V-AR Tematycznie

Moderator: Moderatorzy WBP

VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Witam wszystkich użytkowników V-AR :one
Temat ten poświęcam tylko tej jednostce i opiniom na jej temat.
Wszyscy zaciekawieni mogą pytać.
Wszyscy posiadacze lub ci którzy mieli styczność mogą podzielić się wrażeniami jakiekolwiek by nie były :027:

To może ja coś na wstępie rzucę.
Jestem posiadaczem tej jednostki z lufą 10,5" , kolimator ustawiony na 25 m w punkt, wystrzelałem z niego jakieś 550 szt ( partizan )w przeciągu nie całej godziny dynamiki :502: żadnych zacięć
hmmm co mogę powiedzieć ?
Karabin nawet się nie spocił w przeciwieństwie do mnie :-D leży pewnie w chwycie, spust chodzi rewelacyjnie, krótki reset, manipulatory podwójne i bardzo poręczne, kompensator działa po mistrzowsku :wink: , bardzo precyzyjnie spasowany, gongi na 50m, 100m, 150m, 200m nie sprawiały żadnych problemów każdy oberwał, celowałem centralnie.
To tyle na początek :-D
Pozdrawiam wszystkich fanów swoich jednostek :516:
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Krzysztof66 »

Jestem fanem swojej jednostki pływającej HMS "ZARDZEWIAŁA BALIA" :-D
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Sebastian »

VitoR1 pisze:hmmm co mogę powiedzieć ?
Ze masz go dopiero od tygodnia i pincet szt. na strzelaniu to zaden miarodajny wynik a swiadczy wylacznie o amunicji.
Chyba raczej docierales go kierujac sie instrukcja od trabanta.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 07:28 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Sebastian pisze:
VitoR1 pisze:hmmm co mogę powiedzieć ?
Ze masz go dopiero od tygodnia i pincet szt. na strzelaniu to zaden miarodajny wynik a swiadczy wylacznie o amunicji.
Chyba raczej docierales go kierujac sie instrukcja od trabanta.
Nie rozpisuję się że jestem mega strzelcem ani że ten karabin jest najcudowniejszy na świecie jak woda z Lichenia.Nie porównuję ani nie promuję.
Opisuję i dzielę się wrażeniami ze strzelania, ku uciesze wszystkich używałem instrukcji od URSUSA :568:

Panie i Panowie proszę tak jak w tytule V-AR tematycznie. Wszystkim pianobijcą :piwo: dziękuję :one:

Chcę poznać opinie innych na temat tego karabinu, z czym mieli kłopot,na co warto zwrócić uwagę, co jest atutem a co wadą , sam też będę się dzielił spostrzeżeniami z użytkowania tej broni.
Jedno jest pewne, karabin jest szybkostrzelny i celny :502:
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 10:43 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Sebastian »

Uwazam iz po tygodniowym posiadaniu i wystrzelaniu kilku paczek amunicji w tempie ekspresowym masz niewielki bagaz doswiadczenia aby ocenic konstrukcje. To akurat kazdy uzytkownik karabinka na platformie AR robi w pierwszym miesiacu. Podzieliles sie swoim wrazeniami ale nie zawieraja one charakterystyki broni, jej zachowania,celnosci. Wiem tylko ze bylo fajnie i glosno. To moze opisz mi jak sie ukladaja przestrzeliny w stosunku do punktu celownia przy strzelaniu dynamicznym, jaki jest ruch broni,jaki impuls odrzutu,gdzie wyrzuca luski,jaka jest roznica miedzy amunicja tania lekak a ciezka. Moze jakie tarcze,predkosci z krotkiej lufy dla roznej amunicji. Z pewnoscia to bedzie bardziej miarodajne i wartosciowe dla osob zainteresowanych ta bronia niz samo okreslenie ze jest super.
"Karabin sie nie spocil"-co to znaczy ? Bardzo mi przypominasz stylem pewnego Lukasza.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 10:43 przez montrala, łącznie zmieniany 5 razy.
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Sebastian pisze:Uwazam iz po tygodniowym posiadaniu i wystrzelaniu kilku paczek amunicji w tempie ekspresowym masz niewielki bagaz doswiadczenia aby ocenic konstrukcje. To akurat kazdy uzytkownik karabinka na platformie AR robi w pierwszym miesiacu. Podzieliles sie swoim wrazeniami ale nie zawieraja one charakterystyki broni, jej zachowania,celnosci. Wiem tylko ze bylo fajnie i glosno. To moze opisz mi jak sie ukladaja przestrzeliny w stosunku do punktu celownia przy strzelaniu dynamicznym, jaki jest ruch broni,jaki impuls odrzutu,gdzie wyrzuca luski,jaka jest roznica miedzy amunicja tania lekak a ciezka. Moze jakie tarcze,predkosci z krotkiej lufy dla roznej amunicji. Z pewnoscia to bedzie bardziej miarodajne i wartosciowe dla osob zainteresowanych ta bronia niz samo okreslenie ze jest super.
"Karabin sie nie spocil"-co to znaczy ? Bardzo mi przypominasz stylem pewnego Lukasza.
Oj widzę że kolega powątpiewa w moje kompetencje :-D
O.K. już bez większych uszczypliwości w żołnierskim skrócie odpowiadam.
1. Co do konstrukcji jest zrobiona solidnie, po dłuższym użytkowaniu potwierdzę lub zaprzeczę tym słowom
2. Przestrzeliny z pozycji podpartej na odległości 25 metrów układały się w punkcie celowania w skupieniu nie większym niż 5-cio złotówka, ( dalsze odległości będą testowane na następnym treningu przy użyciu dwójnogu, sprawdzimy skupienie i gdzie układają się przestrzeliny)
3. Przy bliższym strzelaniu ale to wszyscy wiedzą przestrzeliny układały się poniżej punktu celowania ale nie niżej niż wielkość rzutki do strzelby
4. Używane tarcze wielkości 1/2 torsu, w dynamice i w ruchu duuużo w celu ( nie liczyłem przestrzelin ale pewnie coś bokiem też poszło )
5. Nie skupiałem się na odrzucie itp. praktycznie nie wyczuwalna praca broni w strzelaniu ( ale może byłem zbyt mocno podekscytowany ) następnym razem przyjrzę się tym zjawiskom i oczywiście podzielę się spostrzeżeniami.
6. Co do zależności gramatury kuli i długości lufy trzeba dorzucić też kolego moc ładunku prochowego ale to już ociera się o balistykę pocisku i takie dane możemy uzyskać z tabel balistycznych, można też dorzucić wiedzę z googla ale uważam że to nadaje się całkowicie na osobny temat.
7. "Karabin się nie spocił " co w przenośni oznacza że taka ilość wystrzelonych pocisków nie stanowi dla tego karabinu żadnego problemu a lufa była ciepła nie gorąca można ją było dotknąć reszta bebechów rzekłbym była chłodna ( temperatura otoczenia około 5 stopni, także to miało tez wpływ )
8. Nie oceniaj mnie ani nie porównuj bo to nie ja a Karabin jest bohaterem tego tematu.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

1. 25 mb z pozycji podpartej, to raczej mało miarodajny test dla V-AR, chyba że czegoś nie doczytałem. 500 sztuk amunicji to też nie powala na na kolana. Pierwsze RECki powinny pojawić się po około miesiącu użytkowania, kiedy opada "fala entuzjazmu" i zaczynamy na chłodno analizować plusy i minusy.
2. Nie zgodzę się również ze stwierdzeniem, że rodzaj amunicji nie ma znaczenia i jest to odrębny temat, każdy AR "lubi" się z jakimś typem amunicji.
3. Jak na początek coś wrzuciłeś, ale jak wspomnieli Koledzy, przydało by się trochę więcej informacji, strzelonych tarcz i różnych dystansów.
Przymierzam się do zakupu ale V-AR przegrał z DD wagą (wiem że pierwszy to tłok drugi gazówka :-D )
Jestem zielony w temacie, tak więc potraktuj to jako ględzenie żółtodzioba.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 15:30 przez Fokat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Officer_199 »

Wiesz, Sebastian ma trochę racji...
Co to znaczy, że konstrukcja jest "solidna" ? To bardzo subiektywne określenie, które znaczy wszystko i nic- dosłownie.
25m to odległość "pistoletowa", ale nie dla oceny V-AR'a, równie dobrze mogłeś strzelać do puszek po piwie i stwierdzić, że jest celny i szybkostrzelny (?)... Jak na taki sprzęt, to wręcz nie wypada mówić przy takiej odległości o celności.
I cała, cała reszta.
Ja rozumiem, że jesteś podekscytowany, bo karabinek jest genialny, ale w zasadzie nie napisałeś niczego konkretnego, a wymagasz, aby się wypowiadać "tematycznie".
No i ta jednostka, to też takie trochę określenie milicyjne jeszcze, więc Koledzy zwrócili Ci uwagę- ok, troszeczkę uszczypliwie, ale pewnie dzięki temu dłużej zapamiętasz :-D

Życzę Ci oczywiście, żeby sprzęt się sprawował możliwie najlepiej, więc nie obrażaj się na Kolegów z forum za drobne docinki, na pewno z czasem poznasz sprzęt na tyle dobrze, że zagniesz nie jednego Forumowicza !
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: RKjordi85 »

A jaki masz hamulec na nim zamontowany zmieniłeś coś bo ja w 10tce miałem Flash hider
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Oczywiście na nikogo się nie obrażam ani nie mam zamiaru :-D
Zacząłem temat po to bo chciałem poznać ludzi którzy strzelali z V-AR-a , jak i są posiadaczami żeby i oni wypowiedzieli się w temacie, ja dzielę się pierwszymi refleksjami.
Czyżbym był jedyny ? Nieee na pewno ktoś jeszcze jest :027:
Wszystkiego nie da się przetestować na raz :wink:
Wszelkie spostrzeżenia , testy, wady i zalety będę tu umieszczał w miarę użytkowania sprzęta :wink:
Ja kupiłem ten karabin do CQB i tu mam zamiar go katować :502:
Na razie nic nie wymieniałem ani nie modyfikowałem , lecę na seryjnym, zobaczę kiedy co klęknie i przysporzy kłopotu.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: SpaceDog »

Sebastian pisze: Bardzo mi przypominasz stylem pewnego Lukasza.
;laughing:
On już nie ma V-ara 8-) teraz ma DD.

Do autora postu:
Doskonale rozumiem entuzjazm i radość z nowej (być może upragnionej i wymarzonej) zabawki :wink: Sposób w jaki piszesz, świadczy o niezbyt dużym doświadczeniu (ale w końcu każdy z nas kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki...) dlatego przyjmij dobrą radę: zacznij od podstaw i u dobrego instruktora... bo do CQB to jeszcze droga przed Tobą daleeeeka... A nikt nie zaczyna biegać zanim nie nauczy się chodzić... :027:
Wraz z ostrzelaniem, wizytami na strzelnicy i możliwością porównania innych sprzętów (pewnie i lepszych i gorszych od Vara) nabierzesz doświadczenia i będziesz w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi, na konkretne pytania zadane np. przez Sebastiana.
Mnie np. też interesuje jak Var wyrzuca łuski,No i nie bardzo chce mi się wierzyć, że po puszczeniu 500 kulek lufa tylko ,,była ciepła" :wink: No chyba że strzelanie trwało cały dzień... Bo w DD nie dało się dotknąć lufy/hamulca po 3 magazynkach ;)
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

Sory za ot, ale miałeś może styczność z DD w kalibrze.308 ?
VitoR1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 listopada 2017, 07:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: VitoR1 »

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu .
Chylę czoła dla waszego doświadczenia, jeżeli kogokolwiek uraziłem to przepraszam.
Teraz zajmę się treningami na strzelnicy, zgłębiając wiedzę teoretyczną jak i praktyczną..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Jeff56 »

Jak wygląda na dzień dzisiejszy sprawa z karabinkami V-AR.Czy może ktoś potwierdzi lub zaprzeczyć jakość Czeskiego produktu
Przymierzam się do zakupu pierwszego AR'a w budżecie 10k i mam dylemat czy nie dołożyć 2k i brać Mr223 lub BCM
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: V-AR Tematycznie

Post autor: Fokat »

Miałem podobny budżet. Po 3 miesiącach poszukiwań, padło na DD v11 pro. Dlaczego? Po 3 godzinach szkolenia, zrozumiałem, że po pierwsze WAGA, po drugie WAGA, po trzecie WAGA. Specjalsem nigdy nie byłem i nie będę, bawię się w dynamikę, a w moim wieku każde 0,5 kg mniej, to szansa na skupieniu się na nauce, a nie na przetrwaniu w trzymaniu ar-a. Ta broń i tak mnie przerasta o lata świetlne i prawdopodobnie nigdy nie będę miał umiejętności na 100% wykorzystania tej zabawki. Ale przynajmniej jest lekka. Przy tym budżecie, co wybierzesz będzie ok, tylko trzeba zrozumieć, że sam sprzęt, nie zrobi Ci umięjętności.
Mogłem kupić coś do 5 koła i tłuc umiejętności, ale jak powiedział jeden z Kolegów, życie jest za krótkie aby strzelać z brzydkiej broni :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”