Galil - opinie i legendy

Moderator: Moderatorzy WBP

cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

Szanowni koledzy posiadacze Galili po owocnej korespondencji z osobami z zagrabanicznych forów :) zaznajomionych z Galilami udało mi sie uzyskać kilka istotnych info mogacych sie przydać przyszłym kupującym oraz tym ktorzy chcą swojego żydka zrobić w wersji zydkoorginalnej wojskowej ;laughing: Galil ARM od 1981 roku zaprzestano montować w tych Galilach raczki do noszenia, pewnie nalezy jeszcze dodac z rok na składanie takich wersji z części magazynowych. Od 1985 zaczęto w Galilach SAR i ARM montować ,,plastikowe,, uchwyty przednie. Skok gwintu 1-7 tu dostałem 2 info rok 1991 lub 1994, ale zaznaczono mi że był okres gdy obie partie luf były produkowane jednocześnie oraz że nie prowadzono akcji wymiany luf w karabinkach wcześniejszej produkcji ze skokiem 1-12cala. Jedynym słusznym wojskowym skokiem gwintu jest 1-12 lub 1-7cala w karabinkach 5.56x45, lufa chromowana inne skoki nie były produkowane w zakładach IMI na terenie Izraela. Prosze spojrzeć na podany link i opis sprzedawane są lufy produkowane w Europie na licencji IMI jest to lufa prawdopodobnie produkcji Serbskiej chromowana spotkałem sie z info że Czeskie były azotowane http://www.atlanticfirearms.com/compone ... l?Itemid=0. Proszę sie nie sugerować filami o Galilach na yełotoobie 80% z nich sa robione przez hamburgerów ktorzy skladaja Galile z wersji kit-zrob to sam i nagminne jest w nich np to że maja przycięte lufy w ARM do 16.5cala lub SAR-y z lufami 14.5calowymi, zamienione kolanka gazowe lub brakuje w nich np zaczepu na bagnet bo w wielu stanach jest zakaz handlu karabinkami majacymi możliwość zamontowania na lufie bagnetu. Nocne przyrządy celownicze sa przez importerow celowo zdejmowane gdyz orginalne Galila były pokryte farba trytową W wielu krajach np Niemcy sprzedaż broni z trytami jest zabroniony potrzeba na to oddzielnej licencji i pozwoleń, posiadanie jest dozwolone handel już nie. Literka G na lufie spotkałem info że jest to znak odbioru IMI ale też ze oznacza wyprodukowaną przez IMI a to pewna róznica to samo znak zachalu na lufie i na Pokrywie spustowej oznacza odbior wojskowy. Lufy produkowane na rynek cywilny lub przez podwykowcow powinny mieć inne oznaczenia. Teraz najwazniejsza info jak wiemy Izrael jest w stanie pernamentnej wojny, wiele karabinkow przeszlo remonty wojskowe i sa takimi misz-masz. Np komora w wersji wczesnej z lat poczatku 80 ale wymieniono jej lufę w 92 i pozostawiono drewniane okladki bo byly w stanie dobrym lub odwrotnie w karabinkach z lat 90tych wymieniono zużyte lufy na nowe ale z zapasow magazynowych z lat 80 i pozostawiono plastikowy uchwyt. wiec Do tematu produkcji nalezy podeiść na luzie. No chyba że ktoś chce miec super chiper oryfinal co mu sie bedzie datami zgadzal i lufa i okładki chwytu i pokrywa. Jesli ktoś ma inne potwierdzone info w tym temacie to zapraszam.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

AAAAAAAAAAAA i prosze nie sugerować sie info sprzedawców że Galil SAR jest mniej używany bo był robiony dla wojsk technicznych i dowodcow. To taka sama prawda jak z karabinkiem m1 carabine w czasie II wojny, niby wojska tyłowe niby dowodcy a pod koniec wojny 40% hamburgerow z nich strzelało. Kupujesz Galila weź ze soba sznur do luf 22 bo zazwyczaj pływaja w smarze i małą latarke :)
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: zoom2 »

Czy w Warszawie można gdzieś strzelić z Galila MAR ( micro) ?
Miross
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: Miross »

Gdzie w Polsce kupić dobry kompensator do Galila?
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

Na dziś od ręki można nabyć 2 typy kompensatorów do Galila na gwint 13/1 RH /prawy/ Firmy TWS oraz naszego kolegi z forum kopia SureFire. /SureFire model Socom lub model MB556k/ wujek google pokaze :) Oba do dostania na znanym portalu aledno :) lub OLX. Roznice sa takie ze oryginalny tłumik plomienie ma 4.5cm długości, SureFire 6.5cm a TWS 9cm. Oba zapewne dobrze spelniaja swoja funkcje bo 223rem to nie 308. Testy TWS sa na yełotooobie Ja mam ten 6.5cm bo zalezalo mi by Karabinek nie stracił swojego wygladu bałem sie ze z dłuzszym bedzie wygladal jak kij od szczotki czyli Tantal / bez obrazy dla posiadaczy Tantali/ :) Surefire jest 2 komorowy z tym że jedna komora dłuższa TWS 3 komorowy oba kosztuja ciut mniej niż 200zl. Jesli jestes z Warszawy to w rusznikarni Top Gun maja ,,surowe,, kompensatory w kilku wzorach można zamowić pod konkretny gwint ale kosztuje to 2 razy wiecej niz podalem. Mozesz tez postarać sie jak nasz kolega z forum o przejsciowke na gwint od ARa i wtedy wszelkie Ar-owe stoja dla ciebie otworem.
danups9
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2018, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: danups9 »

Dobry wieczór, proszę o poradę. Planowałem zakupić w/w karabinek w wersji ARM dla celów kolekcjonerskich zgodnie z posiadanym pozwoleniem (mowa oczywiście o egzemplarzu przerobionym jedynie na tryb samopowtarzalny). Czy w obecnym stanie prawnym (dyrektywa UE) ma to sens i czy KWP zarejestruje mi taką jednostkę?
l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: l_bulix_l »

Zarejestruje.
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: sprengkapsel »

Kolego - zarejestruje . Coś Ci także podpowiem .
Jak czytałeś wątek to na pewno spotkałeś się z opiniami o Galilach z Works jako o strasznie oszpeconych przez ich logo które robią na szkielecie .
Jednak ma on także swoją zaletę Galil z Worksa nie jest już galilem -bronią wojskową przerobioną na semi a tym samym podpadająca pod dyrektywę . Galili z worksa jest bronią o nazwie Works 11 GL tak jest na fakturze i w legitymacji. Z tego co wiem to nie ma w obrocie broni wojskowej o takiej nazwie która by mogła paść ofiarą dyrektywy :)
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: sprengkapsel »

siekacz pisze: Hmm, ja mam Galila z Worksa a w kwitach mam wpisane Galil.
Wygląda w takim razie że co WPA to inne zwyczaje . Ja swojego kupiłem bezpośrednio z Worksa . Na rachunku jest Works GL 11 i taki wpis dostałem w książeczkę.
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: zwierzu90 »

sprengkapsel pisze:
siekacz pisze: Hmm, ja mam Galila z Worksa a w kwitach mam wpisane Galil.
Wygląda w takim razie że co WPA to inne zwyczaje . Ja swojego kupiłem bezpośrednio z Worksa . Na rachunku jest Works GL 11 i taki wpis dostałem w książeczkę.
WPA Warszawa - potwierdzam słowa kolegi wyżej.
Wpisany nawet rok produkcji 2017, nie ma jak się unia doczepić 8-)
l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: l_bulix_l »

A to nie jest tak, że WPA wpisuje 1=1 z tym co jest na fakturze\umowie?

Więc jak sprzedawca napisze tak bedzie, czy to Galil, czy Works 11GL
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: zwierzu90 »

l_bulix_l pisze:A to nie jest tak, że WPA wpisuje 1=1 z tym co jest na fakturze\umowie?

Więc jak sprzedawca napisze tak bedzie, czy to Galil, czy Works 11GL
Żeby była jasność - u mnie wszystko było przepisane z faktury do książeczki. Bez żadnego widzimisię WPA.
Przypilnowałem także aby przepisali zarówno 5,56 jak i .223 bo akurat tu był brak w stosunku do faktury :)
KarlAshnikov1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KarlAshnikov1947 »

Witam, jeśli mogę pisać parę słów co do nowej dyrektywie: według tego co do tej pory czytałem oraz rozmowy z rusznikarzem, nawet jak w papierach jest jakaś inna nazwa typu Works 11 GL lub Works-ZS Galil ARM Semi Auto, i nadal są stare numery seryjne, to będzie to po zmianę prawa bron palna w Kategorii A-6 a nie kategoria B na rynek cywilny, i nie można będzie tego swobodnie sprzedać. Inne rozwiązanie jest takie, jak na przykład bierzemy starego Radomskiego AKM którego chcemy nabyć, to rusznikarz zniszczy ta bron, usunie nr seryjne i każdy ślad producenta i nadaje nowe numery i nazwę. Na przykład może to tak wyglądać: Karabin ISAK 2017 i numer 0001 kal. 7,62x39
Chodzi o to ze bron maszynowa znika na ten sposób z rejestru i rusznikarz może wytwarzać całkiem nowa bron. Oczywiście będzie to nadal AKM, tylko już wiemy o co chodzi, oficjalnie nie jest to już kałach/była bron wojskowa.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

Kolego kalasznikow to jest wątek o Galilach a nie o dyrektywie unikołchozu na dziń dzisiejszy nikt nie ma zielonego pojęcia jak to ma wygladać to takie Yeti wszyscy słyszeli nikt nie widział. Mnie zapodano info jak kupowałem swojego worksa 11GL rocznik 2017 że wg papierów jest to nowo wytworzona broń i nie podlega pod dyrektywę i mam to w nosie strzelam z zydka ile wlezie mam frajde z czyszczenia, a w ciagu roku wszystkiego sie dowiemy. :)
KarlAshnikov1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KarlAshnikov1947 »

cezarycezary pisze:Kolego kalasznikow to jest wątek o Galilach a nie o dyrektywie unikołchozu na dziń dzisiejszy nikt nie ma zielonego pojęcia jak to ma wygladać to takie Yeti wszyscy słyszeli nikt nie widział. Mnie zapodano info jak kupowałem swojego worksa 11GL rocznik 2017 że wg papierów jest to nowo wytworzona broń i nie podlega pod dyrektywę i mam to w nosie strzelam z zydka ile wlezie mam frajde z czyszczenia, a w ciagu roku wszystkiego sie dowiemy. :)
Racja, wracamy do tematu. ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”