Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: woytas »

Wysyłkowo kupowałem w Kalibrze kilka razy tarcze - błyskawica i wszystko zgodne.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
analogowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 27 października 2016, 23:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 20 wiorst o Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: analogowy »

Nowy sklep DepartamentUzbrojenia.pl w Małopolu przy trasie S8 ~ 10 km od Radzymina – zakupy to sama przyjemność, ceny OK
my wife yes, my dog maybe, my gun never
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: McMonster »

We Wrocławiu przy ul. Oficerskiej 11 otworzył się stacjonarny sklep z bronią. Wcześniej funkcjonował chyba niestacjonarnie, ale nie sprawdzałem. Amunicja jest, trochę nowej broni na miejscu jest, trochę kolekcjonerskich staroci również. Garść akcesoriów też się znajdzie, ale większe dostawy dopiero mają być w nadchodzących tygodniach. Z panami się miło rozmawia. Jest możliwość sprawdzenia kupowanej broni na strzelnicy na Sztabowej. Trzeba się przygotować na brak terminala do kart płatniczych. Sklep strategicznie umiejscowiony w centrum iotwarty do 19:00, gdzie pozostałe do 18:00 i poza jednym na dosłownie krańcach miasta.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 19
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Stedke »

Serex pisze:DROP Słubice. Jak zwykle super, dobry kontakt, umówiłem się z Michałem już po zamknięciu, podjechał, otworzył sklep, oprócz zakupów 2h gawędy ;) ciekawe ceny, spory wybór pistoletów CZ, dużo rożnej amunicji. Polecam :piwo:
Święte słowa :)
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: z99 »

Sklep MILICON

Plusy: Szybka realizacja i wysyłka

Minusy: Zbyt rock-and-rollowe podejście do tego co klientowi się wyśle. Mianowicie: zamawiając trzy aluminiowe magazynki ASC (na stronie były czarne, lub ciemnoszare) otrzymałem trzy magazynki JASNOszare, z czego tylko jeden był ASC, dwa pozostałe innej firmy. Innym razem zamówiłem JASNOszary magazynek, żeby pasował już do poprzednich, to otrzymałem czarny. Ręce opadają z takim podejściem... Po prostu sprzedawca wychodzi z założenia, że polski klient i tak musi wziąć co jest, więc się mu wciśnie byle co i będzie git. Żadnego maila, czy telefonu, że "sorry, ale skończyły się takie, czy mogą więc być takie?"

Należy więc informacje oraz zdjęcia zawarte na stronie i w zamówieniu traktować jako zupełnie niezobowiązujące, bo sprzedawca i tak wyśle to co będzie uważał za słuszne. Coś mi się zdaje, że nie tędy droga.
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Karkolomny »

Polecam dość nowy sklep http://sklep.departamentuzbrojenia.pl/. Miła obsługa, można pogadać, pooglądać i dogadać fajne rabaty.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dariusz DC »

Co ??!! Chińska kopia Dragunowa za prawie 13000 zł ??!!! Na głowę upadli
DC jeszcze nie 9
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Magnes »

Za radziecki wojskowy oryginał pewien sklep chciał (chce) 33 tys zł :-D . Wiadomo że nikt nie kupuje takiego karabinu na zawody bo już na start dostanie łomot od posiadacza taniego Varminta z dobrą amunicja . Ale jak ktoś chce posiadać ten karabin z powodu jego kultowości to kupi .
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Karkolomny »

Odnośnie cen broni i amunicji to dyskusja nie ma sensu...Wszyscy w Polsce zbyt mało zarabiamy... a czy jest drogo czy tanio to powiem tak - drogo to jest wtedy, gdy wszędzie dookoła coś kosztuje x pln a nagle w jednym sklepie ta sama rzecz kosztuje 2x pln. Także ten karabin to nie jest drogo tylko to jest po prostu dużo pieniędzy (i to też nie dla każdego) :-D
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MarcinD »

Trzeba glosowac portfelem - nie bedziemy kupowac, ceny spadna. Jesli nie oplaci sie naszym obecnym jasnie sprzedawcom - przyjda tacy, ktorym sie oplaci. Jesli Colty M16 z lat 70-ych kosztowaly 5500 a koncowka zapsu schodzila ponizej 4000 to znaczy, ze marze sa naprawde duze. Bo z pewnoscia w dalszym ciagu sprzedawca do biznesu nie doplaca. Ale skoro slysze od kolegi na strzelnicy, ze jego pm kosztowal tylko 10 tysiecy, no to sorry, jak ktos jest jeleniem, to sie go bije po rogach. Trudno miec pretensje do sprzedawcow, korzystaja z koniunktury i zarabiaja, to my sami sramy we wlasne gniazdo. Dla mnie patologia jest, ze stara, powojskowa bron robiona w milonach sztuk kosztuje wiecej, niz bron nowoczesna, i nikt mi nie wmowi, ze ruska ppsza jest kolekcjonerska.

Dodam tylko, ze miewamy na forum pozytecznych idiotow, ktorzy sami z siebie winduja ceny mowiac, ze oni by dali za jakis sprzet tyle albo tyle i rzucaja cene z kosmosu. Albo sa glupi, albo wspolpracuja ze sprzedawcami. A potem te ceny nagle rosna. O tym, ze sa w jakis sposob ustawiane, bo nagle kazdy sklep w necie ma moski, ttki czy co innego w tej samej cenie juz nie wspomne. Przestancie kupowac moski, tt-ki, ppsh, cieszcie sie nowoczesna bronia, to ceny powojskowego zlomu zgodnie z zasada podazy i popytu spadna. A jak ktos placiu za (byc moze) oryginalna kabure do Visa 2K Euro to nie plakac, ze jest ujnia z grzybnia.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2018, 19:57 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LARPAK »

Jest też inna strona tego zagadnienia - wielu chce lub nasłuchało się od kolegów, że TT, Mosina, MAG'a czy inne stare konstrukcje trzeba mieć, bo trzeba mieć - broń kultowa, solidna itd. a do tego tania amunicja.
Coś w tym jest bo można mieć za niewielkie pieniądze coś co ma 50 i więcej lat i to już robi pewnego rodzaju wrażenie zarówno na posiadaczu jak i znajomych, a do tego amunicję można dostać za niewielkie pieniądze. Dla przykładu nabój do mośka to koszt 1,5 - 2 zł (mowa o taniej amunicji), a nabój do M1 Garand (30-06) to koszt ok. 4 zł (soft point, a FMJ pewnie nieco taniej) czyli masz nieco więcej strzelania.

Nie licz na to, że wszyscy przestaną kupować starą broń z nadzieją na to, że nagle stanieje - to jest towar, którego nie przybędzie i każdy chce mieć swój egzemplarz "już".
Spróbuj kupić teraz P64, P83, TT wz. 33, MAG 95/98 - niektórych konstrukcji ze świecą szukać po sklepach, a jak są to ceny wysokie - zwiększa się liczba pozwoleń, zainteresowanie tematem itd.
Spróbuj kupić u nas coś ze staroci - od zeszłego roku zaczęło się pojawiać nieco broni z DWŚ i to zachodniej, a tak to głównie jakieś pojedyncze sztuki i broń radziecka czy polska tej samej konstrukcji. Dlatego nikt nie będzie czekał na to, że cena spadnie skoro może mieć już, tu i teraz i to wybrać najładniejszy egzemplarz spośród wielu, a nie rzucać się na resztki, których nikt nie chciał.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: desperado »

Dodać należy ,że powstaje coraz więcej sklepów z bronią.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MarcinD »

No wlasnie - nasluchali sie, a TT-ek narobiono w miliony, niekoniecznie oczywiscie polskich, ale kosztuja juz wszystkie. Sens kupowania tej broni byl taki, ze byla tania i nie zal jej bylo schetac. Teraz tania juz nie jest. Jest droga. Z tego calego pozostalo tylko to, ze trzeba kupowac. I mamy troche patologie. Oczywiscie masz duzo racji, sam mam kilka sztuk polskiej broni lub broni powojskowej, ale jest pewna granica, ktorej nie przekraczam. Ta granica dla kazdego jest inna (TYLKO 10K jak powiedzial ow kolega), ale smiem twierdzic, ze u wiekszosci ta granica jest jednak nizej niz wyzej. A jednak czesto placimy grube cebuliony za bron, ktora nie jest tego warta...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: lemuchr »

Wielokrotnie już na forum padało stwierdzenie:
Coś jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.

Jeżeli jakiś egzemplarz broni stoi za x i wszyscy mówią ze to drogo ale ktoś tyle za niego zapłaci t oznaczy ze ta broń tyle właśnie była warta.
Sam kupiłem akms radziecki z 1974 za 2800. Wiem że drogo ale w tym momencie mogłem tyle za niego dać i chciałem go mieć już w tej chwili a nie za pół roku. Widocznie tyle był wtedy wart ;)

Jeżeli chcemy mieć coś co wydaje nam się za drogie a to nie tanieje to nie znaczy że za dużo za to chcą to znaczy że za mało za to dajemy. niestety takie są prawa rynku. Albo damy za to tyle ile chcą albo tego nie mamy.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Karkolomny »

MarcinD pisze:No wlasnie - nasluchali sie, a TT-ek narobiono w miliony, niekoniecznie oczywiscie polskich, ale kosztuja juz wszystkie. Sens kupowania tej broni byl taki, ze byla tania i nie zal jej bylo schetac. Teraz tania juz nie jest. Jest droga. Z tego calego pozostalo tylko to, ze trzeba kupowac. I mamy troche patologie. Oczywiscie masz duzo racji, sam mam kilka sztuk polskiej broni lub broni powojskowej, ale jest pewna granica, ktorej nie przekraczam. Ta granica dla kazdego jest inna (TYLKO 10K jak powiedzial ow kolega), ale smiem twierdzic, ze u wiekszosci ta granica jest jednak nizej niz wyzej. A jednak czesto placimy grube cebuliony za bron, ktora nie jest tego warta...
Ja bym na twoim miejscu sprzedał teraz co mam, poczekał aż stanieje i odkupił ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”