WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

PRESTON pisze:Z WPA Kraków.
No gdzie są "lubię to" :)


Brawo ty
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Pytanie mam takie. Dostałem informację z WPA że mogę odebrać od nich decyzję pozytywnie rozpatrzone o kolejne kilka sztuk broni pozwolenia sportowego ale nie są jeszcze wypisane promesy czy przy odbiorze decyzji mogę im donieść opłatę za wydanie promes czy muszę czekać aż je wypiszą i dopiero wtedy donieść?
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Garfield »

Maciej.N pisze:Pytanie mam takie. Dostałem informację z WPA że mogę odebrać od nich decyzję pozytywnie rozpatrzone o kolejne kilka sztuk broni pozwolenia sportowego ale nie są jeszcze wypisane promesy czy przy odbiorze decyzji mogę im donieść opłatę za wydanie promes czy muszę czekać aż je wypiszą i dopiero wtedy donieść?
Najpierw opłata, bez tego promes nie wystawią.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Jak nie chcesz jechać tam 2 razy, spróbuj zamówić promesy przez EPUAP, załącz potwierdzenie wpłaty z banku. Powinno się udać :D
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Maciej: nie wiem, czy zlozyles juz wniosek o wydanie nowych zaswiadczen, jesli nie - to tak jak pisal shapi - najlepiej zrobic to via ePUAP i dolaczyc pdfa z potwierdzeniem wplaty. I uda sie na pewno, sam tak wnioskowalem o 4 promesy na zakup 29 sztuk broni - z tym, ze poprosilem o ich niewysylanie, a odbior osobisty.

Istnieje tez cien szansy, ze jesli przyjedziesz do nich osobiscie (bo moze masz blisko i Ci sie chce) z wnioskiem i potwierdzeniem wplaty, to o ile nie beda miec natloku wypisza Ci promesy od reki. Ale to tylko dobra wola urzednika, bo maja na to 7 dni. Takze, ePUAP Twoim przyjacielem.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Dzwonili i poinformowali że jest i jak chce to mogę osobiście odebrać albo mi wyślą. Umówiłem się że odbiorę osobiście decyzję a przy okazji wypełnię wnioski o promesy i odrazu zaniosę dowody wpłaty. Jak się nie da wypisać na miejscu to odbiorę za tydzień. Miałem tylko wątpliwości czy mogę odrazu przynieść opłatę. Minęło trochę czasu od tego jak odbierałem pierwsze promesy i już zapomniałem jak to było i z tąd moje pytanie. Dzięki wszystkim za pomoc
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: ciamcia »

RedSiedemosiem pisze:ePUAP Twoim przyjacielem.
o ile badziewie działa...
S400 MPR FT
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Fokat »

Z dużym opóźnieniem, jestem po zdanym egzaminie kolekcjonerskim w WPA Kraków.
Generalnie nic się nie zmieniło w zakresie egzaminu, od tego co wcześniej pisali Koledzy. Jedyna zmiana, to rozkładanie i omawianie P-83 jest na stanowisku strzeleckim na strzelnicy, a nie w pomieszczeniu jak było wcześniej.
Boczny zapłon wyłączyłem z pozwolenia, chyba słusznie, bo jak rozmawialiśmy, to nawet bardzo doświadczeni strzelcy mieli problem z KK150.
Jeżeli ktoś ma pytania proszę pisać :-D
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Spisaczek »

Cześć wszystkim! :piwo:

Moje pytanie następujące: bardziej się liczy ilość startów czy różnorodność... czy może najlepiej to i to?

Póki co mam po 2 starty w Psp 20d, Pcz 20d, Ks 100m.
Do uzyskania licencji - widząc jak uwija się PZSS - mam jeszcze jakieś 1,5 miesiąca (wnioski do klubu zaniosłem z początkiem lutego), więc jeszcze mam trochę czasu na wyrobienie ilości/typów, tylko nie wiem w co "cisnąć".

Drugie, w zasadzie ciekawskie pytanie:

Mam zamiar wnioskować, na start, bardzo delikatnie: 5S + 5KS, bez podziałów.
Czy WPA może mi odmówić braku podziału gdy zauważą, że nie mam startów w strzelbie?
Pytam, bo gdzieś obiło mi się o uszy, że posiadając licencję na PKS, WPA jest zobligowane do wydania pozwolenia na tyle sztuk broni i takie rodzaje, by umożliwić przedłużenie licencji, czyli w przypadku pełnej licencji jest to minimum 1x PSP, 1x PCZ, 1x SG.
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Nie masz startów w strzelbie, czy nie masz patentu/licencji na strzelbę?

Jeśli to pierwsze - to nie, WPA nie może Ci wydać pozwolenia z wyłączeniem strzelby tylko dlatego że jeszcze nie startowałeś w takich zawodach. WPA ma obowiazek wydać Ci pozwolenie nawet jeśli nie masz żadnych startów z czegokolwiek (a spełniasz wszystkie przesłanki z ustawy). To na ile sztuk dostaniesz, to osobna kwestia.

Jeśli drugie - to wiadomo, nie dostaniesz pozwolenia na strzelbę.


Co do samej ilości startów, i tego w czym startowałeś - kolega ryjek pisał kilkanaście postów niżej że przy 6 startach dostał 6 sztuk na sportowe (i 6 na kolekcję), więc sądzę że na luzie możesz wnosić o co najmniej taką ilość. Co jeszcze dostrzelać - jak masz opcję to walnij jeszcze jakieś konkurencje których nie masz, jakiekolwiek - bo wtedy zawsze możesz w podaniu uzasadnić że strzelasz już takie a siakie konkurencje, ale oprócz tego są takie których strzelać nie możesz bo np klub nie ma danego sprzętu, więc jest to uzasadnieniem dla np 10 sztuk :) . Podsumowując - żeby dostać 5+5 to co masz powinno wystarczyć, jak strzelisz sobie coś więcej (i tak musisz, do przedłużenia licencji) to może uda Ci się zdobyć sztukę, dwie więcej.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: woytas »

Plus jeden na czarnych proch. W klubie nie, kumple nie mają a ty chcesz kupić i strzelać.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Spisaczek »

Wszystko jasne, dziękuje Panowie za odpowiedź :!:
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
krayevsky
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: krayevsky »

cześć,

czy ktoś z Was orientuje orientuje się jaka jest procedura z wizytą dzielnicowego w przypadku, gdy wnioskodawca mieszka w krakowie, ale zameldowany jest w innym mieście? czy dzielnicowy odwiedza tylko miejsce zamieszkania czy wywiad robiony jest też w mieście zameldowania? jak do tego podchodzi WPA Kraków?
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Marin205 »

Dwie wizyty. W miejscu zamieszkania i w miejscu zameldowania.
Obrazek
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Fokat »

Marin205 pisze:Dwie wizyty. W miejscu zamieszkania i w miejscu zameldowania.
Nie masz racji, jest JEDNA wizyta, tam gdzie pacjent mieszka, adres zameldowania nie interesuje WPA.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”