Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Robert91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Robert91 »

Panowie mniej się bać, więcej pisać. To jest decyzja administracyjna a nie prośba o przyjecie do loży masońskiej czy selekcja do GROM-u.
W OŻW Szczecin pełna kulturka, 30 dni od otrzymania zawiadomienia o rozpoczęciu procedury dostałem decyzję. Żandarm przed wywiadem zadzwonił się umówić , a nie "wjechał z butami" i nie przepytywał z ubojki tylko sprawdzał czy jestem normalny i wiem po co mi broń. W dwa tygodnie po wysłaniu wniosków o promesy dostałem promesy. Wszystko jak ma być, można by narzekać że mogliby trochę wcześniej niż maksimum urzędowe czasu na wysłanie kwitu, ale to już jest czepiactwo.

O sejfie straszyli, podając przykład gościa któremu zawinęli broń jak był na poligonie. Ja suma sumarum zakotwiłem dla własnego, świętego spokoju i w sumie tez dodatkowej ochrony swojej własności.

Pytanie z innej beczki - co robicie z bronią wyjeżdżając na misję? Jestem kawalerem, mieszkam sam. Nie chciałbym zostawiać klamki na pół roku. Pozwolenie kolekcjonerskie pełne - brak znajomych ze sportowym żeby użyczyć. Na razie po prostu planuję sprzedać na pół roku koledze kolekcjonerowi.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Robert91 pisze:O sejfie straszyli, podając przykład gościa któremu zawinęli broń jak był na poligonie. Ja suma sumarum zakotwiłem dla własnego, świętego spokoju i w sumie tez dodatkowej ochrony swojej własności.
Możesz napisać coś więcej na ten temat.
Na jakiej podstawie mu zabrali broń - masz na myśli kradzież czy ŻW zabrało?

Kotwić nie trzeba, ale dla własnego spokoju lepiej to zrobić.
Robert91 pisze:Pytanie z innej beczki - co robicie z bronią wyjeżdżając na misję? Jestem kawalerem, mieszkam sam. Nie chciałbym zostawiać klamki na pół roku. Pozwolenie kolekcjonerskie pełne - brak znajomych ze sportowym żeby użyczyć. Na razie po prostu planuję sprzedać na pół roku koledze kolekcjonerowi.
Nie sprzedawaj, będziesz musiał wyrejestrować itd.
Możesz spróbować zdać do depozytu - najlepiej nie całą broń, ale istotne części broni.

Jeżeli już na misję będziesz jechał to odpowiednio wcześniej do OŻW pisemko z pytaniem o takową możliwość - nawet odpłatnie, może pomogą lub wskażą kierunek rozwiązania problemu.
Jak coś to będziesz miał jakąś podkładkę w razie "W".
Robert91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Robert91 »

Broń facetowi ukradli korzystając z tego że dom był pusty szczegółów nie znam.

Bron raczej sprzedam mimo ruchów na kwitach i drobnych kosztów - sprzedaję dosyć bliskiemu koledze który wciąż się jeszcze waha co kupić.
Jestem w takiej sytuacji, że chcę to zrobić i mam teraz tylko jedną sztukę broni. Właśnie planowany wyjazd na misję jest poza kasą głównym hamulcem przed kupowaniem kolejnych sztuk.

Zastanawiam się po prostu hipotetycznie co wtedy:
- deponowanie broni kadry w JW już dawno jest niedozwolone chyba że moje S-4 się myli
- o depozytach w ŻW nie słyszałem, jeśli miałyby być odpłatne np 2,50 zł/szt/dzień to przy 5 sztukach robi się 12,50/dzień -> 375zł/mies x 6 =prawie dwa koła za przechowanie broni przez okres wyjazdu.
- najlepiej po prostu - jak we wszystkim w życiu mieć kolegów i im użyczyć/sprzedać

Na razie mam pistolet (SIG P320) i tutaj wyodrębnienie istotnych części broni od reszty dużo nie zmniejszy jego rozmiarów do przechowywania
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: MarcinD »

To jeszcze tylko pamietaj, ze jak juz bedziesz mial znajomych ze sportowym to i tak, jako posiadacz pelnej kolekcjonerki - uzyczyc nie mozesz, no chyba, ze lubisz ryzyko lub wykladnia ZW jest inna niz wykladnia WPA. Z ta sprzedaza nieglupi pomysl.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Robert91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Robert91 »

Jak chcę poczuć trochę ryzyka to jadę skoczyć na spadochronie albo odpowiadam szczerze na pytania kobiety "czy grubo wyglądam?"

Szkoda mi życia na łażenie po sadach i wożenie klamki do depozytu. Ja wolę po prostu zadzwonić do kogoś (tutaj: OŻW) i porozmawiać o sprawie przed faktem i ew. na koniec uprzedzić ŻW, że wyślę jeszcze pismo bo wolę to mieć na kwicie jakby ktoś przyszedł kto się nie zna.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a z ludźmi lepiej się rozmawia niż rzuca paragrafami - chociaż czasem nie ma innej opcji... I to generalnie jest dobra rada w każdej dziedzinie działalności służbowej.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Po jakich sądach?
Broń do depozytu na OŻW zdasz do przechowania lub na policji tak jak jest w UoBiA w przypadku zatrzymania broni czy przekazaniu jej przez rodzinę w przypadku śmierci posiadacza.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Witam forumowiczów.
Jestem żołnierzem zawodowym. W styczniu 2018 roku zapisałam się do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim (KS Amator).
Chciałbym uzyskać kolekcjonerskie pozwolenie na broń prywatną.
Na stronie http://zw.wp.mil.pl/pl/279.html jest opisane co i jak by uzyskać pozwolenie.
Czy mogę już kompletować dokumenty czy muszę być dłuższy czas w stowarzyszeniu?
Może ktoś pomóc w wypełnieniu podania ze strony ŻW? Co wpisać tam gdzie jest - wymienić rodzaj broni - oraz w punktach 1-3? Chodzi o broń do celów kolekcjonerskich a w punktach to broń centralnego, bocznego zapłonu? Co na drugiej stronie podania napisać w uzasadnieniu?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Wpisujesz tylko broń do celów kolekcjonerskich.
Wniosek na stronie ŻW jest źle sformułowany i takowe jego wypełnienie oraz przyznanie decyzji zgodnie z nim sprawi, że sam się ograniczysz - będziesz miał decyzję z podziałem kiedy lepiej jest mieć decyzję bez podziału.

Jak wrócę do domu to szerzej odpowiem Ci na Twoje pytania.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Z Bractwa dostałem odpowiedź, że lepiej skorzystać z ich wniosku :

braterstwo.eu/pobierz/
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Wniosek z ŻW sobie odpuść tak jak pisałem - ogranicza on tylko posiadacza.

Piszesz we wniosku, że chcesz otrzymać pozwolenie na broń palną do celów kolekcjonerskich w ilości X egzemplarzy.
Nie możesz określić dokładnie rodzaju i typu broni ze względu na to iż nie jest możliwe określenie profilu przyszłej kolekcji ponieważ jest zbyt wiele modeli, które chciałbyś posiadać, a na wstępie wielkość swojego zbioru określasz właśnie na X egzemplarzy.

Wniosek ze strony Braterstwa jest całkiem OK, ale dla policjantów.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Ok. Czyli wykorzystać wniosek ze strony ŻW ale zmodyfikować wg tego co napisałeś? Resztę czyli układ wniosku zostawić? Co wpisać na drugiej stronie podania jako uzasadnienie?
Czy ktoś ostatnio pisał podanie do ŻW i ma gotowca do przerobienia?
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: strk »

Daj swój mail, to wyślę komplet kwitów.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Dziękuję za pomoc. Jutro zaczynam kompletowanie dokumentów.
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Dokumenty przygotowane, ale mam pytanie - czy opinię służbową można teraz przygotować i dołączyć do wniosku? Czy może czekać aż ŻW sama poprosi? Kto tę opinię podpisuje? Dowódca JW czy bezpośredni przełożony?
kedlaw0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: kedlaw0 »

Dubel.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2018, 20:13 przez kedlaw0, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”