Cofnięcie pozwolenia na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Fokat »

Mam pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów:
Ustawa mów o 7 dniach (po uprawomocnieniu się wyroku o cofnięcie pozwolenia na broń) na zwrot dokumentów potwierdzających legalność posiadanej broni.
Jednocześnie ta sama Ustawa mówi o 30 dniach na zwrot broni do depozytu policyjnego.
Na jakiej podstawie można sprzedać broń, po 7 dniach, kiedy kupujący zapyta np. O legitymację posiadacza broni?
Rozumiem, że podstawą do transakci jest faktura zakupowa?
Chyba że policja cofa pozwoenie na broń, dając 30 dni na depozyt, a do uprawomocnienia się wyroku jest dłuższa droga
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 20:32 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

Petri pisze: Po prostu wypadek, coś na co mamy znikomy wpływ.
Oj na wypadek z naszej winy.to mamy duży wpływ .
Jakieś przykłady?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: sql »

Iyama mnie ubiegł, ale uważam tam samo.
Majstrowanie przy radiu czy komórce, jak prowadzimy samochód i jest bum, to nie jest przypadek losowy.
Zagadanie się z pasażerem, podziwianie wypadku na przeciwległym pasie itp.
No naprawdę nie widzę tej nieuniknionej losowości...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Petri
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 04 stycznia 2016, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Petri »

@iiyama, @sql
Widzę, że koledzy należą do ludzi nieomylnych, którym nic nie jest w stanie się przytrafić w życiu bez ich zgody. ;laughing:

Niestety jesteście wyjątkami, które tylko potwierdzają regułę. :wink: Gdyby ludzie byli nieomylni, to nie zdarzały by się wypadki i żyli byśmy w cudownym świecie wielkiej szczęśliwości.

Przykład z wypadkiem jest oczywiście tylko pierwszym z brzegu, jakie mogą spowodować karalność. Wypadek jest czymś z definicji niezamierzonym i nikt tego nie chce. Nie ma to nic wspólnego z posiadaniem pozwolenia na broń i nie oznacza, że w związku z tym powinien ktoś stracić pozwolenie.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Chochla »

sql pisze:No naprawdę nie widzę tej nieuniknionej losowości...
Powiedz to kierowcy Cinquecento.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: sql »

Petri pisze:Wypadek jest czymś z definicji niezamierzonym i nikt tego nie chce.
Są terminy typu "dochowanie należytej staranności" itp. Nie powiesz mi, że żadnego wypadku, który miał miejsce nie dało się uniknąć. Niektórzy są bardziej przewidujący, inni mniej.
Petri pisze:Nie ma to nic wspólnego z posiadaniem pozwolenia na broń i nie oznacza, że w związku z tym powinien ktoś stracić pozwolenie.
A tu się w pełni zgadzam!
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

Petri pisze:@iiyama, @sql
Widzę, że koledzy należą do ludzi nieomylnych, którym nic nie jest w stanie się przytrafić w życiu .
Kolego ja nie napisałem, że jestem nieomylny , Ale staram się aby tych rzeczy nie było. Mam tak że muszę mieć oczy w d.... na drodze i tyle , ale tak, zawsze mogę się zagapic, ale robię wszystko aby do tego nie doszło I jak narazie się sprawdza.
chochla pisze: Powiedz to kierowcy Cinquecento.
]
To ten co skracają nie patrzył w lusterka i nie upewnil się że nie jest wyprzedzany ?
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2018, 21:12 przez iiyama, łącznie zmieniany 2 razy.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: ubejane »

iiyama pisze:
Petri pisze:@iiyama, @sql
(...)
chochla pisze: Powiedz to kierowcy Cinquecento.
]
To ten co skracają nie patrzył w lusterka i nie upewnil się że nie jest wyprzedzany ?
STARY TY POWAŻNIE PISZESZ??!?
Od kiedy to można wyprzedzać na skrzyżowaniu?
SP7MM
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: sql »

Nie wiem, czy to skrót myślowy, bo w omawianym przypadku to nie ta kwestia, ale na skrzyżowaniach jak najbardziej można wyprzedzać - na tych kierowanych sygnalizacją świetlną.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Chochla »

iiyama pisze:To ten co skracają nie patrzył w lusterka i nie upewnil się że nie jest wyprzedzany ?
Ty oczywiscie skrecajac w lewo na kazdym niekierowanym skrzyzowaniu z podwojna ciagla tuz przed nim za kazdym razem upewniasz sie, ze nikt Cie akurat wtedy nie wyprzedza?
Nie badz swietszy od papieza. Kazdy moze miec gorszy dzien, moze byc zmeczony, moze sie poklocic z zona, moze sie akurat zamyslic. Karanie kogos odebraniem pozwolenia za cos takiego jest mocnym przegieciem ze strony panstwa.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

ubejane pisze: STARY TY POWAŻNIE PISZESZ??!?
Od kiedy to można wyprzedzać na skrzyżowaniu?
Hmmm może tak . Zaparkujesz na zakazie parkowania znak b36 i ktoś w Ciebie wjedzie to czyta wina jest ?
Dostaniesz manda,t ale za parkowanie a nie kolizję .
Masz znak a7, wyjeżdżasz a ktoś wali w twoje auto jadąc pod prąd ,czyja wina kolizji ?twoja, a delikwent mandat za jazdę pod prąd.
Chochla pisze: Ty oczywiscie skrecajac w lewo na kazdym niekierowanym skrzyzowaniu z podwojna ciagla tuz przed nim za kazdym razem upewniasz sie, ze nikt Cie akurat wtedy nie wyprzedza?
Dokładnie tak , mało tego nie dość, że w lusterka to jeszcze głowę obracam , głowa to z motocykla przyzwyczajenie
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: sql »

Też miałem to napisać - kilka(naście) lat na motocyklu, a uwaga i margines bezpieczeństwa są na drodze znacznie większe. W furze również.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

sql pisze:Też miałem to napisać - kilka(naście) lat na motocyklu, a uwaga i margines bezpieczeństwa są na drodze znacznie większe. W furze również.
:piwo: dokładnie, w samochodzie mam czujniki martwego pola ,A i tak łeb obracam
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: chris77 »

Chochla pisze:Ty oczywiscie skrecajac w lewo na kazdym niekierowanym skrzyzowaniu z podwojna ciagla tuz przed nim za kazdym razem upewniasz sie, ze nikt Cie akurat wtedy nie wyprzedza?
A Ty nie? Bo ja owszem. Zawsze. To taka sama zasada jak niecelowanie do ludzi, sprawdzanie broni czy nie naładadowana itd.
Serio skręcasz bez sprawdzenia czy nikt nie wyprzedza, tylko dlatego, że gdzieś nie wolno wyprzedzać? Moim zdaniem jesteś niebezpieczny dla otoczenia i to czy będziesz miał wypadek to tylko kwestia czasu.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Chochla »

chris77 pisze:A Ty nie? Bo ja owszem. Zawsze. To taka sama zasada jak niecelowanie do ludzi, sprawdzanie broni czy nie naładadowana itd.
Serio skręcasz bez sprawdzenia czy nikt nie wyprzedza, tylko dlatego, że gdzieś nie wolno wyprzedzać? Moim zdaniem jesteś niebezpieczny dla otoczenia i to czy będziesz miał wypadek to tylko kwestia czasu.
Nie znasz mnie, nie wiesz jak jezdze, wiec daruj sobie takie oceny, ok? Poza tym podaj mi moj wpis gdzie napisalem, ze nie sprawdzam. Czas start.

Zawsze.To takie piekne slowo. Widze na tym forum sa sami perfekcyjni kierowcy. Zawsze, nigdy. Zaden z Was nigdy, ale to przenigdy, nie mial zadnej sytuacji, ktora potencjalnie mogla sie skonczyc wypadkiem? Nigdy sie nie zagapilisci, nigdy nie wracaliscie zmeczeni, nigdy nie kierowaliscie samochodem zdenerwowani?? Postawic Was do Sevres, jako wzorce. Ale reszta kierowcow jest tylko ludzmi i czasami popelnia bledy. Zupelnie niezamierzone. Za ktore prawo karze odebraniem pozwolenia. I o to chodzi w tej dyskusji a nie o udowodnianie, kto jest bardziej zejebisty za kolkiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”