Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marek- »

Wisisz kolejne 2kg Markowi za powstrzymanie prezesa od wdrożenia tych decyzji
Ja się nie zakladalem, wiem gdzie ta flaga stoi.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Tak przyznaję się do błędu i z honorem przyjmę wszystkie konsekwencje. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Zawsze z dystansem odnoszę się do czyichś opinii, nawet do literatury fachowej. Zawsze wolę sam sporawdzić. W tym przypadku zawiódł sprzęt pomiarowy, a raczej jego obsługa. Pozdrawiam. :piwo:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Marcinie jako pierwszy zpodejmujących rękawicę zwalniam Cię z zakładu Myślę że nie czujesz się urażony moimi wypowiedziami Swiat jest mały napewno gdzieś się spotkamy Licze na miłą pogawędkę o lub lepiej przy ,, kiełkach jęczmienia,,
arek k
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Cereus »

Ja też proch posiadam . Nie musisz mi kupować ale za to by sprawiedliwości stało się zadośc musisz przyjechać na Quigley 2018. :one:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marek- »

Dobry pomysł :)
Zawsze będzie z kogo trochę pozartowac :piwo:
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Willie357 »

W pełni popieram przedmówcę :piwo:
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: kozichwost »

Teraz niech tu ktoś posprząta. Kilka stron mało z sharpsem związanych
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marek- »

Właśnie że związanych, doskonała nauka.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Oczywiście że będę na Quigleyu. Tylko choroba może mnie powstrzymać.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: nosu »

Wracając do pomiaru prędkości pocisków , dobrze jest zapomnieć o systemie metrycznym i używać stóp :-D jest ich trzy razy więcej na metr i dzięki temu pomiar jest dokładniejszy w zapisie.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: stangret »

nosu pisze:Wracając do pomiaru prędkości pocisków , dobrze jest zapomnieć o systemie metrycznym i używać stóp :-D jest ich trzy razy więcej na metr i dzięki temu pomiar jest dokładniejszy w zapisie.
Ty już Nochal nie fizolofuj ;laughing: bo zaraz znajdzie się innowator jak przy dyskusji o grainach i gramach co to będzie udowadniał wyższość dokładności pomiaru w km/h :)
Marcin P. pisze: Tylko choroba może mnie powstrzymać.
Uff. Byle nie chrono :wink: ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: marekp »

Przynajmniej merytoryczny temat. Nie ma kto zwymyslac od debilkow to i temat byl kulturalny.
Kazdy ma prawo do bledu. NIe kazdego stac na to, zeby przyznac sie do bledu. Uklony Marcinie. Pierwszy raz od dlugiego czasu zostalo cos wyjasnione do konca.
Masz Jarku racje. Podziele temat bo przy okazji zakladow mnostwo istotnych informacji sie pojawilo.

MarekP
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Marcin P. »

Bc pocisków i prędkości wylotowe się przydają. Tu np tarcza strzelona na 300m tylko na podstawie BC i prędkości wylotowej (dobrze zmierzonej :) ) bez wcześniejszego przystrzeliwania
http://zapodaj.net/34344de00ba19.jpg.html
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
amakbachur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 29 marca 2018, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: amakbachur »

Jestem nowym użytkownikiem forum więc witam wszystkich Starszych i Młodszych Kolegów.
Jakiś czas temu przekonwertowałem swoje zainteresowania z wiatrówek limitowych w kierunku broni czarnoprochowej.
Jak zwykle w moim przypadku w dużej mierze hobby jakie by nie było kończy i zaczyna się w moim garażu czyli na przygotowywaniu sprzętu do nowych pomysłów i przygód a potem na jego gruntownym rozbieraniu i czyszczeniu.
Kiedyś było to dla mnie wielkim błogosławieństwem bo "dłubanie" było moim zawodem - byłem dentystą ale niestety zdrowie nie to.
Ciągle jednak jak w piosence Starszych Panów "już szron na głowie i nie to zdrowie, a w sercu ciągle Maj "
Ku utrapieniu moich dorosłych dzieci i żony po dość praktycznym zainteresowaniu rowerami, a zwłaszcza ich elektrycznymi odmianami, w które ubrałem i dalej ubieram różnych krewnych i znajomych
i po dość cichym hobby jakim było strzelanie z wiatrówek (tłumik Weinrauch)
przyszło Szaleństwo Czarnego Prochu (odmiana gorączki złota tylko bez szans na wzbogacenie) ze wszystkimi następstwami: brak ojca w domu bo poszedł na strzelnicę sprawdzać swoje nowe pomysły , zapach siarki i wszechobecna sadza i smary różnych rodzajów na roboczej odzieży i nie tylko.
Oczywiście "pozostałości" poprzednich pasji zostały "zaprzęgnięte" na służbę nowej .
Ad rem
Jedną z nich jest chronometr M1. śledząc ten wątek wyłapałem trochę informacji które są istotne przy pomiarach prędkości pocisków wystrzeliwanych z broni CP.
Jednak po ostatnim weekendzie wiem że coś robię nie tak bo średnie pomiary wychodzą mi od 125 do 320 m (wiem że to dużo ale ponad 10% wyników buło 300+),
przy mnóstwie Errorów lub odskoków.(jeden z pomiarów ponad 700 m/s to musiała być prędkość gazów od sharpsa sąsiada co strzelał obok)
Strzelam z dwóch Cattleman"ów Uberti 4,75 cala i 5,5 cala i z tego krótszego zwykle mam nieco wyższe wynik o około 50 m/s niż z długiego bez względu na amunicję = bębenek (sa wymiennie spasowane)
Pociski short Real 200 gr(od Saguaro Arms) lub miedziowane słowackie LOŚ (od Halinka Arms) kalibracja .451 ,nie przekraczam nigdy 15 grain = 1 gram szwajcarsjiego prochu bo wtedy pociski zaczynają wystawać z bębenka i albo trzeba je rozładować, obcinać albo można teoretycznie użyć prasy ręcznej a to mi wydaje się zbyt groźne , co do zasady (ciepło tarcia i wzrastającego ciśnienia - to potencjalny wybuch, jak sądze
zwykłe mpje ladowanie to łuska od 9mm para lerkkadzo pogłebiona wiertłem do tego aby mieściłą 15 gr prochu przybitka, cienka tektura 1mm, 3 mm filcu nasączonego Białym Smarem z teflonem (ptfe), pocisk i na to biały smar z ptfe (polski K3 w sprayu - ja nazywam to "bitą śmietaną"). Bębenek, który pozwala załadować łóś'ia ma wypolerowane na lustro ścianki i wykonaną papierem ściernym fazkę żeby pociski lepiej się ustawiały do wciśnięcia i dały się wcisnąć normalną praską - bez użycia "strasznych" pras ręcznych lub hydraulicznych. Choć Layman wspomina o użyciu "arbor press" do ładowania podobnej amunicji. laymana nie mam tylko czytałem przedruki na innych forach.
Prosze nię dsykutujmy tego ze lufa się zużywa szybciej od miedziowanych pocisków i nikt tego rewolweru ode mnie nie kupi bo to oczywista oczywistość.
Pociski kuliste są super tak jak snajperki ASG mająswoicch zagorzałych fanów. De gustibus non est disputandum
Interesuje mnie przede wszystkim jakich błędów unikać żeby uzyskać wiarygodne wyniki.
Nie ustawiać chrono bramkowego za blisko lufy -ok 2m ok bo gazy i resztki zaburzają odczyt i mogą uszkodzić wyświetlacz
Nie za daleko bo łatwiej trafić w chrono niż w tarczę
Nie mylić mian imperialnych z metrycznymi -ja mam tylko m/s
Unikać nierównego oświetlenia (strzelałem pod daszkiem - z własnej roboty led-owym oświetleniem z baterią 14V (wiatrówki 5-10% różnic między strzałami + mało błędów)
Czy warto czym osłaniać chrono. Ja swój zawinąłem w folie przezroczystą.
Szanowny Moderatorze skróć jeśli uważasz coś za zbędne lub zrób z tego nowy wątek ale nie znalazłem nigdzie na forum zagregowanej info jak mierzyć prędkość wylotową w CP.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: kozichwost »

Chrono w CP używa się tylko, aby móc wyliczyć przybliżoną trajektorię lotu pocisku, a co za tym idzie nastawy dioptera. Nie kumam na co ci pomiary V cattelmana.......
Kupisz prawdziwy rewolwer
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”