Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: l_bulix_l »

U mnie wybór padł na Eternal Competition 24"

http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... on-24/1743

Na razie wystrzelone 5 paczek najtańszych Pionek i nie było ani jednego zacięcia.

A strzelałem seria jedna paczkę po 5 naboi. Lufa mocno rozgrzana ale nic złego się nie stało :)

Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: franek »

leciak pisze:Zeby nie bylo off-topu: fragment "Instrukcji dotyczacej bezpieczenstwa produktu" (wkladka w instrukcje), pkt 11:
"Nigdy nie wolno wspinac sie czy skakac po drzewach, plotach itp. z zaladowana bronia". Nie wiem czemu, ale mnie bawi ;laughing:
Zapytaj co starszych mysliwych dlaczego dubeltówka kurkowa to zło ....
Zaraz dostaniesz horror stories jak to zlo samo strzela przy przełażeniu przez płoty lub przechodzenie po krzakach ....
Tutaj jest tak samo ...typowy użytkownik ... "tam mi polazł" ... nie odpuszczę, jeszcze tylko przez ten płot przelezę ... ka-boom
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Jakieś pomysły jak do doruk ethernal gladiator dynamic zamontować latarkę? Obejma pod lufe na wysokości magazynka?
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: draco757 »

Muszę tu pochwalić Magazyn Uzbrojenia. Mają sporo bardzo fajnych akcesoriów do sprzedawanych Doruków. No o ceny są super. Dostałem bardzo fajną ofertę na kilka części, które kupowałem na raz. Polecam
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

W wątku poświęconym firmie Doruk chcemy poinformować o kilku nowościach.
Mamy już na stanie działające czoki zewnętrze, czekamy jeszcze na wycenę ale jesteśmy pewnie że te czoki zakończą temat różnie działających czoków zewnętrznych.

Z firmą LPA dobieramy zestaw przyrządów ghost ring do naszych strzelb, dla nowych jak i obecnych modeli z serii Dynamic (pompki oraz automaty) i Competition.

Jak do kogoś jeszcze nie dotarła informacja to przedłużki +3,+5,+9 są już przetestowane i dostępne. Pasują bez żadnych przeróbek do serii Dynamic i Competition. +9 jest tylko do strzelb 4+1. Nie planowaliśmy długości 7+9 ze względu na długość całkowitą zestawu 8-)
Po drobnej przeróbce pasują do starszych modeli wszystkich strzelb za wyjątkiem automatów 7+1. Mogą też pasować do strzelb innych producentów ale to wymaga przymiarki.

A od posiadaczy obecnej serii Dynamic i Competition czekamy na uwagi czy coś jeszcze można poprawić :-D
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Ze strzelby jestem bardzo zadowolony, super że się rozwijacie, ale dla mnie przedłużka magazynka (kawałek rurki) w cenie 1/4 ceny broni to zdecydowanie za dużo.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

mic-ek pisze:Ze strzelby jestem bardzo zadowolony, super że się rozwijacie, ale dla mnie przedłużka magazynka (kawałek rurki) w cenie 1/4 ceny broni to zdecydowanie za dużo.
Mamy podnieść cenę strzelby? 8-)
Wszystko z powodu nakładu. Wiem że to wygląda na kawałek rurki ale do tego dobrana sprężyna i zaprojektowany adapter. Jak chcesz to poproś chłopaków by pokazali ile było prototypów po naszej stronie i po stronie fabryki.
My byliśmy przekonani że zrobi się jeden prototyp, ewentualnie dwa. Sama nakrętka miała kilka wersji, a to coś było źle a później za ciężka itd. Były też testy wersji aluminiowych, z nakrętką na końcu ale to groziło rykoszetami przy wystających.
One są zaprojektowane przez nas i fabrykę specjalnie na nasz rynek. Był wybór mieć w tej cenie lub nie robić wcale.

Model strzelby competition był u nas długo przed sprzedażą ale po naszych testach były jeszcze przeprojektowywane części i czekaliśmy na sprzedaż aż wszystko będzie ok. Tą strzelba nie ma żadnych przypadłości "tttm ale jest tanio".
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 12:23 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Doceniam te starania, dlatego też kupiłem "Wasz" produkt. Sam prowadzę biznes i wiem jak to wygląda, po prostu stwierdzam fakt, że mimo wszystko cena blokuje.
Pozdrawiam :piwo:
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: kjed »

Kupiłem w styczniu Doruk Eternal Competition 24" w Magazynie Uzbrojenia. POLECAM !!!!! :-D

Porównywałem z wieloma strzelbami semi-auto. Wybór w końcu pozostał pomiędzy dwoma - Mossberg 930 JM Pro i ww. Doruk Eternal Competition.
Jeśli chodzi o wykonanie to moim zdaniem w żaden sposób Doruk nie jest gorszy od Mossberga.
Na pewno Mossberg nie jest wart tych 4000 zł w porówaniu z Dorukiem...
Też ma komorę dług. 76 mm. Niektóre semi-auto miały komorę dług. 70 mm co czasami znacznie ogranicza wybór amunicji.

Na plus tez jest faktycznie duża ilość dodatków. Polecam zamianę oryginalnej kolby na taką z uchwytem pistoletowym. Cena przedłużki magazynka porównywalna z cenami innych firm za tego typu rozwiązania... Polecam raczej przedłużkę +5 bo moim zdaniem magazynek dłuższy niż lufa wygląda debilnie...

Przy pierwszym strzelaniu były pojedyncze zacięcia - na 4 paczki amunicji ze 2-3 zacięcia i zawsze była to ostatnia lub przedostatnia sztuka. Nabój z magazynka nie był podawany do komory.
Po wyczyszczeniu strzelby dobrze ją nasmarowałem. Wydaje mi się, że kluczowe było nasmarowanie donośnika magazynka i teraz wszystko działa jak należy. Przy kolejnym strzelaniu z amunicji FAM Pionki 28g, 24g oraz dynamic slug (bereneka) nie było żadnego zacięcia.
Jedyny problem jaki się pojawił i na razie nie wiem jak go rozwiązać to taki, ze iglica nie zbijała niektórych sztuk amunicji za pierwszym razem. Dostałem od znajomego myśliwego paczkę amunicji hiszpańskiej fimy Saga i za pierwszym razem nie było strzału na niektórych sztukach a był widoczny ślad iglicy centralnie na spłonce... Po ponownym załadowaniu się udawało...

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Zobaczę jak z wytrzymałością sprzętu.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 14:57 przez kjed, łącznie zmieniany 1 raz.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: kedlaw0 »

A czy za tę cenę warto ten sprzęt?

http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... hetic/1215
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: CZ@rek »

Nawet w cenie regularnej warto.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Kraku »

Ma ktoś fotę impactora z góry? Jakaś możliwość dodania szyny jak w mossbergu?
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: kedlaw0 »

CZ@rek pisze:Nawet w cenie regularnej warto.
Co za szkoda, że jeszcze miesiąc czekania na decyzję ŻW.
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: CZ@rek »

Jak tylko miesiąc to nie problem. Informacja z ich strony:
Czas rezerwacji na broń:
jeden dzień bez przedpłaty
do 7 dni po wpłaceniu 20% zadatku
do 30 dni po wpłaceniu 100% zadatku
Możesz zaryzykować i dać zadatek. Jak nie dostaniesz do tego czasu pozwolenia to może np znajomy odebrać na swoją promesę a potem ty odkupisz. Cena poniżej 1000PLN więc PCC opada. :)
Ostatnio zmieniony 01 marca 2018, 20:21 przez CZ@rek, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

CZ@rek pisze: Możesz zaryzykować i dać zadatek. Jak nie dostaniesz do tego czasu pozwolenia to może np znajomy odebrać na swoją promesę a potem ty odkupisz. Cena poniżej 1000PLN więc PCC opada. :)
Nie odbieramy tego miesiąca literalnie jak urzędy, rozsądne przedłużenie oczywiście możliwe :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”