Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

a praktycznie - czy ktoś doznał takich uszkodzeń strzelając z .38 w tej alfie?
Bo większość opinii tutaj to tylko gdybanie i przypuszczenia...
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: iiyama »

betoniarz08 pisze: Tylko po co było .357 skoro się strzela .38 spl?
A no po to było, że. 357 na zawodach nie wolno strzelać .
W sklepach o ile w ogóle są, to tylko .357 , typowo na specjal lub .32sw to nie dość, Że oczekiwanie pół roku to jeszcze marne szanse że będą w tym kalibrze .
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: kriss91 »

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi :-D prawdopodobnie od stycznia sam bede mógł sie wypowiedzieć cos na ten temat :-D
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: hubertg »

Co prawda nie z Alfy tylko z Arminusa 357 strzelałem przez ponad 3 lata, od kilku miesięcy strzela z niego kolega, żadnych problemów. Ja strzelałem z elaborowanej amunicji WC, składałem w łuskach 357 lub 38, zależnie od dostępności łusek. Na zawody brałem zawsze 38, coby sędziowie nie mieli dylematu. Kolega aktualnie strzela z fabrycznej 38WC. Nigdy nie było żadnych problemów, ani z celnością, ani z brudzeniem.
Kolega betoniarz08 pisał o elaborowaniu w łuskach 357 mniejszą naważką, jest odwrotnie. Aby uzyskać ten sam efekt w łuskach 357 musimy dać więcej prochu niż do 38. W mniejszej przestrzeni łuski 38 przy tej samej naważce powstanie większe ciśnienie. Przy mojej elaboracji (lovex D032 + pocisk WC98gr), do 357 sypałem 3gr a do 38 2,5gr. Próbowałem nawet mieszać różne naboje w bębnie i nie czułem różnicy, ani nie widziałem jej na tarczy.
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Ramzes78 »

Ja też nie widzę różnicy między WC zrobionymi na .38 i na 357.
Strzelam, czyszczę- jest celny i nie ma problemów. Nawet ostatnio go oglądałem dokładnie w ramach szukania jakiejś szkody na bębnie, stożku itp.- nie sądzę by doznawał jakiegoś uszczerbku od strzelania kalibrem .38
Pozdrawiam
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: kriss91 »

hubertg pisze:Co prawda nie z Alfy tylko z Arminusa 357 strzelałem przez ponad 3 lata, od kilku miesięcy strzela z niego kolega, żadnych problemów. Ja strzelałem z elaborowanej amunicji WC, składałem w łuskach 357 lub 38, zależnie od dostępności łusek. Na zawody brałem zawsze 38, coby sędziowie nie mieli dylematu. Kolega aktualnie strzela z fabrycznej 38WC. Nigdy nie było żadnych problemów, ani z celnością, ani z brudzeniem.
Kolega betoniarz08 pisał o elaborowaniu w łuskach 357 mniejszą naważką, jest odwrotnie. Aby uzyskać ten sam efekt w łuskach 357 musimy dać więcej prochu niż do 38. W mniejszej przestrzeni łuski 38 przy tej samej naważce powstanie większe ciśnienie. Przy mojej elaboracji (lovex D032 + pocisk WC98gr), do 357 sypałem 3gr a do 38 2,5gr. Próbowałem nawet mieszać różne naboje w bębnie i nie czułem różnicy, ani nie widziałem jej na tarczy.
Dokładnie o taką odpowiedz mi chodziło. Alfa ma mi służyć głownie do strzelania tarczowego dlatego jako jeden z głównych celów bedzie elaboracja na pociskach WC.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Czy do modelu 3561 da się zamontować przyrządy LPA np takie jak są w 3563 ?
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hornet_AW »

Nie da się, szczerbina LPA na wersjach sport jest montowana jak szczerbinki w pistoletach.
Ale warto skontaktować się z producentem, jak kupiłem u nich muszkę światłowodową do mojego 2261 :)
Awatar użytkownika
dlmtb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 września 2008, 10:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: dlmtb »

Moje doświadczenie z pociskami S&B 38 spec WC to konieczność przestawienia szczerbinki. Przestrzeliny układały się na pograniczu czarnego na godzinie 7. Na Amunicji 357 wszystko szło w środek. Ponadto faktycznie po wystrzeleniu 100 pocisków 38 spec WC musiałem usunąć ołów ze stożka. Próbowałem też elaborowanej przez siebie amunicji w różnych naważkach w łuskach od 357. Najlepsze rezultaty osiągnąłem jednak na naważkach zbliżonych do 357 magnum. Ale z drugiej strony gdy strzelałem amunicją elaborowaną na naważkach dla 38 spec po prostu trzeba było skorygować przyrządy i też było by dobrze.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2017, 23:10 przez dlmtb, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Hornet_AW pisze:Nie da się, szczerbina LPA na wersjach sport jest montowana jak szczerbinki w pistoletach.
Ale warto skontaktować się z producentem, jak kupiłem u nich muszkę światłowodową do mojego 2261 :)
Kontaktowałes się przez ich stronę internetową czyli e-mail czy był telefon i przez telefon zamówienie itd.?
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hornet_AW »

Facebookiem dostałem namiary, potem dalej już mailem. Napisz Im czego szukasz na Facebooku, daj znać czy w sprawie szczerbiny mają coś do zaoferowania.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Dzięki za pomoc a jeszcze gdybś był tak uprzejmy i zdradził w jakim języku się komunikowałeś?
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hornet_AW »

W języku Szekspira :)
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

ja kiedyś mejlowo z nimi po ang. korespondowałem - są bardzo responsywni i całkiem spoko się gadało.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: iiyama »

Jest tu jakiś właściciel alfy 6" 357mag/38spec. I może się wypowiedzieć na temat celności strzelając tylko na 38spec na fabrycznej amunicji ? Znalazłem taki a nie chce mi się czekać kilka miesięcy na 38spec
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”