"Spółdzielnie" na eGun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Smoczy »

POLARMS pisze:Na tych fotkach z aukcji widać wszystko, co trzeba.
To prawda - i ja, na przykład, miałbym dużo wątpliwości i pytań co do natury i stanu tejże kabury. Może jedno z ostatnich byłoby
POLARMS pisze: Brak śladów po pistolecie? Bo był w komplecie z pistoletem i kabura powinna mieć te ślady? No kidding..... ;laughing:
Ale nie komentowałbym tego "no kidding..." tylko "why ?". Vis jest kanciastym pistoletem, magazynki ma kanciaste, a śladów czy po Visie, czy po nie-Visie trochę jakby brak. Ale skórka zapinki wygłada na zużytą. Stąd jak bym się zastanawiał - ach czemuż to czemu ?

Ale już po kłopocie - kabura ma nowego właściciela i niech się cieszy !
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: irek_39 »

Jeżeli ktoś jest w stanie zapłacić jakąś kwotę za przedmiot, to jest jego sprawa... Co nam do tego, że ktoś kupuje np. współczesną kopię za kabury za kilka tysięcy (np. http://allegro.pl/vis-radom-kabura-i7043682631.html). Taki jest świat, rynek jest pełen podrabianych i oryginalnych przedmiotów za które płaci się ogromne kwoty. Nie należy mierzyć ludzi własną miarą, to że ja uważam, że np 2 tyś. euro to dużo, to nie znaczy, że dla kogoś też tak jest.
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Arctic »

Cena sprzedaży na licytacji rządzi się swoimi, nie zawsze racjonalnymi prawami. Dla kogoś 2 tyś EUR to kupa forsy, dla kogoś innego drobne.
Co do autentyczności przedmiotów, to nigdy bym się nie podjął oceny tylko ze zdjęć bez wzięcia do ręki. Jeśli Panowie z Polarms to potrafią to szacunek dla nich.
Jednak każdy normalny klient powinien się wystrzegać kupowania bez pomacania i odrobienia lekcji czyli dowiedzenia się jak najwięcej o kupowanej broni czy kaburze przed jej zakupem.
Dwa koła EURO warte są kupna dobrej książki, wycieczki do muzeum, krótkiej korespondencji a nawet spotkania ze specjalistą. To minimalizuje ryzyko zostania "jeleniem".
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Shooter7 »

Ta kabura z tego linka wydaje sei w kazdym razie oryginalniejsza od tej egun'a

ale glowy tez bym nie dal, :)

:wink:
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: JackDaniels41 »

Shooter7 pisze:
Ta kabura z tego linka wydaje sei w kazdym razie oryginalniejsza od tej egun'a

ale glowy tez bym nie dal, :)

:wink:
Jeszcze raz napiszę że szpecem w tym temacie nie jestem, ale wiem że to akurat fajnie wystylizowana replika z sygnaturami jakoby wytwórcy, choć jedna z teorii mówi ponoć, że sygnatur być nie powinno. Wytwórców oficjalnych podobno miało być pięciu. Może wypowie się ktoś, kto uważa się za specjalistę w temacie, i to takiego co to z fotek wszystko wie... :) :) :)
Zastrzegam, że tylko że to wiedza nieoficjalna :532:
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: sprengkapsel »

Też jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego np. VISy są tak drogie w stosunku do innych II wojennych dziewiątek. Było to dobre 10 lat temu w Czechach u znajomego kolekcjonera . Pokazywał mi swoje nowe nabytki i miedzy innymi był tam Vis przedwojenny. Strasznie się zapaliłem -bo przecież to VIS !!
On mnie mocno ostudził - dla niego jako Czecha ten Vis ma taką samą wartość jak P08 czy np FNHP -tzn bez emocjonalną. Powiedział mi ,że za ceny obecne Visów odpowiedzialni są sami Polacy którzy kierują się emocjami podczas zakupów . Dalej już tylko zwykły mechanizm podaży i popytu . Jak mam VISa na sprzedaż czy kaburę do niego to oczywiste jest, że wolę za niego wziąć więcej niż mniej.
Popatrzcie na rynek np P08 . W Niemczech P08 w bardzo dobrym stanie można kupić bez jakiś wielkich problemów za 600 EURO . Skąd w Polsce ceny 4000 - 5000 zł ? . Głupi Waltherek PP - 1200 nawet i 1700 zł - w Niemczech za ten sam pistolet 100 Euro ( sam taki ostatnio kupiłem) . MP40 - u nas już po 25 000 zł w Niemczech 3 000 euro .
Rozumiem Polarms - który żyje z handlu bronią i tak tutaj broni ceny za kaburę do Visa - jak by nie było daje to szansą ustalić ceną porównawczą . Jednak to kupujący głosuje portfelem i to jego decyzja czy cena z dany egzemplarz jest naprawdę skalkulowana na unikalność ,stan itp czy sztucznie nadmuchana bo dana broń jest sprzedawana na rynku który się rozwija i można cenę wywindować.
Awatar użytkownika
LQQKIE
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwietnia 2016, 02:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: LQQKIE »

Shooter7 pisze:
Ta kabura z tego linka wydaje sei w kazdym razie oryginalniejsza od tej egun'a

ale glowy tez bym nie dal, :)

:wink:
Te kabury są chyba szyte ze starych siodeł, pan z Kutna oszukuje. Ma bardzo dobrą gadkę, szczególnie jak ktoś się nie zna za bardzo a on to wyczuje, wciska towar. Nie było nigdy wytłaczanych szyldów wytwórców na kaburach

co do kabury z eGuna, to co powiecie o niciach, wyglądają na nowe tak troszkę?

pozdrowienia, Łukasz
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Shooter7 »

Wszystko da sie stuning'owac :)

Stary papier z XVIczy XVII wieku tez mozna kupic :) Nici notabene rowniez, to wlasnie robia profesjonajni przekreciarze, a jest ich sporo.

:wink:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Shooter7 »

Generalnie to oryginalna kabura do VIS'a powinna byc kilka razy drozsza od samego VIS'a bo tych jest w oryginele znacznie mniej niz VIS'ow.

:wink:
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: babangida »

Dokładnie, tu się zgodzę. W życiu nie dałbym np 5000,- za kaburę, choćby była nie wiem jaka, a za Visa, to chętnie 10000,-
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Hermes »

POLARMS pisze:Gratulujemy nabywcy tej kabury. Drogo, nie drogo, zakupił przedmiot ponad wszelką wątpliwość oryginalny, bez ingerencji, w bardzo dobrym stanie. Drogo?

Średnio co tydzień widzimy u nas w firmie psycholaz jakąś byle jaką podróbką kabury do Visa, uszytą z jakichś starych raportówek, przeszywaną ręcznie, krzywą, nie trzymającą proporcji - po prostu osobnicy z wyjącą do nieba kiszką stolcową, a nie kaburą do Visa...... "Panie...... ile??? Toć une tam powariowali..... Patrzaj Pan, ja za dwa tysie kupiłem! Ha! Można? Można!" I błysk w oku - duma rozpiera.... Nie z nim takie numery.... On jest cwany, że hoho!! :-D

Interlokutor na to - zaciska zęby..... Nieznacznie przytakuje.... Cicho siedzi, zmienia temat.... Przecież prawda - to ostatnia rzecz, jaką można takiemu bałwanowi powiedzieć...... Nawet, jeżeli zasiejemy w nim wątpliwości - i nawet dojdzie w końcu do tego, że ma kichę.... To jak myślicie? Wkurzy się na osobę, która go oszukała? Na siebie, że nie ma pojęcia, co kupuje? A skąd! A kogo znienawidzi? Wiadomo... :033:

Bardzo fajna kabura. Zapłacił, ale wiadomo za co. Za bałwana robić nie będzie.


Dobrze wiedzieć co myślicie o klientach.
Będę omijał Waszą składnicę złomu
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Arctic »

POLARMS pisze:A, to Pan też był u nas i chwalił się taką imitacją zakupioną "tanio", oraz "okazyjnie"? I szybko zmieniliśmy temat na pogodę? A Pan niczego do dziś nie podejrzewał?

No to ..... bardzo nam wszystko jedno.... :-D :-D :-D
No, no pogratulować poszanowania klienta :shock: To ja także na rok zapominam o was i bardzo mi wszystko jedno czy coś w tym czasie sprzedacie czy nie ;laughing:
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: LongTom »

Proponuję zakończyć tą osobistą dyskusję o tym kto jest większym ??? humanistą????

Jako aktywny użytkownik egun muszę stwierdzić, ze w ciągu ostatnich 5 lat pogorszyło się tam.
1. Podwyższyły się ceny - zwłaszcza na broń i wyposażenie z Polski - ale temu jesteśmy winni my Polacy, bo licytujemy
2. Coraz więcej oszustów na egun - różnych cwaniaczków, którzy widząc popyt i ceny wystawiają podróby - dla polaków wierzących w solidność niemców to coś nie do ogarnięcia.....
3. Pogarsza się też obsługa kurierska - w eurokołchozie i w Polsce - paczki wędrują gdzie indziej niż są zaadresowane itp.

Ja już mam co chciałem, i jestem zniechęcony "przebojami" przy zakupach od "niemców" więc kończę przygodę z egun.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Arctic »

POLARMS pisze:Nie, no po takim ciosie od Arctica.... to nawet Gazprom by upadł :-D

Normalnie egzekucja :-)))))
Absolutnie nie życzę wam bankructwa. Moje zakupy u was, czy będę je robił przez rok czy nie, niczego nie zmienią to oczywiste. Liczyłem tylko na to, że jak dwóch ludzi zwraca wam uwagę, że wasze publiczne wypowiedzi są źle odbierane to zapali wam się czerwona kontrolka. Cóż widocznie świetnie się wam powodzi i możecie sobie pozwolić na nonszalancki ton oraz publiczne lekceważenie i wykpiwanie klientów. Ja odbieram to na tyle źle, że pozwoliłem sobie zwrócić wam uwagę. Jeśli był to rzut grochem o ścianę to trudno. Życzę sukcesów w biznesie i więcej samozadowolenia.
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Post autor: Smoczy »

POLARMS pisze:Normalnie egzekucja :-)))))

Tak- rzeczywiście taką arogancją strzelacie sobie w kolano

Tym bardziej, że sami kryształowi to jednak nie jesteście, bo o ile mnie pamięć nie zawodzi to ten PFK :
http://polarms.pl/broń-długa/105-77-kar ... -1922.html
to na początku był textbook, oryginalny ze mucha nie siada, i wyceniony na skromne 40 tys.

I teraz wyobraźmy sobie sytuacje "u cioci na imieninach miedzy kotletem a kompotem" kiedy to wnusio pokazuje dziadkowi taki "textbook" i mowi : "zobacz dziadziu, co mam !" to dziadzio odpowiada : " oj wnusiu, ktoś cię zrobił w jajo..." Oj zaprawdę, dużo tego kompotu na imieninach by się rozlało....

Podsumowując - jednym więcej życzliwości, drugim rozsądku. A oszustom - na pohybel.

Pozdrawiam,
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”