Glock gen 5

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Mateusz D »

19x dostępny jest obecnie w Krakowie sklep atenagun, bardzo przyjemna konstrukcja, na zdjęciach w oczy rzuca sie dysproporcja chwytu i zamka, w rzeczywistości tego nie ma dodatkowo praca spustu wyczuwalnie lepsza niż w gen 3,4 do klasycznego gen 5 nie mam porównania.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: SpaceDog »

Obrazek

Zgadzam się - na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, a proporcje wcale nie są zachwiane.
Spust moim zdaniem taki sam jak w gen.5 ale z gen.5 strzeliłem raptem może ze dwa magazynki...
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: montrala »

janek777 pisze:Cena w sklepie 3400 w Giżycku, dystrybucja z Kalibra
Ten uczuć kiedy Glock kosztuje tyle co HK ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

I drugie uczucie że nowy pistolet jest już w każdym małym sklepie w PL a Haliny&Krystyny (sfp9 L) jak nie było tak nie ma.
A trzecie to że już 19x jest widoczny na strzelnicach czyli ludzie kupują.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Jedrula »

Tak tylko zapytam jaki jest sens istnienia 19x?
Bo jakieś to dziwne
Tracimy dłuższą linie celowania a chwyt czyli element najtrudniejszych do ukrycia dalej mamy jak w 17.
Jedyne co spadło to masa, ale ta raczej nie jest najważniejszym argumentem
Pozdrawiam
Jędrzej
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: KudrigY »

Jedrula pisze:Tak tylko zapytam jaki jest sens istnienia 19x?
Mój znajomy po prostu chciał złotego klocka... No i kupił :) Tak więc dla niektórych wystarczy tylko +10 do lansu na strzelnicy...

A jeżeli ludzie faktycznie kupują, to cel biznesowy firmy (sprzedać...) został osiągnięty.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

19X powstał na konkurs dla amerykańskiej armii takie były wymogi i taki zrobili. A że fani glocka błagali producenta żeby taki był w ofercie więc jest(mowa o USA). A niektórzy chcą taki pistolet bo zwykła 19 ma dla nich za mały chwyt, a krótka lufa lepiej się mieści w spodniach i nie uwiera w... Poza tym to bardzo podobne do pistoletów jak np. P-10C
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

A inna sprawa że naprawdę dobrze wygląda nie jak niektórzy producenci robią szkielet piaskowy a zamek czarny to bez sensu
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: janek777 »

Dla mnie jest lepiej wyważony, magazynek z 19 pestkami dobrze go rownowarzy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: montrala »

poeta pisze:I drugie uczucie że nowy pistolet jest już w każdym małym sklepie w PL a Haliny&Krystyny (sfp9 L) jak nie było tak nie ma.
Nie ma, bo SFP9L jeszcze nie jest w produkcji. Prawie ostateczną wersję pokazano na IWA 2018, a do produkcji mają wejść pod koniec roku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 14:28 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

No dobra to ile czasu minęło od prezentacji G19X aż do pojawienia się w sklepach u nas w kraju i sfp o którym mowa od dwóch lat a od roku na oficjalnej stronie już jest( wiem bo się interesowałem, już się nie interesuje). Z gen5 było to samo po testach w usa 3 miesiące i w każdym sklepie w PL, tu wielki ukłon w stronę Glocka takie firmy jak HK czy CZ powinny się uczyć od nich, albo pracowników przejąć. I nie jestem fanbojem glocka właśnie sprzedałem gen5, ale taka prawda i zaden dobry PR HK tego nie zmieni. Ludzie dadzą 3000 bez kiwnięcia palcem za Glocka bo to po prostu porządna firma, mają tragicznego dystrybutora w Polsce a i tak to dobrze idzie
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 14:41 przez poeta, łącznie zmieniany 2 razy.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

Bo moja czwórka pojechała na wycieczkę do austrii i zostałem bez pistoletu więc kupiłem piątke ale miałem problemy z jej personalizacją, okazuje się że przyrządy z gen4 nie pasują do gen5 tzn da się zamontować ale wysokości są różne, pozatym strzelam produkcję ipsc dość intensywnie i dorosłem do decyzji kupienia ciężkiego pistoletu ze stalowym szkieletem czyli szadołki albo tanfo, nie ma co się oszukiwać plastikiem. Na forum czasem piszą o ludziach wygrywających glockami czy xdm ale oni chyba nie bywają na poważnych zawodach.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: montrala »

poeta pisze:No dobra to ile czasu minęło od prezentacji G19X aż do pojawienia się w sklepach
Konkurs XM17 ogłoszono w 2011 roku, wtedy Glock rozpoczął prace na swoją wersją pistoletu na ten konkurs. Kiedy okazało się że definitywnie przegrali z SIGiem, to gotowy pistolet, nad którym pracowali od 6 lat, czyli Glock 19 MHS został przemianowany na Glock 19X i skierowany na rynek cywilny żeby odrobić straty poniesione na jego opracowanie. Trudno więc liczyć czas opracowania tego modelu od momentu kiedy nadano mu symbol "19X".

HK z drugiej strony jest znane z tego że faktycznie długo pracuje nad każdym modelem i okres od pierwszej prezentacji do "półki sklepowej" to może być kilka lat (tak było np. z P3000 znanym teraz jako P30). Może dlatego wypuszcza modele dopracowane, które nie wymagają potem rozpaczliwych akcji wymiany elementów, a potem wymiany wymienionych elementów, żeby poprawnie działały.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

Ty wierzysz w to co piszesz chociaż? to będziesz jedynym co to przeczytał i uwierzył. Tak HK wprowadziła powoli do armii G36 gdzie po 20 latach się okazało że się serią nie da w drzwi od stodoły trafić. A glock pokazał 19 dla armii dopiero 2 lata temu jak konkurs ruszył. Polecam odwiedzić stronę HK i oglądać pistolety "które moglibyśmy produkować ale nie produkujemy". Glock powinien na stronie już mieć 7 generację idąc tym tokiem rozumowania.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Gebel »

poeta pisze:...Na forum czasem piszą o ludziach wygrywających glockami czy xdm ale oni chyba nie bywają na poważnych zawodach.
To kolego sprawdź sobie nazwisko D. Górski w rankingu Ipsc. Koledzy Tausiewicz i Szczesny rowniez długo używali Glocków i wygrywali nimi, raczej poważne zawody.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”