Licencje zawodnicze 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Pabcio »

KG92RS pisze:
W Norwegii...
No tak, byłem blisko... Jednak dniówka w specyficznej pracy mi nie służy...[

EDYTA:
mxostry pisze: W twoim przypadku kolego myśle ze dostaniesz licencje jakoś sierpień / wrzesień o ile klub nic nie sknocił
Przed chwilą dostałem info, że są licencje do odbioru :D
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 16:31 przez Pabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
feder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 06 września 2017, 15:49
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: feder »

Pabcio pisze: Przed chwilą dostałem info, że są licencje do odbioru :D
O a jaki klub i jakie województwo? Wysyłałeś wniosek do PZSS, czy od razu do Wojewódzkiego ZSS?
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 16:47 przez feder, łącznie zmieniany 1 raz.
bartson0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 listopada 2016, 10:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: bartson0 »

Mam pytanie odnośnie startów wymaganych do utrzymania licencji PZSS. Czy będąc członkiem ZKS Warszawa mogę brać udział w zawodach, które odbywają się w innych klubach w i innych miastach niż w Warszawa np. we Wrocławiu? Czy jeżeli wezmę udział w zawodach organizowanych poza ZKS to czy liczą się one do wymaganych startów do utrzymania licencji? Czy są jakieś problemy jeżeli nie startuje się w swoim klubie?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: KG92RS »

bartson0 pisze: Czy będąc członkiem ZKS Warszawa mogę brać udział w zawodach, które odbywają się w innych klubach w i innych miastach niż w Warszawa np. we Wrocławiu? Czy jeżeli wezmę udział w zawodach organizowanych poza ZKS to czy liczą się one do wymaganych startów do utrzymania licencji? Czy są jakieś problemy jeżeli nie startuje się w swoim klubie?
Możesz. Liczą się. Nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Mareek1980 »

zagladacz pisze:Info zdziś

1. Poszły już wnioski które wpłynęły do 11.01 włącznie (dziś rano kolejna partia 1000szt. licencji rozesłana do klubów). Mówimy o dacie WPŁYWU DO PZSS a nie złożenia w klubie, bo klub mógł wniosek przetrzymać ze względu np. na brak licencji klubowej lub z innej przyczyny. Do tego kiedy klub wysłał licencję do PZSS trzeba doliczyć czas dystrybucji korespondencji przez wspaniałą Pocztę PL.
2. Przed trafieniem do PZSS wnioski o NOWE licencje trafiają do WZSS i dopiero potem do PZSS co dodatkowo wydluża czas procesowania. Tak przynajmniej zrozumiałem. W przypadku Mazowieckiego ZSS to drzwi w drzwi z PZSS więc przepływ jest niezły ale w przypadku klubów pozostałych...wysyłka do WZSS (poczta) i wysyłka do PZSS (poczta)...a czas płynie.
3. System informatyczny - jest duża szansa, że wnioski licencyjne na rok 2019 generować będziemy elektronicznie :) Wspomniany system jest już na etapie "mocno zaawansowanym" - szczeg. nie znam.
To jak mój klub wysłał do WZSS mój wniosek o wydanie pierwszej licencji 19.02.2018, to pewnie licencję otrzymam dopiero w lipcu. Dramat :(
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
paw_brz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 22:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: paw_brz »

Dziś kończą licencje z 15.01. Moja wyszła z ZZSS 10.01, ale chyba do 15-tego nie doszła... :(
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: zagladacz »

Poczta Polska = list zwykły czyli od tygodnia w górę
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: zagladacz »

Mareek1980 pisze: To jak mój klub wysłał do WZSS mój wniosek o wydanie pierwszej licencji 19.02.2018, to pewnie licencję otrzymam dopiero w lipcu. Dramat :(
Nie powinno być aż tak źle, największy korek z przełomu roku PZSS ma już za sobą
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Mareek1980 »

zagladacz pisze:
Mareek1980 pisze: To jak mój klub wysłał do WZSS mój wniosek o wydanie pierwszej licencji 19.02.2018, to pewnie licencję otrzymam dopiero w lipcu. Dramat :(
Nie powinno być aż tak źle, największy korek z przełomu roku PZSS ma już za sobą
Oby, wczoraj dotarły do mojego klubu licencje osób, których wnioski były wysłane 15 grudnia, więc czekali równo 3 m-ce.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Bombel »

Po prostu nie panują nad tym, tak to jest jak PZSS i klubiki mają monopol na pozwolenia dla zwykłych obywateli :) płacimy dużo kasy, a to co się dzieje to jakaś kpina jest. W zeszłym roku przez mój klub dostałem licencję z końcem lipca, teraz złożyłem wniosek w połowie grudnia i do tej pory nie mam, w PZSS nie mieli mojego wniosku w obu zestawieniach z 02-01 i 16-01, więc mogę się spodziewać najwcześniej w kwietniu, o ile mogę. A potem znów strzelanie zawodów i stanie w kolejkach w drugiej połowie roku (po fizycznym otrzymaniu licencji), by wpisać je na wniosek na kolejny rok, a może ja bym chciał teraz odstrzelić swoje, bo akurat są zawody, które bym chciał strzelić, a resztę roku poświęcić na trening dla siebie, pod kątem rozwijania swoich umiejętności? Nie jestem strzelcem sportowym, ale przez monopol PZSS odstrzelić swoje muszę, by utrzymać pozwolenie. Jest to moja 5-ta licencja, pierwsze 3 miałem zawsze około 1-1,5 miesiąca od złożenia wniosku, z 2017 w lipcu, a 2018 nie wiadomo kiedy będzie :mad:
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Mareek1980 »

W Biuletynie Informacji Publicznej na stronie https://www.bip.gov.pl, jest Sprawozdanie z Działalności Komisji Licencyjnej PZZS w roku 2015. Wg sprawozdania, powodem opóźnień jest m.in. cyt. „…… żenujący poziom jakości wypełniania wniosków o wydanie licencji zawodniczych, które w opinii Komisji nie wynikają z błędu, a lekceważenia przez kluby swoich członków. …………. Ponadto poważnym problemem stało się przetrzymywanie w klubach wypełnionych przez zawodników wniosków. ……………”.

Za pewne po części jest to prawdą, ale i tak moim zdaniem większość opóźnień wynika z braku mocy przerobowych w PZSS. W 2015 roku zostało wydanych 16.875 licencji. Jeżeli prawdą jest to co napisał mxostry, że „licencjami zajmują się 2 panie - niejaka pani Agnieszka Wojcieszak i Aneta Nowak”, to aby wydać wszystkim licencje do końca marca (przy średnio 20 dniach roboczych w m-cu), musiałyby wydawać dziennie po 280 licencji. Dane te dotyczą roku 2015, a przecież co roku jest więcej „zawodników”. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie systemu informatycznego o którym pisał FIGA1. Ale to kosztuje, a przecież PZSS zapewne nie chce uszczuplać swojego przychodu, który wg ewidencji księgowej za rok 2015 wynosił 9.258.387,42 zł.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
rudi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Sląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: rudi »

Nawet przy pracy 2 osób na całą Polskę rozwiązanie jest banalnie proste licencja ważna rok -wydana w kwietniu ważna do kwietnia.następnego roku :090:
Walther LGM-2PCP TascoSS 10x42
Tryon Creedmore 45,R&S
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

Mareek1980 pisze:W Biuletynie Informacji Publicznej na stronie https://www.bip.gov.pl, jest Sprawozdanie z Działalności Komisji Licencyjnej PZZS w roku 2015. Wg sprawozdania, powodem opóźnień jest m.in. cyt. „…… żenujący poziom jakości wypełniania wniosków o wydanie licencji zawodniczych, które w opinii Komisji nie wynikają z błędu, a lekceważenia przez kluby swoich członków. …………. Ponadto poważnym problemem stało się przetrzymywanie w klubach wypełnionych przez zawodników wniosków. ……………”.

Za pewne po części jest to prawdą, ale i tak moim zdaniem większość opóźnień wynika z braku mocy przerobowych w PZSS. W 2015 roku zostało wydanych 16.875 licencji. Jeżeli prawdą jest to co napisał mxostry, że „licencjami zajmują się 2 panie - niejaka pani Agnieszka Wojcieszak i Aneta Nowak”, to aby wydać wszystkim licencje do końca marca (przy średnio 20 dniach roboczych w m-cu), musiałyby wydawać dziennie po 280 licencji. Dane te dotyczą roku 2015, a przecież co roku jest więcej „zawodników”. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie systemu informatycznego o którym pisał FIGA1. Ale to kosztuje, a przecież PZSS zapewne nie chce uszczuplać swojego przychodu, który wg ewidencji księgowej za rok 2015 wynosił 9.258.387,42 zł.

A kolego powiedz w jaki sposób obliczyłeś ze 280 licencji dziennie ? Bo ja nie mogłem nigdzie znaleźć info ile licencji wyrabiają w danym roku
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

Aha dzięki kolego to jak w 2015 było prawie 17 tysięcy licencji to podejrzewam ze teraz jest jakieś 25
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: skwarko »

Kiedy opóźnienia w wydawaniu licencji będą wynosić rok to na pewno zauważą problem i nieco przyśpieszą. Ja składałem wniosek pod koniec września 2017 i już pod koniec stycznia miałem w ręce świeżą. Klub i tak czekał na swoją licencję.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”