Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Piotrasun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Piotrasun »

Witam,
Mam pytanie do Was, znających się lepiej na przepisach i zmianach jakie mają nastąpić po 2018 roku (kwiecień?) co do możliwości zakupu karabinka samopowtarzalnego. Jestem przed zakupem swojego pierwszego egzemplarza broni i dużo się nasłuchałem od różnych osób że po zmianach przez UE przepisów, prawa będę miał problem z zakupem owego karabinka ( posiadam pozwolenie kolekcjonerskie).
Jest niby opcja, że teraz kupie np:
http://skawinski-bron.pl/cz-skorpion-mo ... -5891.html
i jak już go (jest to egzemplarz po przeróbkach) będę posiadł z chwilą "wejścia" nowych przepisów to będę mógł i tak zakupić karabinek samopowtarzalny. Nie wiem co mam robić pierwszym egzemplarzem broni miał być pistolet z czasem chciałbym karabinek. Nie wiem już sam co o tym myśleć niby sporo się nasłuchałem ale od każdego co innego.
Panie i Panowie jak to w końcu ma być, wyglądać?
Coś straszne masło maślane wyszło z tego co napisałem.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Sig Sauer P 226 LDC
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Dariusz DC »

Nie ma jeszcze zaimplementowanych żadnych przepisów unijnych , jak również nie ma jeszcze nic przesądzonego nt nowej ustawy o broni i amunicji której projekty są w Sejmie
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: kwaki »

Przede wszystkim tak, jak napisał kolega Darek - nic jeszcze nie jest zaimplementowane, nic tak na prawdę nie wiadomo.

Ale na podstawie projektów - akurat z zakupem AR'a nie powinno być problemu, bo to nie jest przeróbka z broni samopowtarzalnej, a i sama komora jest inna (dolna część). Jedynie magazynek 10 nabojowy...
Lack of confidence comes from lack of competence.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: arcus »

Co do magazynków to również nic nie wiadomo. Czechy zaskarżyły dyrektywę między innymi właśnie z powodu debilnych przepisów dotyczących posiadania magazynków. Więc różnie może być.
Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Daroslaw »

Zdaje się, ze mamy już kwiecień 2018 i ...... nic się nie zmieniło :502:
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: 03fxt »

"nic się nie zmieniło"
prócz tego, że Czesi (i ci co ich wspierali) przegrali w sądzie.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Christoph »

03fxt pisze:"nic się nie zmieniło"
prócz tego, że Czesi (i ci co ich wspierali) przegrali w sądzie.
Możesz trochę więcej informacji wrzucić? Czesi zaskarżyli dyrektywę w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Czy jest już orzeczenie?
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: 03fxt »

sprawa jest w toku, ale jest postanowienie:
http://curia.europa.eu/juris/document/d ... cid=368161

było ładnie przetłumaczone tu albo tam na forum, a może i u trybuna - nie mogę teraz znaleźć, sory.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Kozic »

Pod adresem eur-lex.europa.eu wpisać wyszukiwanie dokumentu 62017CO0482 i przetłumaszczyć stronę. Uwaga: po dużym C jest duże O a potem zero :)
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: GreenHeart »

Tak więc koledzy jak myślicie, jak to będzie? Czy komisja e. dopnie w końcu swego i zakaże posiadania karabinków samopowtarzalnych (nowe regulacje odnośnie rejestracji broni w razie konieczności wprowadzenia nowych regulacji mogą sugerować, że to jeszcze nie koniec batalii, poza tym Norwedzy dali czadu z banem na semi i 5-cio letnim okresem przejściowym).
Czy polski przemysł który zaczyna próbować rynek cywilny odbije się o mur legislacyjny i nie będzie komu kupować?
Z drugiej strony obserwuje, że sprzedaż karabinków samopowtarzalnych wcale nie zmalała. W sklepach wciąż pustki po rzekomych dostawach. Strzelectwo dynamiczne zaczyna się rozwijać, powstają coraz nowe oferty szkoleń taktycznych dla cywili ale z drugiej strony zapewnienia rządu o wspieraniu polskiej myśli zbrojnej są czystą hipokryzją. nie znany wyliczył że program strzelnica w każdym powiecie to jednak strzelnica w każdym województwie :) a kasa wyliczona jest na ponad 20 lat :). Rząd milczy o nowej ubojce, na szybko wprowadzono martwe przepisy prawa łowieckiego (swoisty bubel, ponadto niekonstytucyjnie uchwalony - źródło Trybun oraz wypowiedz jednej z senatorów podczas prac komisji).
Obserwuje całe to zamieszanie wokół semi i nasuwa mi się jedno. W polskim interesie zarówno zbrojnym jak i handlowym nie jest ograniczanie strzelectwa. Czy tego chcemy czy nie to nasz kraj leży pomiędzy strefą wpływu krajów zachodnich i wschodnich. Historia pokazała że poświęcenie Polski jest łatwiejsze niż nam się to wydaje, bez promowania kultury pro obronnej jesteśmy łatwym celem. Oczywiście nie wierzę w otwarty konflikt zbrojny na terenie całego kraju ale dziwnym trafem nie wierzą w to ani Szwajcarzy ani Finlandczycy jednak kultura posiadania broni i trenowania taktyk szerokich mas ludzi prowadzi do jakiś tam wniosków. Niech sobie rząd prowadzi własną politykę obronną ale jednocześnie nie zabrania cywilom nabywania umiejętności przetrwania na polu walki bo ostatni wielki konflikt pokazał że celem nie były instalacje wojskowe i zgrupowania wojsk ale cywile. Mój dziadek z ojca na ojca był myśliwym i jak oni wstąpił do armii (AK) ponieważ czuł się na siłach że może coś zmienić. Wątpię żeby wpier... bezglutenowe pierożki rurko nosiciele czuli się na siłach żeby próbować coś zmienić w razie W :) - i wcale im się nie dziwię, skoro rząd nic z tym nie robi.
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Darth Hunterix »

GreenHeart, bardzo dobry i nikomu niepotrzebny post - my to wszystko wiemy. Teraz idź i wytłumacz to ludziom, którzy żyją w świętym przekonaniu, że przeciętny człowiek jak tylko dostanie broń do ręki wpadnie w morderczy szał i rzuci się zabijać sąsiada.

Byłem kiedyś na pogadance w sprawie WOT, jeszcze za Macierewicza. Pan agitator wyszedł z założenia, że pewnie ma przed sobą grono fanów militariów przekonywał, że tylko kwestią czasu jest, zanim żołnierze dostaną broń i cały sprzęt do domów. Natychmiast ktoś rzucił "ale to wtedy ludzie będą się zabijać! Już widzę jak ktoś się wkurzy na sąsiada i pójdzie po karabin!" A wszyscy zaczęli potakiwać. Jak zapytałem: "A Ty byś tak zrobił?" to dostałem odpowiedź "Ja nie, ale inni tak." Dalszą dyskusję przerwał pan agitator, który nie chciał tracić inicjatywy.

I widzisz, na grupę kilkunastu ludzi, którzy interesowali się możliwością wstąpienia DO WOJSKA (co raczej wyklucza strach przed bronią) tylko ja uważałem, że ludziom po szkoleniu i badaniach psychiatrycznych można powierzyć pod opiekę broń. Reszta była przeciw. A teraz zobacz ile osób myśli, że broń palna to taki miecz Blade'a, który jak źle złapiesz to urwie Ci rękę.

To do nich musimy trafić. Pisanie nawet najmądrzejszych postów TUTAJ to przekonywanie przekonanych. Radźmy jak wyjść z naszym przesłaniem do ludzi, którzy wszystko, o czym napisałeś postrzegają jako negatywy, coś co należy zdusić w zarodku. Bo dziś to oni mają demokratyczną większość.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: Kozic »

Nie ma co myśleć, bo raczej będzie tak, jak przepchną nocą przez Sejm&Senat, to co w ukrytym kącie smaży nam MSWiA nową UoBiA. I raczej nie będzie to łyżka miodu ale beczka dziegciu. I trzeba będzie się do tego dostosować - niestety...
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 marca 2018, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: DRIZZLERE17 »

To, że nowa ustawa będzie bardziej restrykcyjna niż obecna, to wynika z implementacji EUnuchodyrektywy. Wszystko to gdybanie, bo prace toczą się za zamkniętymi drzwiami, a to bardzo źle rokuje, natomiast MSWiA nie udziela żadnych informacji, chociaż mają taki obowiązek. Najczarniejszy scenariusz to przywrócenie uznaniowości w jakiejś nowej zakamuflowanej formie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: KG92RS »

DRIZZLERE17 pisze:To, że nowa ustawa będzie bardziej restrykcyjna niż obecna, to wynika z implementacji EUnuchodyrektywy.
Nie, nie wynika. Dyrektywa jest głupia (magazynki) i bardziej restrykcyjna wyłącznie w zakresie byłej broni samoczynnej, przerobionej na samopowtarzalną. We wszystkich innych zagadnienia, nasze obecne przepisy już są bardziej restrykcyjne od dyrektywy.
DRIZZLERE17 pisze: Najczarniejszy scenariusz to przywrócenie uznaniowości w jakiejś nowej zakamuflowanej formie.
Oooo, nieeee... Można sobie wyobrazić zdecydowanie czarniejsze scenariusze -> wszystko zależy od tego, z którego punktu się patrzy...

Dlatego: TRZEBA TERAZ ROBIĆ MAX TEGO, CO SIĘ DA. Póki się da....
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co z możliwością zakupu karabinku (AR 15) samopowtarzalnego po 2018 roku?

Post autor: kszymon »

Warto pamiętać, że UE realizuje swoje ideologiczne zamiary metodą małych kroków... jeśli teraz ta dyrektywa wprowadza pozornie małe zmiany w prawie to tylko dlatego, żeby za chwile były kolejne idące o krok dalej, a jeśli uznać, że te zmiany już teraz są duże i bardzo niekorzystne (tak uważam oczywiście) to strach się bać co będzie dalej. Raczej zmierza to do tego żeby za kilka lat wszelka broń samopowtarzalna była całkowicie niedostępna dla cywili.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”