Licencje zawodnicze 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: krzH »

PaRa09 pisze:
oryks pisze:
PaRa09 pisze: Tak się zastanawiam o co ten krzyk,....
To poczekaj aż ktoś w twoim WPA wstanie lewą nogą.
Może nawet na głowie stanąć, problem to byłby gdybym tylko ja nie miał licencji, ale takich jak ja jest wielu.
Nikt w WPA nie przejmie się, że jest to ogólnopolski problem, tym lepiej, będzie można pognębić więcej obywateli.
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Lisnerek »

FIGA1 pisze:Egzamin na Patent Strzelecki zdany 16.02.2018 w Jaworznie
Data na Orzeczeniu Komisji Licencyjno-Patentowej 26.02.2018
Patent dotarł do mnie fizycznie 08.03.2018
12.03.2018 złożony w klubie wniosek o nadanie pierwszej licencji ; w tym samym dniu wysłany do PZSS wniosek o plastikową kartę patentu.

Teraz pozostaje czekać - zobaczymy co będzie prędzej u mnie plastikowy patent czy licencja - sądząc jednak po szybkości działania Związku i Wielkanoc w perspektywie obstawiam, że w czerwcu powinienem dostać licencje :wink:

Przy okazji pytanie: Czy przy przedłużaniu licencji na następny rok jest możliwość wymiany zdjęcia, czy może zostaje to samo co na pierwszej licencji??
Figa wez nie placz. Ja na patent czekalem ponad 2 miechy. Teraz to i tak pzss sie wyrabia. I nawet telefony zaczeli idbierac.


Lisnerek
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Lisnerek »

FIGA1 pisze:Egzamin na Patent Strzelecki zdany 16.02.2018 w Jaworznie
Data na Orzeczeniu Komisji Licencyjno-Patentowej 26.02.2018
Patent dotarł do mnie fizycznie 08.03.2018
12.03.2018 złożony w klubie wniosek o nadanie pierwszej licencji ; w tym samym dniu wysłany do PZSS wniosek o plastikową kartę patentu.

Teraz pozostaje czekać - zobaczymy co będzie prędzej u mnie plastikowy patent czy licencja - sądząc jednak po szybkości działania Związku i Wielkanoc w perspektywie obstawiam, że w czerwcu powinienem dostać licencje :wink:

Przy okazji pytanie: Czy przy przedłużaniu licencji na następny rok jest możliwość wymiany zdjęcia, czy może zostaje to samo co na pierwszej licencji??
Figa wez nie placz. Ja na patent czekalem ponad 2 miechy. Teraz to i tak pzss sie wyrabia. I nawet telefony zaczeli idbierac.


Lisnerek
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: zagladacz »

Panowie,
rozumiem frustracje, żal i wk.... na PZSS ale z tego wątku zrobił się śmietnik gdzie wszyscy się wypłakują i wieszają psy na PZSS. Chyba nie taki był zamysł autora i nie taki kontekst tego wątku.
Dla wyjaśnienia - też czekam, też widze jak dziala PZSS.

Ale merytorycznie - jak co tydzień za chwilę podejdę do PZSS i zapytam jak tam nasze licencje - i dam znać na forum bo po to był zalożony ten wątek.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

zagladacz pisze:Panowie,
rozumiem frustracje, żal i wk.... na PZSS ale z tego wątku zrobił się śmietnik gdzie wszyscy się wypłakują i wieszają psy na PZSS. Chyba nie taki był zamysł autora i nie taki kontekst tego wątku.
Dla wyjaśnienia - też czekam, też widze jak dziala PZSS.

Ale merytorycznie - jak co tydzień za chwilę podejdę do PZSS i zapytam jak tam nasze licencje - i dam znać na forum bo po to był zalożony ten wątek.
Racje masz i Porządny z Ciebie gość
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: krajes86 »

Że tak pozwolę sobie zapytać, bo nie chce mi się czytać 13 stron smętów.

Czy problem z tym, że nie ma licencji na 2018 mają znowu Ci, którzy wyrabiają sobie pozwolenie i nie grzesząc cierpliwością dostają tzw. sraczki, bo nie mają jeszcze plastiku w ręku?
Do nich mówię: czekajcie, ja też bardzo długo czekałem i jak widać jeszcze żyję.

Do tych, którzy czekają na kolejną licencję:
Jaki macie problem? Numer się nie zmienia, na zawodach wpisujecie numer starej licencji i wszystko gra. Jak w klubach robią Wam z tego tytułu problemy to zmieńcie kluby i startujcie gdzie indziej. Mi jeszcze nikt łaski z tym nie robił.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: MarcinD »

A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: krajes86 »

MarcinD pisze:A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.
Jaka logika? Logika jest taka, że wszyscy czekają, więc po co pieprzyć o tym 13 stron. Czeka się nie pierwszy rok. Jak masz z tym problem to nikt Ci nie każe sportu robić - możesz robić kolekcję i po bólu. A jak chcesz być sportowcem to cierp. W czasie tych 9 miesięcy zamiast pisać bzdury na forum to lepiej rób inne uprawnienia, kursy, startuj w zawodach co tydzień jako PK i łap obycie z bronią, uwierz mi że nie myśli się wtedy o tym, kiedy je wydadzą. Chyba, że jesteś jak dziecko i chcesz mieć już ten pistolecik w domu - mieć dla miecia. Innego powodu nie widzę.

Robisz pozwolenie 9 miesiąc? :D Ja 10 miesięcy czekałem na samo WPA. Zapalenia jajec nie dostałem, może i Ty nie dostaniesz.

A jak Ci się spieszy to jeszcze raz CI powtarzam - kolekcja i po bólu. Po co Ci sport?
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 11:48 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

MarcinD pisze:A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.

Plebs ma czekać ! 9 miesięcy to i tka mało ja czekam 11 ... gdyby nie KC PZSS to miałbym już bron pod koniec grudnia
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: MarcinD »

krajes86 pisze: A jak Ci się spieszy to jeszcze raz CI powtarzam - kolekcja i po bólu. Po co Ci sport?
Kolekcje juz mam. Broni tez mam sporo. Ale wyobraz sobie, ze jestem typem ktorego wkurza bylejakosc, urzednicze rozpasanie i marnotrawienie mojego czasu. Taka przywara. A poniewaz wyboru nie mam, i chca miec sportowe musze sie uzerac z PZSS-em i WPA to chcialbym, zeby dzialaly sensownie i wiedzialy, ze sa dla mnie a nie ja dla nich, bo inaczej to bareja tam zajezdza. To chyba nic dziwnego co?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: zagladacz »

Info zdziś

1. Poszły już wnioski które wpłynęły do 11.01 włącznie (dziś rano kolejna partia 1000szt. licencji rozesłana do klubów). Mówimy o dacie WPŁYWU DO PZSS a nie złożenia w klubie, bo klub mógł wniosek przetrzymać ze względu np. na brak licencji klubowej lub z innej przyczyny. Do tego kiedy klub wysłał licencję do PZSS trzeba doliczyć czas dystrybucji korespondencji przez wspaniałą Pocztę PL.
2. Przed trafieniem do PZSS wnioski o NOWE licencje trafiają do WZSS i dopiero potem do PZSS co dodatkowo wydluża czas procesowania. Tak przynajmniej zrozumiałem. W przypadku Mazowieckiego ZSS to drzwi w drzwi z PZSS więc przepływ jest niezły ale w przypadku klubów pozostałych...wysyłka do WZSS (poczta) i wysyłka do PZSS (poczta)...a czas płynie.
3. System informatyczny - jest duża szansa, że wnioski licencyjne na rok 2019 generować będziemy elektronicznie :) Wspomniany system jest już na etapie "mocno zaawansowanym" - szczeg. nie znam.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 12:36 przez zagladacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Armirion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2017, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Armirion »

Jedno mnie ciekawi ... Niby dyrektywa może wnieść zakaz kupowania amunicji przez kolekcjonerów. To jak te wszystkie firmy szkoleniowe, mundurowi na pozwoleniu kolekcjonerskim zareagują na to :D?
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Pabcio »

Mam nadzieję, że ostro i skutecznie. Swoją drogą jak już poza tematem piszemy to może pasowałoby się wstawić za myśliwymi bo podobno chcą im samopowtarzalną broń wycofać?

Wracając do tematu nie pocieszyliście mnie skoro na licencję trzeba czekać ok. 4 miesiące... Wnioski o licencję wysłane 24.02. Patenty dotarły błyskawicznie bo w 3 tygodnie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: KG92RS »

Pabcio pisze:Swoją drogą jak już poza tematem piszemy to może pasowałoby się wstawić za myśliwymi bo podobno chcą im samopowtarzalną broń wycofać?
W Norwegii...
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

[quote="Pabcio"]Mam nadzieję, że ostro i skutecznie. Swoją drogą jak już poza tematem piszemy to może pasowałoby się wstawić za myśliwymi bo podobno chcą im samopowtarzalną broń wycofać?

Wracając do tematu nie pocieszyliście mnie skoro na licencję trzeba czekać ok. 4 miesiące... Wnioski o licencję wysłane 24.02. Patenty dotarły błyskawicznie bo w 3 tygodnie.[/quote

W twoim przypadku kolego myśle ze dostaniesz licencje jakoś sierpień / wrzesień o ile klub nic nie sknocił
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”