CZ 858 Tactical

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

Co do kompensatorów TWS to dla mnie są one w prostej linii kopią kompensator SJC Puskar i nie oceniam ich wysoko. Na zdjęciu puskar.

Obrazek

Kiedy kupiłem vz58 na pierwszym strzelaniu strzelałem ze swojego kbk bez kompensatora i z vz58 kolegi z puskarem. Dużej różnicy nie widziałem. Na najbliższym strzelaniu zrobię drugie podejście i porównam puskara z posiadanym przeze mnie vokil mantis ze sprzętu militarnego. Choć Vokila po dotychczasowych doświadczeniach oceniam wyżej, ale może to tez kwestia przyzwyczajenia. Z kolei vokil ma pewna wadę: jest malowany i wypala się przez to strasznie w komorach. Jak się po wyczyszczeniu nie smaruje olejkiem to wchodzi ruda.

Co do kolby to ponoć ta z amortyzatorem lubi przyciąć skórę, brodę etc. Bardzo fajna jest składana na bok FAB z regulowaną baką.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: mic-ek »

Dwie zupełnie sprzeczne opinie o tych kompensatorach. Może ktoś jeszcze się wypowie, najlepiej ktoś kto ma tez porównanie z innymi.
Producent pisze: Nie uwzględnia skośnego podrzutu w tej jednostce broni w przeciwieństwie to AK jest on niewielki.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Inku »

MiSZ pisze: Czy ktoś ma kolbę z amortyzatorem? Z tego co widzę są popularne na wielu stronach, aczkolwiek mam mieszane przeczucia co do użytkowania takiej kolby. Czy ktoś posiada taką kolbę i może się wypowiedzieć?
Mam taką kolbę Faba. Złożenie jest różne w zależności jak strzelasz. Ja akurat lubię mieć stabilne podparcie, a nie czuć ściskanie sprężyny. W połączeniu z kompensatorem odrzut jest minimalny. Jest duża regulacja na długość - chyba 7 stopni - większa niż w AR z mil-specową kolbą i to wystarcza.

Skladana kolba z baką jest fajna ale nie ma regulacji długości. Musisz sprawdzić czy Ci pasuje. Fab nie ma w ofercie kolby, która jest skladana, ma regulowaną bakę i długość. Zawsze trzeba z czegoś zrezygnować. Jak założysz kurtkę zimową, to potrzebujesz innej długości niż strzelasz latem.

Osobiście wolałbym składaną, a nie z amortyzatorem.

Prostej kolby bym nie zakładał z jednego powodu. Może i karabin lepiej wygląda ale musisz bardziej pochylić głowę przy celowaniu. Chyba że kolimator ale tego nie sprawdzałem i raczej w ciemno bym nie kupował.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2018, 10:51 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

A otóż fab ma w ofercie kolbę regulowaną od AR na składanej prowadnicy do której można dokupić bakę ale koszty to ok 800 Zeta z baką.

Co do prostej kolby to fatalnie się na niej pracuje. Kolega miał prostą prowadnicę z kolbą magpula i miał problemy z celowaniem a wymiarów jest standardowych. Zmienił kolbę na pochylona problemy zniknęły.

Projektanci zaprojektowali broń tak a nie inaczej i pochylenie kolby do normalnej pracy jest potrzebne żeby strzelać z mechanicznych albo kolimatora na niskim montażu. Owszem liniowe położenie pozwala łatwiej kontrolować broń która mniej działa na strzelca ale na litość boską to nie mosin. Aż tak nie kopie.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: biper »

Aaaa to przepraszam za wprowadzenie małego zamętu.
Jak do tej pory strzelałem tylko z mechanicznych i z opisów na forum zrozumiałem, że przy kolimatorach lepiej sprawdza się prosta prowadnica.. A tam być może chodziło o koli na wyższych podstawkach.
Jaeger81 pisze:Projektanci zaprojektowali broń tak a nie inaczej i pochylenie kolby do normalnej pracy jest potrzebne żeby strzelać z mechanicznych albo kolimatora na niskim montażu.
Jak projektanci projektowali vz.58 to nie było jeszcze kolimatorów na świecie (chyba?) ;)
Taka dygresja..

:piwo:
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2018, 10:34 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Inku »

Jaeger81 pisze:A otóż fab ma w ofercie kolbę regulowaną od AR na składanej prowadnicy do której można dokupić bakę ale koszty to ok 800 Zeta z baką.
I to już ograniczenia, które skłaniają do zastanowienia się nad przejściem na inną platformę. Z drugiej strony do AR też baki nie założysz, bo jak zamek z jakiegoś powodu nie zostanie w tylnym położeniu to zonk :roll: (a tym bardziej kolby składanej). Ale spokojnie, Grot na horyzoncie ;laughing: :502:
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

Biper kolimatorów wtedy nie było ale celowniki noktowizyjne na bocznym montażu owszem i wcale niskie nie były. Ja strzelałem z kolimatora na niskim montażu ze stalej kolby i jakoś nie było problemów. Kolega strzela ze składanej i tez nie ma. Tu linia celownicza jest niewiele wyższa. Co innego jeśli założysz sobie kolimator na wysokim montażu jak robili czescy SF, wtedy baka albo prosta prowadnica poprawi wygodę. Natomiast licz się wtedy z tym że będziesz miał niewygode przy strzelaniu z mechanicznych. Oczywiście różnimy się wszyscy anatomicznie, ja mam 180 cm wzrostu.

Inku a serio musisz wiedzieć czego tak naprawdę chcesz. Jeśli zależy Ci na krótkiej broni bo z nią skaczesz lub z nią pracujesz i nosisz ją w plecaku bierzesz kolbe składaną, Jeśli strzelasz niej rekreacyjnie a jesteś np bardzo niski albo bardzo wysoki to bierzesz sobie kolbę regulowaną. Jeśli masz na broni pryzmatyka który jest dość wysoko bo zazwyczaj są one dostosowane do AR to do obu są baki, w jednej zamontowana a w drugiej doczepiana. Jeśli chcesz z broni zrobić np broń myśliwską albo parawyborową,bo i takie widziałem dajesz stała kolbę najlepiej z możliwością regulacji w pewnym zakresie długości i baką. Itd itd itd. A cena kolby składanej regulowanej FAB jest standardowa. U kingguna prosta prowadnica kolby składana na bok kosztuje 3 146 koron czyli ok 520 złotych nie licząc przesyłki z czech. A na zahalu kolbę FAB wyślą Ci za darmo.

Grot może i na horyzoncie ale jego cena może być i bardzo przystępna- 5-6 tys albo i horrendalna- 12-13. Ciężko wróżyć z fusów ale możemy się rozczarować FB jak to zazwyczaj bywa. A ja stoję o krok przed decyzją o zakupie nowo produkowanego AK albo SADa. Już nawet macałem w weekend jacka ze stałą kolba i powiem wam ciekawostkę. Mimo podobnych wymiarów i bryły broni do vz58 mając dokładnie chwyt przedni na końcu szyn jak mam we vz58 brakowało mi odrobinę ręki...
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2018, 11:44 przez Jaeger81, łącznie zmieniany 1 raz.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Awatar użytkownika
tomczyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 11:32
Tematy: 3
Lokalizacja: prawie Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: tomczyk »

MiSZ pisze: Panowie, jaką kolbę polecacie do 858? aktualnie mam pogrzebacz który mnie denerwuje i chętnie zmieniłbym na coś akcesoryjnego być może z firmy fab defense.
Czy ktoś ma kolbę z amortyzatorem? Z tego co widzę są popularne na wielu stronach, aczkolwiek mam mieszane przeczucia co do użytkowania takiej kolby. Czy ktoś posiada taką kolbę i może się wypowiedzieć?
Ja mogę polecić kolbę Magpula Zhukow Yugo S - o dokładnie tę ;laughing:
Składana, o regulowanej długości i z możliwością montażu baki policzkowej. Ja strzelałem z kolimatora na długiej szynie zamontowanej nad pokrywą i oknem wyrzutowym i było OK, ale w takiej konfiguracji przyrządy mechaniczne są całkowicie nie do użycia.
Pabi75
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2016, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Pabi75 »

Witam. Mam bazę pod montaż boczny csa w sad-58, ale są 2 do wyboru : niski i wysoki. Pod kolimator który byłby lepszy- czy ktoś testował? Wysoki jest 29mm nad korpusem karabinka a niski 15mm, w związku z tym mam dylemat który wybrać.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

1. Zależy jaką masz kolbę.
2. Wysokie bazy montowali sobie czescy specjalsi jak mieli na pokrywie tłoka eotecha a na bazie powiększalnik do niego, wtedy ybły w miarę liniowo.

Teraz taka sprawa, skracal ktoś z was kiedyś vz58? Chcę swojego skrócić do takiej długości jak na zdjęciu. Technikalia już mam opracowane, czesi mi napisali że trzeba boczny otwór w lufie powiększyć do 3mm żeby nie było problemów z automatyką. Rusznikarza już tez znalazłem. Byli już u nas odważni? Bo w czechach to powszechna przeróbka.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2018, 12:14 przez Jaeger81, łącznie zmieniany 1 raz.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: polemass »

Bedziesz zial ogniem jak smok wawelski... :-D zakladam ze lufy nie zdemontujesz-wiec to reczna robota bedzie.Mocno obsada muszki siedzi to bez prasy sie nie obejdzie.Skrocisz lufe nawet pilka do metalu ale potem frez 180st z Brownellsa i dorob pilota,w miare ciasnego z brazu.Naciecie M14x1 bedzie najtrudniejsze-najlepiej z prowadnikiem,czyli takim pilotem z brazu z juz nacietym gwintem(zrob go na tokarce) aby rowno zaczac.Nic nowego pod sloncem-dzialaj!Powodzenia :one:
ps.Ja bym sobie darowal ponowne montowanie muszki z obsada,takie cos niech lata na koli lub skladanych a wcisnalbym jakas rurke coby optycznie powiekszyla srdnice lufy i "organicznie" przechodzilo w kolanko i kompemsator po obu stronach :idea:
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2018, 13:15 przez polemass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

A to już się rusznikarz będzie męczył ;) A żeby nie ziać chcę żeby narżnął na nim gwint 14x1L i wtedy nakręcę urządzenie noveske albo jakiś jego odpowiednik.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: polemass »

A to bym zaproponowal inaczej-jezeli nie lubisz kompromisow,bo dla mnie giwera musi byc "charakterna" i nie uznaje "uniwersalnych narzedzi"...Po zdjeciu muszki z obsada i ucieciu plus zakoronowaniu lufy wcisnac taka pogrubiona rurke z nacietym gwintem M24x1.5-i tylko ja zakolkowac.Wtedy nakladasz ruskiego lub bulgarskiego "plomienoubijca" zwanego tutaj potocznie wyrzutnia pilek golfowych i szafa gra.Bardzo skuteczny,rozbieralny i milo sie strzela-ciszej jakby tez.Mam to wiem :)
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2018, 13:33 przez polemass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Jaeger81 »

To tez jest jakaś opcja, zobaczymy jak się dogadam z rusznikarzem bo mam dzwonić dopiero w połowie marca. Zobacyzmy czy w ogóle coś z tego wyjdzie. w razie czego dam znać.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Calipsos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 16 października 2017, 21:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 858 Tactical

Post autor: Calipsos »

Orientuje się ktoś czy gdzieś są dostępne pokrywy tłoka z szyną, podobne do produktów kiedyś produkowanych przez NEA?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”