Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: wsteczniak »

Brak możliwości zabezpieczenia sygnalizuje brak przeładowania/napięcia kurka - to nie jest takie złe.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Bomb_Squad pisze:Jeśli można zabezpieczyć [...], HK 416A1 itp. z nienapiętym kurkiem to najczęściej oznacza zużycie komory spustowej...
To zależy. HK w 2010 wprowadziło mechanizm spustowy umożliwiający zabezpieczenie z nienapiętym kurkiem jako opcję do HK416, a od 2011 jest on standardem dla wszystkich wariantów HK416 oraz MR223. Dlatego w tym przypadku warto się upewnić najpierw jaki jest mechanizm spustowy przed wyciąganiem wniosków o zużyciu komory. Nawet w starszych 416 (przed odmianą A1) widywałem te mechanizm, np. norweskie HK416N dostały go w ramach fabrycznego upgrade (w zasadzie to po tym zaczęło się montowanie tego mechanizmu jako standardu).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Te uszkodzone w HK416A1 które ja widziałem nie powinny się zabezpieczać na spuszczonym kurku, pierwszy objaw to zabezpieczanie "do połowy" a za chwilę już zabezpieczały się całkowicie...
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2017, 14:02 przez Bomb_Squad, łącznie zmieniany 1 raz.
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Bomb_Squad pisze:Te uszkodzone w HK416A1 które ja widziałem nie powinny się zabezpieczać na spuszczonym kurku, pierwszy objaw to zabezpieczanie "do połowy" a za chwilę już zabezpieczały się całkowicie...
Pierwsze A1 to było wprowadzenie blokady iglicy. One faktycznie miały jeszcze "zwykły" mechanizm spustowy (takie do nas kupowano). Ale były też "późne" A1, które już miały nowy mechanizm (od A2 różniły się tylko tym że nie były z fabryki certyfikowane na OTB). W dostawach wojskowych HK jest dość elastyczne w stosowaniu różnych rozwiązań, dlatego broń teoretycznie z tej samej generacji "Ax" dla dwóch różnych klientów może się poważnie różnić (modele cywilne mają ciągłość zmian w czasie, ale istnieją różnice między MR223 wczesnym, MR223 późnym, jak i MR223A1 wczesnym i MR223A1 późnym, a teraz też między wczesnymi MR223A3 a aktualnym MR223A3). Nowy mechanizm wszedł do standardu również dlatego że miał większą żywotność, mimo podwyższonej szybkostrzelności, nawet na amunicji "ekologicznej". To załatwiło sprawę pękających od uderzeń kurka przerywaczy i tworzenia się luzów, o których piszesz. Fakt że problem pojawiał się zwykle przy znacznych przebiegach.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
pawel breslau
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2017, 21:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: pawel breslau »

Wracając do magazynków-sprawdziłem. Do mojego plastikowego (zakupionego w zestawie wraz z MP15) o dziwo weszło 31 szt. :shock: lecz wtedy magazynka nie podepnę. Z 30-toma szt. jak najbardziej da się podpiąć.
W budżetowym oryginalnym magazynku nie zmieści się więcej niż 30 szt. ale z podpięciem też nie ma problemu. Kiedyś na strzelnicy miałem problem z podpięciem mojego plastikowego ale wychodzi na to, że musiałem zapakować wtedy 31 szt. :502:
Wszystko oczywiście na zamku w przednim położeniu, nie odciągniętym.
Pozdrawiam.
Paweł
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Barca »

Tak samo mają magazynki Lancer AR-15 L5AWM (https://www.brownells.com/magazines/rif ... 95203.aspx) - załadujesz 31 ale nie podepniesz. Nie wiem z czego to wynika i czy ma to czemuś służyć?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Ma to służyć temu, że jak załadujesz 30 sztuk i podpinasz magazynek na zamkniętym zamku to naboje razem z podajnikiem schodzą nieco niżej pozwalając bez problemów załadować pełen magazynek.

M.in. ciasne spasowanie i dobranie rozmiarów podajnika w standardowych magazynkach powodowało zacięcia i dlatego żołnierze ładowali 28 - 29 naboi do magazynka.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lto »

Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Ja słyszałem, że problemem było to, że żołnierze przeładowywali magazynki (ładowali 31, czyli do oporu) i dlatego mieli problem z podpięciem. Stąd też zalecenie, że mają ładować 29.

Ogólnie magazynki realizujące STANAG to bardzo długo był dramat i AR-15 też z tego powodu zbierał (niezasłużone) cięgi.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Ładowanie po 28,29 sztuk do magazynka było zalecane w konstrukcjach DI (M4, M16) i magazynkach ze standardowym dosyłaczem. Pierwszy nabój czasami i drugi z pełnego magazynka nie był dosyłany do komory nabojowej.
Zastosowanie dosyłacza który się nie przekasza rozwiązało w większości problem, choć zauważyłem że czasami pojawia się takie zacięcie właśnie na magazynkach Lancera w połączeniu z konstrukcją DI.
Nie powinno wchodzić do magazynka 31 sztuk, luz po załadowaniu 30 sztuk powinien być taki aby można dopiąć przy spuszczonym zamku ale nie powinien pozwolić na załadowanie 31...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: REMOV »

Barca pisze:Nie wiem z czego to wynika i czy ma to czemuś służyć?
Z dwóch podstawowych czynników - sprężyny donośnika i położenia zespołu ruchomego. Jeżeli suwadło jest zablokowane na zaczepie (tj. znajduje się w tylnym położeniu), to możesz sobie załadować do środka magazynka ile chcesz sztuk amunicji. Po zwolnieniu i ruchu do przodu energia niesiona przez zespół ruchomy powinna wystarczyć do pobrania i wprowadzenia przez zamek naboju do komory nabojowej. Natomiast jeżeli jest w przednim (tj. zamek zaryglowany), oznacza to, że świeżo wprowadzony do gniazda, załadowany magazynek oprze się o dolną część suwadła. Wówczas pojawia się problem. Sprężyna magazynka musi ugiąć się bardziej, aby to skompensować. W niektórych magazynkach, załadowanych do pełna, nie ma tam już za bardzo na to miejsca. Donośnik się nie ruszy, dlatego trudno nawet wbić je do gniazda, aby zadziałał zatrzask magazynka. Stąd w warunkach bojowych ładuje się mniej o sztukę lub dwie amunicji, aby mieć pewność podpięcia w każdym położeniu zespołu ruchomego.
pawel breslau
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2017, 21:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: pawel breslau »

Ale mi 31 szt.weszlo ;-)
Ale tylko do plastikowego. Do oryginalnego wojskowego juz nie.
Pozdrawiam.
Pawel
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Barca »

Dziękuję REMOV za konkretną odpowiedź :piwo:
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2017, 07:35 przez Barca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Kilka osób się pytało jak skupienie norinco cq-a dzisiaj strzelałem na 100m efakt poniżej przestrzeliny te w kółkach. Przyrządy mechaniczne, trochę leżąc trochę ze stolika na łokciach. Najlepsza seria 3 strzałów 1 moa pozostałe nie były już tak bliskie. Do prawdziwych testów przydała by się optyka bo czarne na 100m nie jest za duże. Amunicja ggg 55gr zmierzona prędkość na chrono średnio 872m/s
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2017, 15:43 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1186
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: 1krzysztof »

Jaka to tarcza?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Klasyczna ts-2 czarne 20cm zdjęcie od tyłu bo z przodu zaklejałem szara taśmą i nie widać za dobrze.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”