Cofnięcie pozwolenia na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: bldzmarcin »

Nie ma w tym nic zaskakującego. Najwięcej faktów odbierania pozwoleń jakie widziałem, to następstwa awantur domowych w trakcie rozwodów. Papugi uwielbiają radzić swoim klientom- zwłaszcza babom, umacnianie swojej pozycji poprzez składanie zawiadomień na swoich rogaczy- a to, że groził i ,,znęcał finansowo" bo dał na zakupy dwuletnie auto, a sam jeździ nowym" (uwaga, autentyk! ;laughing: )
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: biper »

Do tego co napisał Rimski dodam, że 0.2-0.5 promila za kółkiem to nie przestępstwo, a wykroczenie (czyli kierowca po spożyciu). Dopiero >0.5 jest przestępstwo (kierowca pod wpływem).
Chyba że coś się ostatnio zmieniło, a o tym nie wiem.. :583:

Co do "poczucia" że jest się OK i można wsiadać za kółko..
Ci co chleją namiętnie na pierwszy rzut oka funkcjonują zupełnie jak zwykły człek z 0.00 we krwi. Tyle że u nich tolerancja na alkohol jest już tak wytrenowana, że oni są "trzeźwi", a we krwi 1.5 promila. Zwykłego człeka 3.5 promila może zabić, a tacy "eksperci" czują ostrą fazę przy 4.5..

Jak dzień wcześniej się ostro (albo długo - bo istotne jest też kiedy się skończyło pić) zabalowało, a na drugi dzień trzeba wsiadać, to nic prostszego, jak w aptece kupić sobie alkomacik, albo podejść na jakikolwiek posterunek policji i poprosić o sprawdzenie.

Tylko nie można odwalić takiego numeru, jak mi dzielnicowy na wywiadzie do pozwolenia opowiadał: wszedł na posterunek facet, bo chciał się sprawdzić na alko, wyszło mu 0.6.. A jak się dyżurny go spytał, to ten bez zastanowienia, za to szczerze odpowiedział, że przyjechał autem :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Fokat »

Problem polega na polskiej mentalności. Dobry alkomat kosztuje 400-500 złotych. Większość złapanych pacjentów, odeszła od stołu dzień wcześniej. Nasza mentalność i wrodzona oszczędność, przelicza ten koszt na flaszki i inne doczesne przyjemności. Mam alkomat od 10 lat, który wymieniam co 2 lata. Każdy, który przyeżdża do mnie na imprezę samochodem, zostawia kluczyki a sejfie. Oddaję po badaniu alkomatem :-D Niewiarygodne, jak dużo znajomych, rano po 11ej zaliczyło opad szczęki po badaniu. A przecież zjadłem śniadanie i wypiłem kawę. :evil:
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Bardzozly »

qbis pisze:(...) pozwie o zniesławienie. (...) gdyby sędzie uznał mnie za winnego (...)
Pozywa się w sprawach cywilnych, ale do rzeczy: zdecydowanie, "gdyby", bo powiedzenie komuś czegoś w cztery oczy nie może poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności (212 Kk).
Tom-Gun pisze:A jak z przestępstwem skarbowym? :) Też mogą cofnąć jak nie złożyłeś sprawozdania finansowego na czas?
Pytanie retoryczne: czy nie złożenie sprawozdania finansowego jest przestępstwem czy wykroczeniem? Żeby tu zaraz nie zaczęły się tezy, że zabierają pozwolenie za przejście na czerwonym. (-:

biper pisze:(...) bo istotne jest też kiedy się skończyło pić
O to to, bardzo celne. Są delikwenci, co to o ósmej rano są zdania, że pili "dzień wcześniej" choć skończyli o 5:30 nad ranem.

W ogóle dosyć budujące jest, że łączenie alkoholu z bronią czy kierownicą zrobiło się w Polsce czymś głośno potępianym.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2018, 21:33 przez Bardzozly, łącznie zmieniany 1 raz.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

kulfon pisze:właśnie chodzi o to że nikt nie chce łamać prawa. Ale wielu jest zdziwiobych bo są w pełni trzeźwi ale okazuje się że mają 0.21 no i zonk. Nagle jest wyklęty pijak
1.Piłeś nie jedź.
2.Chcesz jechać?
A: kup alkomat 250-500 zł
B: izba badanie
C: komisariat badanie
Awatar użytkownika
Sac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, 12:47
Tematy: 3
Lokalizacja: Żary (lubuskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Sac »

Jeśli nawet umyślnie kupię walony rower wart powiedzmy 1000 zł na normalnym rynku, to jest to paserstwo. I teraz co ma paserka do posiadania przeze mnie pozwolenia na broń? Ot chciałem taniej kupić składaka z lewego źródła, temat broni w niczym nie powiązany z w/w przestępstwem, a pozwolenie do kasacji...
Co w przypadku posiadania kolekcji wielu egzemplarzy broni za grube tysiące? Idzie to na przepadek i zostaję z niczym?
Diana 56 TH + Element Optics Helix 4-16x44 FFP MRAD
Zoraki HP-01 ultra + kolimator
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: shapi »

Sac pisze:Jeśli nawet umyślnie kupię walony rower wart powiedzmy 1000 zł na normalnym rynku, to jest to paserstwo. I teraz co ma paserka do posiadania przeze mnie pozwolenia na broń? Ot chciałem taniej kupić składaka z lewego źródła, temat broni w niczym nie powiązany z w/w przestępstwem, a pozwolenie do kasacji...
Co w przypadku posiadania kolekcji wielu egzemplarzy broni za grube tysiące? Idzie to na przepadek i zostaję z niczym?
O ile dobrze rozumiem Twoją wypowiedź - kupisz kradziony towar, będąc świadomym tego że jest to nielegalne - to imho, tak powinieneś stracić pozwolenie. Komuś ten rower ukradziono, stracił swój majątek, a Ty w tym procederze współuczestniczyłeś - bo gdyby nie było zbytu na rower kradziony, to nikt by nie kradł i świat byłby piękniejszy.
Skoro zgadzasz się, i popierasz, to że komuś rower ukradziono, to nie miej pretensji że Ty też stracisz, w tym wypadku pieniądze wydane na broń - bo to byłaby hipokryzja.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: franek »

Sac pisze:Jeśli nawet umyślnie kupię walony rower wart powiedzmy 1000 zł na normalnym rynku, to jest to paserstwo.
...
Co w przypadku posiadania kolekcji wielu egzemplarzy broni za grube tysiące? Idzie to na przepadek i zostaję z niczym?
Jak umyslnie to umyslnie. Sam się prosiłeś. Co jednak jak kupiłeś samochód od profesjonalneg o sprzedawcy, który wziął go w rozliczeniu ale po 3 latach zapuka ktoś bo samochód był skradziony za 3-ma granicami? Też paser jesteś.
A czemu twoja bron ma przepaść, uzyskałeś ją w wyniku przestępstwa? Była użyta do przestępstwa?
Broń w depozyt, a ty wystawisz tu ogłoszenie w dziale K/S , chyba że będziesz miał ograniczony dostep do internetu w areszcie wydobywczym :-)
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Chemik78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Chemik78 »

Bardzozly pisze:Pytanie retoryczne: czy nie złożenie sprawozdania finansowego jest przestępstwem czy wykroczeniem?
To zależy.
Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym (art. 80b): "Kto wbrew obowiązkowi nie przekazuje w terminie właściwemu organowi podatkowemu sprawozdania finansowego, opinii lub raportu, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe".

Natomiast w świetle Ustawy o rachunkowości- niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS jest przestępstwem powszechnym. Inna rzecz, że żeby zostać za to prawomocnie skazanym, to naprawdę się trzeba postarać ;)
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: bldzmarcin »

Sac pisze:Jeśli nawet umyślnie kupię walony rower wart powiedzmy 1000 zł na normalnym rynku, to jest to paserstwo. I teraz co ma paserka do posiadania przeze mnie pozwolenia na broń? Ot chciałem taniej kupić składaka z lewego źródła, temat broni w niczym nie powiązany z w/w przestępstwem, a pozwolenie do kasacji...
Co w przypadku posiadania kolekcji wielu egzemplarzy broni za grube tysiące? Idzie to na przepadek i zostaję z niczym?
Ma do tego to, że jest przestępstwem, a wedle naszego prawa po skazaniu za przestępstwo (jakiekolwiek) pozwolenie się cofa. To ile jest warta kolekcja guzik kogo obchodzi. Twoim obowiązkiem jest wtedy zbycie broni. Broń przyjętą do depozytu nadal można sprzedać.
Swoją drogą nie pojmuję jak posiadacz pozwolenia, teoretycznie praworządny człowiek może świadomie popełniać umyślną paserkę... Nieumyślna może przydarzyć się każdemu człowiekowi (dlatego jestem zdania, że za nieumyślne przestępstwa nie powinno cofać się pozwolenia) ale umyślna to zwykle k....stwo, bo to wzbogacanie się na krzywdzie innych. Bo ten przykładowy rower ktoś utracił w wyniku przestępstwa...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Officer_199 »

Co do alkoholu...
kulfon pisze:właśnie chodzi o to że nikt nie chce łamać prawa. Ale wielu jest zdziwiobych bo są w pełni trzeźwi ale okazuje się że mają 0.21 no i zonk. Nagle jest wyklęty pijak
Mam prostą zasadę- jeżeli dzień wcześniej imprezuję do późnych godzin albo do rana i wypiłem więcej, niż dwa piwa, to na drugi dzień odpuszczam wszelkie wyjazdy samochodem w roli kierownika.

To nie jest trudne, tylko trzeba racjonalnie pomyśleć. Nie rozumiem i nie zrozumiem osób, które pół nocy chleją, na drugi dzień o 11 siadają za kółko i w trakcie kontroli okazuje się, że są pod wpływem. Później taki zawodnik zamiast pomyśleć nad własną głupotą, to zaczyna płakać jakie to złe prawo, jaka to zła Policja, wszyscy się uwzięli na biedaka, a on przecież nic złego nie zrobił...
Uważam, że potencjalne kłopoty wynikające ze złapania przez patrol takiego kierownika, to najmniejszy problem. Prawdziwe problemy się zaczną w przypadku kolizji, a już pozamiatane będzie, jak doprowadzimy/będziemy uczestnikami wypadku z poszkodowanymi (nawet nie z własnej winy!). Jak czytam wypowiedzi ludzi, to widać, że brak w ogóle jakiejkolwiek świadomości o potencjalnych konsekwencjach- to jest przerażające.

Jeżeli ktoś doprowadza do takich sytuacji- tzn nie jest pewny, że może prowadzić(w relacjach oczywiście- czułem się dobrze, ja nie wiedziałem bla bla bla), a mimo to kieruje, to prędzej, czy później wpadnie. I tak- ma ze sobą problem.
Uważam, że dla ludzi, nawet wczorajszych za kółkiem nie powinno być żadnej taryfy ulgowej i nie przyjmuje tłumaczeń, że "to tylko 0,21". To AŻ 0,21 promila.
Mam nadzieję, że świadomość będzie się powoli zwiększała.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 15:41 przez Officer_199, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, 12:47
Tematy: 3
Lokalizacja: Żary (lubuskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Sac »

bldzmarcin pisze:
Sac pisze: Swoją drogą nie pojmuję jak posiadacz pozwolenia, teoretycznie praworządny człowiek może świadomie popełniać umyślną paserkę...
Nie mówię, że tak robię lub zamierzam. Podałem przykład przestępstwa totalnie niezwiązanego z bronią, gdzie niestety traci się swoje hobby. Po prostu ustawa moim zdaniem powinna mieć katalog przestępst, typu rozboje, włamy, groźby, pobicia, wymuszenia, gdzie użycie broni może znacząco podnieść "rangę" przestępstwa. Bardziej interesowało mnie to co dzieje się dalej z kolekcją broni i na to również uzyskałem odpowiedź, za co dziękuję.

Podobnych przestępstw można mnożyć więcej, typu celowe przejechanie sąsiadowi gwoździem po karoserii i spowodowanie strat powyżej 500 zł (poniżej wykroczenie), bo wcześniej on mi zrobił podobne świństwo itp, itd. Owszem działanie celowe, ale co ma do tego broń? To jest moim zdaniem bezsensowne.
Diana 56 TH + Element Optics Helix 4-16x44 FFP MRAD
Zoraki HP-01 ultra + kolimator
Awatar użytkownika
Sac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, 12:47
Tematy: 3
Lokalizacja: Żary (lubuskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: Sac »

bldzmarcin pisze:
Sac pisze: Swoją drogą nie pojmuję jak posiadacz pozwolenia, teoretycznie praworządny człowiek może świadomie popełniać umyślną paserkę...
Nie mówię, że tak robię lub zamierzam. Podałem przykład przestępstwa totalnie niezwiązanego z bronią, gdzie niestety traci się swoje hobby. Po prostu ustawa moim zdaniem powinna mieć katalog przestępst, typu rozboje, włamy, groźby, pobicia, wymuszenia, gdzie użycie broni może znacząco podnieść "rangę" przestępstwa. Bardziej interesowało mnie to co dzieje się dalej z kolekcją broni i na to również uzyskałem odpowiedź, za co dziękuję.

Podobnych przestępstw można mnożyć więcej, typu celowe przejechanie sąsiadowi gwoździem po karoserii i spowodowanie strat powyżej 500 zł (poniżej wykroczenie), bo wcześniej on mi zrobił podobne świństwo itp, itd. Owszem działanie celowe, ale co ma do tego broń? To jest moim zdaniem bezsensowne.

PS proszę o usunięcie jednego zdublowanego posta, zawiesił się internet.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 15:55 przez Sac, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 56 TH + Element Optics Helix 4-16x44 FFP MRAD
Zoraki HP-01 ultra + kolimator
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: iiyama »

Officer_199 pisze: . Prawdziwe problemy się zaczną w przypadku kolizji, a już pozamiatane będzie, jak doprowadzimy/będziemy uczestnikami wypadku z poszkodowanymi (nawet nie z własnej winy!).
Jeśli pijany w wypadku/kolizji jest niewinny to jedyna konsekwencja jaka to spotka to za jazdę po alkoholu
Sac pisze:Owszem działanie celowe, ale co ma do tego broń? To jest moim zdaniem bezsensowne
A dla mnie jest to sensowne .
Nie ma dla mnie "lepszych przestępstw "
Przestępstwo to przestępstwo
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Post autor: KG92RS »

iiyama pisze: Nie ma dla mnie "lepszych przestępstw "
Przestępstwo to przestępstwo
Firma (tzw. działalność gospodarcza) zbankrutowała, bo kontrahent nie zapłacił. Z tego samego powodu, właściciel firmy nie opłacił wszystkich składek ZUS za swoich pracowników i został za to skazany przez sąd, na karę grzywny.
Jest karany (mimo, iż nie zawinił, bo z czego miał zapłacić? - to jest traktowane, jak przestępstwo umyślne) -> stracił pozwolenie na broń.

Przykład z życia, żadne odwołania nie pomogły.

Nadal uważasz, że nie ma "lepszych"?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”