Uwaga na Aukcje

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Piekielny pisze: ... To przy takiej rejestracji nie jest wymagana ani opinia lekarska, ani wypis z CRS, pardon, KRK???
Nie ma takiego wymogu*. Jedyne warunki to skończone 18 lat oraz przedstawienie:
- dowodu nabycia broni oraz
- potwierdzenia pozbawienia broni palnej cech użytkowych.
(plus oczywiście opłata skarbowa 82 zł i zdjęcie do karty broni).

:one:

* art. 13 ust. 2, 6 i 8 ustawy o broni i amunicji.
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

marekp pisze: ...Czy komus wiertarka zawiercila sama raz do roku? To jest idiotyzm takie cos - kazda bron raz do roku sama strzela. A w skladzie broni - cisza. A jest jej duzo to stale trzedba by slyszec strzaly stamtad. Oczywiscie w CLK na pewno im strzela wszystko...

MarekP
Staś Tarkowski do Idrysa:
"-Z nie nabitej strzelby nie wystrzeli i sam wasz Mahdi.
-Milcz- przerwał surowo Idrys.
-Mahdi potrafi wystrzelić nawet z palca."


Oj Kolego Marku, nie ma w Tobie wiary!

:diabel:
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
Awatar użytkownika
Lygi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 12 października 2012, 19:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: Lygi »

Niestety jest trochę prawdy w tym cytowanym artykule.
Kiedyś podpuszczony przeze mnie rusznikarz w półtorej godziny "rozruszał" deko vz.58 z Czech zatem ten sposób pozbawienia broni cech bojowych stosowany w Czechach nie jest najlepszy. A co do przenikania broni od kolekcjonerów do grup przestępczych to ten proceder znany jest już od lat i znam na to konkretne przykłady bp sam byłem świadkiem w takiej sprawie. Niewykluczone jest że grupy przestępcze wyczuwajac szanse na tania bron mogły by wykorzystywać destrukty z Czech.

Zastanawia mnie jak jest dekowana bron wg nowych przepisów w Polsce.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 19:15 przez Lygi, łącznie zmieniany 1 raz.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: Rimski »

Diamentowa łopata? :-)
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: tomekwroclawski »

Lygi pisze:Niestety jest trochę prawdy w tym cytowanym artykule.
Kiedyś podpuszczony przeze mnie rusznikarz w półtorej godziny "rozruszał" deko vz.58 z Czech zatem ten sposób pozbawienia broni cech bojowych stosowany w Czechach nie jest najlepszy.
Jest się czym chwalić ? :027:
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: kapera »

Lygi pisze:Niestety jest trochę prawdy w tym cytowanym artykule.
Kiedyś podpuszczony przeze mnie rusznikarz w półtorej godziny "rozruszał" deko vz.58 z Czech zatem ten sposób pozbawienia broni cech bojowych stosowany w Czechach nie jest najlepszy. A co do przenikania broni od kolekcjonerów do grup przestępczych to ten proceder znany jest już od lat i znam na to konkretne przykłady bp sam byłem świadkiem w takiej sprawie. Niewykluczone jest że grupy przestępcze wyczuwajac szanse na tania bron mogły by wykorzystywać destrukty z Czech.

Zastanawia mnie jak jest dekowana bron wg nowych przepisów w Polsce.
Podaj namiary na siebie , może ktoś będzie chciał przeprowadzić jakiś wywiad z Tobą :-D Sam sobie robisz szambo , tu też się udzielasz http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=163946 widocznie albo to robisz z urzędu albo z niewiedzy , dziwne zainteresowania . Praworządnemu posiadaczowi broni zwisają problemy Cię nurtujące , po prostu go nie dotyczą . Bez urazy .......
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
milo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: milo »

z tych dwóch wątków można dojść do dziwnych wniosków dotyczących kolegi.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: arcus »

milo pisze:z tych dwóch wątków można dojść do dziwnych wniosków dotyczących kolegi.
Jestem przeciwnikiem teorii spiskowych i podejrzeń rzucanych na wszystkich nowych na tym forum, ale akurat w tym przypadku mam podobne do Twoich odczucia... :027:
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: tomekwroclawski »

Następny wątek będzie o pistolecie z mydła z gwoździem zamiast iglicy.
Awatar użytkownika
Lygi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 12 października 2012, 19:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: Lygi »

Może rzeczywiście zasługuje na diamentowa łopatę ale jak widać można odgrzać nawet tak stary wątek. Zwłaszcza jeśli się trochę zbulwersuje kolegów. Zresztą skoro ja dopiero teraz przeczytałem ten wątek to może znajdzie jeszcze paru innych którzy nie jeszcze tu zajrzą i będą chcieli wtrącić swoje 5 groszy.

Co do mojej skromnej podejrzanej osoby to od nastolatka interesuje się bronią, a zaraz mi stuknie 45 lat zatem choćby z racji wieku sporo już widziałem różnych rzeczy związanych z bronią. Ja osobiście jestem za stary i za mądry by bawić się w cokolwiek nie legalnego związaną z bronią i w każdej chwili mogę podać kontakt do siebie i zaproszenie na kontrole jakiekolwiek służby. Ale mógłbym też opowiedzieć parę rzeczy o których może nie powinienem publicznie mówić. W końcu jak się obraca ciągle w środowisku miłośników broni, rusznikarzy i służb to ciężko nie usłyszeć czy nie zobaczyć czegoś z pogranicza prawa i lewa. Jedną z takich akcji było właśnie oddekowanie vz.58. Ale o tej akcji mogę mówić z tych czy innych względów otwarcie i publicznie i zrobiłem to by się podzielić z kolegami doświadczeniem w tym temacie.

Co drugiego wspomnianego wątku to rozumiem że działa tu zasada "tobie ukradli, ty ukradłeś - ważne że jesteś zamieszany" Pomagam komuś wybrnąć z tarapatów no i oczywiście jestem celem "dziwnych wniosków". W końcu zadaje się kryminalistą który prze głupotę utracił broń deko - znaczy się jestem szemrany! Albo co gorsze to policyjna prowokacja! Oj koledzy. Powściągnijcie wyobraźnie.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, 19:21 przez Lygi, łącznie zmieniany 4 razy.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: iiyama »

milo pisze:z tych dwóch wątków można dojść do dziwnych wniosków dotyczących kolegi.
Dokładnie
Awatar użytkownika
Lygi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 12 października 2012, 19:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: Lygi »

iiyama pisze:
milo pisze:z tych dwóch wątków można dojść do dziwnych wniosków dotyczących kolegi.
Dokładnie
Ale że dokładnie co? Napiszcie do jakich to "dziwnych wniosków" doszliście na podstawie moich wypowiedzi bo już nie wiem a jestem ciekaw. :-D Jestem policyjnym prowokatorem czy przeciwnie - zagrożeniem dla praworządności? Czy może też dalej będziemy się poruszali w sferze znaczących niedomówień ? "Nie powiemy tego wprost ale my wiemy".
tofik85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2015, 23:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Aukcje

Post autor: tofik85 »

Lygi pisze:...Ja osobiście jestem za stary i za mądry by bawić się w cokolwiek nie legalnego związaną z bronią i w każdej chwili...
Po tej wypowiedzi wysnuwam jeden wniosek: "NIE z przymiotnikami RAZEM!"
Mag, Anschütz, Iż, CeZeta i Beretta ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”