Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

@Kwaki

I to co piszesz to... "swiete slowa"... :) :piwo: .... kto wie jak sie dla niego skonczy "przeprawa" z malzonka w domu??? - oby nie rozwodem... :roll: moze najpierw dostanie po pysku a pozniej pojda do lozka... "na zgode"!
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
wisniowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 06 lutego 2016, 07:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: wisniowy »

Ten temat powinien nosic podtytul "Moje przemyslenia, wywody i wlasna refleksja do postu powyzej"
I niestety za przyzwoleniem modow.
Wiele wartosciowych imformacji ginie w smieciach wypocin "bo moim zdaniem".
I niestety ten post zapewne zaraz zniknie, zamiast tych nic nie wnoszacych.
Pozdrawiam wszystkich szukajacych wartosciowych informacji.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

wisniowy pisze:Ten temat powinien nosic podtytul "Moje przemyslenia, wywody i wlasna refleksja do postu powyzej"
Temat nosi nazwę "ciekawostki z portali informacyjnych...", a nie "wartościowe posty z...".
Niestety portale informacyjne nie grzeszą rzetelnymi informacjami lub przedstawiają je w taki sposób, że nieco mijają się z prawdą więc czego oczekujesz tutaj od komentujących te "ciekawostki" typu "śmiercionośna broń"?

Do tego zalecam zapoznać się ze znaczeniem słowa ciekawostka:
https://sjp.pl/ciekawostka
wisniowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 06 lutego 2016, 07:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: wisniowy »

LARPAK pisze:[Temat nosi nazwę "ciekawostki z portali informacyjnych...", a nie "wartościowe posty z...".
Niestety portale informacyjne nie grzeszą rzetelnymi informacjami lub przedstawiają je w taki sposób, że nieco mijają się z prawdą więc czego oczekujesz tutaj od komentujących te "ciekawostki" typu "śmiercionośna broń"?

Do tego zalecam zapoznać się ze znaczeniem słowa ciekawostka:
https://sjp.pl/ciekawostka
Zgodze sie i moim zdaniem nie powinno sie dyskutowac tutaj o jakosci tych informacji z roznorakich portali, bo sama informacja ginie w natloku "przemyslen" i pragnacych podzielic sie wlasna opinia o danym wydarzeniu. A nie o to chyba chodzilo w tym watku. Tak samo jak i moja wypowiedz w tym watku.
Jeszcze niedawno zagladalem tu praktycznie codziennie. Teraz to nie ma sensu, bo wiekszosc postow zaczyna sie "moim zdaniem", a chyba nie o to chodzilo tworzac ten temat.
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2017, 00:28 przez wisniowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Fizyk »

A ja się całkowicie nie zgodzę. Dla mnie właśnie interesujące jest, co ludzie ze środowiska myślą na temat tych doniesień medialnych.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

Ehhh... znowu narozrabialem... za duzo gadam/pisze... :roll: :090:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: tomek5 »

Umysły osób o lewicowych poglądach są czasami zadziwiające. Mam kolegę w pracy o wybitnie unijno - europejskich poglądach ,
czyli PO jest super , Unia rozwija Polskę a broń to powinno mieć tylko wojsko i to najlepiej unijne.
Kolega wie ,że noszę broń i mam ja cały czas przy sobie, ostatnio jak krytykował dostęp do broni zadałem mu pytanie
"co myśli o tym ,że ja nosze ciągle broń ? " odpowiedź wbiła mnie w fotel samochodu ....

" Wiesz ale Ty jesteś osobą praworządną i z Tobą czuję się bezpiecznie "

i tak oto zacząłem robić za policjanta w pracy :-D
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2017, 14:07 przez tomek5, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: strk »

Tymczasem, prokuratura wniosła zażalenie ws. zwolnienia z aresztu Sciopy Swidzerskiego:

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/ ... cyzje-sadu

Mnie zastanawia jedno. Co to za gnida ta prokuratura i kiedy walec dobrej zmiany tam dojedzie (pamiętacie sprawę z Ostródy dot. średnowiecznej armaty?)
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2017, 17:45 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Shrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Shrek »

Na FB Ardei pojawiło się oświadczenie Sciopy ws. strzałów w seidzibie Reutersa.
https://www.facebook.com/sks.ardea/
SKS ARDEA
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

tomek5 pisze:Umysły osób o lewicowych poglądach są czasami zadziwiające. Mam kolegę w pracy o wybitnie unijno - europejskich poglądach ,
czyli PO jest super , Unia rozwija Polskę a broń to powinno mieć tylko wojsko i to najlepiej unijne.
Kolega wie ,że noszę broń i mam ja cały czas przy sobie, ostatnio jak krytykował dostęp do broni zadałem mu pytanie
"co myśli o tym ,że ja nosze ciągle broń ? " odpowiedź wbiła mnie w fotel samochodu ....

" Wiesz ale Ty jesteś osobą praworządną i z Tobą czuję się bezpiecznie "

Trzeba było zadać pytanie skąd wie/na jakiej podstawie sądzi, że pozostali już obecnie posiadający broń jak i przyszli posiadacze nie są osobami praworządnymi.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: s1k0r3k »

Niestety, ale wszyscy myślą, że inni są głupsi od niego. Poza tym te filmy :621:
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: SP5L »

Witam
Jak kogoś znam to ten jest OK, inni wszyscy są nieodpowiedzialni - to co się dzieje w przekazach TV I radio to już przekracza możliwości słuchania o posiadaniu broni.
Zobaczymy co z tego wyniknie, wyciszyło się o projektach Ziobry.
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2017, 18:54 przez SP5L, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: C3PO »

Na profilu fb Ardei pojawiło się oświadczenie Sciopy
"Od kilku lat trenuję strzelectwo sportowe. Po tym jak wiosną 2017 roku uzyskałem pozwolenie, zacząłem regularnie przychodzić z bronią do pracy, co miało miejsce, gdy szedłem do niej po zakończonym treningu. Nigdy nie kryłem tego faktu przed innymi pracownikami, unikałem jednak zbędnego afiszowania się z bronią. Muszę podkreślić, że zawsze przenosiłem broń (tak w biurze jak i poza nim) zgodnie z obowiązującym prawem. Jednostki długie były umieszczone w futerałach natomiast jednostki krótkie – w futerałach albo w kaburze przylegającej do ciała. Chciałbym podkreślić, że nigdy nie wyjmowałem broni z futerałów albo kabury w celu "pokazania" koleżankom lub kolegom. Moje zachowanie i sposób obchodzenia się z bronią w dniu 14-11-2017 roku również nie odbiegał od wyżej opisanego. Posiadany przeze mnie karabinek sportowy Suhl KK 150 cały czas znajdował się w futerale, a druga z należących do mnie jednostek broni – Glock 17 – w kaburze wewnętrznej.Koło godziny 19-ej, dnia 14-11-2017 roku miałem zamiar wyjść z biura do jednego z małych sklepów, znajdujących się obok mojego miejsca pracy. Postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami zdrowego rozsądku, broń trzymałem cały czas przy sobie. Całe zdarzenie zostało zapoczątkowane w momencie, gdy broń, którą miałem schowaną w leżącym przede mną futerale, podczas gdy ja zakładałem kurtkę – została wzięta do rąk przez inną osobę. Pragnę podkreślić, że prawo nakłada na mnie obowiązek pilnowania broni a jej ewentualna utrata, zgodnie z art. 263 kodeksu karnego, stanowi przestępstwo. Wszelkie podejmowane przeze mnie w trakcie zdarzenia działania miały na celu niedopuszczenie do wejścia osoby nieuprawnionej w posiadanie broni oraz jak najbezpieczniejsze zakończenie tej kryzysowej sytuacji. Niestety moje wielokrotne apele o pozostawienie broni oraz słowne ostrzeżenia o tym, że osoba nieuprawniona nie może nią dysponować – okazały się nieskuteczne. W związku z ciągłym oddalaniem się ode mnie osoby będącej w posiadaniu broni oraz bliskością drzwi do klatki schodowej, pojawiło się ryzyko, że zniknie ona z mojego pola widzenia i oddali w nieznanym kierunku. Oznaczałoby to definitywną utratę przeze mnie kontroli nad bronią oraz ryzyko, że trafi ona w niepowołane ręce. Powyższe okoliczności spowodowały, że zmuszony byłem podjąć dalsze działania w celu odzyskania kontroli nad bronią zagrożoną utraceniem. Muszę zaznaczyć, że jako pierwszy apelowałem o wezwanie Policji, sam również podjąłem próbę jej wezwania jednak zostało mi to uniemożliwione. Eskalacja sytuacji, która nastąpiła potem, zmusiła mnie do oddania strzałów ostrzegawczych. W tym miejscu stanowczo oświadczam, że nie miałem zamiaru kogokolwiek zranić ani skrzywdzić w inny sposób. Strzały zostały celowo oddane w takie miejsce i w taki sposób, aby nikt nie został trafiony, również przypadkowo. Pragnę podkreślić, że zawsze obchodzę się z bronią z należytą ostrożnością i nie podjąłbym decyzji o oddaniu strzałów ostrzegawczych, gdyby nie było to konieczne. Jedną z przyczyn dla których zdecydowałem się na strzał była chęć zwrócenia uwagi innych osób na zaistniałe zdarzenie – co rzeczywiście się wydarzyło i dzięki czemu Policja przybyła na miejsce a sytuacja została opanowana. Oświadczam, że nie jestem winny zarzucanego mi czynu. Cała moja postawa, wszelkie podjęte przeze mnie działania, zostały podjęte w obronie – posiadania broni, do czego jestem zobowiązany przepisami prawa oraz mojej osoby. Nikogo nie zaatakowałem, nikomu nie groziłem, od początku zdarzenia do samego jego końca apelowałem o wezwanie Policji oraz uspokojenie sytuacji."
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: strk »

Mam nadzieję, że tym dwóm ciołkom którzy tego dokonali - dobiorą się do czterech liter :mad:
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Należałoby zadać pytanie czy policja/prokuratura prowadzą wobec nich postępowanie jako sprawcą całej sytuacji czy też tylko są "pokrzywdzonymi"?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”