Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: hubertg »

Evito pisze:Mam nadzieję że nikt z lokalnego środowiska strzelców sportowych...
Jeśli 20 latek, to mało prawdopodobne aby miał legalnie własną broń na którą potrzeba pozwolenie, jedynie czarnoprochowca.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: KudrigY »

A tutaj ciekawostka z Grecji:

http://www.sport.pl/pilka/7,64946,23130 ... oisko.html

Prezes jednego z klubów piłkarskich wyciąga legalnie posiadaną klamkę i grozi sędziemu...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: bldzmarcin »

Przynajmniej nic więcej nie ukradnie. :one: Szkoda ochroniarza. Mamy debilne prawo, które chroni przestępcę. Odszkodowania powinny być dla ofiar przestępstwa, a nie dla przestępcy, który stał się ofiarą bo postanowił złamać prawo. Powinien być zapis, z którego by jasno wynikało, że osoba decydująca popełnić umyślne przestępstwo nie może otrzymywać odszkodowania w związku z jego konsekwencjami. To byłby skuteczny bat na bandytów. Dopóki będą takie wyroki, to bandyci będą się śmiać i wchodzić do domów jak po swoje.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Wilek1 »

O ile zlodziej w miare wyzdrowieje to jeszcze ze okaze ze mu sie to dobrze oplacalo i juz krasc nie bedzie musial.
Tragifarsa.
Przy dowolnych obrazeniach odniesionych podczas czynu zabronionego KK (kradzieze, napady, itp) odszkodowawczosc powinna byc zablokowana.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Garfield »

hubertg pisze: Jeśli 20 latek, to mało prawdopodobne aby miał legalnie własną broń na którą potrzeba pozwolenie, jedynie czarnoprochowca.
Według GazWybu miał czarnoprochowca.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Stare Maxisko »

W radiu bzdet też podawali, że miał czarnoprochowca. Prędzej czy później musiało coś takiego nastąpić. Zastanawiam się tylko czy było to umyślnie, czy po prostu debil bawił się bronią, no bo przecież "czarnoprochowa broń, nie jest prawdziwą bronią" i wyszło jak wyszło. Niedawno w moim mieście jeden gość z wiatrówki przestrzelił sobie dłoń, a drugi strzelał do puszek na parapecie i walił jakimś dziadkom z naprzeciwka w okno, na tej samej zasadzie "przecież to nie prawdziwe, na bank krzywdy nie zrobi". Jakoś tak wolę wierzyć, że stało się to przypadkiem... nie dopuszczam do siebie myśli, że ktoś mógłby własną matkę we śnie rozstrzelać... :-/
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Stare Maxisko pisze:debil bawił się bronią, no bo przecież "czarnoprochowa broń, nie jest prawdziwą bronią"
Stare Maxisko pisze:"przecież to nie prawdziwe, na bank krzywdy nie zrobi". Jakoś tak wolę wierzyć, że stało się to przypadkiem...
Też kiedyś sądziłem, że tacy ludzie to mit.
Niestety jak usłyszałem od gościa, który za kilka dni miał jechać na strzelnicę odbyć kilka strzelań (od Margolina po Mosina z Glauberytem krótkimi seriami i pompką włącznie), gdzie miał szkolenie teoretycznie najpierw na sucho z broni, z której będzie strzelał i puścił mi tekst "przecież my to z ASG chyba będziemy strzelać" oraz "taka broń to chyba może zabić nawet" to już wymiękłem.

A jak usłyszałem o gościu, który sprawdzał ostrość noża, który wziął od kolegi (naostrzony na brzytwę) poprzez przejechanie sobie po kciuku i to dość mocno to w sumie nic mnie nie zdziwi.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kriss91 »

Chłopak leczony psychiatrycznie. Po wszystkim sam sie zgłosił na komende
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: gustaw3003 »

Kongers USA na temat prawa pozbawiania własności broni- konfiskaty broni w USA

https://conservativetribune.com/state-g ... tion-bill/

According to Breitbart News, HB 1465 has moved to the state Senate after being passed in the House a week ago. The measure would require citizens between the ages of 18 and 20 to give up ownership of certain guns that they bought legally, or risk becoming criminals.
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Darth Hunterix »

LARPAK pisze: A jak usłyszałem o gościu, który sprawdzał ostrość noża, który wziął od kolegi (naostrzony na brzytwę) poprzez przejechanie sobie po kciuku i to dość mocno to w sumie nic mnie nie zdziwi.
Miałem kiedyś podobną akcję na obozie harcerskim. Jedna dziewczyna wzięła ode mnie nóż (też solidnie naostrzony, choć nie na brzytwę) i niby w celu sprawdzenia ostrości przejechała sobie po przedramieniu. A teraz najlepsze: nic się jej nie stało. Tak samo "sprawdziła" jeszcze kilka noży i nic. Ot, taka sztuczka, żeby się popisać. Nie wiem do końca jak to robiła, aczkolwiek mam swoje domysły. Tym niemniej na sobie nie testowałem :) Może tu też ktoś chciał zrobić taki trik? Tylko niekoniecznie wyszło...
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: mglow85 »

Stare Maxisko pisze:Prędzej czy później musiało coś takiego nastąpić.
To nie pierwszy przypadek, kojarzę jeszcze co najmniej dwa zabójstwa popełnione z tego typu broni.

Co miał w głowie ten ochroniarz strzelając złodziejowi w plecy, ciężko mi sobie wyobrazić, dobrze go adrenalina poniosła.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: FranekDolas »

Żal mi tego ochroniarza ale z racji pracy którą wykonywał powinien lepiej od nas znać przepisy. Niestety nie miał prawa w ten sposób powstrzymać bandziora przed ucieczką. Kasacja jeśli wniesie też prawdopodobnie nic nie zmieni a najgorsze że ten lump go teraz będzie usiłował zrujnować. To jest panowie przestroga również dla nas - nie można dać ponieść się emocjom i niestety trzeba odpuścić jak napastnik sp......ala bo potem latami będzie się trzeba tłumaczyć przed sądem.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

@FranekDolas

..."Odpuscic"...?

Policjant tez powinien "odpuscic" scigajac zlodzieja samochodow, ktory chcial go wczesniej zabic poprzez przejechanie go ???

Nie siej defetyzmu Kolego- nalezy zmienic przepisy czyli "wyjac" zlodziei, bandytow, gwalcicieli z pod ochrony prawnej i problem bedzie przynajmniej "w polowie" rozwiazany... bandyterka powinna miec swiadomosc, ze moze wrocic w "czarnym worku" z wlamu, gwaltu lub napadu rabunkowego!

Kazdy jeden bandyta decydujacy sie na dzialanie wbrew prawu wobec innego czlowieka lub jego wlasnosci powinien byc scigany i unieszkodliwionyy wszelkimi dostepnymi srodkami z odebraniem mu zycia wlaczajac!

Kazde inne myslenie to efekt wychowania w spoleczenstwie socjalistycznym Kolego w ktorym bylo narzucone odgornie myslenie, ze to sprawa Policji i to ona i TYLKO ona jest od scigania zlodziei i bandytow!

Good luck!
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 11:04 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: hubertg »

Czy ten sprzedawca ma jakieś nowe informacje? Wydaje mi się że jeszcze przepisy o tłumikach nie weszły w życie.
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... m-id85350/
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Słyszałem o trzech sklepach co do .22 i nie tylkk sprzedają.
W czwartym sklepie powiedziano mi, że mają pismo MSWiA, że jak nie jest on o przeznaczeniu wojskowym/policyjnym to mogą tym handlować. Muszą też mieć papier od producenta z takim oświadczeniem o produkcie.
Podobno to pismo jest na stronie MSWiA, ale mi się nie udało go znaleźć.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 14:37 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”