Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
viktor333
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 02 marca 2016, 11:22
Tematy: 1
Lokalizacja: 58-260 Bielawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: viktor333 »

Nie patrz na rękojeść , bo i tak trzeba ją przerobić aby dobrze w łapie leżała.Pilnik i papier ścierny i ogień...
Było powietrze, teraz już proch ...
dargry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: dargry »

Kopię jak oszalały po różnych forach i nigdzie nie mogę znaleźć porównania jak wypadają z celnością na powiedzmy 15 metrów kalibry 4,5 i 5,5. 4,5 jest opisany jako super celny, jak jest z 5,5? Warto brać większy kaliber? Wygoda ładowania lepsza, ale to nie wszystko.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: zbynio »

viktor333 pisze:Witaj. Do tarczy 4,5 a do rozwałki 5,5. Kup zmodyfikowany oszczędzisz sobie grzebania i dłubania ;laughing:
Dostałeś już gotową odpowiedz.


Ja miałem 4,5mm i strzelałem tylko do tarczy na 10m. Czasem brałem go w teren na 15-20 metrów i też świetnie dawał sobie rady, chociaż prędkość miałem w granicach 120m/s ale za to około 100 strzałów z kapsuły.
Lubię grzebać ale sporo czasu mi to zajęło. Na drugi raz kupił bym gotowca pomimo że jest drogi.
IZH 46
sq4nyy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 27 listopada 2015, 10:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: sq4nyy »

Pistolet ma tak wysoko środek ciężkości, że celne strzelanie z niego wymaga posiadania co najmniej konkretnej łapy. Mam Gamo PR-45, z którego robię często 80 z wolnej ręki i CP1 latał mi, jak epileptykowi, chociaż nawet spust miałem poprawiony.
PR45 +H90, Vantage 4-12x40
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: zbynio »

Nie ma co sie oszukiwać. Jest to "pół produkt" do własnoręcznego dostosowania pod własne preferencje.
Ale 100/100 też potrafi strzelić(robiłem test z imadła), więc jest z czego przerabiać.
IZH 46
dargry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: dargry »

Strzelałem kiedyś (lata świetlne wstecz) z Margolina. Miał ciężarek nakręcany na lufę. Z ciężarkiem, mimo, że ciążył na lufę dało się robić naprawdę dobre wyniki, po zdjęciu ciężarka lufa latała wszędzie gdzie tylko chciałam Może dociążenie lufy tutaj też pomoże? Pomyślę nad jakimś tłumikiem albo kompensatorem. I nad stołeczkiem, najlepiej takim wojskowym z metalowymi nóżkami. Wystałem się z nim wiele godzin by łapa nie latała.

Znalazłem nówkę w sklepie 4,5 mm z prawym ładowaniem za 199 zł + wysyłka. Krew zawrzała.

To jeszcze proszę o podpowiedź - na 4,5 mm jaki śrut byście polecali, do strzelania do tarcz. Jak trafię w tarczę to i w puszkę się uda. Choć nie pije nic w puszkach, a po śmietnikach łazić nie będę. :)
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2017, 20:55 przez dargry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: czemar »

Jsb tester .
Dobierzesz odpowiedni pod/nad kaliber i będzie ok .
Nie wymieniaj lufy , puki co popraw tylko koronę i tyle .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: Ślubek »

czemar pisze:Jsb tester
Szkoda kasy i zachodu.

Po pierwsze, w testerach jest specjalnie dobierany śrut - nie wiadomo, z jakiej matrycy - nawet jak się dobierze odpowiedni, to potem trafienie tej samej matrycy, z tej samej partii (matryce się zużywają), jest praktycznie niemożliwe. To już lepiej kupić kilka różnych pudełek i ew. dokupić w tym samym sklepie.

Po drugie, na odległości 10-15 m różnica między skupieniem różnych śrutów będzie znacznie mniejsza niż "sianie" wynikające z drżenia niewprawionej ręki.

Po trzecie, dobieranie śrutu ma sens, gdy mamy do czynienia z pistoletem tarczowym, którym Kandar CP1 nie jest. Co więcej, ma to sens dopiero, gdy się strzela ponad 370 pkt - bez tego wpływ śrutu na polepszenie wyników będzie żaden.

Po czwarte wreszcie - aby zacząć osiągać wyniki, trzeba, niestety, wystrzelić kilka kilogramów śrutu (lub ekwiwalent w suchym treningu). Nie ma więc sensu kupować drogich, dobranych śrutów.

Podsumowując: najtańszy H&N econ będzie na początek (powiedzmy do 340 pkt) wystarczający. Potem ewentualnie H&N Sport (Glatt) - z pudełkowego, niesortowanego, mój Morini wystrzelił na 10 m (z imadła) na 10 strzałów dziurkę ok 5 mm średnicy. Myślę, że jeszcze długo będzie to znacznie powyżej moich możliwości.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: kewalsPL »

Na początek możesz nawet Słowakiem postrzelać, ja miałem jeszcze ze starych zapasów Tomitex i też się nadawał. Te lufy są dosyć uległe by przełknąć wszystko, później- jak będziesz widział dobre wyniki to możesz zmienić na lepsze.
dargry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: dargry »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zwracać uwagę na wagę śrutu bo zauważyłem, źe są pewne różnice. A zresztą kupię źe trzy rodzaje i sam zobaczę. Jeden lubi blondynki drugi szpinak. Ważne źeby się dobrze bawić. Te 340 pkt to na 40 strzałów, dobrze myślę?

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, POGODNYCH ŚWIĄT I OBY NOWY ROK NIE BYŁ GORSZY OD TEGO CO MIJA
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2017, 19:16 przez dargry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: Ślubek »

dargry pisze:Te 340 pkt to na 40 strzałów, dobrze myślę?
Dobrze. 60 strzałów strzelają profesjonaliści ;^)
dargry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: dargry »

Jak zacznę strzelać to się będę cieszyć jak na 40 strzałów wszystkie w tarczy będą. A do tego musi być pogoda w miarę. Mieszkanie mam za krótkie na podwórku ciężko, do lasu by pojechał ale na łeb kapie, strzelnica w Warszawie droższa od CP1. Normalnie horror jakiś. Jak kupię i przestrzelam, to się "pochwalę" wynikami.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2017, 20:09 przez dargry, łącznie zmieniany 1 raz.
dargry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: dargry »

Nie mogę już dodać nic do poprzedniego prosta, a mam pytanie. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym kompensatorem http://allegro.pl/kompensator-lufa-10-z ... 62587.html ?
Będzie to działać czy szkoda kasy?
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: Sandacz »

Jedno zadanie spełni: "Dodatkowo dzięki estetycznemu wykonaniu poprawia wygląd karabinka lub pistoletu."
Tego konkretnego nie testowałem ale inne separatory w mojej ocenie niewiele dają zwłaszcza przy mocy pistoletu
w granicach 5J.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kandar CP1 czy ktoś to widział na żywo?

Post autor: zbynio »

Tak sobie myślę ,że dobrze ustawiony i dopasowany separator zawsze dobrze wpływa na śrucinę nie zależnie od tego czy pistolet ma 3J czy 7,5J.
Jego zadaniem jest odprowadzenie pędnika, po opuszczeniu śruciny z lufy.
IZH 46
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”