Nowy Weihrauch HW110

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
superluki5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: superluki5 »

Nawet ładnie z celnością, ile strzałów da rady wystrzelić na jednym ładowaniu ?
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: witboj »

Jeszcze nie wiem ale jeśli dzisiaj wieczorem też uspokoi się jak wczoraj to będę kontynuował testy jeszcze z RS-em, Exactem 4,53 i może Barracudą Match
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: witboj »

Podałem błędną wagę zespołu bijnika 81, a nie 87 g.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2017, 16:36 przez witboj, łącznie zmieniany 1 raz.
pulsar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: pulsar »

Witku jakieś konkluzje po testach? Warto dołożyć grosza do HW100?
joterka
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 października 2016, 13:53
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: joterka »

Sklepowe 110 jest tańsze od 100.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: witboj »

To nie jest następca HW100 tylko "budżetowa" alternatywa. HW100 lepsze - dlatego droższe.
pulsar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: pulsar »

Pytanie czy warto dokładać 1000zł do lepszego modelu, czy ta różnica jest warta swojej ceny.
Jak ta konstrukcja i materiały przekłada się na celność względem HW100? W setce znacząco skupienie poprawia spięcie mechanizmu montażem. Wyważenie podobnie na przód jak 100?
Awatar użytkownika
wojtek7777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 30 stycznia 2014, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Krosno - Podkarpackie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: wojtek7777 »

Witku Jesteś jeszcze w posiadaniu HW 110 -ki ??
Jak Ci się sprawuje??
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: vendeta1 »

pulsar pisze:Pytanie czy warto dokładać 1000zł do lepszego modelu, czy ta różnica jest warta swojej ceny.
Jak ta konstrukcja i materiały przekłada się na celność względem HW100? W setce znacząco skupienie poprawia spięcie mechanizmu montażem. Wyważenie podobnie na przód jak 100?
Oczywiście celność wiatrówki to suma różnych zmiennych, wynikających z niedoskonałości fabrycznych. Komponenty WEIHRAUCH, z których wszystko robią jest dobre (niemieckie ;). HW100 fabryczne ma skupienie akceptowalne (czyt. do tuningu) lub dobre (mam dostęp do 2 szt. HW100 - drugi był dobry, pierwszy...trochę musiałem dopieścić, a niedawno "zapieściłem";) na śmierć). Z bardzo dobrym fabrycznym skupieniem się nie spotkałem... ale karabinkom stawiam wysoko poprzeczkę i nie ważę śrutu. Więc błąd oceny może być spory. Nie strzelam też w zamkniętym pomieszczeniu, więc czynnik wiatru też może robić swoje. Ale, ale... Nie chwaląc się nadto, bo wywoła to oczywiście falę odpowiedzi bardziej doświadczonych strzelców, w 2 seriach (raz po raz) po 3-4 śruty zmieściłem się na wolnym powietrzu na ok. 50m w 1 groszówkach z karabinka opartego na pudełku transportowym... Więc nie to, że się nie da. Ależ się da, i to na karabinku na montażu dwuczęściowym bo nie zdążyłem zamontować jednoczęściowego z mikroskosem. Po rocznym przebiegu mogę powiedzieć, że w zestawieniu strzelec+karabinek to ja jestem najsłabszym ogniwem i w drugim roku eksploatacji to na SOBIE zamierzam się skupić.

A teraz subiektywna ocena HW110:

Strzelałem i miałem w rękach dwa razy HW110 i twierdzę, że trzeba dozbierać do HW100. Celność obu była średnia (nie powalała). Zbyt krótko miałem w rękach by ocenić czy da się coś z tym zrobić. Czy to ja mam zeza czy taki duży jest błąd paralaksy na lunetach. Odczuwałem różnicę między wyważeniem HW100 i HW110. Przyzwyczajony do swojego HW100 nie czułem się komfortowo w HW110 (pozycja stojąca, lubię z niej strzelać). Spust (fabryczny) chodził ciężko. Jakościowo było też średnio. U mnie wszystko chodziło płynnie (powycierane?) a tu miało się wrażenie jakby ktoś zamiast smaru użył pasty do butów... (nie wiem czy to dobre porównanie ;). Gdyby nie wiedział że to HW110 to pomyślał że mam jakiegoś tureckiego galatiana... (nie obrażając Użytkowników galka bo to porządny sprzęt ale się trzeba przy nim napracować - sam kiedyś). Porównując go do kamienia szlachetnego powiedziałbym, że jest to oszlifowany diament, ale ze skazą :) która nie występuje w np. w "wyższych modelach" Steyra. W HW110 kartusz, lufa chyba te same zatem to młodszy, nieco zabiedzony braciszek HW100. W cenie 3500... nieopłacalny w kategorii cena/jakość.

Jeśli (po młodzieżowemu) "pasi" ci HW100 i nie zamierzasz szukać dalej, kup HW100 - większe prawdopodobieństwo, że spełni twoje oczekiwania. Pamiętaj o tym, że HW100 jest trochę cięższe do HW110. Polecam osadę T. Nie jest to osada custom ;) ani osada LGM-2 ale się sprawdza.
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: TPS »

Odgrzebuję temat. A w zasadzie byłem już zdecydowany na AA s510 TDR, ale nie podoba mi się sposób ładowania powietrza w AA. W HW 110 quick fill działa superaśnie. Hw 110 ma tez lepiej rozwiązany magazynek, pomimo, że mniejszy niż HW100. Ktoś coś może powiedzieć od siebie o HW 110?. Miałem HW 100, więc jakiś tam sentyment był. Zamieniłem na MFR TTR, gdzie Theoben był celniejszy, ale jakościowo nie stał koło HW.
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: ralfvip »

Witam,

Zamierzam zakupić wiatrówkę HW-110-ST i w związku z tym proszę o informację oraz opinie na jej temat. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką wiatrówkę? Jak się ona sprawuję? Warto ją kupić w takiej cenie? Interesuje mnie raczej strzelanie rekreacyjne, ale wiadomo z 50 metrów chciałbym strzelić w dwuzłotówkę. jest to możliwe? Będę wdzięczny za więcej praktycznych porad w tej sprawie.

Dzięki
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: Michaus »

Ralfvip zależy Ci na takiej opinii? Proszę bardzo:
vendeta1 pisze:Strzelałem i miałem w rękach dwa razy HW110 i twierdzę, że trzeba dozbierać do HW100. Celność obu była średnia (nie powalała). Zbyt krótko miałem w rękach by ocenić czy da się coś z tym zrobić. Czy to ja mam zeza czy taki duży jest błąd paralaksy na lunetach. Odczuwałem różnicę między wyważeniem HW100 i HW110. Przyzwyczajony do swojego HW100 nie czułem się komfortowo w HW110 (pozycja stojąca, lubię z niej strzelać). Spust (fabryczny) chodził ciężko. Jakościowo było też średnio. U mnie wszystko chodziło płynnie (powycierane?) a tu miało się wrażenie jakby ktoś zamiast smaru użył pasty do butów... (nie wiem czy to dobre porównanie ;). Gdyby nie wiedział że to HW110 to pomyślał że mam jakiegoś tureckiego galatiana... (nie obrażając Użytkowników galka bo to porządny sprzęt ale się trzeba przy nim napracować - sam kiedyś). Porównując go do kamienia szlachetnego powiedziałbym, że jest to oszlifowany diament, ale ze skazą :) która nie występuje w np. w "wyższych modelach" Steyra. W HW110 kartusz, lufa chyba te same zatem to młodszy, nieco zabiedzony braciszek HW100. W cenie 3500... nieopłacalny w kategorii cena/jakość.
Była parę postów wyżej. Wystarczyło przeczytać ten temat.
Jeśli chcesz kupić ten sprzęt - zapoznaj się z całością, ja tego za Ciebie nie zrobię.
Co do dwuzłotówki na 50m, możliwe, że odpowiednio dobrany śrut na to pozwoli. Lufy HW mają dobre opinie (często posiadacze Stey'rów montują je zamiast oryginalnych), ale należy mieć na uwadze cechy indywidualne danej sztuki HW110, więc gwarancji nikt Ci nie da.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: vendeta1 »

ralfvip pisze:Witam,

Zamierzam zakupić wiatrówkę HW-110-ST i w związku z tym proszę o informację oraz opinie na jej temat. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką wiatrówkę? Jak się ona sprawuję? Warto ją kupić w takiej cenie? Interesuje mnie raczej strzelanie rekreacyjne, ale wiadomo z 50 metrów chciałbym strzelić w dwuzłotówkę. jest to możliwe? Będę wdzięczny za więcej praktycznych porad w tej sprawie.

Dzięki
Lufa to nie wszystko. Liczy się powtarzalność. Dobre warunki. Pewna ręka i dobre oparcie. Dobrany śrut (myty lepiej lata :). Podsumowując zdecydowanie łatwiej będzie ci taki efekt osiągnąć na HW100 niż HW110. Ponadto trafić raz w tą dwuzłotówkę na 50m na 10 strzałów to żaden wyczyn. Ale osiągnąć taki poziom sprzętu i umiejętności by 10 strzałów siedziało w dwuzłotówce uznałbym za doskonały wynik. Niektórzy powiedzą, że to 10 strzałów w 10 groszówce to dobry wynik, ale to zależy od rozmiaru "ego" kolegów :) oraz ich wysublimowanego sprzętu. Dozbieraj do HW100 albo szukaj okazji wśród innych zadbanych strzeladeł. Mam wrażenie, że wiele wiatrówek z tutejszego forum/sprzedam jest bardziej zadbana niż osobiste żony kolegów, którzy wystawiają swoje cacka na sprzedaż ("Z żalem muszę rozstać się...").

Trafnych decyzji. Kilo ołowiu w celu ;)
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: RafalC »

vendeta1 pisze:
ralfvip pisze:Witam,

Zamierzam zakupić wiatrówkę HW-110-ST i w związku z tym proszę o informację oraz opinie na jej temat. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką wiatrówkę? Jak się ona sprawuję? Warto ją kupić w takiej cenie? Interesuje mnie raczej strzelanie rekreacyjne, ale wiadomo z 50 metrów chciałbym strzelić w dwuzłotówkę. jest to możliwe? Będę wdzięczny za więcej praktycznych porad w tej sprawie.

Dzięki
Lufa to nie wszystko. Liczy się powtarzalność. Dobre warunki. Pewna ręka i dobre oparcie. Dobrany śrut (myty lepiej lata :). Podsumowując zdecydowanie łatwiej będzie ci taki efekt osiągnąć na HW100 niż HW110. Ponadto trafić raz w tą dwuzłotówkę na 50m na 10 strzałów to żaden wyczyn. Ale osiągnąć taki poziom sprzętu i umiejętności by 10 strzałów siedziało w dwuzłotówce uznałbym za doskonały wynik. Niektórzy powiedzą, że to 10 strzałów w 10 groszówce to dobry wynik, ale to zależy od rozmiaru "ego" kolegów :) oraz ich wysublimowanego sprzętu. Dozbieraj do HW100 albo szukaj okazji wśród innych zadbanych strzeladeł. Mam wrażenie, że wiele wiatrówek z tutejszego forum/sprzedam jest bardziej zadbana niż osobiste żony kolegów, którzy wystawiają swoje cacka na sprzedaż ("Z żalem muszę rozstać się...").

Trafnych decyzji. Kilo ołowiu w celu ;)
Tu masz skupienie HW 100 na 70m.Dodam że to w Hali
https://photos.app.goo.gl/oRvSbrhpYTEBcTbq8
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: Mikun »

HW 100 potwierdzam 10 strzałów w 1 groszówce(jest mniejsza) to żaden wyczyn 8-)
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”