Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: jamor »

To nie tak ze bardzo neguję skuteczność p83 i 64. Przez wiele lat strzelałem z tego na wszelkich zawodach. Byłem tez jakis czas w reprezentacji KSP. Bardzo celna. Na corocznych zawodach kynologicznych przewodników psów sędziowałem konkurencje strzelecką. Zawodnicy którzy zaczeli przyjezdzać z P99 mieli po 15 pkt/100 mniej niz z lat ubiegłych gdzie wczesniej strzelali z 83 i 64. Pewnie że da się kogoś skutecznie obezwładnić z tej broni. Moj kolega Mirek Żak dostał 2002r w Parolach właśnie z tej amunicji. Poł godziny jeszcze żył. Karetka przyjechała po prawie godzinie. Kiedyś nie było bardzo wyboru co mozna nosić- dzis jest. Ja nosze G19 oczywiście w kol oliv. Od nie dawna pod naciskiem łowczego na ktorego terenie siedze całe dni w krzaczorach na bagnach.NIe srzelam- robie foty. Tylko tam nosze choc nie zdarzyło mi się aby jakach locha do mnie wystartowała. Siedze grzecznie to mnie olewają lub sie wycofują. W lesie jest super. polecam
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

Dość celna jest, ale mówimy o ochronie. To że kiedyś od tej amunicji został poszkodowany też nie dziwi bo 22LR też dużo osób zabiło. Ale to też o niczym nie świadczy.
Nie ma żadnych przesłanek by negować że 9x19 jest dużo skuteczniejszy od 9x18 a o taki pistolet łatwiej i nawet taniej dzisiaj.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: kuras999 »

Przed chwilą ktoś pisał że do obrony nie powinno się nosić mocnego naboju żeby nie przestrzeleniu bandyty nie zranić 4 innych osób teraz okazuje się że 9x18 jest za słaby bo samochodu na wylot nie przestrzeli. To nie jest broń którą będziemy ostrzeliwać się w Kabulu i będzie się dla nas liczyło żeby załatwić napastnika chowającego się za osłonami. Fani 45 powiedzą że 9x19 nadaje się co najwyżej do dziurawienia papieru bo jest taki słaby.
spójrzcie na to porównanie:

Glock43 ma 6+1 PM 8+1 (i pobiera od pierwszego naboju) jeśli chodzi o pojemność.
Może to nie jest najważniejsze ale pistolety 9x18 ze stałą lufą są celniejsze niż te miniaturki 9x19.
A masa faktycznie trochę większa od glocka 460g ale taki xds ma już 652g więc te 730g dla PM na pewno nie jest dwukrotnością masy współczesnych.
Taki PM z nabojem w komorze i zabezpieczony na pewno nie jest mniej bezpieczny niż glock.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 08:46 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

kuras999 pisze:Przed chwilą ktoś pisał że do obrony nie powinno się nosić mocnego naboju żeby nie przestrzeleniu bandyty nie zranić 4 innych osób teraz okazuje się że 9x18 jest za słaby bo samochodu na wylot nie przestrzeli. To nie jest broń którą będziemy ostrzeliwać się w Kabulu i będzie się dla nas liczyło żeby załatwić napastnika chowającego się za osłonami. Fani 45 powiedzą że 9x19 nadaje się co najwyżej do dziurawienia papieru bo jest taki słaby.
spójrzcie na to porównanie:

Glock43 ma 6+1 PM 8+1 (i pobiera od pierwszego naboju) jeśli chodzi o pojemność.
Może to nie jest najważniejsze ale pistolety 9x18 ze stałą lufą są celniejsze niż te miniaturki 9x19.
A masa faktycznie trochę większa od glocka 460g ale taki xds ma już 652g więc te 730g dla PM na pewno nie jest dwukrotnością masy współczesnych.
Taki PM z nabojem w komorze i zabezpieczony na pewno nie jest mniej bezpieczny niż glock.
Dlatego do ochrony używa się amunicji typu JHP, wtedy ryzyko przestrzelenia spada mocno i skuteczność rośnie.
Celność przy ochronie jest zaiste bardzo istotna, w 99% przypadków użycie to będzie odległość 0-3m, jak większa to lepiej nie strzelać bo zagrożenie nie było bezpośrednie.
Największym błędem naszych nabywców to właśnie szukanie tarczówki do noszenia, najlepiej jakby się jeszcze do dynamiki nadawał.
Na rynkach rozwiniętych sprzedają się pistolety DAO do ochrony które są najbezpieczniejsze do noszenia w komorze.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 08:57 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: kuras999 »

dziki_pl pisze:Na rynkach rozwiniętych sprzedają się pistolety DAO do ochrony które są najbezpieczniejsze do noszenia w komorze.
A w jaki sposób taki pistolet jest bezpieczniejszy przy noszeniu od SA/DA jeśli nosimy ze spuszczonym kurkiem? Po oddaniu pierwszego strzału, który jest w obu przypadkach DA w tym z opcją SA drugi kolejny strzał jest po prostu łatwiejszy.

Tak szczerze uważasz że nabój 9x18 przy postrzale w korpus z 2m jest nieskuteczny? :651:
Bo generalnie poza skutecznością i masą większą o 100- 150g nie ma przewagi współczesnych konstrukcji.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 09:19 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

kuras999 pisze: A w jaki sposób taki pistolet jest bezpieczniejszy przy noszeniu od SA/DA jeśli nosimy ze spuszczonym kurkiem? Po oddaniu pierwszego strzału, który jest w obu przypadkach DA w tym z opcją SA drugi kolejny strzał jest po prostu łatwiejszy.

Tak szczerze uważasz że nabój 9x18 przy postrzale w korpus z 2m jest nieskuteczny? :651:
Bo generalnie poza skutecznością i masą większą o 100- 150g nie ma przewagi współczesnych konstrukcji.
9x19 jest zdecydowanie skuteczniejszy.
Po co łatwiejsze kolejne strzały? Nie ma też ryzyka że z powodu rutyny schowamy napięty kurek i nieszczęście gotowe.
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: labiel »

Jeśli chodzi o rewolwery do obrony, to myślę, że niekiedy mają rację bytu. Mam na myśli całkiem spore rewolwery w kalibrze .357 lub nawet .44 . Oczywiście jeśli mieszkacie w Bieszczadach i możecie spotkać brunatnych bandytów ;)
https://www.o2.pl/artykul/atak-niedzwie ... 393709185a
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 09:41 przez labiel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Piotr_JG »

kuras999 pisze:Przed chwilą ktoś pisał że do obrony nie powinno się nosić mocnego naboju żeby nie przestrzeleniu bandyty nie zranić 4 innych osób
Nie bierzesz chyba opinii jednego użytkownika poważnie? Coś tam się naoglądał, coś tam wyczytał, skompilował po swojemu i tak mu wyszło. Powielanie takich poglądów jest szkodliwe. Trzeba tępić w zarodku :wink:
Piotr
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Spitfire24 »

kuras999 pisze: Glock43 ma 6+1 PM 8+1 (i pobiera od pierwszego naboju) jeśli chodzi o pojemność.
Może to nie jest najważniejsze ale pistolety 9x18 ze stałą lufą są celniejsze niż te miniaturki 9x19.
Glock może mieć 7+1 przy praktycznie niezmienionych wymiarach, a 8+1 z ciut większą stopką a to już jest różnica.
Co do celności to nawet na 5 m różnica pomiędzy stałą lufą, a ryglowaniem przez przekoszenie jest pomijalna.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: kuras999 »

Ok ja wcale nie twierdze że taki PM jest najlepszy ze wszystkich. Ale uważam że mimo wieku tej broni to nie odbiega ona w praktyce od współczesnych konstrukcji i ten trochę słabszy nabój wcale nie dyskwalifikuje jej. Myślę że jest to dobra broń do noszenia może nie najlepsza ale dobra i do tego się nadaje. Na różnych forach amerykańskich i filmach z YT ludzie twierdzą że taki PM jest noszony przez liczne grono amerykanów przypadek? W Stanach mają pewnie z 10 razy tyle modeli pistoletów/rewolwerów dobrych do noszenia w stosunku do naszego rynku a jednak część ludzi nosi PM.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

kuras999 pisze:Ok ja wcale nie twierdze że taki PM jest najlepszy ze wszystkich. Ale uważam że mimo wieku tej broni to nie odbiega ona w praktyce od współczesnych konstrukcji i ten trochę słabszy nabój wcale nie dyskwalifikuje jej. Myślę że jest to dobra broń do noszenia może nie najlepsza ale dobra i do tego się nadaje. Na różnych forach amerykańskich i filmach z YT ludzie twierdzą że taki PM jest noszony przez liczne grono amerykanów przypadek? W Stanach mają pewnie z 10 razy tyle modeli pistoletów/rewolwerów dobrych do noszenia w stosunku do naszego rynku a jednak część ludzi nosi PM.
Noszą wszystko, jak ktoś lubi to jego sprawa. Ale wg mnie ten pistolet daje mało i poza sentymentem nic nie daje. Sam kaliber się nie wybronił, konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380.
Ja porównaj do sccy 720g i 8 makarova lub 420g i dziesięć dwukrotnie mocniejsze amunicji.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: rzufik1 »

dziki_pl pisze:
Noszą wszystko, jak ktoś lubi to jego sprawa. Ale wg mnie ten pistolet daje mało i poza sentymentem nic nie daje. Sam kaliber się nie wybronił, konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380.
Ja porównaj do sccy 720g i 8 makarova lub 420g i dziesięć dwukrotnie mocniejsze amunicji.
Kurcze możesz to na Polski przełożyć? Bo czytam któryś raz z rzędu i nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać.

A nie wybronił się bo nie wymyślił tego Amerykanin...przecież kto by przyznał że ruskie jest dobre.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: dziki_pl »

rzufik1 pisze:Kurcze możesz to na Polski przełożyć? Bo czytam któryś raz z rzędu i nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać.

A nie wybronił się bo nie wymyślił tego Amerykanin...przecież kto by przyznał że ruskie jest dobre.
A czego nie rozumiesz? Na razie gadanie o makaronie i klonach jest oparte na narracji "nie jest tak źle" albo "ktoś go nosi". A czy możecie wskazać jakie cechy tego pistoletu są unikalne lub bardzo przydatne do noszenia? Ja nie potrafię.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

dziki_pl pisze:konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380.
Ja porównaj do sccy 720g i 8 makarova lub 420g i dziesięć dwukrotnie mocniejsze amunicji.
Tak szczerze, to ja też się pogubiłem.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Spitfire24 »

s1k0r3k pisze:
dziki_pl pisze:konstrukcje nowe na słabszy nabój w nim nie widziałem wybierają .380.
Ja porównaj do sccy 720g i 8 makarova lub 420g i dziesięć dwukrotnie mocniejsze amunicji.
Tak szczerze, to ja też się pogubiłem.
To ja wyręczę Piotra (bo zrozumiałem ;laughing: ).

Jak porównasz (PM) do SCCY to różnica w masie 720g PM vs 420g SCCY, oraz 8 szt naboi (PM) vs 10 szt. dwukrotnie mocniejszej amunicji (SCCY).

Teraz już jaśniej ? :033:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”