V-AR Tematycznie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: sql »

Fokat, ja też mam v11pro i dużo dobrego mogę o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest lekki.
Lekkie to są 14ki, a nie 18ki z grubymi lufami.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

Kolega nie sprecyzował ile cali potrzebuje, założyłem, że jak tłok, to poniżej 16-tu :shock:
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: sql »

To ja już nic nie rozumiem z tych rad. Przecież v11pro nie ma w wersjach z lufami poniżej 16 cali...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Jeff56 »

Potrzebuje 11-14" lufę ,strzelanie taktyczno-bojowe.Odleglosc do 100m max.Maly podrzut przy szybkim strzelaniu (zalecane).Co do ciężaru to dla mnie jest mało istotne ,ganiam sie teraz z AKM
Wszyscy wiemy ze ciężar broni zależy oczywiście od wymiaru samego karabinka tj.dlugosci lufy ale rownież z czego jest wykonany.A rodzaj materiału przekłada sie oczywiście na trwałość i sztywność konstrukcji no i najważniejsze cenę.MR223 z lufa 16"wazy około 3.8 kg a naprzyklad P145 z taka samo dł.lufy 3.15kg.DD coś poniżej 3 kg.Różnica spora w wadze ,na czym udało sie odchudzić?Tłok ,rurka raczej nie powodują takiej różnicy w kg.Na stronie V-ar brak jest danych odnosnie wymiarów i ciezaru poszczególnych rodzaju karabinków.Trudno sie odnieść do parametrów.Cena jak cena ,jest płacz 10 minut przy kupnie,potem zapomina sie o wydanych pieniądzach jesli broń sie nie psuje i spełnia oczekiwania posiadacza.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

sql pisze:To ja już nic nie rozumiem z tych rad. Przecież v11pro nie ma w wersjach z lufami poniżej 16 cali...
Masz rację, mam DD V4pro z lufą 16-tką, zasugerowałem się, że ten model może mieć krótsze lufy.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: sql »

Fokat pisze:Miałem podobny budżet. Po 3 miesiącach poszukiwań, padło na DD v11 pro.
Fokat pisze:Masz rację, mam DD V4pro z lufą 16-tką
Tej, Fokat - to weź się namyśl co w końcu masz :).
Nie ma takiego modelu, jak DD V4PRO. Jest V4S, ale ten ma 11,5 calową lufę i faktycznie jest leciutki...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: montrala »

Jeff56 pisze:Przymierzam się do zakupu pierwszego AR'a w budżecie 10k i mam dylemat czy nie dołożyć 2k i brać Mr223 lub BCM
Przy takim poziomie budżetu i opisanych w innym wpisie założeniach (strzelania bojowe, lufa 11,5-14,5") polecam dołożyć do MR223A3-11,5". Po zmianach wprowadzonych przez HK w wersji A3 to karabin praktycznie nie do zdarcia. Sam z takiego (w ramach umowy sponsorskiej z HK) będę w tym sezonie korzystał w zawodach dynamicznych.

A jeśli nie HK to tak czy inaczej raczej polecam przy takim budżecie jednak szukać markowego produktu, dużego uznanego producenta. Dodatkowo radziłbym żeby przy długości lufy poniżej 14,5" raczej szukać konstrukcji z tłokiem zewnętrznym (jak w HK), niż klasycznego układu Stonera z tłokiem wewnętrznym. Dla lufy 14,5" nie ma to już takiego znaczenia (oczywiście zalety takie jak mniej brudu w komorze zamkowej czy chłodniejsza praca zamka pozostają).

Co do kwestii masy i podrzutu. MR223A3-11,5" jak na tak krótką lufę waży sporo. Głównie dlatego że lufa do bloku gazowego ma 1" grubości. Dzięki temu podrzut jest bardzo mały nawet bez hamulca z kompensatorem (z tłumikiem płomienia). Jednocześnie krótka lufa, mimo że generalnie ciężka, nie spowalnia przenoszenia z celu na cel, bo cała masa jest blisko osi obrotu. Generalnie, jak mi to kiedyś ładnie wytłumaczył ktoś to uprawiał długie, piesze wycieczki po malowniczych górach Afganistanu: lekka broń jest dobra na długie patrole, ciężka broń jest dobra na intensywne strzelaniny. Wybierz, co dla Ciebie ważniejsze.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

sql pisze:
Fokat pisze:Miałem podobny budżet. Po 3 miesiącach poszukiwań, padło na DD v11 pro.
Fokat pisze:Masz rację, mam DD V4pro z lufą 16-tką
Tej, Fokat - to weź się namyśl co w końcu masz :).
Nie ma takiego modelu, jak DD V4PRO. Jest V4S, ale ten ma 11,5 calową lufę i faktycznie jest leciutki...
Wybacz proszę, w wieku 46 lat mam 2 dioptrie na minusie i jak piszę na tablecie, to kiepsko widzę.
Oczywiście v11 pro.
Jeszcze raz sorry za wprowadzanie zamętu.
Montrala, gdzie można obejrzeć to cudo??
Jak z dostępnością?
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 17:51 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Jeff56 pisze:Potrzebuje 11-14" lufę ,strzelanie taktyczno-bojowe.Odleglosc do 100m max.Maly podrzut przy szybkim strzelaniu (zalecane).Co do ciężaru to dla mnie jest mało istotne ,ganiam sie teraz z AKM
Wszyscy wiemy ze ciężar broni zależy oczywiście od wymiaru samego karabinka tj.dlugosci lufy ale rownież z czego jest wykonany.A rodzaj materiału przekłada sie oczywiście na trwałość i sztywność konstrukcji no i najważniejsze cenę.MR223 z lufa 16"wazy około 3.8 kg a naprzyklad P145 z taka samo dł.lufy 3.15kg.DD coś poniżej 3 kg.Różnica spora w wadze ,na czym udało sie odchudzić?Tłok ,rurka raczej nie powodują takiej różnicy w kg.Na stronie V-ar brak jest danych odnosnie wymiarów i ciezaru poszczególnych rodzaju karabinków.Trudno sie odnieść do parametrów.Cena jak cena ,jest płacz 10 minut przy kupnie,potem zapomina sie o wydanych pieniądzach jesli broń sie nie psuje i spełnia oczekiwania posiadacza.
Jeżeli mam coś powiedzieć co może nie ułatwi wyboru ale choć trochę rzuci światła to powiem tak :-/
Mam V-AR 11,5 " lufa, waga 3.70 , podrzut i odrzut praktycznie niewyczuwalny, celność perfekcyjna, 25 m. koniczynka, cele na 50,100,200 nie stanowią żadnego problemu. Strzelam dużo i dynamicznie w każdych warunkach nie oszczędzam sprzętu,jest niezawodny pod każdym względem. Bardzo łatwy w czyszczeniu i rozbiórce.
W standardzie dostajesz tu wszystko co w większości innych karabinów trzeba dokupować/
Ostatnio z V-AR strzelał mój kolega który na co dzień pracuje na HK, był pod mega wrażeniem, podsumował cytat " zaje.... karabin"
Dokonać wyboru musisz sam, bo to Ty na karabinie będziesz pracował.
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Jeff56 »

Mam H&K z krótkiej broni i uważam ze to doskonały pistolet(P30Ls) I myśle ze wybór Mr232 nie będzie błędem ale korci mnie tez v-ar patrząc na niego jako klona H&K.Mało jest informacji w internecie odnosnie tego karabinka.Zamowilem egzemplarz Strzał gdzie jest opisany razem z Henelem,jestem b.ciekaw jak wypada porównanie z bratem H&K.Mysle ze przy każdej kwocie jest zawsze dylemat odnosnie poprawnego wyboru broni,ten ma to,tamten ma co innego itp.Istotną kwestia przy wyborze jest rownież dostęp do części zamiennych jak i rownież serwisu.
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Tak jak pisałem wybór należy do Ciebie :-D
Czy kupisz HK czy V-AR bez znaczenia jeden i drugi jest nie do zajechania i przyniesie wiele radości i trosk pewnie też :wink:
Z resztą nie ma co tu porównywać bo to przecież jak audi i bmw .
Mam do Ciebie prośbę jak już będziesz miał ten artykuł to przesłałbyś mi na skrzynkę ? Taka prośba :-D
Pozdrawiam
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: RKjordi85 »

podaj email to wysle ci cala dokumentacje v ar kazdej z wersji
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

RKjordi85 pisze:podaj email to wysle ci cala dokumentacje v ar kazdej z wersji
Hejka :wink:
adres wysłałem na priv :wink:
Z góry dzięki wielkie :-D
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Hornet_AW »

A ktoś w Polsce sprzedaje V-AR?
Nie chciałbym tylko na niego czekać pół roku, a powiem szczerze że najbardziej interesowała by mnie wersja 9mm :)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: boromistrz »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”