.22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: Jedrula »

Testowałem w pistolecie i obecnych temperaturach nie widzę różnicy między Eley w worku 500szt a SK Magazine.
Tyle że SK u mnie tańsze :)
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
szacho998
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 18:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: szacho998 »

Dzisiaj kupiłem federala hv po 14 zł za paczkę (kupiłem 3000szt.) w mojej cz 455 varmint lata najlepiej a i w sigu 1911 daje radę
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: PMB »

Rok i 10 dni od poprzedniego zimowego testu spróbowałem ponownie rekreacyjnie sprawdzić parę marek amunicji 22LR.

Warunki niemal identyczne - strzelnica ta sama co wtedy, trochę cieplej ok. -1°C, CZ Kadet, 25 metrów, postawa stojąca, chwyt oburącz, 2 x 5 strzałów z doładowaniem magazynka po pierwszej serii.

Wnioski co do strzelca - takie sobie - brak postępów, punktowo nawet niewielki regres o 2-3 punkty na tarczy.
Co do amunicji - lekkie rozczarowanie SK Standard Plus ( myślałem że będzie troszkę lepiej ), Federal Champion niemal bez zmian.
Natomiast pozytywne zaskoczyła najtańsza w tym towarzystwie S&B Standard LRN - gdyby nie ta "7" na godz. 12.30 [ tarcza przy amunicji S&B wisiała do góry nogami ] i lekkie tylko przesunięcie w górę to dałoby się zmieścić to wszystko w polu "10" i miałbym rekreacyjny rekord. Ale na mrozku nie regulowałem przyrządów i żadnego rekordu nie było.
Do testu kupiłem tylko jedną paczkę S&B - ciekawe czy jak dokupię kolejne to da się wynik powtórzyć a najlepiej poprawić?

There is only one way to find out.

Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: kszymon »

McMonster pisze:Czy ktoś zauważa istotne różnice w celności przy strzelaniu amunicją wyższej klasy? Szczególnie przy sprzęcie i umiejętnościach bardzo amatorskich. Ja się z zasady trzymam taniej amunicji, bo wychodzę z założenia, że jakiekolwiek problemy to głównie ja, ale mam jeden rewolwer, w który zdaje się przeczyć tej regule. Na zawodach karmiłem go jak dotąd SK Standard Plus, bo S&B Standard zdawał się mieć większy rozrzut. I też S&B mam wyraźnie więcej niewypałów po dłuższym trenngu.
zależy co do znaczy bardzo amatorskie. SK Standard Plus raczej spełni wymagania każdego amatora. Na tarczy karabin dowolny przy 50 metrach większość mieści się w 10, a jeśli już są odskoki to pojedyncze na 9. GECO, Federal, SK puszka i inne tańsze od SK Standard Plus sieją na tyle, że w karabinie nie nadają się nawet do treningu, bo latają po 7 i 8. Oczywiście dużo zależy od lufy i jej preferencji :) Jeśli chodzi o droższe to w moim przypadku tylko SK dziwnie latały i nie zauważałem lepszej jakości od Standard Plusa. Eley, Lapua, RWS nie wychodzą z 10 a po dobraniu amunicji do lufy nawet z wewnętrznej 10 :)
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2018, 20:09 przez kszymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: aquater »

PMB pisze:Rok i 10 dni od poprzedniego zimowego testu spróbowałem ponownie rekreacyjnie sprawdzić parę marek amunicji 22LR.

Warunki niemal identyczne - strzelnica ta sama co wtedy, trochę cieplej ok. -1°C, CZ Kadet, 25 metrów, postawa stojąca, chwyt oburącz, 2 x 5 strzałów z doładowaniem magazynka po pierwszej serii.

Wnioski co do strzelca - takie sobie - brak postępów, punktowo nawet niewielki regres o 2-3 punkty na tarczy.
Co do amunicji - lekkie rozczarowanie SK Standard Plus ( myślałem że będzie troszkę lepiej ), Federal Champion niemal bez zmian.
Natomiast pozytywne zaskoczyła najtańsza w tym towarzystwie S&B Standard LRN - gdyby nie ta "7" na godz. 12.30 [ tarcza przy amunicji S&B wisiała do góry nogami ] i lekkie tylko przesunięcie w górę to dałoby się zmieścić to wszystko w polu "10" i miałbym rekreacyjny rekord. Ale na mrozku nie regulowałem przyrządów i żadnego rekordu nie było.
Do testu kupiłem tylko jedną paczkę S&B - ciekawe czy jak dokupię kolejne to da się wynik powtórzyć a najlepiej poprawić?

There is only one way to find out.

Obrazek
Dziwny ten rozrzut na tarczy
Popracować nad skupieniem musisz


I ammo dobrać pod swój pistolet
To ze coś jest drogie i dobre do jednego, nie oznacza ze będzie takie do Twojego
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: PMB »

aquater pisze:Dziwny ten rozrzut na tarczy
Popracować nad skupieniem musisz
I ammo dobrać pod swój pistolet
Przy Siller&Bellot Standard LRN 40grs nad skupieniem już chyba niekoniecznie, nie sądzę żebym z Kadeta wycisnął wiele więcej w kwestii skupienia niż jest na tej tarczy - bez owej muchy "7" na godz. 12.00 pozostałe 9 przestrzelin mieści się w prostokącie 43x63mm a 8 z nich w okręgu o średnicy 50 mm, czyli odpowiadającym rozmiarowi "10". Jeżeli następne partie amunicji będą dawać podobne rezultaty to przy lekkiej korekcie szczerbinki i podciągnięciu ŚPT w górę byłby wynik w granicach 95-97 pkt. Do rekreacyjnej frajdy i formalnych osobo-startów dla podtrzymania licencji to więcej niż potrzeba.

Obrazek

Chyba mój Kadet niespecjalnie się lubił z cudzoziemską amunicją, którą niestety go dotychczas karmiłem.

Wystarczył kęs z kraju pochodzenia i zrobiło się lepiej. Trochę długo zajęło mi sprawdzenie czy czeski pistolet lubi może też czeską amunicję.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: denver »

U mnie w GSP S&B kiepsko lata, za to z Federala znacznie lepsze skupienie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: LARPAK »

@PMB: spróbuj sobie z Kadeta strzelić z S&B CLUB, u mnie znacznie lepiej latała niż Standard.
Chociaż ostatnio (po przejściu pod CBC lub po wybuchu w fabryce w 2016 czy 2017 roku) amunicja S&B jakby się pogorszyła jakościowo.
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: pkl66 »

Muszę przyznać że czeskich belotek chętnie używam do centralnego zapłonu. Ale mój Walther GSP 22 lr ich nie znosi, przede wszystkim kopcą i brudzą niemiłosiernie. A na tarczy słabiutko. Do trningu Federale są ok, choć na 100 sztuk ostatnio miałem dwa niewypały, po ponownym przeładowaniu poszły. Odskoków na tarczy nie ma. Na zawody biorę Eleye, pistolet ładnie na nich pracuje. A co do ceny, to przyznam że w porównaniu z paczką 9 mm to i tak drogie 22 są miłe do przełknięcia.
kaczor306
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 16 października 2013, 14:52
Tematy: 3
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: kaczor306 »

Co do belotki niebieska lata nieźle ale faktycznie na paczkę jest 6-7 takich much. Club moim zdaniem wcale nie jest lepszy może ciut delikatniejszy skupienie z karabinu było porównywalne.Ale to czyszczenie koszmar.Ostanio testowałem zielonego eleya całkiem przyzwoity tylko paczka już 20zł teraz wziąłem do testów club-a po 22zł za paczkę porównywalną cena do żółtego sk zobaczymy co będzie lepsze
BrooklynTech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 09:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: BrooklynTech »

CCI Standard Velocity robi bardzo dobre wyniki i kosztuje 15 - 19 groszy za nabój (zależy gdzie kupujesz).
Awatar użytkownika
Muminek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 21 września 2012, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: Muminek »

To ja poproszę link do oferty choćby za 19 gr - kupiłbym większą ilość :-D
Czy się stoi, czy się leży, strzał się należy.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: poeta »

Kupić coś teraz poniżej 30 gr graniczy z cudem, może kolega z USA na szybkiego znalazłem za 17groszy
BrooklynTech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 09:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: BrooklynTech »

Przepraszam, polyliło mi sie. Jest 19zl za opakowanie a nie 0,19 za szt.

Mimo wszystko cena dobra.

http://www.artemix.com.pl/amunicja-cci- ... r-lrn.html

Tylko nie szalejcie z tym kupowaniem. Żeby dla innych tez starczyło.

W strefie celu też bardzo długo była dostępna. Teraz widze, że im brakło. Mam nadzieję, że będzie niedługo dostawa.
BrooklynTech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 09:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: BrooklynTech »

(Podwójny post, proszę o usunięcie)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2018, 13:19 przez BrooklynTech, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”