KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: arturo111 »

Nikt Ci nie nakaże kupna karabinu do benchrestu przecież ;laughing:
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
lai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 03:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: lai »

arturo111 pisze:Nikt Ci nie nakaże kupna karabinu do benchrestu przecież ;laughing:
Ale taki właśnie chcę, reszta na razie mnie nie interesuje. Dlatego trudno o starty bez własnej broni.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: s1k0r3k »

lai pisze:Dlatego trudno o starty bez własnej broni.
Jako początkujący strzelec powiem Ci, że nie trudno o starty bez własnej broni. Jedyne co stoi na Twojej drodze to lenistwo. Jakim problemem po otrzymaniu licencji, jest najpierw wyrobienie startów do przedłużenia licencji, a później złożenie papierów do WPA? 2 tyg. ciężko zaczekać? Łatwiej teraz dostrzelać konkurencje, niż rozszerzyć gdy zmienią się przepisy i interpretacja. Nie chcesz więcej niż 1 sztuka broni? Ok. A za 2 miesiące będziesz biegał po zawodach, strzelając tylko dla radości przedłużenia licencji. Nie chcę być nieuprzejmy, ale co kilka dni musi ktoś pisać nic nowego nie wnoszące posty, o tym jak to nie ma czasu na zawody.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: strzelnica »

"lai > Do tak uszczegółowionej specjalizacji, 1-2 karabinów na początek nie sposób odmówić, nawet bez startów.
Jeśli masz mandaty, to zostaniesz testerem zmian klimatycznych.
:516:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: KG92RS »

lai pisze:Dlatego trudno o starty bez własnej broni.
Bez żartów. BEZ WŁASNEJ BRONI, czekając na patent, a potem licencję (od grudnia 2016 do kwietnia 2017), "wyrobiłem" 113 startów w 41 konkurencjach. Zawody raptem w trzech klubach...
Da się, trzeba tylko chcieć. Potraktuj to tak, jak ja -> nie jako zawody z nastawieniem na wynik, tylko jako zwykły trening. Sędziowie będą na Ciebie patrzeć jak na Yeti ("Dzisiaj poproszę o! ten pistolet, bo jeszcze takiego nie miałem w ręku."), ale po kilku razach się przyzwyczają. I zyskasz miano oryginała, a to też pewna "wartość dodana" -> będziesz mógł zrobić cokolwiek i nikt Ci złego słowa nie powie :)
MorganG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: MorganG »

Witam,

Podczytujac m.in ten watek (podlegam pod WPA Katowice) przygotowuje sie do zlozenia dokumentow na pozwolenie kolecjonerskie. Aktualnie jestem na etapie... wymiany dowodu, mam nadzieje ze dotrze za tydzien. Niedlugo konczy sie waznosc a jak czytam przy wymianie dowodu pojawiaja sie "perturbacje" z promesami, wiec wole zalatwic to w takiej, bezkolizyjnek kolejnosci.
Zmartwila mnie kwestia mandatow, powiem wprost - przez lata pracowalem "wyjazdowo" pokonujac co miesiac sporo kliometrow na dlugich dystansach. Zdarzalo sie ze wpadaly zdjecia z fotoradarow z roznych regionow Polski (ostatnie fotki dawno temu) i rowniez ze zdjec zdarzylo sie ze uzbieralo sie w sumie 18 punktow, czyli sporo ale nie na tyle zeby odebrac prawo jazdy. Czy mandatow bylo duzo, w najgorszym roku (najwiecej wyjazdow z niemozliwymi do utrzymania terminami na przejazd) bylo chyba ze 4, zas sumarycznie przez caly okres pracy bylo ich z 6 lub 7. I owszem, zdarzaly sie mandaty niesplacone, ktore byly sciagane z wyplaty. Bedac non stop poza domem i pracujac kilkanascie godzin dziennie jakos nie mialem glowy do terminow. W kazdym razie prace w koncu rzucilem jakies 5 lat temu, na dluzsza mete nie dalo sie tak zyc, jednak jak rozumiem cala "historia sprawcy" sobie spoczywa w WPA i tylko czeka na uzycie...
Czyli moge oczekiwac odmowy popartej mandatami za predkosc i/lub koniecznoscia sciagania ich z wyplaty ? Czy od takiej ewentualnej decyzji przysluguje mi odwolanie ?
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: Zitar »

Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie i często przez różne osoby toteż ciężko udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi.
Na pewno nie mogą wydać Ci decyzji odmownej bo nie ma ku temu przesłanek. Mogą podważyć Twoje badania lekarskiej i psychologiczne i skierować na powtórne badania do Sosnowca czy gdzie tam zlecają. Jeśli one Ci nie "wyjdą" i dostaniesz wynik negatywny to nie ma innej drogi odwoławczej niż batalia sądowa i podważanie wyników tych badań, ale wydaje mi się, że do tego nie dojdzie.
Jeśli natomiast będą chcieli wydać Ci negatywną decyzję (w co wątpię) to od niej oczywiście przysługuje odwołanie do KGP.
MorganG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: MorganG »

Dzieki za odpowiedz. Czyli w gorszym (ale nie super pesymistycznym) przypadku zostane skierowany na dodatkowe badania. To da sie zniesc :) Balem sie raczej wykorzystania tego do podwazenia "praworządnosci obywatela" bo przeciez "nie zaplacil mandatow skubany, na stos z nim !"
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: strzelnica »

A możesz doprecyzować termin tego przypadku.
MorganG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: MorganG »

Panowie, a jak wyglada aktualnie egzamin organizowany przez nasza Katowicka wladze ? Jest to do przejscia ? Przeczytalem relacje ze strony Braterstwa (jest tez w tym watku http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1627199#p1627199 ), co prawda z WPA Wroclaw, i mina mi zrzedla..
Mam juz nowy dowod osobisty, mysle co dalej. Tradycyjnie mam dwie mozliwosci:

- sciezka "kolekcjonerska", czyli wstapienie do klubu ogolnopolskiego (Braterstwo) i/lub lokalnego (Giwera z Rybnika) i skladanie ofiar o powodzenie na egzaminie. Plusy - szybko, przyjemnie, dobre towarzystwo. Minusy - drogo, legendarny egzamin kolekcjonerski z niepewnym wynikiem
- sciezka "sportowa", mamy w Zabrzu klub TS Temida, mozna zrobic patent i licencje. Plusy: strzelnica klubowa "o rzut beretem", mozna pocwiczyc pod okiem instruktora, noszenie broni sportowej, brak egzaminu policyjnego. Minusy: zeby wogole wystepowac o licencje wymagany jest.. roczny staz (!!!), czyli calosc przesuwa sie na 2019...

Osobiscie jestem za wersja kolekcjonerska, nie chce czekac rok czasu. Ale jesli ma sie to skonczyc tak ze wydam kilka tys na badania, egzaminy i poprawki i wroce do punktu wyjscia to sie powaznie zastanawiam.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: Zitar »

Poszukaj innego klubu bo roczny staż to kpina sama w sobie, a z tego co słyszałem to w Temidzie jeszcze jakieś kursy przygotowawcze do patentu trzeba zrobić.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: woytas »

Lok Rybnik - masz ścieżkę sportową i sportowo kolekcjonerską. Żadnego rocznego stażu i innych wynaturzeń, 100 metrowa strzelnica z 16 osiami do wszystkich praktycznie dyscyplin. Wybieraj sprawdzone rozwiązania a nie wynalazki ostatnich dni.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: woytas »

Panowie czy ktoś ma informację na temat Pana Pawła? Podobno został zesłany do jakiegoś magazynu (chyba depozyt) - zostały jedynie same sympatyczne Panie. Prawda to czy nie?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: Matrix33 »

Dziś go widziałem przy okazji rejestracji. Byłem w sekcji kolekcjonerskiej, ale kręcił się tam po korytarzu, rozmawiał chyba o jakimś egzaminie. Może awansuje?
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: woytas »

Obawiam się, że chyba był zbyt ok dla wnioskodawców i poszedł w dół.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”