Air Arms EV2 MK4

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzysztof S »

Gdzieś już widziałem ten karabinek :).
Dobranym śrutem bez problemu można było na 50 m zmieścić serię 10-cio strzałową w okręgu 15mm.
AA ProSport
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

Nie dokumentuję przeróbek. Pracuję w delegacji. Wracam do domku na sobotę i niedzielę. I nie każdą. Gdy będę na miejscu, zrobię foto i zamieszczę. Jak się nauczę, jak to zrobić... Aha, byłem na zawodach w Jeziorkach, u Kolegów Bobrów. Coś tam chyba na jednym ze zdjęć widać... Choć chyba niewiele jednak.
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: kosta77 »

To dopisze się do listy posiadam EVll MK2 i jest u mnie 3 lata karabinek super się sprawuje i jest celny na lufie seryjnej jak i na LW 56cm. Seryjna lufka lub expresa lufa LW trawi wszystko. Karabinek serwisowany i ulepszany u kolegi Artura na dzień dzisiejszy już wszystko jest zrobione chyba czas kupić nowy i od początku
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: kosta77 »

Krzychu to zwiedzasz jak ja :-D
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

A teraz co do płaszczy... Zanim nabyłem EV, męczyłem sześć lat S400, piękne w orzeszku. Jak już w niej zrobione w zasadzie wszystko zostało, co zrobić można było, a piękna dalej nie strzelała jak oczekiwałem, zabrałem się za lufę, a potem za eksperymenty z płaszczami. Skutek dopiero przyniosła konsultacja, z Kolegą wyspecjalizowanym w produktach Loctite. Gdy nabyłem wreszcie karabinek, który zawsze chciałem mieć, czyli EV2, wiedziałem od początku, co z lufą robić. Jak pisałem, mam trzy płaszcze, choć jak pisałem błąd mocowania lufy odkryłem po czasie, niestety... Teraz myślę, iż ten pierwszy płaszcz spełniłby oczekiwania, choć w części. W chwili obecnej mam pierwszy płaszcz węglowy o oplocie skośnym, drugi prostym, a trzeci stożkowy. Wszystkie są na trwałe. Choć jak napisałem wcześniej, dopiero po wszystkim odkryłem skuchę w mocowaniu lufy. Strzelam na zawodach z Kolegą z Konina, który nabył również EV2, i strzela z niego w chwili obecnej, zamiast Steyr Chellenge, który leży. Pewnie w zimowym czasie zabierzemy się za Jego lufę. Zobaczę wtedy, czy mocowanie lufy, to tylko wybryk w moim egzemplarzu, czy może we dwóch?
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

Odezwał się Kolega, co mam w stosunku do Niego zobowiązania! A numeru konta wysłać nie chce! Pozdrawiam!
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

Tommy54, żałuj że miałeś!!! Sprzedałeś z jakiego względu? Jeśli wiedzieć można? Według mnie, to karabinek, który w swojej cenie, chyba nie ma konkurencji... Po dopracowaniu, niskim sumptem, nie ustępuje żadnej konstrukcji konkurencji. No, kwestia wiedzy o ustawieniach, karabinków 3G.
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

Sorry! Miało być 3D! 3G, to zboczenie zawodowe, z telefonii komórkowej...
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Tommy54 »

Krzych pisze:Tommy54, żałuj że miałeś!!! Sprzedałeś z jakiego względu? Jeśli wiedzieć można? Według mnie, to karabinek, który w swojej cenie, chyba nie ma konkurencji... Po dopracowaniu, niskim sumptem, nie ustępuje żadnej konstrukcji konkurencji. No, kwestia wiedzy o ustawieniach, karabinków 3G.
Mam krótką a szeroką łapę z krótkimi palcami.
Za Boga szeroki grip Evo mi nie leżał, ledwo obejmowałem.
Co innego z osadą custom w obecnym FWB 603 PCP - leży w mojej łapie idealnie. I o to chyba chodzi.
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Krzych »

Żadne Tommy wytłumaczenie. Ja mam z kolei łapę wielką, i musiałem dorobić wielką podstawę gripu, bo łapa spadała. Jak by dla mnie za duży był chwyt, to bez zastanowienia, szlifował bym na wymiar. Choć wiem, iż nie każdy jest w stanie poprawić producenta, ze względu na psychikę, tak na prawdę. Zakładamy, iż producent, wie najlepiej! A jednak, daleko od tego.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Tommy54 »

Ja mam dłoń i palce - krótką , szerokość łapy to nie problem.
Po co mam przerabiać , piłować grip w EV2 ?
Mam 3 karabinki, których gripy są perfekcyjnie dostosowane do mojej łapy i strzelanie to czysta przyjemność.
Co do ich celności (na dobrym śrucie) , to "daj Boże zdrowie ..." i każdy oddaje po więcej równych strzałów z kartusza niż EV2.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Emilr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 18 października 2015, 18:48
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Emilr6 »

a wie ktoś gdzie można u nas kupić jakieś części zapasowe ? np. komplet oringów lub podkładki talerzowe do regulatora ??? i w ogóle jaki jest ich wymiar i rodzaj stali.
Nigdzie nie mogę tego znaleźć choćby wymiar tych podkładek.
Emilr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 18 października 2015, 18:48
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Emilr6 »

Tommy54 pisze:Ja mam dłoń i palce - krótką , szerokość łapy to nie problem.
Po co mam przerabiać , piłować grip w EV2 ?
Mam 3 karabinki, których gripy są perfekcyjnie dostosowane do mojej łapy i strzelanie to czysta przyjemność.
Co do ich celności (na dobrym śrucie) , to "daj Boże zdrowie ..." i każdy oddaje po więcej równych strzałów z kartusza niż EV2.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piękna kolekcja :shock:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: Łysy »

Wymiary sprężyn talerzowych będzie znał Krzych. Z tego co pamiętam z rozmowy z Arturem to mówił mi, że sprężyny są grubsze i większe od tych stosowanych w Steyerach i HW i są prawie niezniszczalne (prawie bo jedyne co może im się stać to tylko uszkodzenie przez grzebiącego). W każdym bądź razie nawet jak będziesz miał okazję to kup tylko jeden komplet, więcej ci nie będzie potrzebne. Komplety serwisowe oringów i sprężyn sprzedają anglicy w jakimś sklepie internetowym .
Np tu:
https://www.xtxair.com/collections/air- ... ce-o-rings
jest jeszcze jeden sklep tylko teraz nie mogę znależć
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms EV2 MK4

Post autor: rokasa58 »

Krzych pisze:A teraz co do płaszczy... Zanim nabyłem EV, męczyłem sześć lat S400, piękne w orzeszku. Jak już w niej zrobione w zasadzie wszystko zostało, co zrobić można było, a piękna dalej nie strzelała jak oczekiwałem, zabrałem się za lufę, a potem za eksperymenty z płaszczami. Skutek dopiero przyniosła konsultacja, z Kolegą wyspecjalizowanym w produktach Loctite. Gdy nabyłem wreszcie karabinek, który zawsze chciałem mieć, czyli EV2, wiedziałem od początku, co z lufą robić. Jak pisałem, mam trzy płaszcze, choć jak pisałem błąd mocowania lufy odkryłem po czasie, niestety... Teraz myślę, iż ten pierwszy płaszcz spełniłby oczekiwania, choć w części. W chwili obecnej mam pierwszy płaszcz węglowy o oplocie skośnym, drugi prostym, a trzeci stożkowy. Wszystkie są na trwałe. Choć jak napisałem wcześniej, dopiero po wszystkim odkryłem skuchę w mocowaniu lufy. Strzelam na zawodach z Kolegą z Konina, który nabył również EV2, i strzela z niego w chwili obecnej, zamiast Steyr Chellenge, który leży. Pewnie w zimowym czasie zabierzemy się za Jego lufę. Zobaczę wtedy, czy mocowanie lufy, to tylko wybryk w moim egzemplarzu, czy może we dwóch?
A tak konkretnie,co poprawiłeś w S400,bo urwałeś na konsultacji
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”