MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

http://niezalezna.pl/212559-minister-macierewicz-polska-i-chorwacja-maja-wiele-do-zrobienia-dla-wzmocnienia-obrony-przed-agresja
Minister Antoni Macierewicz powiedział, że podczas spotkania rozmawiano m.in. o wspólnych projektach w wymiarze politycznym, a także o konkretnych działaniach łączących Chorwację i Polskę, zarówno teraz jak i w przyszłości.

Szczególnie o przemyśle zbrojeniowym, o współpracy naszych fabryk, które zajmują się produkcją karabinów bojowych – doprecyzował minister Macierewicz.
Czyzby VHS bedzie produkowal szkielety dla naszych MSBS-ow ? FB nie ma takich zdolnosci i jezeli nie myle sie to robi Maskpol, ktory zawalony jest produkcja helmow i osprzetu dla nas i na Ukraine. Z pewnoscia pomogloby to zrealizowac ambitny plan 20 tys Grotow w 2018.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

Sebastian pisze:Czyzby VHS bedzie produkowal szkielety dla naszych MSBS-ow ?
Jedno zdanie - same błędy. "VHS" to nazwa chorwackiego karabinka, a nie producenta - tym jest HS Produkt. Poza tym, Chorwaci mogą sobie produkować - jeżeli chcą - setki, tysiące, miliony, a nawet miliardy "szkieletów" do MSBS. Wolna wola. Jedyny problem polega na tym, że w całej konstrukcji polskiej broni nie ma takiego elementu. Szkielet jako taki w ogóle nie występuje w karabinkach ;-)
FB nie ma takich zdolnosci i jezeli nie myle sie to robi Maskpol, ktory zawalony jest produkcja helmow i osprzetu dla nas i na Ukraine.
"Zdolności" to znaczy wtryskarki? Owszem, ma. Natomiast chce się koncentrować na czymś innym, czyli mechanice precyzyjnej, a konkretniej głównie na wytwarzaniu luf. Zastawianie dodatkowo i tak relatywnie małego zakładu dodatkowymi maszynami nie byłoby najlepszym pomysłem. Dochodzi do tego rozdział specjalizacji w ramach PGZ. Maskpol, wbrew Twoim wizjom, nie jest ani "zawalony" żadną produkcją, ani tym bardziej na Ukrainę. Skąd takie opowieści?
Z pewnoscia pomogloby to zrealizowac ambitny plan 20 tys Grotow w 2018.
Akurat z dostawami elementów wykonanych z tworzywa sztucznego nie ma najmniejszego problemu w wytwarzaniu karabinków. Skąd Ty bierzesz takie wymysły? ;-)
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

Domysly ze szczatkowych informacji prasowych. Nie mam takiego dostepu do zrodla jak Ty wiec musze bawic sie w teorie.
Piszac szkielet mialem na mysli komore zamkowa i spustowa, moj blad. Kiedys wspominales cos (nfow) na temat problemow z wykonaenim tych elementow i wsparciem ze strony podmiotow trzecich. Nie wnikajac w szczegoly moje przypuszczenia co do wspolpracy HS Produkt z FB w zakresie MSBS sa raczej prawidlowe ?
A jezeli dysponujesz szczegolami to chetnie o nich poczytamy. Uwazam ze aktualne dzialania MON na rzecz MSBS zasluguja na pochwale.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2017, 12:40 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

Sebastian pisze:Piszac szkielet mialem na mysli komore zamkowa i spustowa, moj blad.
Ostatni raz, gdy sprawdzałem, komora zamkowa karabinka MSBS była wykonana ze stopu aluminium. Mało tego, w żadnym z demonstratorów technologii, modeli, prototypów, ani karabinków seryjnych nie zrobiono jej z tworzywa sztucznego. Skąd taki pomysł?
Nie wnikajac w szczegoly moje przypuszczenia co do wspolpracy HS Produkt z FB w zakresie MSBS sa raczej prawidlowe?
Są tak błędne, jak tylko mogą być. Jeżeli już coś może łączyć te dwa zakłady, to Radom może robić lufy dla Karlovaca. Który, nawiasem mówiąc, także nie słynie z wtrysków, więc nie wiem, skąd Ci się wzięło, że może coś takiego do Polski dostarczać. Może jednak mniej wymyślania sobie niestworzonych historyjek, co? ;-)
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

REMOV pisze:Jeżeli już coś może łączyć te dwa zakłady, to Radom może robić lufy dla Karlovaca. Który, nawiasem mówiąc, także nie słynie z wtrysków, więc nie wiem, skąd Ci się wzięło, że może coś takiego do Polski dostarczać.
Bo ma karabinek ktory wdrozono w armii i pistolet ktory z sukcesem sprzedaje sie w USA ? Chyba wystarczy zeby snuc przypuszczenia.
Co do MSBS to zawsze bylem przekonany ze komora zamkowa jest z tworzywa. Nigdy nie mialem go w reku , wiec to wartosciowa informacja.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2017, 21:08 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Leczo »

9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: biper »

Do końca marca w sklepach?

:124:

Liczyłem, że spokojnie będę zbierał kaskę do połowy roku, a tu taka niespodzianka!
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: MSBS-5,56

Post autor: PAWCIO69 »

No to teraz jedyna niewiadoma to cena za jaka FBR chce swoje cacko sprzedać.
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Bomb_Squad »

Cena zapewne będzie iście "kolekcjonerska" za pierwsze numery, bo to w końcu pierwszy taki karabinek w Polsce...
Najlepiej więc będzie poczekać :-D
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: MSBS-5,56

Post autor: PAWCIO69 »

ja myślę że cena za pierwsze i kolejne egzemplarze będzie taka sama.
Pewne jest jedno, od razu będzie krzyk że jest za wysoka, to jest bankowe, jaka by nie była.
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Tecum Seh »

No, a ja mam ochotę pozbierać wszelkie wpisy z tego forum typu:
- nie będzie w ogóle bo to ściema!
- nie będzie w ogóle dla cywili bo FB ma ich w du***!
- będzie za 15k, kupi paru napaleńców!
- będzie ale drogo i kiepskie!
- będzie ale niewiadomo kiedy!
- i tak jest do du** bo coś tam!

jak komuś zależy to ma jeszcze czas by swoje wpisy jak powyżej pousuwać.. a czasu coraz mniej ;laughing:
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Spitfire24 »

@Tesum Seh
:piwo: za pomysł.
Kiedyś nie było tak różowo (i wiem co piszę, bo miałem z nimi taką małą przeprawę próbując kupić pokrywę komory zamkowej do Glauberyta ), dopiero nowy zarząd zmienił nastawienie FB Radom do rynku cywilnego i chwała im za to.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Bomb_Squad »

Niestety w obecnych czasach księgowi w spółce z marketingiem rządzą i można wiele scenariuszy wymyślać ale pierwsza partia nowego w pełni polskiego karabinka od długiego czasu będzie miała wartość kolekcjonerską (wystarczy spojrzeć na VIS-a) za naście, dziesiąt lat i zdziwił bym się gdyby FB tego nie wykorzystała...
Wystarczy zresztą popatrzeć na to forum ile emocji wzbudził ten karabinek zanim jeszcze się pojawił w sprzedaży...
Tak czy siak jest na rynku nisza i są kupcy na broń z odpowiednim numer produkcyjnym za odpowiednio wysoką cenę i zapewne nie są to aktywni użytkownicy tego forum :)
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: MSBS-5,56

Post autor: PAWCIO69 »

nie martwmy się na zapas
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Piotr_JG »

@ Tecum Seh
Jest jeszcze jeden wpis, który z pewnością się pojawi, niezależnie od dalszego rozwoju wydarzeń:
A nie mówiłem
:piwo:
Piotr
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”