Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: lotnik »

Moim zdaniem Best Hunters zdrowo beknie za te bzdury które rozsiewa w rynku.
Trzeba być idiotą żeby uwierzyć ze ktoś może nielegalnie kupić w USA nielegalną amunicję , dostarczyć nielegalnie do Polski i w Polsce legalnie sprzedawać w legalnych sklepach.
PS. Nie pracuję w żadnym sklepie z amunicją ;) natomiast kupiłem tą amunicję 223 strzelam i nie zauważyłem zednych problemów. Być może ona tylko rozwala lufy w karabinkach za milion monet kupionych w BH ;)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: rzufik1 »

lotnik pisze:Moim zdaniem Best Hunters zdrowo beknie za te bzdury które rozsiewa w rynku.
Trzeba być idiotą żeby uwierzyć ze ktoś może nielegalnie kupić w USA nielegalną amunicję , dostarczyć nielegalnie do Polski i w Polsce legalnie sprzedawać w legalnych sklepach.
PS. Nie pracuję w żadnym sklepie z amunicją ;) natomiast kupiłem tą amunicję 223 strzelam i nie zauważyłem zednych problemów. Być może ona tylko rozwala lufy w karabinkach za milion monet kupionych w BH ;)

gdzie ten wichajster " LUBIE TO " no gdzie ?

Poproszę o taką opcję !
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: kwaki »

@lotnik

"Tą", to znaczy którą? Jakiś nr partii? Cokolwiek?

A BH nie ma się co dziwić, że nie chcą brać odpowiedzialności za kogoś innego. Traktuję ich komunikat, jako typowy dupochron, bo pewnie pojawiły się jakieś sygnały o problemach z tą amunicją, może nawet ktoś zwrócił się z pretensjami do nich, że coś się stało. Wcale mnie ich działanie nie dziwi. Z resztą o "nielegalności" nic tam nie ma, a tylko o pominięciu "autoryzowanych kanałów", (czyli ich :P ).
Lack of confidence comes from lack of competence.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: lotnik »

kwaki pisze:@lotnik

"Tą", to znaczy którą? Jakiś nr partii. P ).
To jest pytanie do orłów z Best Hunters ;) ale pewnie chodzi o każde 223 Fiocchi kupione gdzie indziej taniej niż u nich ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: montrala »

W tym wątku jest historia z amunicją Fiocchi .223rem sprzed prawie 4 lat: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=116612

A ja pisałem o problemach z wadliwą partią Fiocchi .223rem i rozerwanym karabinie już prawie 8 lat temu: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... hi#p925573

Wygląda na to że to taka ich tradycja wysyłać złe partie do "utylizacji" w Polsce.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: lotnik »

jeden ze sklepów pisze ze to jest sprowadzona amunicja w sposób nieautoryzowany . Nie podaje tez jaka to amunicja , nr partii, pakowanie itp, tylko ze z USA
Czy amunicja z wątków sprzed 4 i 8 lat była „autoryzowana”? Jak tak to przez kogo?

Wniosek jest taki ze nie trzeba kupować Fiocchi w żadnym sklepie, a nie ze kupować tylko w Best Hunters a u innych nie.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 14:29 przez lotnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: montrala »

8 lat temu była to amunicja z Incorsy, która była dystrybutorem Fiocchi. Dalej w wątku jest napisane że jakiś klient odrzucił jej odbiór z powodów jakościowych i Fiocchi sprzedało całą partię do Polski. Potem Incorsa ją wycofywała.

4 lata temu nie wiem.

BTW Swoją drogą zabawne jak Best Hunters się wścieka że ktoś im wchodzi na rynek sprowadzając poza nimi i sprzedając taniej, biorąc pod uwagę że weszli na rynek sprowadzając poza polskimi dystrybutorami i sprzedając taniej. Przecież powinni docenić że ktoś wchodzi dokładnie w ich buty :027:
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: poeta »

No więc robi się ciekawie będę się temu przyglądał elaborując 223 w domu :)
Swoją drogą łuski fiocchi mają krzywe kanały ogniowe, straszny szajs do elaboracji
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Shooter7 »

W mooich oczach Best Hunters zblaznila sie do szpiku kosci. Na szczescie nie jestem zmuszony nic u nich kupowac !

@poeta

wiesz jakie luski sa najlepsiejsze ?

te ktore sa za darmo, a Kanal sobie mozesz wyrownac :)

:wink:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: montrala »

Tu link bezpośrednio do pełnego oświadczenia Vismag: http://www.bron.vismag.pl/aktualnosci/o ... ji-fiocchi
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Fokat »

BH - w związku z licznymi zgłoszeniami uszkodzeń broni....
Vismag- nie wpłynęły do naszej firmy pisemne zgłoszenia gwarancyjne....
Stąd wniosek że problem dotyczy BH ;laughing:
A tak serio, dopóki producent nie wyda oficjalnego komunikatu, to trzeba czekać i nie kupować :)
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Shooter7 »

Markm pisze:Shooter7, śmieje się tylko, (zapomniałem tam napisać o kopi certyfikatu CIP dla partii kupowanej amunicji)

Ciekawe kiedy zatrzymają sprzedaż tej amerykańskiej amunicji, prokurator że się tym zajął (jest może jakieś oficjalne info?) to jedno ważniejsze aby nie trafiała do naszych szaf...
Ja osobiscie zawsze bylem za zdrowa konkurencja a nie za monopolem !

Mamy tu dwie opinie dwoch firm i na moj rozum jedna z nich klamie a ktora to powinien wlasnie wyjasnic Prokurator, bo uzycie takiego chwytu marketingowego jaki zrobil Best Hunters / w przypadku gdy Firma Vinmag pisala prawde, to jest karalne i mozna za to calkiem niezle beknac.

Jestem zdania, ze Prokurator powinien sie tym zajac i wyjasnic, bo miedzy innymi po to jest.
biper pisze: ..Jakoś nie pamiętam, aby przy amunicji Maxxtech, która zasłynęła na naszym rynku z faktu, że nie lubiła opuszczać lufy...
Moi znajomi strzelaja z Maxxtech i nie slyszalem aby ktokolwiek mial jakies wypadki z ta amunicja.

:wink:
lotnik pisze:... czy macie dowody na to ze ta amunicja "nielegalnie przyjechała z USA"
Ja wiem jedno, ze w stanach zanim ktokolwiek cokolwiek sprzeda ( jakas lipe ) to najpierw sie zastanoiwi jakie moga byc tego konsekwencje. Mysle, ze kazdy slyszal o procesach ktore dla nas sa czy byly absurdalne a skazani placili grube miliony odszkodowania.


:wink:
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 23:36 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: miess »

montrala pisze:8 lat temu była to amunicja z Incorsy, która była dystrybutorem Fiocchi. Dalej w wątku jest napisane że jakiś klient odrzucił jej odbiór z powodów jakościowych i Fiocchi sprzedało całą partię do Polski. Potem Incorsa ją wycofywała.

4 lata temu nie wiem.
4 lata temu to też była amunicja od Incorsy. Została wycofana z produkcji z uwagi na słabe crimpowanie, jednak u nas była sprzedawana. Prawdopodobnie była już u nas w kraju i trzeba było to sprzedać. Nie wiem czy trafiła do nas, bo ktoś sprzedał ją nam, świadomy problemu, czy może ten problem wyszedł po fakcie. Nie znam się na rynku amunicji ale mam wrażenie, że amunicja po opuszczeniu murów fabryki żyje własnym życiem.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2018, 01:06 przez miess, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Michał.
KSK PRETOR Gorzów / 3GUN LIGA ZACHODNIA
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Markm »

Shooter7 pisze: Ja osobiscie zawsze bylem za zdrowa konkurencja a nie za monopolem !
Monopol nigdy nie był dobry dla klienta (Nas), publikując tamten post nie było jeszcze oświadczenia Vismag, a pisałem w kierunku eliminacji wadliwej amunicji
Shooter7 pisze:uzycie takiego chwytu marketingowego jaki zrobil Best Hunters / w przypadku gdy Firma Vinmag pisala prawde, to jest karalne i mozna za to calkiem niezle beknac.
Powinni zdrowo "beknąć" za taki marketing, aby nikomu więcej to już nie przyszło do głowy
Fokat pisze:BH - w związku z licznymi zgłoszeniami uszkodzeń broni....
Vismag- nie wpłynęły do naszej firmy pisemne zgłoszenia gwarancyjne....
Wygląda że BH strzelił sobie w kolano...
montrala pisze:8 lat temu była to amunicja z Incorsy, która była dystrybutorem Fiocchi. Dalej w wątku jest napisane że jakiś klient odrzucił jej odbiór z powodów jakościowych i Fiocchi sprzedało całą partię do Polski. Potem Incorsa ją wycofywała.
Jakie są teraz perspektywy na wyeliminowanie trefnej amunicji z rynku?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Dexter »

Takie, że póki będą ja ludzie kupowali to będzie ona sprzedawana. Bo na moje oko to wcale nie jest problem jakiejś tej czy innej partii tylko po prostu amunicji Fiocchi. Zaś kopanie się "oficjalnego dystrybutora" z innym dystrybutorem to już zupełnie osobna para kaloszy i osobna historia.

Ile razy jeszcze mają się powtórzyć różne historie z tą samą amunicją, żeby dotarło, że to po prostu gówniane ammo? :d Nie przemawia do mnie też, że "znajomy ma i nic mu nie jest". Bo to jednak nie jest tak, że każda sztuka amunicji wbije Ci zamek w oko od razu. Niech to będzie "raz na 1000000". Zaryzykujesz, że trafi na Ciebie? To każdy musi sobie sam ocenić.

No i zawsze lepiej mieć np dużo niewypałów niż pocisk zostający w lufie, nie? Jedna i druga amunicja była by "do niczego" ale tylko ta druga jest niebezpieczna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”