Smar "forumowy"

Moderator: Moderatorzy CP

pako1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 września 2017, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: pako1 »

Marek- pisze:No właśnie nie powinien być za twardy, nie masz strzelać smarem, on ma zabezpieczać bębenek przed przeniesieniem ognia pomiędzy komorami i posmarować ołowianą kule, nie ma z nia lecieć.
Na MŚ większość doskonałych strzelców nie długie twardej świeczki tylko smaruje komory, nawet pędzelkiem.
A jak tam z ilością smaru na komorę ? Pędzelkiem to chyba nie wiele ?
Czy prawidłowo jest: kula poniżej ok 2mm poziomu bębenka i smar do poziomu bębenka ? A smar pod kulę, co o tym sądzicie ?
Czy może nie jest to wszystko istotne ?
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: 03fxt »

pako1 pisze:
Marek- pisze:No właśnie nie powinien być za twardy, nie masz strzelać smarem, on ma zabezpieczać bębenek przed przeniesieniem ognia pomiędzy komorami i posmarować ołowianą kule, nie ma z nia lecieć.
Na MŚ większość doskonałych strzelców nie długie twardej świeczki tylko smaruje komory, nawet pędzelkiem.
A jak tam z ilością smaru na komorę ? Pędzelkiem to chyba nie wiele ?
Czy prawidłowo jest: kula poniżej ok 2mm poziomu bębenka i smar do poziomu bębenka ? A smar pod kulę, co o tym sądzicie ?
Czy może nie jest to wszystko istotne ?
to ostatnie. Chyba, że masz sprzęt, który się tnie bez dużej ilości smaru.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: FridayNightSpecial »

Tez jestem za tym ze to dzielenie wlosa na czworo.
Jak pisali - nawet smalec sie nada.
To tylko kawał żelaza, kazdy tluszcz zabezpieczy je przed rdzą itp...
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 352
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: miras »

Witam
Czy do smarowania ołowianych pocisków WC .38spl do broni nitro (rowki standardowe , nie mikro) można używać smaru na bazie łój wołowy + wosk pszczeli .
Jeśli tak to jakie proporcje polecacie? Podobna sytuacja jak z pociskami minie.
Amunicji będę używał do strzelania tarczowego z rewolweru więc prędkości nie będą duże.

Pozdr.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Smar "forumowy"

Post autor: Marek- »

Ta wystarczy nawet nasmarkać.
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: maciek73 »

Wałkowałem - czytałem różne tematy na tym forum i było o tym pisane. Musiałbyś dorwać smalec bez dodatku soli, te ogólnodostępne w marketach zawierają sól, a przynajmniej tak pisali inni, sam smalcu nie używam, wiec nie wiem, a co sól robi z czymś co potrafi rdzewieć, to chyba nie trzeba wyjaśniać :-D
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: kozichwost »

Ciekawe jak posmarujesz smalcem w obecnych temperaturach
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: stangret »

Często zastanawiam się nad fenomenem wyważania otwartych drzwi lub mądrościami nowych objawień na tym forum :-?
Dziesiątki razy temat smaru był wałkowany, gotowe są sprawdzone przepisy a I tak co jakiś czas trafi się kolejny "innowator" :shock:
Można I gilami jak napisał Marek, można smalcem z zawartością soli poniżej 4% (powyżej sól kuchenna żre lufę jak drogowa podłogę w dużym fiacie ;laughing: )
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2017, 07:56 przez stangret, łącznie zmieniany 2 razy.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: ben_sage »

stangret pisze:, można smalcem z zawartością soli poniżej 4%
Tylko po co ? Skoro w sprzedaży można kupić z solą 0%.
Obrazek

Stangret skoro wiesz że można to domniemywam że strzelałeś czy twoim zdaniem sprawdza się lepiej od planty i dlaczego?
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: stangret »

ben_sage pisze:Stangret skoro wiesz że można to domniemywam że strzelałeś czy twoim zdaniem sprawdza się lepiej od planty i dlaczego?
Postaraj sie wychwycić sarkazm z mojej wypowiedzi powyżej :one: :090: Smalec z solą jest dobry na kanapki przy kielichu, a bez soli najlepiej sprawdza się do smażenia schabowych :) . To tyle z zastosowania smalcu w tematach okołostrzeleckich
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: ben_sage »

No ok , u mnie po prostu leży w lodówce i pewnie niedługo pójdzie do kosza bo nie używam. Nie chodzi mi o wyniki na tarczy bo żeby smar coś specjalnie poprawiał to trzeba było by strzelać więcej jak od czasu do czasu przeciętny strzelec od święta raczej nie odczuje różnicy. Może lepiej smaruje lufę i mniej nagaru. Smalec wosk czy planta wosk. Nie śledzę tak tematu może jakieś nowe spostrzeżenia wynikły albo planta gorsza jak kiedyś albo smalec lepszy jak dawniej... :wink:
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: FridayNightSpecial »

Ze smalcem to byla czesciowo przenosnia a jesli juz to na forum byla mowa o wołowym. nie swinskim.
Po prostu kazdy tluszcz chroni przed rdzą, byle sam nie byl korozjogenny.

Co do praktycznych rozwiazan:
Malo razy zdarzalo sie ze pistolety z wojny posmarowane grubo towotem przelezaly w ziemi 40 lat zawiniete w szmaty i wciaz nadawaly sie do strzelania?
Fakt, wtedy robili je ze stali, nie w polowie z plastikow, ale i tak najwazniejszą rzeczą byla lufa, to lufy wykradali z fabryk broni pod pretekstem ze nie przeszly kontroly jakosci. Nie wszystkie szly do powtornego przetopu.
(Jakby co - opowiadal mi o tym czlowiek ktory pracowal w takiej fabryce)

Cala reszte potrafi zrobic w miare fachowy slusarz.

Zeby nie bylo rozwadniania tematu - nie mowimy o broni snajpera tylko zwyklym rewolwerze zwyklego uzytkownika.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2017, 21:57 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: maciek73 »

Odświeżę trochę temat. Po samodzielnym odlewaniu kul, przyszedł w końcu czas na smar. Zapas kupnego Lighting 2, który bardzo mi odpowiadał pod względem konsystencji, wyczerpał się więc...

Już jakieś pół roku temu zakupiłem od kolegi ok. 400 gramowy krążek wosku pszczelego z zamiarem robienia sobie smaru. Wosk nie ma kanarkowego koloru, wpada bardziej w lekki brąz, beż, coś koło tego, a jego twardość hmm, nóż bardzo ciężko wbijał się czubkiem, jednak było czuć plastelinowatą miękkość. Jak pisałem wcześniej, Lighting 2 to było to, co chciałbym osiągnąć, zastanawiałem sie co z tego wyjdzie, a wyszło...

Proporcje jakie zastosowałem, to:
40 gram wosku
80 gram planty
2 łyżeczki oliwy z oliwek
Wszystko oczywiście topione w metalowej miseczce zanurzonej w gotującej się wodzie w garnku.

Takiego efektu się nie spodziewałem, kolor, konsystencja i zachowanie smaru podczas skrobania, nakładania i jak weźmie się w palce jest identyczna jak Lighting 2. Zostało mi w pudełeczku troszkę na dnie, więc porównywałem i nie widziałem różnicy, czyli trafiony - zatopiony :-)
I jeszcze jedno, te ilości które podałem weszły idealnie do oryginalnego pudełka po Lighting 2 do samej krawędzi.

Może komuś przyda się to co napisałem, a szuka konsystencji własnie L2.
Swiety100
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2017, 14:20
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: Swiety100 »

maciek73 pisze:Odświeżę trochę temat. Po samodzielnym odlewaniu kul, przyszedł w końcu czas na smar. Zapas kupnego Lighting 2, który bardzo mi odpowiadał pod względem konsystencji, wyczerpał się więc...

Już jakieś pół roku temu zakupiłem od kolegi ok. 400 gramowy krążek wosku pszczelego z zamiarem robienia sobie smaru. Wosk nie ma kanarkowego koloru, wpada bardziej w lekki brąz, beż, coś koło tego, a jego twardość hmm, nóż bardzo ciężko wbijał się czubkiem, jednak było czuć plastelinowatą miękkość. Jak pisałem wcześniej, Lighting 2 to było to, co chciałbym osiągnąć, zastanawiałem sie co z tego wyjdzie, a wyszło...

Proporcje jakie zastosowałem, to:
40 gram wosku
80 gram planty
2 łyżeczki oliwy z oliwek
Wszystko oczywiście topione w metalowej miseczce zanurzonej w gotującej się wodzie w garnku.

Takiego efektu się nie spodziewałem, kolor, konsystencja i zachowanie smaru podczas skrobania, nakładania i jak weźmie się w palce jest identyczna jak Lighting 2. Zostało mi w pudełeczku troszkę na dnie, więc porównywałem i nie widziałem różnicy, czyli trafiony - zatopiony :-)
I jeszcze jedno, te ilości które podałem weszły idealnie do oryginalnego pudełka po Lighting 2 do samej krawędzi.

Może komuś przyda się to co napisałem, a szuka konsystencji własnie L2.
I kolejny ze smalcem ...
Jeszcze to skrobanie smaru :512:
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: maciek73 »

Czy Twoja wypowiedz cos wnosi ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”