 15:30 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: poeta »

U nas w klubie w mieliśmy MAG95 że miał już duży przebieg i był kupiony używany postanowiono kupić coś mocarnego więc kupiono USP używany był kilka lat i pękł zamek( w okolicy okna wyrzutowego był na armybazar jakiś czas temu USP compact z takim samym uszkodzeniem), a MAG 95 strzela jak strzelał, nikt nie potrafi policzyć przebiegu. Po równym roku oczekiwań doczekaliśmy się na nowy zamek, watro o tym wiedzieć w razie W.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK USP

Post autor: montrala »

Inku pisze: Montrala słyszałeś o tej "przypadłości" ?
Zetknąłem się z 4 przypadkami. Jeden w USP Expert kolegi po jakiś kilkunastu tysiącach. Napisał maila do HK i przysłali mu taką sprężynę (i jeszcze ze 2 zapasowe) listem do domu. O 2 pozostałych czytałem na HKPro. Podobno przyczyną zwykle jest domowy tuning spustu polegający na odginaniu tych sprężyn, żeby zmniejszyć opór spustu.

4 przypadek był "śmieszny". Gość spotkany na strzelnicy podszedł do mnie, bo zobaczył HK i chciał wiedzieć czy też mam spust czasem ciężki (DA), czasem lekki (SA) (bo taki jest objaw, można nadal strzelać tylko DAO, ale czasem mimo uszkodzenia sprężyny zaczep łapie kurek, bo działa na niego odrzut broni). Zajrzałem do środka jego P2000 i.... sprężyny nie było w ogóle. Odpytany zeznał że właśnie odebrał pistolet od rusznikarza, do którego zaniósł nowiutki to "poprawy spustu" :)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Inku »

poeta pisze:U nas w klubie w mieliśmy MAG95 że miał już duży przebieg i był kupiony używany postanowiono kupić coś mocarnego więc kupiono USP używany był kilka lat i pękł zamek( w okolicy okna wyrzutowego był na armybazar jakiś czas temu USP compact z takim samym uszkodzeniem), a MAG 95 strzela jak strzelał, nikt nie potrafi policzyć przebiegu. Po równym roku oczekiwań doczekaliśmy się na nowy zamek, watro o tym wiedzieć w razie W.
Broń każdego producenta ma awarie. Czekanie rok na zamek to jakiś żart.
Czytałem o Glocku z przebiegiem ponad 150 tys. oraz o takim, przy którym po 10-12 tys. pękł zamek albo posypał się spust.
Co do MAGa, to uważam go za mocno średnią broń. Tutaj na forum ktoś pisał, że pękł mu zamek w 98 ( i co ciekawe broń strzelała dalej.) W 98 zdarzały się pęknięcia szkieletu (o przehartowanych iglicach nie wspominam). Nie wiem z czego wynikała różnica ale 95-ka z której strzelałem miała lepszy spust niż 98-ka. Podejrzewam, że te pistolety są po prostu niepowtarzalne. Legendy o niezwykłej celności też można włożyć między bajki (jakieś trafienia butelek na 200 czy 300m). Jest na poziomie Glocka 17 - broń bojowa, do tarczy się nie nadaje. CZ75 (nawet compact) jest wyraźnie cenniejsza.
Testów wytrzymałości nie będę robić bo ostatnie ceny MAGa przyprawiają o zawał. Szkoda strzelać , bo jeszcze trochę i można zamienić na oranżadę :) :621:
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: pkl66 »

Dziękuję kolegom za fachowe uwagi :piwo:
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Karkolomny »

Podobno w zeszłym tygodniu miały trafić do sklepów w Polsce HK USP Custom Sport. Wrzućcie info gdzie dostępne bo póki co, to nie widzę... a może słabo szukam. Najlepiej Warszawa i okolice.
Zolzemon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 22:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: Zolzemon »

Panowie może Wy mi pomożecie.
Jaka jest wysokość fabrycznej muszki w USP full size? 7,2mm czy jakaś inna? Nie mogę za bardzo znaleźć pewnej informacji.
marianooos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2018, 22:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK USP

Post autor: marianooos »

Witam, Towarzysze :))

chciałem zapytać, czy ktoś odblaskowe przyrządy do USP Experta? na naszej strzelnicy, w lesie, jest dość ciemno i pomyślałem, że może takie ze światłowodem by coś poprawiły...
ktoś coś poradzi, podpowie? czy nie ma sensu?

pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”