MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: PaRa09 »

hass pisze:Wersja dla Cywili zakładam, że będzie tożsama z dostarczaną do wojska wersja FBM1. Na jednym z portali było info ze wojskowi będą mieli „upgrade” z wersji M1 na wyższe gdy powstaną. Czy ktoś się orientuje czy będzie możliwość dokupienia „upgrade” dla wersji cywilnej?
Oczywiście, ulepszenie możesz kupić na stronie http://fabrykabroni.pl/ w cenie 899,62 zł netto plus dostawa Poczta Polska, podpisano też umowę z Allegro i eBay a Amazon już przygotował miejsca paletowe.

Logiczne, że skoro nie wiadomo kiedy, w jakiej cenie i gdzie będzie GROT dla cywili to tym bardziej pytanie o takie rzeczy nie ma sensu. Ja wychodzę z założenia, że będzie jak będzie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: McMonster »

REMOV pisze:Co się tyczy ceny, to nie będzie ona tak wysoka, jak głoszą rozliczne plotki (a mówią, że mężczyźni nie plotkują, ale wiele wpisów tutaj temu zaprzecza), ani tak niska, jak chcieliby miłośnicy najtańszych klonów AR-15 ;-)
A w przeliczeniu na twardą walutę? Gdzieś widziałem BREN-a chyba po 8500 zł, MSBS będzie konkurencyjny? ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

vantv8 pisze:Żeby określić sensowną cenę popatrzmy jakie cechy ma mieć GROT
Twoja rzekoma "sensowność" ceny bazuje na Twoich własnych skrajnie bezsensownych wyliczeniach, co prowadzi z kolei do równie bezsensownych wniosków. Przyznaję, że dawno mnie tak mnie nie zaskoczył, rozbawił, ale i zniesmaczył jakiś wpis.
I co nam wychodzi - jest inny karabinek o założeniach i cechach podobnych do GROTa (...). Rzeczony karabinek to produkt Beretty - ARX-100 (cywilna odmiana).
I po około sekundzie można sprawdzić, ile wynosi na polskim rynku (a nie kontynent dalej) w styczniu 2018, otóż 11 400 zł (komentowanie opisu sobie odpuszczę). I tutaj wracamy do rzeczywistości z Twojego świata fantazji. Cena broni w Polsce jest znana.
Remov ostatnio na facebooku mierzył wartość polskich konstrukcji z przeszłości w $, więc i tu zastosujemy jego wykładnię
Nie stosujesz żadnej "mojej" wykładni, ale swoją własną - kompletnie bzdurną. Ja potrzebowałem przelicznika złotówki z lat 1930., stąd odnosiłem się do kursu dolara amerykańskiego i jego poziomu inflacji w czasie (tam miała miejsce ciągłość, w Polsce zaś nie). Jak CI się udało przeskoczyć z tego do cen broni współcześnie tego nie wiem.
obecnie tą Berettę można kupić za $899
To też nie jest prawdą, nawet tutaj wprowadzasz w błąd, nie wiem, czy celowo, czy po prostu kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz. Raczej to drugie, biorąc pod uwagę absurd porównania cen z lat 1930. do obecnych. Sugerowana przez producenta cena, czyli jedyna do której można się odnosić to 1950 USD, zaś na rynku kształtuje się różnie, co też łatwo sprawdzić na liście sklepów lub na rynku wtórnym. Cena producenta to na dzisiaj 6,6 tys. zł (plus podatek), gdyby ktoś chciał otrzymać pieniądze przelewem z Polski i kupić broń w Stanach. Tylko nijak się to nie ma do ceny nowej broni, ani cen w Europie.

A zatem ile ARX-100 kosztuje we Włoszech, większy czy mniejszy rzut pizzą od miejscowości producenta? Z na szybko wyszukanych dwóch sklepów wychodzi 2150 EUR (8970 zł) lub 2490 EUR (10 390 zł). Idziemy wyżej, Szwajcaria, też blisko Beretty: 2483 CHF (8 804 zł) i 2825 CHF (10 016 zł). Nie tak znowu daleko od ceny w Polsce, prawda? I to odpowiada rzeczywistej wartości tej broni na rynku europejskim.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2018, 10:33 przez montrala, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Usunięto komentarz o charakterze personalnym
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

hass pisze:Wersja dla Cywili zakładam, że będzie tożsama z dostarczaną do wojska wersja FBM1.
Nie, nie będzie. Czym się będzie różniła możesz przeczytać tutaj. Zresztą, łoże będzie odmienne, urządzenie wylotowe, brak zaczepu do noża-bagnetu i być może nieznacznie zmieni się kształt gniazda magazynka.
Czy ktoś się orientuje czy będzie możliwość dokupienia „upgrade” dla wersji cywilnej?
Wersja cywilna będzie miała już poprawione łoże. Liczba akcesoriów z czasem ma wzrastać. Na razie mowa o pierwszym wypuście broni na rynek.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

McMonster pisze:A w przeliczeniu na twardą walutę? Gdzieś widziałem BREN-a chyba po 8500 zł, MSBS będzie konkurencyjny?
Z tego, co mi wiadomo to producent stara się, aby cena była konkurencyjna w stosunku do tego, co trzeba zapłacić na polskim rynku za samopowtarzalne karabinki CZ 805 Bren S1 i Beretta ARX-160. Niemniej, ustalenie ceny broni należy do zarządu Fabryki Broni. Gdy tylko będzie znana, to - uwierz mi - natychmiast dam znać, bo sam jestem ciekawy.
Glock17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Glock17 »

A orientujesz się może czy wersja Grota S będzie miała lufę taka jak wersje wojskowe nie chodzi mi tutaj o skok bruzd tylko o charakterystyczne żłobienia ( nie znam fachowej nazwy ) na zewnątrz lufy , przypuszczam ze sa one po to żeby szybciej odprowadzać ciepło
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

Od zewnątrz będzie identyczna, z takimi samym wzdłużnym rowkowaniem. To przede wszystkim zmniejsza masę, kwestia odprowadzania ciepła jest drugorzędna.
Glock17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Glock17 »

Dzięki wielkie za szybka odpowiedz :piwo:
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: strk »

Bardzo ciekawe informacje, bowiem GROT kolekcjonersko chodzi mi po głowie. Cieszę się również, że Sz. Kol. Remov wciąż w formie:
nie dałbym Ci prowadzić budżetu nawet domku dla lalek
:piwo:

Ja to sobie złotymi zgłoskami zapiszę w kajecie. ;laughing:
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
hass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 30 września 2012, 19:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: hass »

REMOV pisze:
hass pisze:Wersja dla Cywili zakładam, że będzie tożsama z dostarczaną do wojska wersja FBM1.
Nie, nie będzie. Czym się będzie różniła możesz przeczytać tutaj. Zresztą, łoże będzie odmienne, urządzenie wylotowe, brak zaczepu do noża-bagnetu i być może nieznacznie zmieni się kształt gniazda magazynka.
Czy ktoś się orientuje czy będzie możliwość dokupienia „upgrade” dla wersji cywilnej?
Wersja cywilna będzie miała już poprawione łoże. Liczba akcesoriów z czasem ma wzrastać. Na razie mowa o pierwszym wypuście broni na rynek.
Dziękuje @REMOV. Jako mocno zainteresowany przyszłym zakupem, takich informacji poszukiwałem :)

Jak widać kolego @PaRa09 można merytorycznie i bez sarkazmu
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

To są pewne napędzające się wzajemnie mechanizmy. Jak głosi zarząd Fabryki Broni na przełomie marca/kwietnia 2018 samopowtarzalny karabinek Grot S wchodzi na rynek. Co skądinąd będzie rekordem świata, w przypadku opracowania cywilnej wersji broni wojskowej, żaden ze znanych producentów czy to z Europy czy USA nie zrobił tego tak szybko.

Po pewnym czasie, z liczbą sprzedanych egzemplarzy lud roboczy polskich miast i miasteczek zacznie kombinować z dodatkami czy usprawnieniami, przyciskami, zatrzaskami, obsadami kolby (jakby to zmagpulizować), a także pewnie wymianą mechanizmu spustowo-uderzeniowego. Bo tendencją jest dostosowanie broni do siebie, czy pokazanie, że jego karabinek różni się od karabinka kolegi, które też te kilka tysięcy złotych poświęcił na zakup rodzimej konstrukcji. Dzisiaj maszyna CNC nie jest czymś niespotykanym czy dziwnym, a liczba lokalnie produkowanych dodatków rośnie. Nawet niestandardowe łoże nie będzie kłopotem, bo już powstały w prywatnej rusznikarni wydłużone łoża do MSBS-5,56K z włókna węglowego (zaprezentowane skądinąd Łucznikowi), a broń jeszcze nawet nie weszła do sprzedaży.
hass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 30 września 2012, 19:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: hass »

Ja na to po cichu liczę. Na ten rynek, który się wytworzy :) Tu nam mocno by pomogło gdyby FB zaoferowało Grota tez na rynku za wielką wodą. Mam nadzieje, że z czasem FB wypuści tez różne długości luf do samodzielnej wymiany, mnie najbardziej by pasowała 14,5 :)
Swoją droga w artykule, który podlinkowałeś jest widoczny Grot w dłuższym łożu. Czy to te łoże wytworzone przez rusznikarzy?
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2018, 17:24 przez hass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Surg30n
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 28 października 2017, 20:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Surg30n »

REMOV pisze:To są pewne napędzające się wzajemnie mechanizmy. Jak głosi zarząd Fabryki Broni na przełomie marca/kwietnia 2018 samopowtarzalny karabinek Grot S wchodzi na rynek. Co skądinąd będzie rekordem świata, w przypadku opracowania cywilnej wersji broni wojskowej, żaden ze znanych producentów czy to z Europy czy USA nie zrobił tego tak szybko.
.
Panie REMOV co to niektórzy to czekają na wypuszczenie Grota bo łoża w rożnych wariantach już są nie tylko w fazie prototypów i testów ale i produkcji w duraluminium w różnych wariantach :) jedynie będzie potrzebne spasowanie i produkcja leci. Nie zapominajmy MSBS był projektowany z naszych podatków wiec do produkcji niektórych elementów nawet nie trzeba uiszczać opłat licencyjnych jedynie poza wyzwalacza zamka , wyzwalacza magazynku :-) i innych wnętrzności. Wersja dla airsoftu w druku 3D już jest dawno testowana .

PS.

Panie REMOV kiedy Pan odpisze na mojego meila ?. Jak wygląda sprawa z mechanizmami spustowymi jaki wariant lub typ podstawowy wybrała FB dla Grota C bo dokumentacja grota dla wojska jest w miarę sensowna i przejrzysta ;-) a dla cywila nawet jeszcze nie wypłynęła.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2018, 18:00 przez Surg30n, łącznie zmieniany 1 raz.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: vantv8 »

REMOV pisze:I po około sekundzie można sprawdzić, ile wynosi na polskim rynku (a nie kontynent dalej) w styczniu 2018, otóż 11 400 zł (komentowanie opisu sobie odpuszczę). I tutaj wracamy do rzeczywistości z Twojego świata fantazji. Cena broni w Polsce jest znana.
(...)
A zatem ile ARX-100 kosztuje we Włoszech, większy czy mniejszy rzut pizzą od miejscowości producenta? Z na szybko wyszukanych dwóch sklepów wychodzi 2150 EUR (8970 zł) lub 2490 EUR (10 390 zł). Idziemy wyżej, Szwajcaria, też blisko Beretty: 2483 CHF (8 804 zł) i 2825 CHF (10 016 zł). Nie tak znowu daleko od ceny w Polsce, prawda? I to odpowiada rzeczywistej wartości tej broni na rynku europejskim. (...)
Sugerujesz, że w Stanach Beretta dopłaca do swojego karabinka, czy tylko europejczyków goli ponad miarę?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: sql »

Europejczyków goli, bo może.
Ale to przecież powszechna praktyka - spójrz na ceny samochodów czy motocykli europejskich - z transportem za ocean wychodzą taniej, niż kupione lokalnie na miejscu.
I nie mówię tu o fabrykach amerykańskich firm "europejskich", ale tych wytworzonych w Europie i zawiezionych do USA.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”