Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Moderator: Moderatorzy WBP

3eski
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2016, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: 3eski »

Mamy z kolegą taką oto zawiłość, której niestety nie rozwiązał telefon do WPA Poznań.
Kolega ma wolne promesy na pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Posiada też sztukę broni krótkiej którą przechowuje w małym sejfie S1. Ma zamiar kupić dużą szafę dopiero jak się przeprowadzi za rok lub dwa. Nadarzyła się okazja aby kupił karabinek za dobre pieniądze na promesę na broń sportową do celów kolekcjonerskich, ale nie ma miejsca w swoim małym sejfie na jego przetrzymywanie.
Ja mam pozwolenie do celów sportowych i jeszcze trochę miejsca w szafie S1. Słyszałem o możliwości bezpłatnego użyczenia miejsca w szafie. Czy jest to możliwe jeśli nie posiadam pozwolenia na broń sportowa do celów kolekcjonerskich (jedynie sport) aby przechowywał ten karabinek u mnie?
Tu się urodziłem i umrzeć chcę tu.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: RedSiedemosiem »

Art. 28 Ubojki. Mozna.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: KG92RS »

3eski pisze:Słyszałem o możliwości bezpłatnego użyczenia miejsca w szafie.
To działa odwrotnie. Nie użyczasz miejsca w szafie, tylko Kolega Tobie użycza broń. Jeżeli Kolega zarejestruje ową broń w celu kolekcjonerskim, to temat robi się trudny.
Wspomniany art. 28 mówi, że możliwe jest użyczenie broni "odpowiadającej celom sportowym".
Niestety, stosowne "organy" interpretują to pojecie, jako "zarejestrowanej w celu sportowym".

Zatem, wg takiej interpretacji, broni zarejestrowanej w celu kolekcjonerskim, nawet wtedy, kiedy jest bronią "odpowiadającą celom sportowym" (tzn. da się ją zarejestrować w celu sportowym), użyczać nie można.

Ja nie lubię kopaniny z koniem, więc bym nie ryzykował.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: RedSiedemosiem »

A ja lubie, dlatego na miejscu pytajacego na pismie poprosilbym o informacje w tym zakresie i wyslal - jedno od WPA, drugie od KGP.

"Niestety, stosowne "organy" interpretują to pojecie, jako "zarejestrowanej w celu sportowym"." - tylko juz chyba nikt nie pamieta, kto i kiedy kwestionowal / interpretowal Ubojke po swojemu.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 13:29 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: woytas »

Jak na rok to odkup od niego karabin i gra.
Żadne pożyczanie/użyczanie/wypożyczanie.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: RedSiedemosiem »

Policzmy, ze 3k za karabin. Nadmiarowa promesa 17PLN, PCC 60PLN, polecony x 2 do rejestracji (lub dojazd) ~ 15PLN. Prawie stowka. Pytanie tylko po co, skoro ustawa stanowi to co stanowi?
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: Garfield »

RedSiedemosiem pisze:Policzmy, ze 3k za karabin. Nadmiarowa promesa 17PLN, PCC 60PLN, polecony x 2 do rejestracji (lub dojazd) ~ 15PLN. Prawie stowka. Pytanie tylko po co, skoro ustawa stanowi to co stanowi?
Może nie wszyscy lubią kopać się z koniem.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: MarcinD »

Jesli wystepuje tam slowo kolekcja w dowolnym przypadku to oznacza, ze użyczenie odpada. Koniec kropka. Mozna kopac sie z koniem i byc bez broni przez 2 lata, ale po co? Przypominam, ze Policja moze powiedziec cokolwiek a prokurator im przyklasnie, i na was bedzie spoczywal obowiazek udowodnienia, ze nie jestescie niedzwiedziem. W kraju, w ktorym CLK mierzy kaliber w komorze nabojowej po prostu nie warto...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: Reyesik »

Co myślicie o użyczeniu broni sportowej (strzelba gładkolufowa) myśliwemu? Nie mam szafy, a przyszły teść posiada takową i byłoby mi na rękę trzymać po zakupie broń w jego szafie.

Ustawa nie ogranicza użyczania: sportowiec-sportowiec, myśliwy-myśliwy, dopuszcza inne warianty (krzyżowe), KGP jest innego zdania, ale nie pierwszy raz interpretują wszystko na opak i dlatego mam dylemat...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 18:23 przez Reyesik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: RedSiedemosiem »

Uwielbiam takie bzdury i wtorowanie glupocie... (MarcinD) oraz zaburzenia lekowe przed WPA (Garfield). No offence, ale nie da sie inaczej tego wyrazic.
Serio, to nie zadne WPA sa zle / gorsze / trudniejsze - to sportowcy i kolekcjonerzy pod nie podlegajace sa d*pami wolowymi!!!

Zeby nie gadac juz po proznicy, moze otworza sie Wam oczy (KGP, u Trybuna doczytacie sobie reszte):

Obrazek

Reyesik: mozna!!!
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: KG92RS »

RedSiedemosiem pisze:sportowcy i kolekcjonerzy pod nie podlegajace sa d*pami wolowymi!!!
Zaczynasz przekraczać granice. Jak jesteś taki kozak, to znajdź chętnego, użyczcie sobie broń kolekcjonerską i zaproście WPA na kontrolę.
A potem pochwal się wynikami. TYLKO WTEDY BĘDZIESZ MIAŁ PRAWO wygłaszać takie komentarze.

Dopóki tego nie zrobisz.... (cut) ... przynajmniej nie wprowadzaj ludzi na pole minowe, bo DOSKONALE WIESZ, jaka jest praktyka WPA w takich sprawach (abstrahując od tego, czy zgodna z prawem, czy nie) i jakich kłopotów można sobie narobić.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: Garfield »

Trybun może sobie twierdzić ze jest bogiem ale interpretacji KGP to w żaden sposób nie zmieni. A jeżeli zmieni się interpretacja to zmieni się moje podejście do tematu. Możesz to nazwać stanem lękowym, paranoją, manią przesladowczą czy czym tam chcesz. Mnie to egal.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: chris77 »

post mi się zdublował, nie wiem jak usunąć
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 20:03 przez chris77, łącznie zmieniany 1 raz.
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: chris77 »

MarcinD pisze:Jesli wystepuje tam slowo kolekcja w dowolnym przypadku to oznacza, ze użyczenie odpada. Koniec kropka.
Bzdura. Koniec kropka.[/quote]
Garfield pisze:Trybun może sobie twierdzić ze jest bogiem ale interpretacji KGP to w żaden sposób nie zmieni.
Jakiej interpretacji? Jakiś link do orzeczenia sądu w którym kogoś za to ukarali? Albo przynajmniej do ich oficjalnego stanowiska? Mogę się mylić, ale myślę że sam sobie wymyśliłeś tą całą "interpretację".
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Użyczenie miejsca w szafie S1 sport/kolekcjoner

Post autor: LARPAK »

Jeżeli nie wcięło to jest cały temat lub dwa o tym na forum.

Przepis stanowi też "...i amunicji do takiej broni" co można interpretować na zasadzie, że samą amunicję również można użyczyć (np. na przechowanie) byle by pasowała ona do broni, która odpowiada celom sportowym lub łowieckim - chociaż tutaj na forum niektórzy interpretują to w taki sposób, że chodzi o amunicję do tej konkretnej broni, która jest użyczana i amunicja tylko z bronią może być użyczona.

Niestety ustawa tutaj pozwala na pewną dowolność w interpretacji mimo, że jest jasno napisane iż chodzi o broń odpowiadającą celom, ale co poza określeniem w ustawie (do 12 mm na sport) określa to, że ta broń odpowiada celom sportowym? Wpis w legitymacji i tego się trzyma WPA niestety.

Ryzyko niestety jest zbyt duże moim zdaniem, aby kopać się z koniem i jeszcze wpakować kasę w prawnika/sąd - za to można kupić szafę czy inną broń lub amunicję.

Do tego pamiętać należy, że obrońca ludu czy jak on tam siebie nazywa zaznacza w swoich tekstach, że to jest jego interpretacja.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”