Siemianowice Śl

Moderator: Moderatorzy CP

SadamAlAdin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 04 października 2017, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Siemianowice Śl

Post autor: SadamAlAdin »

Czy ktoś się orientuje co znowu kombinują na Alfie?
Saucio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 11:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Saucio »

To znaczy?
Bo właśnie zapisałem się do klubu i w niedzielę mam umówione pierwsze strzelanie.
Thunder86
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 09:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Thunder86 »

Ponoć rozważany jest kurs prowadzącego strzelanie. Chce sobie raz w miesiącu podymić to wymyślą takie bzdury. Nic tylko pieniądze od ludzi wyciągać :502:
Adzyo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 11 lutego 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Adzyo »

Akurat taki kurs to nie bzdura tylko baardzo przydatny papierek. Chyba dobrze że klub organizuje szkolenia a nie jest tylko żeby być.
Thunder86
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 09:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Thunder86 »

Oczywiście niech jeszcze zorganizują kurs na wyrabianie smaru bo taki sklepowy będzie niekompatybilny z aurą panującą na alfie. Gotowy do kupienia oczywiście u nich w sklepie za okazaniem certyfikatu z zaliczenia kursu. Komuś się kasa nie zgadza więc trzeba coś wymyślić.

W programie szkolenia tego typu zawarta jest budowa i działanie pistoletów, karabinów i strzelb gładko lufowych która mnie kompletnie nie interesuje bo z tego nie strzelałem i nie będę. Muszę wsiąść urlop, poświęcić szesnaście godzin i oczywiście zapłacić za to co robiłem dotychczas i nikomu to nie przeszkadzało.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 17:11 przez Thunder86, łącznie zmieniany 1 raz.
Vito_84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 listopada 2017, 19:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Vito_84 »

Thunder86 pisze:Oczywiście niech jeszcze zorganizują kurs na wyrabianie smaru bo taki sklepowy będzie niekompatybilny z aurą panującą na alfie. Gotowy do kupienia oczywiście u nich w sklepie za okazaniem certyfikatu z zaliczenia kursu. Komuś się kasa nie zgadza więc trzeba coś wymyślić.

W programie szkolenia tego typu zawarta jest budowa i działanie pistoletów, karabinów i strzelb gładko lufowych która mnie kompletnie nie interesuje bo z tego nie strzelałem i nie będę. Muszę wsiąść urlop, poświęcić szesnaście godzin i oczywiście zapłacić za to co robiłem dotychczas i nikomu to nie przeszkadzało.
A kto każe Ci brać udział w tym kursie? Przecież to nieobowiązkowe uprawnienie. Jak nie potrzebujesz to go nie robisz i dalej strzelasz jak strzelałeś. W czym jest problem? Chyba jakieś niezrozumienie tematu się wkradło :)
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 18:37 przez Vito_84, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cza­sami myślę, że Bóg tworząc człowieka prze­cenił nieco swo­je możliwości" - Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Szaddam »

Vito_84 pisze: A kto każe Ci brać udział w tym kursie? Przecież to nieobowiązkowe uprawnienie. W czym jest problem?
W tym jest problem, że mają w planach wydać zakaz wstępu na strzelnicę PZŁ Siemianowice Śl.,osobom nie posiadającym tego "papierka".
No, może z instruktorem, a to znacznie podnosi koszty.
Vito_84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 listopada 2017, 19:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Vito_84 »

To oczywiście zmienia postać rzeczy. Teraz wiele zależy od samych strzelających, czy bedą chcieli robić papier, który akurat nie jest im potrzebny (wielu oczywiście pewnie i tak chciała zrobić papier prowadzącego strzelanie tak więc dla nich bez różnicy) i zagłosują nogami zmieniając miejsce gdzie strzelają. Jeśli takich osób będzie dużo to być może strzelnica zmieni swoje podejście w tym temacie i zrezygnuje z tego obostrzenia.
"Cza­sami myślę, że Bóg tworząc człowieka prze­cenił nieco swo­je możliwości" - Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Drizzit
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 20:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Drizzit »

Vito_84 pisze:To oczywiście zmienia postać rzeczy. Teraz wiele zależy od samych strzelających, czy bedą chcieli robić papier, który akurat nie jest im potrzebny (wielu oczywiście pewnie i tak chciała zrobić papier prowadzącego strzelanie tak więc dla nich bez różnicy) i zagłosują nogami zmieniając miejsce gdzie strzelają. Jeśli takich osób będzie dużo to być może strzelnica zmieni swoje podejście w tym temacie i zrezygnuje z tego obostrzenia.
Chyba nie ogarniasz zagadnienia. Strzelasz na strzelnicy = stosujesz się do regulaminu. Nie stosujesz się do regulaminu = nie strzelasz. Sprawa jest stosunkowo prosta. Alfa, idąc wzorem innych strzelnic, dostosowuje się tylko do obowiązujących przepisów. Możesz nie chcieć robić papieru, ale oni mogą nie chcieć ponosić odpowiedzialności za Ciebie czy kogokolwiek innego. Bo w tym momencie właśnie oni tą odpowiedzialność ponoszą. Na pewno nie zrezygnują z tego obostrzenia, bo muszą się dostosować do regulaminu wzorcowego.
Wiadomo, większość z nas nie lubi wydawać kasy na coś co pozornie nie jest nam potrzebne. Ale w tym przypadku JEST i jeżeli chcesz strzelać SAMODZIELNIE (to słowo klucz) to musisz go zrobić. Jeżeli nie, to musisz zapewnić sobie osobę która posiada taki, lub podobny papier.
Walther LGR * Feinwerkbau 300S * Remington NMA * Colt Navy 1851
Vito_84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 09 listopada 2017, 19:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Vito_84 »

Drizzit pisze:Chyba nie ogarniasz zagadnienia. Strzelasz na strzelnicy = stosujesz się do regulaminu. Nie stosujesz się do regulaminu = nie strzelasz. Sprawa jest stosunkowo prosta.
Tu się zgodzę. Czym innym jest dyskusja nad zasadnością wprowadzania pewnych zapisów do regulaminu.
Drizzit pisze:Alfa, idąc wzorem innych strzelnic, dostosowuje się tylko do obowiązujących przepisów. Możesz nie chcieć robić papieru, ale oni mogą nie chcieć ponosić odpowiedzialności za Ciebie czy kogokolwiek innego. Bo w tym momencie właśnie oni tą odpowiedzialność ponoszą.
Ale tak to raczej wygląda, że prowadzący strzelanie jest jeden i ma on swoje obowiązki ściśle określone w rozporządzeniu dotyczącym wzorcowego regulaminu strzelnicy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że na strzelnicy jest tylu prowadzących ilu akurat w danej chwili jest uczestników. Byłoby to lekko absurdalne. Zawsze odpowiedzialność ponosi jedna osoba, która w danym momencie jest określona jako "prowadzący strzelanie". Wyobrażasz sobie, żeby "KAŻDY" z uczestników przebywających na strzelnicy wydawał komendy, czy też prowadził książę pobytu na strzelnicy?
Drizzit pisze:Na pewno nie zrezygnują z tego obostrzenia, bo muszą się dostosować do regulaminu wzorcowego.
W regulaminie wzorcowym nie ma nigdzie obowiązku aby KAŻDY użytkownik strzelnicy posiadał LEGITYMACJĘ PROWADZĄCEGO STRZELANIE tak więc nie wiem do którego punktu mieliby się dostosować poprzez taki wymóg. Oczywiście wzorcowy regulamin określa minimalne wymagania i każda strzelnica może je obostrzyć wprowadzając taki zapis, ale moim zdaniem mijasz się z prawdą sugerując, że mają taki wymóg.
Drizzit pisze:Wiadomo, większość z nas nie lubi wydawać kasy na coś co pozornie nie jest nam potrzebne. Ale w tym przypadku JEST i jeżeli chcesz strzelać SAMODZIELNIE (to słowo klucz) to musisz go zrobić. Jeżeli nie, to musisz zapewnić sobie osobę która posiada taki, lub podobny papier.
Moim zdaniem mylisz pojęcia. Czym innym jest strzelanie samodzielnie na strzelnicy - możesz na niej strzelać nawet nie mając licencji, patentu, pozwolenia na broń, a co dopiero legitymacji prowadzącego strzelanie. A czym innym jest gdy chcesz zabrać na strzelnicę znajomych i wziąć za nich odpowiedzialność. Wtedy legitymacja prowadzącego jest niezbędna.
"Cza­sami myślę, że Bóg tworząc człowieka prze­cenił nieco swo­je możliwości" - Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Drizzit
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 20:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Drizzit »

Vito_84 pisze: Moim zdaniem mylisz pojęcia. Czym innym jest strzelanie samodzielnie na strzelnicy - możesz na niej strzelać nawet nie mając licencji, patentu, pozwolenia na broń, a co dopiero legitymacji prowadzącego strzelanie. A czym innym jest gdy chcesz zabrać na strzelnicę znajomych i wziąć za nich odpowiedzialność. Wtedy legitymacja prowadzącego jest niezbędna.
Nie kolego, nie mylę. Ja rozumiem o co Ci chodzi, ale takie są realia.
Mnie nie musisz tego tłumaczyć, wytłumacz to zarządcom strzelnicy.
Sorry "taki mamy klimat" i mimo tego, że nam się to nie podoba i to słusznie, niezbyt wiele możemy z tym zrobić.
Walther LGR * Feinwerkbau 300S * Remington NMA * Colt Navy 1851
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: irek_39 »

Czy zna ktoś szczegóły dot. kursu prowadzącego strzelanie w Siemianowicach na początku lutego?
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: Derek Mak »

Kurs na Prowadzącego Strzelanie.

Jaworzno, Strzelnica Miejsca ul. Szczakowska 83A
Data: 10-11.02.2018
Koszt: 350 zł
Zakres: ABC+H
Zapisy: 501463061


Siemianowice, Strzelanica Myśliwska ul. Zwycięstwa 2
Data: 04.02.2018
Koszt: 350 zł
Zakres: BC+H
Zapisy: 502434281
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
wojdar61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siemianowice Śl

Post autor: wojdar61 »

Witam Kolegów .
Czy ktoś orientuje się czy w najbliżym terminie będzie organizowany "Kurs na Prowadzącego" w Siemianowicach lub Jaworznie ?
Będę Bardzo Wdzięczny za jakąś wskazówkę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Siemianowice Śl

Post autor: MicromaX »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Śląska”