Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

No teraz już jasne. Chociaż i wcześniej można było się domyślić o co chodzi, ale sposób pisania świadczył o pisaniu go przez pijanego marynarza ;laughing:

Powiedz jeszcze o co chodzi tutaj: "konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380."
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 17:23 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: sql »

s1k0r3k pisze:Powiedz jeszcze o co chodzi tutaj: "konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380."
Brakuje przecinka, bez przesady...
konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem, (producenci raczej) wybierają .380
.380 czyli 9x17.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: kuras999 »

Ok jak porównamy do SCCY to nawet Glock wypada słabo i teoretycznie nie ma uzasadnienia w jego zakupie. Ale ktoś mógłby np powiedzieć że bałby się powierzyć swojego życia tak egzotycznej konstrukcji jak SCCY :583: PM to 70 lat intensywnych testów na niezawodność i nie było potrzeby wprowadzania generacji 5 :one:
Tak na prawdę nie ma jednego jedynego słusznego wyboru.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

kuras999 pisze:Ok jak porównamy do SCCY to nawet Glock wypada słabo i teoretycznie nie ma uzasadnienia w jego zakupie. Ale ktoś mógłby np powiedzieć że bałby się powierzyć swojego życia tak egzotycznej konstrukcji jak SCCY :583: PM to 70 lat intensywnych testów na niezawodność i nie było potrzeby wprowadzania generacji 5 :one:
Tak na prawdę nie ma jednego jedynego słusznego wyboru.
Bo SCCY jest w czołówce lekkich pistoletów, to że go nie znasz nie oznacza że jest egzotyczny. Produkcja to około tysiąc sztuk dziennie, więc faktycznie niszowy pistolet ;laughing:
Został zaprojektowany od zera do noszenia, jakbyś zobaczył masę chociażby lufy. Tam naprawdę zbędne kilogramy są pousuwane wszędzie gdzie się da. Nie jest to tarczówka, nie jest też najlepszy do wywalenia tysiąca naboi w jeden dzień, ma inne przeznaczenie.
Mam prywatnie makarona i nie powiem że jest taki super niezawodny.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

dziki_pl pisze: Mam prywatnie makarona i nie powiem że jest taki super niezawodny.
Dziki, SCCY komuś tam nie zbijał spłonek amunicji BN Sowiński jeśli dobrze pamiętam z tego forum... Do wszystkiego można się przyczepić. Koledze Glock 17 zrobił niedawno jedną fajkę - to też nie jest super niezawodny. Dyskusja na początku była ciekawa, a teraz jej poziom sięga poziomów coraz niższych.

PM jest płaski, tani i przetestowany przez lata. Ma deckock i można go nosić z nabojem. Jest metalowy, co dla niektórych (którzy uważają, ze plastiki to nie broń a zabawka) ma znaczenie. Pojemność 8 nabojów - całkiem sporo, bo przecież na rynku jest parę pistoletów nowej generacji CCW z pojemnością 6/7 (że o rewolwerach 5/6 nie wspomnę) wiec 8 to przyzwoicie a nawet dobrze. Drugi strzał z SA jest przyjemniejszy niz walenie raz za razem z DAO. Ammo makarow jest słabsze niż Para. Przy czym nadal zabójcza + są też wersje ammo do noszenia.
Na marginesie, jestem wstanie się założyć, że w liczbie trupów które od początku swiata padły po wystrzale z PM lub z SCCY, PM zdecydowanie góruje...

Podobnie P83, gdzie w dodatku są dwie teorie, jedna głosi, że nigdy się nie zaciął (nie raz ją i widziałem na tym forum i słyszałem od użytkowników), a inna np. że się zacina albo, że nie bierze pierwszego naboju etc. Btw. Mój egzemplarz się czasem zacina na niektórych magazynkach (pracuję nad tym).

SCCY jest super płaski, super lekki więc super wygodny do noszenia na co dzień i ma 10 szt w magazynku co dla producentów CCW stanowi duże wyzwanie. Fajnie leży w dłoni bo macałem u Ciebie. Ammo 9 mm wiadomo. W Polsce na razie jest mega egzotyką, nawet jeśli w USA by go produkowali 10 000 dziennie. Argument / pytanie, że "po co łatwiejsze kolejne strzały" jest delikatnie mówiąc wątpliwy.

Jak ktoś nosi PM i jest zadowolony, to nie pokocha SCCY bo napiszesz, że jest w czołówce. I na odwrót.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

Wielki_Wezyr pisze: Jak ktoś nosi PM i jest zadowolony, to nie pokocha SCCY bo napiszesz, że jest w czołówce. I na odwrót.
Nie uważam że SCCY to jedyny wybór, uważam tylko że przed PM jest wiele, wiele dużo lepszych pistoletów do noszenia. Jak ktoś go nosi jego sprawa, ale nie róbmy z niego czegoś czym nie jest. Dobre konstrukcje bronią się same i kopie są tego najlepszym dowodem. Klonów współczesnych PM'a nie znam, ale np takiego PPK owszem. Podobnie z 9x18, jest w kategorii nabojów ciekawostek i tyle.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Raffael »

Tego nie można przenieść w ten sposób. 9x18 był nabojem zza żelaznej kurtyny i tak jak amerykanie (o ten rynek ci chodzi?) nie robili konstrukcji na 7,62 x 39, czy 5,45 x 39 tak też nie robili na 9x18. Mają od ponad wieku własny podobny i bardzo popularny nabój 9x17 po co więc konstruować pistolety na zamek swobodny na nabój 9x18? Nie oznacza to jednak, że 9x18 jest zły, czy ustępuję w czymś nabojowi 9x17.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 10:25 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Logos82 »

Wiem że może to nieodpowiedni temat na tego typu rozważanie ale zaryzykuje :)
A mianowicie noszę obecnie xdm 3.8 compact ale myślę nad xds. Myślicie ze miałoby sens założenie nowego wątku w którym można by było znaleźć chętnych do użyczenia takiej broni którą chcemy nosić? Niby xds miałem w rekach ale to nie to samo co mieć przy tyłku z 2-3 dni dla porównania a zdecydowanie nie opłaca sie kupować broni i po kilku dniach sprzedawać ja ze stratą jak nie podpasuje.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

Nie sądzę żebyś znalazł chętnych nieznajomych, którzy na kilka dni pożyczą Ci broń.

A mógłbyś powiedzieć co Ci nie pasuje w kompakcie? Bo właśnie się zastanawiam czy w niedalekiej przyszłości kupić XDMa compackt czy XDs-a.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Logos82 »

s1k0r3k pisze:Nie sądzę żebyś znalazł chętnych nieznajomych, którzy na kilka dni pożyczą Ci broń.

A mógłbyś powiedzieć co Ci nie pasuje w kompakcie? Bo właśnie się zastanawiam czy w niedalekiej przyszłości kupić XDMa compackt czy XDs-a.
Kupiłem xdm jako pierwszy pistolet do wszystkiego a że niedługo kupuje już pistolet dedykowany bardziej do sportu więc myślę też na pistoletem bardziej dedykowanym do noszenia.
Choć o 3.8 compact złego słowa powiedzieć nie moge;-)
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: arcus »

s1k0r3k pisze:Nie sądzę żebyś znalazł chętnych nieznajomych, którzy na kilka dni pożyczą Ci broń.
Dokładnie tak samo myślę. Najszybciej to możesz się z kimś umówić na strzelnicy postrzelać, pomacać, przymierzyć i sprawdzić czy Ci pasuje, ale trudno sobie wyobrazić, że ktoś ot tak odda swoją broń nowo poznanemu koledze na parę dni.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Logos82 »

Ja tam bym swój uzyczyl więc i może drugi taki by się znalazl;-)
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 10:25 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

Jak XDs pojawił się na rynku, też się zastanawiałem między nim, a XDm Compact.
XDs niestety (jak i inne małe singlestacki) źle mi leży w łapach.. Stanęło na 3.8 Compact, od kilku dni cieszy moje oczy i ręce.
Teraz trzeba będzie kombinować nad fajną kaburą.

Przy okazji Logos82.. jeśli nie korzystasz z największej nakładki ( nr III) na magazynek (nie na rękojeść!) to nie sprzedałbyś swojej, lub zamienił się na inny rozmiar?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

Właśnie do XDsa przymierzałem się niedawno w sklepie i tak szczerze, jego wąska rękojeść nie leżała mi zbyt pewnie. Ale to dlatego, że strzelając z Szadołki, XDma, Glocka, HK itp. przyzwyczaiłem się do bardziej pękatych rękojeści. Jednak to ma być pistolet do noszenia, a nie miałem jeszcze okazji zbyt wiele postrzelać z bardziej kompaktowych produkcji, więc może opłaca się zainwestować w wąski pistolecik, zwłaszcza że mam już pełnowymiarowego XDMa 4,5" i dlatego niepewnie czułem się z wąskim chwytem mniejszego brata, ale jak się przyzwyczaję, to może zostanie moim ulubionym pistoletem. Myślałem również żeby kupić compacta i XDsa, i ewentualnie pozbyć się XDMa 4,5". Minusem mojego pistoletu jest kabura zewnętrzna którą używam na strzelnicy i (dodatkowo) tylko w drodze DO i Z i trochę ucieka mi lufa spod kurtki. Do nowego nabytku będzie to wewnętrzna, lecz nie wiem czy komfort jest dużo gorszy nosząc szerszego brata. Albo nie do jem, nie dopiję i sprawię sobie 3 braci, ale czy to nie masochizm?
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: blair7 »

Będąc niedawno w Strefie Celu, w celu przymierzenia się do BUL'a poprosiłem o pokazanie XDs'a który leżał za szybą w ladzie, na co sprzedawca ze zdziwieniem, dlaczego XDs a nie TO
Pomijając szczegóły obu konstrukcji, rozmiar jest taki sam. Ale to jako ciekawostka.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”