Lufa Remingtona

Moderator: Moderatorzy CP

FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Lufa Remingtona

Post autor: FunkyKoval5 »

Witam kolegów. Czy warto wypolerować lufę wewnątrz? A jeśli tak to jak i czym?
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: kozichwost »

Ja lufy poleruję co weekend. Ołowiem, i powiem ci, ze po każdym polerowaniu wyniki mam lepsze
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Lufa Remingtona

Post autor: Marek- »

Bo to Pawle jedyny skuteczny sposób :one:
I to wcale nie musi być żart, jest taka prawidłowość ze każdy mój karabin (bo na nich łatwiej to zauważyć z racji dystansu) z czasem poprawia skupienie, jak to się mówi broń się "ułożyła" . Cały układ lufa - kolba się dopasował a i lufa się dociera.
W przypadku rewowerow tego nie zauważam, zbyt mało w nich precyzji. Przy pewnej wiedzy i gdy nie jest to padlina to albo jest od razu skupienie i to czasem mniejsze od dychy albo widać, że coś nie gra i nawet nie próbuję go szukać bo szkoda czasu.
Można lufy honować pastami polerskimi, w rewolwerze nigdy nie musiałem tego robić i raczej bym nie kupił takiego w którym lufa tego potrzebuje, po wyjęciu bębenka dobrze widać stan przewodu lufy, a wybór rewolwerów jest tak duży i są tanie więc szkoda kasy i czasu na coś słabego, lepiej poszukać dobrego.
Zapomniałem, robisz to ręcznie, najlepiej od strony strzelca, czyli w tym wypadku od bębna, najlepiej odlanym negatywem lufy pokrytym pasami polerskimi.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2018, 08:23 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: FunkyKoval5 »

Rewolwer mam nowy, Remington z Hege-Uberti, trochę już z niego postrzelałem. Ale lufa wewnątrz wydaje się taka jakby chropawa i myślałem żeby ją lekko wypolerować... dlatego pytam kolegów bardziej doświadczonych.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Lufa Remingtona

Post autor: Marek- »

Nie warto, w tym wypadku Kozichwost trafił w 10.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: FunkyKoval5 »

Czyli dużo strzelać i dobrze czyścić...?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Lufa Remingtona

Post autor: Marek- »

Zawsze warto trenować, to jednak nie znaczy to samo co - dużo strzelać - ważna jest analiza.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: FunkyKoval5 »

Marek- pisze:Zawsze warto trenować, to jednak nie znaczy to samo co - dużo strzelać - ważna jest analiza.
Oczywiście masz rację Marek, nie miałem na myśli bezrozumnego hałasowania i dymienia...
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: rosmo »

Witam wszystkich serdecznie na wstępie, bo to mój pierwszy post tutaj.
Pozwoliłem sobie dokleić tutaj temat, bo dotyczy też lufy Remingtona 1858 /Uberti/, konkretnie to mojego zakupionego prawie 2 lata temu w znanym sklepie na S. Wersja Target, w inoxie, kal. 0,44, lufa 8".
Otóż wszędzie lufa ta opisana jest jako mająca gwint lewoskrętny o skoku 1/32". Tymczasem ja widzę gwint nadający kuli obrót w prawo. /Patrząc za nią w kierunku tarczy/. Czyli, gdyby 'zagęścić' ten gwint do metrycznego, nakrętka wkręcałaby się zgodnie z ruchem wskazówek zegara- przecież to jest gwint prawy, a nie lewy. I drugie moje spostrzeżenie= na długości lufy gwint ma 1/2 obrotu. Widać to wyraźnie, a jeszcze sprawdziłem bawełnianym przecierakiem na wyciorze. Przeliczyłem i wychodzi b. szybki gwint 1/16". A to już gwint pod pocisk bardziej niż pod kulę.
Teraz pytanie- jak to jest u innych posiadaczy Remików, czy trafiła mi się jakaś inna lufa, czy może problem wynika z powielanych opisów prawie identycznych na stronach sklepów?
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: adriano »

Po prostu strzelaj i nie zawracaj sobie tym głowy. To nie karabin. Wszystkie pistolety mają gwinty w granicach 1:16 a strzela się z nich kulą. Teraz pietta i uberti też robią szybsze gwinty.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa Remingtona

Post autor: rosmo »

adriano pisze:Po prostu strzelaj i nie zawracaj sobie tym głowy. To nie karabin. Wszystkie pistolety mają gwinty w granicach 1:16 a strzela się z nich kulą. Teraz pietta i uberti też robią szybsze gwinty.
Ja jestem z takiego obrotu sprawy zadowolony, problem zapodałem tylko dla wyjaśnienia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”