Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: kwaki »

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
co raz więcej na naszym rynku pojawia się różnych firm szkoleniowych oferujących szkolenia strzeleckie, i jak to w życiu bywa jedne są lepsze, inne gorsze. Dla tego, wzorem tematu z oceną sklepów z bronią, proponuję rozpoczęcie dyskusji, mającej na celu zebranie Waszych doświadczeń, nabytych w trakcie udziału w tychże.

Moja propozycja - piszcie, z usług której firmy skorzystaliście i z którego szkolenia w ich ofercie. I tak:
1. Ocena firmy - podejście personelu, sposób organizacji, wiedza instruktorów i umiejętność jej przekazania uczestnikom
2. Ocena konkretnego szkolenia, w którym braliście udział - na ile zakres zgadzał się z obiecywanym, czy spełniło wasze oczekiwania, czy jakość i zakres odpowiadają cenie

Takie informacje z jednej strony mogą być pomocne dla osób, które chciały by wziąć udział w danym szkoleniu, albo szukają szkolenia, z którego warto skorzystać, a z drugiej, jeśli swoje opinie uzupełnicie konkretnymi uwagami, również dla samych instruktorów czy firm organizujących szkolenia.
Lack of confidence comes from lack of competence.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: biper »

Też mi ostatnio taki temat chodził po głowie.. (chyba oglądaliśmy ten sam filmik na YT?)
Może zacznę.

Firma: Team99 - głównie szkolenia ze strzelania długodystansowego, ale widzę na ich www, że poszerzają ofertę.
Szkolenie: Long Range Shooting LVL1

1. Ocena firmy - super. Prowadzący to pełna profeska: doświadczenie (były snajper GROM i były snajper SPAP [albo BOA, nie pamiętam]), ale mimo w pełni "bojowej" przeszłości potrafili posiadaną wiedzę i umiejętności przefiltrować na użytek strzelców cywilnych, a wszytko to w bardzo przystępny sposób.
2. Ocena szkolenia - 100% realizacja "obiecanek" i spełnienie oczekiwań. Ba nawet więcej.. Zadawano w cholerę (czasem durnych) pytań (w końcu to szkolenie LVL1 dla zielonych jak ogórki na wiosnę), a jednak otrzymywało się zawsze pełną odpowiedź. No nie sposób wyprowadzić snajperów z równowagi ;)

Bardzo polecam Team99.

To co dla mnie istotne, to fakt, że szkolenie było poprowadzone jak dla cywili. Zdarza się w niektórych firmach, gdzie szkolenia prowadzą byli wojskowi z jednostek specjalnych, że szkolą cywili niby w zakresie strzelania obronnego, ale wygląda to bardziej jak strzelanie bojowe..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: Wilek1 »

[bardzo dobry temat brawo Kwaki]
wiele osob zastanawia sie i czeka na podobne info (jeszcze ocena w stosunku do ceny bo sa kursy za 400 a sa i za 3x tyle...)
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: Karkolomny »

Czemu temat nie chwycił? Dziwne... Chyba że wszyscy tutaj to urodzeni w leju po bombie, owinięci zamiast w pieluchę to w arafatkę i bawiący się granatem zamiast grzechotką a pierwsze kroki stawiali na polu minowym? ;)
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: Rutek007 »

:516: Powitać. Jeszcze nie uczestniczyłem w takowych szkoleniach więc się nie wypowiem a wręcz zadam pytanie. Ile średnio trwa ile kosztuje taki kurs? Dzięki z góry za info :502:
CZ P-09 :)
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: past »

Kursy u
http://www.jaroslawhebda.pl/

Polecam. Zupełne inne podejście do strzelania, używania broni. To kurs który dla wielu początkujących pistoleciarzy jest bardzo ciekawy i pomocny. Włącza myślenie
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: biper »

@Rutek007

To jest pytanie z gatunku "ile kosztuje samochód?"

Zależy jaki kurs, jakiego aspektu posiadania i używania broni dotyczący. Są kursy kilkugodzinne, całodniowe, kilkudniowe.. Ceny w zależności od tematu, czasu trwania, koniecznych środków zaangażowanych przez firmę itp.. itd.. od kilkuset złotych w górę..
A jak chcesz średnią, to musisz wpisać sobie w google "kurs strzelecki", wleźć na strony www z 10 firm, tam znajdziesz wszystkie dane, zrobić tabelkę w excellu i dostaniesz wynik średniej... który nic Ci nie powie, bo każdy z tych kursów może być zupełnie o czym innym.


O kursie u pana Jarosława Hebdy nie pisałem, bo sam nie uczestniczyłem (jeszcze), ale nie zdarzyło mi się usłyszeć opinii negatywnych.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2018, 21:08 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: Hubert »

2-dniowy kurs z samoobrony u Jarka Hebdy. ZDECYDOWANIE POLECAM.
Facet umie przekazać wiedzę i swoje wieloletnie doświadczenie. Zaczyna się teorią, sporo poruszanych kwestii włącza myślenie, potem ćwiczenia "na sucho" a następnie z użyciem amunicji.
To nie jest szkolenie typu combat dla bycia tacticool tylko dla cywili chcących nosić broń do samoobrony.
Właściwie to jest wstęp do dalszego samodoskonalenia pokazanych technik. Czasami są organizowane kursy "follow up" przypominające zdobytą wiedzę.
Polecam każdemu zanim zdecyduje się nosić broń.
Z ciekawostek to większość szkoleń i ćwiczeń jest wykonywana w słuchawkach. Polecam spróbować krótkie ćwiczenie strzelenia dubletu bez słuchawek. Jeszcze ciekawszych wrażeń dostarcza oddanie dwóch strzałów bezpośrednio praktycznie z przyłożenia, trzy kroki w tył i kolejne dwa strzały celowane w korpus poprawione na koniec jednym strzałem w głowę. Strzelanie w samoobronie bez słuchawek to zupełnie inna bajka ogarniania rzeczywistości. W momencie dynamicznego zdarzenia jakim jest napad i tak nasze postrzeganie jest mocno zawężone.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
sickness7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 05 grudnia 2014, 09:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenia strzeleckie - subiektywna ocena

Post autor: sickness7 »

Ja ze swojej strony polecam szkolenia z Training Squad z Panem Jackiem Tarką. Jestem po pistolecie podstawowym i zaawansowanym. Solidna porcja wiedzy, mimo, że pojechałem tam już z pewnym doświadczeniem. Zanim dojdzie do strzelania kilka godzin treningu na sucho, Pan Jacek z dużym doświadczeniem instruktorskim, czuje kursantów, wie co może z daną grupą zrobić a co nie. W ofercie TS szkolenia z AK i AR. Cena przystępna, ze swoim ammo i bronią taniej. Kursy organizowane kilka razy do roku. Polecam odwiedzić. Na takim szkoleniu można ugruntować wiele dobrych nawyków, skorygować własne błędy i stworzyć solidny fundament pod dalsze nabywanie umiejętności.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2018, 07:18 przez sickness7, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”