Kabura IWB a sposób noszenia.

Moderator: Moderatorzy WBP

plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: plewy38 »

Proszę Panowie o poradę. Chce kupić kabure aliena i w zasadzie byłem już zdecydowany na OWB, ale.....
W pracy noszę broń na godzinie 3ciej. Z racji konstrukcji kabury odnoszę wrażenie że noszenie jej na godzinie 3ciej będzie strasznie niewygodne (IWB), jak wogole możliwe z racji "kości" miedniczej i szerokości tego miejsca. Rozumiem godziny 4,5,6. Kabura będzie mi raczej potrzebna do noszenia podczas zawodów, przemieszczania między strzelnicach/osiami. Noszenie w drodze ze strzelnicy gdy wysiadamy z samochodu (np obiad, itp) Nie zamierzam nosic, ale wykluczyć czasowych przypadków nie mogę. Chciałbym mieć jedną. Może jednak lepsza w tym przypadku będzie zewnętrzna? Poradzicie chopy :)
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: woytas »

Noszę kajmana do szadoły na plecach. Też jedynie droga dom-strzelnica-osie-dom. Dla mnie najwygodniej - nie spadają gacie od tego klamora.
Jedyna wada to podczas wypadku samochodowego złamany kręgosłup :/
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: plewy38 »

Kabura na plecy(?), szelki?
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: woytas »

Ok na godzinie 6 :)
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: plewy38 »

Aaaaa ;laughing:
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: bldzmarcin »

Jeśli masz trochę mięcha, a nie jesteś suchoklatesem :wink: to mniej więcej na godz. 4:30, między mięśniem pośladkowym, a czworobocznym uda, tuż pod biodrem, występuje zagłębienie, w które idealnie wpasowuje się broń nawet wielkości klocka :-D To najwygodniejsze dla mnie miejsce do noszenia kabury IWB. Przy normalnych spodniach typu bojówki w ogóle nie czujesz, że masz przy sobie broń. Można spokojnie zapinać pas w samochodzie itp.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: Wielki_Wezyr »

bldzmarcin pisze:Jeśli masz trochę mięcha, a nie jesteś suchoklatesem :wink: to mniej więcej na godz. 4:30, między mięśniem pośladkowym, a czworobocznym uda, tuż pod biodrem, występuje zagłębienie, w które idealnie wpasowuje się broń nawet wielkości klocka :-D To najwygodniejsze dla mnie miejsce do noszenia kabury IWB. Przy normalnych spodniach typu bojówki w ogóle nie czujesz, że masz przy sobie broń. Można spokojnie zapinać pas w samochodzie itp.
Dokładnie w tym miejscu najczęściej noszę Glock'a 19 lub P83 (kabura IWB).

Natomiast do okazjonalnego noszenia dom-strzelnica-dom, sprawdź sobie jeszcze IWB appendix carry, mnie nie upija w ogóle samochodzie, natomiast preferuję 4:30 ponieważ u mnie przy appendix carry broń odznacza się mocno a na 4:30 nic nie widać.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: plewy38 »

Od samego patrzenia na appendix już mnie boli pachwina :) Dzięki chłopaki za rady. Będę jednak próbował 4.30
PS. Nie macie problemu z szybkim dobywania broni z tej pozycji? Trochę nienaturalna pozycja ręki. Rozumiem że cwiczeniami można to ogarnąć?
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: Logos82 »

Ja noszę na 6 i przy chodzeniu jest mega wygodnie i niewidocznie. Problem pojawia sie przy siadaniu i prowadzeniu auta da się co prawda przyzwyczaić ale uwiera.
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: bldzmarcin »

plewy38 pisze:
PS. Nie macie problemu z szybkim dobywania broni z tej pozycji? Trochę nienaturalna pozycja ręki. Rozumiem że cwiczeniami można to ogarnąć?
Nie, to całkiem naturalna i utylitarna pozycja, bo broń jest ,,wycofana" względem potencjalnego przeciwnika. Zauważ, że przy ewentualnym chwycie za rękę masz więcej siły by ją wyrwać gdy jest na pozycji 4:30 niż gdy jest z przodu na pozycji 1:00, bo ruch jest krótszy. Dla praworęcznego w sam raz (bo w gardzie do walki masz lewą nogę z przodu, prawą nogę i prawą rękę bardziej z tyłu)
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: plewy38 »

Czyli decyzja zakupowa podjęta. Dzięki śliczne wszystkim za porady i udział w dyskusji :piwo:
Awatar użytkownika
Tayniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 06 października 2016, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: Tayniak »

Wielki_Wezyr pisze:
bldzmarcin pisze:Jeśli masz trochę mięcha, a nie jesteś suchoklatesem :wink: to mniej więcej na godz. 4:30, między mięśniem pośladkowym, a czworobocznym uda, tuż pod biodrem, występuje zagłębienie, w które idealnie wpasowuje się broń nawet wielkości klocka :-D To najwygodniejsze dla mnie miejsce do noszenia kabury IWB. Przy normalnych spodniach typu bojówki w ogóle nie czujesz, że masz przy sobie broń. Można spokojnie zapinać pas w samochodzie itp.
Dokładnie w tym miejscu najczęściej noszę Glock'a 19 lub P83 (kabura IWB).

Natomiast do okazjonalnego noszenia dom-strzelnica-dom, sprawdź sobie jeszcze IWB appendix carry, mnie nie upija w ogóle samochodzie, natomiast preferuję 4:30 ponieważ u mnie przy appendix carry broń odznacza się mocno a na 4:30 nic nie widać.
Appendix carry to bardzo fajna opcja, ale nie dla każdej broni - Alien nie ma w ofercie na przykład nic dla HK. Za to Glocków zatrzęsienie.
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2017, 21:31 przez Tayniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Tu nie ma nic.
Grzdylu
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 04 września 2016, 21:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: Grzdylu »

Koledzy, nie noście broni na 6, proszę... Wystarczy byle upadek na plecy i jeździcie na wózku do końca życia.

Ja mam kaburę Alien Gear, noszę P320 full size (spora klamka) na 4:30 i jest bardzo w porządku :)
Awatar użytkownika
kostuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 06 września 2015, 23:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: kostuch »

Ja zawsze myślałem, że noszenie appendix to katorga, aż się sam nie przekonałem - wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Do tej pory używałem kajmana skórzanego z G19/26 i było OK, mimo, że trochę brzucha mam. Teraz czekam na zamówioną kydexową - zobaczymy co z tego będzie :)
tomerr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościerzyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabura IWB a sposób noszenia.

Post autor: tomerr »

A gdzie zamawiałeś bo sam rozważam zakup do g19 a wolał bym coś sprawdzonego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”